Hizon

Мій деревообробний станок

75 повідомлень у цій темі

24 минуты назад, Bogdan сказал:

Щодо станини, то тут метал ніколи не треба жаліти, а якщо сумніви є - бери в два рази товще :) 

Ось мій  фуганок, що осінню доліпив. Ця схема "обкурена" довгими роками :) 

 

DSC_2018.jpg

DSC_2019.jpg

DSC_2020.jpg

DSC_2021.jpg

DSC_2023.jpg

Перевіряв на свому якщо поробити фанерові щитки то шуміти буде набагато меньше. може стане у нагоді.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Harmix сказал:

фанерові щитки

Мій не сильно шумить, в основному ножі свистять. Вібрації нема, навіть, на короб не сильно резоную.

Щитки ще не зробив. З металу простіше, а я тріхи лінивий, то буду з металу робити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене роки три на вуха метал давив зробив деревяні то було відчутно різницю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Bogdan написав:

Щодо станини, то тут метал ніколи не треба жаліти, а якщо сумніви є - бери в два рази товще :) 

Ось мій  фуганок, що осінню доліпив. Ця схема "обкурена" довгими роками :) 

 

DSC_2018.jpg

DSC_2019.jpg

DSC_2020.jpg

DSC_2021.jpg

DSC_2023.jpg

Шось то таке знайоме...в нас в Чернівцях на Легмаші точно таке робили....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Юрій Круглий сказал:

точно таке робили....

що саме, бо, таки, не все я родив )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Плити,механізм підйому...вал-конструкція 1в1 ...в мене був колись такий станок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Юрій Круглий сказал:

Плити.... вал

У всіх столовках ложки однакові. 

Я штук 15-20 валів використав, з них двійникув третина. 

Плити на самопалах якщо з металу - то вже непогано, а фрезеровані.... Ці шліфовані на супер-секретному заводі (на той час) у Києві. 

До речі. Я пару років назад купив плити на фуганок - один в один з цими. 

Це все логічно.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.01.2017 в 23:19, Bogdan сказал:

Токарний по дереву? Якщо так, то можу і "словом напутнім" і токаркою (але довго).

Токарні по дереву - це моє любиме... :) 

Доброго  вечора!  Цікавить  дане  питання,  то  Вам,  який  собаку  на  цій  справі  з"їв,  думаю,  буде  що  розповісти.  Почну  з  того,  що  хочу  мати.  Зараз  виставлю  фото,  з  нашої  барахолки.  Таким  я  уявляв  свій  майбутній  станок.  А  тут  він  в  продажі!!!  Але  не  склалося... Значить,  зробимо  самі.  Так  от,  робити  думаю  один  в  один.  Для  того,  щоб  щось  зліпити,  треба  матеріал.   Тому  Ваші  поради  ,  шановна  громада,  будуть    актуальні.    З  чого  краще  робити  станину?   Рельса,  двутавр,  швеллєр,  кутники ?

токдерев.JPG

В 23.01.2017 в 23:19, Bogdan сказал:

Токарний по дереву? Якщо так, то можу і "словом напутнім" і токаркою (але довго).

Токарні по дереву - це моє любиме... :) 

Доброго  вечора!  Цікавить  дане  питання,  то  Вам,  який  собаку  на  цій  справі  з"їв,  думаю,  буде  що  розповісти.  Почну  з  того,  що  хочу  мати.  Зараз  виставлю  фото,  з  нашої  барахолки.  Таким  я  уявляв  свій  майбутній  станок.  А  тут  він  в  продажі!!!  Але  не  склалося... Значить,  зробимо  самі.  Так  от,  робити  думаю  один  в  один.  Для  того,  щоб  щось  зліпити,  треба  матеріал.   Тому  Ваші  поради  ,  шановна  громада,  будуть    актуальні.    З  чого  краще  робити  станину?   Рельса,  двутавр,  швеллєр,  кутники ?

В 23.01.2017 в 23:19, Bogdan сказал:

Токарний по дереву? Якщо так, то можу і "словом напутнім" і токаркою (але довго).

Токарні по дереву - це моє любиме... :) 

Доброго  вечора!  Цікавить  дане  питання,  то  Вам,  який  собаку  на  цій  справі  з"їв,  думаю,  буде  що  розповісти.  Почну  з  того,  що  хочу  мати.  Зараз  виставлю  фото,  з  нашої  барахолки.  Таким  я  уявляв  свій  майбутній  станок.  А  тут  він  в  продажі!!!  Але  не  склалося... Значить,  зробимо  самі.  Так  от,  робити  думаю  один  в  один.  Для  того,  щоб  щось  зліпити,  треба  матеріал.   Тому  Ваші  поради  ,  шановна  громада,  будуть    актуальні.    З  чого  краще  робити  станину?   Рельса,  двутавр,  швеллєр,  кутники ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ок. 

Які розміри деталі? Для початку.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Harmix написав:

Ось мій  фуганок, що осінню доліпив.

Думаю що то не добре,тим більше на двох ножах,краще підняти вал а ножі сховати всередину.

DSC_2020.thumb.jpg.654442e266d7ff58a570f60d1ef3a975.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, инженер написав:

Доброго  вечора!  Цікавить  дане  питання,  то  Вам,  який  собаку  на  цій  справі  з"їв,  думаю,  буде  що  розповісти.  Почну  з  того,  що  хочу  мати.  Зараз  виставлю  фото,  з  нашої  барахолки.  Таким  я  уявляв  свій  майбутній  станок.  А  тут  він  в  продажі!!!  Але  не  склалося... Значить,  зробимо  самі.  Так  от,  робити  думаю  один  в  один.  Для  того,  щоб  щось  зліпити,  треба  матеріал.   Тому  Ваші  поради  ,  шановна  громада,  будуть    актуальні.    З  чого  краще  робити  станину?   Рельса,  двутавр,  швеллєр,  кутники ?

токдерев.JPG

Доброго  вечора!  Цікавить  дане  питання,  то  Вам,  який  собаку  на  цій  справі  з"їв,  думаю,  буде  що  розповісти.  Почну  з  того,  що  хочу  мати.  Зараз  виставлю  фото,  з  нашої  барахолки.  Таким  я  уявляв  свій  майбутній  станок.  А  тут  він  в  продажі!!!  Але  не  склалося... Значить,  зробимо  самі.  Так  от,  робити  думаю  один  в  один.  Для  того,  щоб  щось  зліпити,  треба  матеріал.   Тому  Ваші  поради  ,  шановна  громада,  будуть    актуальні.    З  чого  краще  робити  станину?   Рельса,  двутавр,  швеллєр,  кутники ?

Доброго  вечора!  Цікавить  дане  питання,  то  Вам,  який  собаку  на  цій  справі  з"їв,  думаю,  буде  що  розповісти.  Почну  з  того,  що  хочу  мати.  Зараз  виставлю  фото,  з  нашої  барахолки.  Таким  я  уявляв  свій  майбутній  станок.  А  тут  він  в  продажі!!!  Але  не  склалося... Значить,  зробимо  самі.  Так  от,  робити  думаю  один  в  один.  Для  того,  щоб  щось  зліпити,  треба  матеріал.   Тому  Ваші  поради  ,  шановна  громада,  будуть    актуальні.    З  чого  краще  робити  станину?   Рельса,  двутавр,  швеллєр,  кутники ?

Добрий вечір, підтримуюю вашу тему бо зараз займаюся тим самим. Я шоб не заморочуватись взяв за основу шкільний станок СТД 120. Хочу зліпити дві станини до купи щоб мати простір для роботи, передню бабку буду ставити з ТВ 16 бо рідна на таке не згодиться, підручник буде теж масивний як купляв мені так і не сказали з якого станка але я думаю що з ТП-40 перших моделей на єксцентрикових зажимах, просто бомба. Якщо ви плануєте свій токарний робити якна фото то на ту довжину швеллер маєбути більшим десь 12-16 см, якщо є кутник 100х100х10 то теж я думаю буде добре аби небуло вібрації. Бажаю успіхів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, viksel сказал:

Думаю

Там ще і столи тоді двигати потрібно в двох площинах, а можна лише в одній. Весь розрахунок був на таку схему, працює добре. Не потрібно путати як працює фуганок і рейсмус.

Накрайняк на фуганок можна поставити стружколоми. На рейсмусі все тріхи по іншому. тому там вильот критичний і стружколоми два ("планка і на ножах").

Плюс це не того класу вал, щоб з нього робити супер-фуганок. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щодо токарного, то десь тема була, я там фотки, останього, що зробив, виставляв. Це була проба взяти за зразок СТД і тріхи вдосконалити і перевести в залізо. Робився під замовлення по собівартості, бюджет був обмежений, тому не все "блистить"

 

 

DSC_2024.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До речі, зараз починаю (довгограючий) проектик з мега-токарним. Десь три метра довжиною. Призначення його буде дуже обмеженим - колони. Для цього ж доробляю менший станок на базі 600-кілограмового донора, але вже з копіром і т.д. ТОму потрібний великий лише для простої токарки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Потрібен  універсал. Маю  на  увазі  розміри. Тобто  станок  на  всі  випадки  життя.  Не  для  бізнесу.  Довжина  загальна  близько  2м,  бабки  повище.  

Приблизно,  як  на  фото.

1 час назад, Bogdan сказал:

Щодо токарного, то десь тема була,

А  де  її  шукати ?

 

3 часа назад, IVAN_2017 сказал:

на єксцентрикових зажимах, просто бомба.

Якщо  можна,  фото,  будь  ласка.           

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, инженер сказал:

Довжина  загальна  близько  2м

Точити дерево довше метра дуже складно. Не потрыбно розганятись. Держаки до лопати точити не вийде. Треба буде люнети.

Треба тріхи реальніше прикидати.

І реальні потреби.

Робити одразу такий великий тріхи ризиковано. Для початку краще настольний зробити. 

Де тема по токарному я не пам'ятаю, та десь фотки виставляв.

Ще можна на дерев'яному форумі глянути. Там велика тема про саморобні токарні і ще кілька інших по цій темі.

Ексцентриковий зажим і на моїй фотці. Я його робив тріхи з хитрістю. Описував на тому ж дерев'яному. Там по свіжих слідах, тому краще там глянути.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Bogdan сказал:

Робити одразу такий великий тріхи ризиковано. Для початку краще настольний зробити

 Настольний  невеликий  був  саморобний,  з  дрелі  робив,  та  то  не  воно.    То  дитяча  іграшка.

При  загальній  довжині  2м  робоча  зона  буде  трохи  більше  метра,  на  мою  думку  небагато.  З  приводу  держаків,  то  люнет  зробити -  реальна  справа.  По  станині  що  краще,  140 - 160  швеллєр,  чи  рельса ?    Дякую  за  поради !   Зараз  ще  знайду  дерев"яний  форум,  почитаю.

 

Змінено користувачем инженер
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З рельси краще. Я буду з рельс робити. 

 

http://forum.woodtools.ru/index.php?topic=3192.0

Так і не було озвучено види робіт.

Якщо з тарілками буде робота, то можна нішу біля ПБ зробити, тоді направляючі більшу довжину дадуть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Bogdan написав:

Там ще і столи тоді двигати потрібно в двох площинах, а можна лише в одній. Весь розрахунок був на таку схему, працює добре. Не потрібно путати як працює фуганок і рейсмус.

Накрайняк на фуганок можна поставити стружколоми. На рейсмусі все тріхи по іншому. тому там вильот критичний і стружколоми два ("планка і на ножах").

Плюс це не того класу вал, щоб з нього робити супер-фуганок. 

Вибачте але я ще поки фуганок від рейсмуса відрізняю,тому нічого не путаю,також не зрозуміло про стружколом на ножах...це ви про що?Фуговальний ніж не має ріжучої канавки а значить стружку ломати нічим і якщо його висунути з валу на сантиметр нічого хорошого не буде,чистота фугування тільки погіршиться от і все.І рейсмус від фуганка мало чим відрізняється,маю на увазі принципом різання деревини..хоч віндовс на нього причіпити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Bogdan сказал:

Так і не було озвучено види робіт.

Якщо з тарілками буде робота, то можна нішу біля ПБ зробити, тоді направляючі більшу довжину дадуть

Станок  для  хоббі,  тобто  для  всього.  Можуть  бути  тарілки, ножки,  ручки  і  так  далі.  Хочу  зробити  один  надійний  універсал.  А  ще  таке  питання  цікавить,  наскільки  необхідни  отвір  в  шпінделі,  так  як  на  металообробному.  Він  взагалі  буває  на  деревяшних  станках ?  А  про  нішу  якби  детальніше,  або  посилання.   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, viksel сказал:

І рейсмус від фуганка мало чим відрізняється

Я говорив:

19 часов назад, Bogdan сказал:

Не потрібно путати як працює фуганок і рейсмус.

А не про їх вигляд. Розжовувати бажання немає. Є література в яків валом інфи по настройкам цих станків і по їх деталям. 
Ще я говорив:

19 часов назад, Bogdan сказал:

це не того класу вал, щоб з нього робити супер-фуганок

Мій рояль - куди хочу туди і ставлю.

Ви мене просто в кут заганяєте, тепер доведеться всі фрези викинути...

Про стружколоми на ножах - часто між клином і ножем стоїть ще пластина - стружколом. Точні "зазори" не пам'ятаю. В мене один вал з такою штукою стоїть.
Ще раз щодо ножів.
В переважній масі станків висота ножів не дуже й маленька. І не завжди там стоять клини, які дійсно працюють стружколомами. На тому фуганку тильна сторона заточки виступа на пару мм над валом - це нормально. На фото не можна правильно оцінити вильот ножа, за рядом факторів, які не видно. Конструкція плит не дозволяє зробити більш "зжато". 

Фуганок працює досить якісно. Вильот вплинув тільки на звук.

 

22 минуты назад, инженер сказал:

наскільки  необхідни  отвір  в  шпіндел

Якщо робити в ньому внутр. КМ для біт. Я кілька таких робив - досить зручна штука. Але зовсім не обов'язкова штука.

Про нішу. На цьому станку стоїть зйомна частина. Я робив кілька монолітом. Ширина ніші залежить від підручника і ЗБ.

 

 

P2010024_0.jpg

P2010025.JPG

Змінено користувачем Bogdan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, Bogdan сказал:

Описував на тому ж дерев'яному.

На  цьому ?       http://www.woodmastermagazine.ru/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Bogdan сказал:

  Вибачте,  повилазило !  

Змінено користувачем инженер
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю , спільното!

Може хтось щось чув про фуганок ФЛ16-М? Гугл взагалі нічого не показує, а станок такий існує!

20200220_110125.jpg

 

15822054801011282714727.jpg.bda066f5146a0bdc501d509a9de2281c~2.jpg

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Загальна довжина столів 720мм, два ножа шириною 160мм. Двигун ще не з`ясовано.

Вага станка кіл зо двісті,якщо не більше! (Поки я його дотащив, прогнув в машині днище, зламав возика, зірвав собі спину і ледь не відкинув копита!)

20200220_110003.jpg

 

20200220_105947.jpg

Наводжу йому марафет, чищу, змазую, буду фугувати, але поки не знаю що :) доведеться ще й столярною справою зайнятись!

Змінено користувачем newengine
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку