hopscotch

Дивна поведінка виконавців

69 повідомлень у цій темі

2 часа назад, sly-uncle сказал:

пішов у магазин, купив побитий міллю 1а616, 675 армяна, ше одного 616 але вже бодрого, плоскошліф і почалася нова епопея в житті

Я через це проходив також. Нема і тут спасу ніякого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ой как точили. Если бы не военпреды и не уголовная ответственность ,если саботаж пришьют, то они бы наточили.

Все детали были закреплены за конкретным рабочим, как он их делал никто не знает. Дают деталь десятерым, как у кого-то ОТК и военпреда проходит, то за ним закрепляют. Если с ним чего не так (помер или уволился) по полгода снова сепарация идет кто научится делать. Если денег без счета то эти методы работают. Станков без счета. Сотрудников тьма. Все друг друга под подписи передают и  все записывается. У меня один такой работал. Хвастался, что за целый день одну фаску на ЧПУ снял, но ОТК проходят детали и слава богу, пусть целый день одну фаску снимает. А тут заробатывать копеечку надо суметь. Это тебе не ракеты точить. Хрущев говорил:" Если надо будет из золота сопла делать, то будем делать." Наверное по этому "совок" и загнулся.

Змінено користувачем Дядя Уєф
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тема актуальна у всіх сферах нашого життя в наші країні... нажаль.... я к варіант договір на кожне замовлення де вказані тз. вимоги, строки і таке інше.  і хто за що відповідає...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, kolish сказал:

к варіант договір на кожне замовлення де вказані тз. вимоги, строки і таке інше.  і хто за що відповідає..

я представляю як я з "бланком" піду до токаря договор заключать :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ця  тема давня. Сам почав працювати у 1985 році. Таке саме було. Людей які просто нехтують кресленями дуже багато. Також маемо іншу проблему коли приносять кресленя які технологічно не витримують перевірки. От приклад з давної практики приніс вал точити щось робить сам розмір поміж опорами всередені 125 мм вал заводить з одного краю він так і креслить йому починаеш пояснювати що технологічно вал мае послідовно заходити на опори тобто не 125 мм а що найбільше 123 мм бо одна опора мае зайти на 2 мм на посадку ну і виходить що я дурник що раджу як краще мае бути.    

Тут головна проблема це контролювати увесь цикл коли ти сам не контролюеш увесь цикл а залежиш від інших то гарантій не можна ніяких  дати. Відсоток людей які відповідально а головне з вогником можуть виконати ваше замовлення насправді дуже мало. Як писали інші чіпмейкери це стае скарбом. У мене особисто таких  2 людини друзів з якими  можу проект якись робити але цього бувае мало.

Змінено користувачем Harmix
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

К сожалению, сам столкнулся с массой как нерадивых заказчиков (закажут, дадут предоплату, а забирать - да ну вот, подождите и т.д... бывает на пол года забирание и расчет розтянеться...) так и исполнителей (указываешь один материал, в итоге совсем другой на выходе и т.д...). Это наверно национальная беда (я тебя лепила из того что была и мать его так, и так сойдет). Очень часто из-за этого опускаются руки... А все-все-все делать самому - всего не успеешь, всего не потянешь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Artem1ks сказал:

я представляю як я з "бланком" піду до токаря договор заключать :D

В теорії це вигідно двом сторонам....  але звичайно що не дяді Васі який "лівачить" десь на заводі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, kolish сказал:

В теорії це вигідно двом сторонам....  але звичайно що не дяді Васі який "лівачить" десь на заводі.

Може і поганий виконавець, та замовнику виношу мозок конкретно:

- які поверхні робочі, яка має бути шорсткість.

- яка точність на яких поверхнях.

- яке допустиме биття.

- чому допуск саме такий.

Деколи замовники, відповідаючи на "тупі" запитання, вносять поправки, змінюють допуск, уточнюють, що биття неприпустиме (а це змінює техпроцес).

І все одно, якщо креслення не дають повного уявлення про виріб, то зробити щось завершене досить важко.

 

В наш час є річ, яка напряму впливає на можливість заробити. Це репутація.

В мене на гаражу 4 СТО, то хлопці кажуть: зроби менше, та якісно. Тоді в тебе клієнтів буде море. Задоволений клієнт приведе ще двох-трьох.

А так, хто з незадоволених замовників направив до своїх нерадивих виконавців нового клієнта? Отож.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
57 минут назад, 4post сказал:

Може і поганий виконавець, та замовнику виношу мозок конкретно:

- які поверхні робочі, яка має бути шорсткість.

- яка точність на яких поверхнях.

- яке допустиме биття.

- чому допуск саме такий.

Деколи замовники, відповідаючи на "тупі" запитання, вносять поправки, змінюють допуск, уточнюють, що биття неприпустиме (а це змінює техпроцес).

І все одно, якщо креслення не дають повного уявлення про виріб, то зробити щось завершене досить важко.

 

В наш час є річ, яка напряму впливає на можливість заробити. Це репутація.

В мене на гаражу 4 СТО, то хлопці кажуть: зроби менше, та якісно. Тоді в тебе клієнтів буде море. Задоволений клієнт приведе ще двох-трьох.

А так, хто з незадоволених замовників направив до своїх нерадивих виконавців нового клієнта? Отож.

Так завжди було , що спочатку працюєш на репутацію , а потім вона на тебе. А потім можна і ціни піднімати , навіть не те що можна ,а виникає необхіність такого кроку по причині напливу клієнтів. І по факту залишаються ті хто готовий платити за якість.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Artem1ks сказал:

і хто за що відповідає..

А чим він за те відповідае? Ви можете йому саме більше покарання забезпечити, це на дітородний орган послати, та не заплатити повністю (бо задаток він з вас здере полюбому). А вони до вашої платні відносяться як до лотареї. Ой біда яка не повезло, з іншим повезе. Головне щоб голову не забивати такими дурницями як креслення, точність, допуски на форму і таке інше. У мене один був, так він казав:" Почему ты меня думать заставляешь? Я на роботу хожу работать, а не думать." А як з заводу розсчитався, то сказав:" Вот гадство!Не дали дураком дожить." А дурників. що до них бігають ой як багато

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, kolish сказал:

І по факту залишаються ті хто готовий платити за якість.

саме так. це перехідний період у нас. Як воно усе устаканиться, то буде нагадувати сучасну Германію, або США. Там ніхто нікого не шукае, самому треба якось влізти у ринок, що досить важко зробити. Замовників у тебе не буде просто якщо ти назвався виконавцем. Але якщо вже всунувся у якийсь ланцюжок, то гроші платять великі.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, Владимирович написав:

тоесть - работать то они работали - но делали всегда - «кое как» -  просто это конало.

Це з розряду "я всєм так дєлаю, всє давольни!" not_goodboys.gif
Мав негативний досвід з робітниками будівельних (і не тільки) спеціальностей... Після вказування на недоліки переробляли, але ніби роблячи послугу, з відразою...

Змінено користувачем ElectricMobile
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Дядя Уєф сказал:

бо задаток він з вас здере полюбому

не знаю ,не знаю ))) всі знач деруть ... один я дурак походу не беру задатку :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Artem1ks сказал:

не знаю ,не знаю ))) всі знач деруть ... один я дурак походу не беру задатку :D

Я теж не беру, нас двоє :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Artem1ks сказал:

один я дурак походу не беру задатку

Я не зразу став Чипмейкером. Починав з торгілі з землі тім що бог дав. Так от мій сусід Михайло Йосипович , який торгував тим що вранці знайшов на мусорнику, зразу навчив мене брати задаток, якщо покупцю потрібно було те, що в мене було, але вдома. Ми домовлялися, що я принесу на завтра, а він прийде та купить. Коли завдатка не брав, то ніколи не приходили, а як хоч руб завдатку дасть, то обов"язково прийде.До речі коли Йосиповича питали чому так дорого, він казав, що гарний товар повинен дорого коштувати. Я це теж запам"ятав.

При чипсейкерстві завдатком часто слугуе метал замовника, але я здебільшого по предоплаті 100% працюю. Ну інколи 70%. Може ви мене і засуджувати будете, але мені так зручніше.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все здесь просто ))) со стороны заказчика:

-Есть бабло- давай задаток и требуй того что тебе нужно , путь тяжелый но иногда реальный,. 

Нет бабла - нет детали, но иногда бывает , нет бабла но деталь выточили, сжалились-видят потенциал))) (один раз канает)

   Со стороны исполнителя: поможет только КЛЯТВА

святом Ходовому Винту ,Валу Передней  Бабке и пресвятой Продольной ,Поперечной  подаче и Задне Бабке 

что все будет исполнено в срок и по чертежу))))))

 И насчет ,договора , найду типовой договор распечатаю и пойду с ним к  токарю, посмотрим куда он меня пошлет, как обично  ,  или всё-таки, немножечко дальше...)))))))):D

   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Artem1ks написав:

не знаю ,не знаю ))) всі знач деруть ... один я дурак походу не беру задатку :D

Нас троє, як мінімум

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ElectricMobile сказал:

Після вказування на недоліки переробляли

Сусід кабланом на єлітних будинках подвізаеться. Так каже,що плитка на стіни бувае по 75000гр. за одну штуку. Як він прерробляти буде при цому незрозуміло. Казав, що дзеркало монтував, та зколов на углу 2мм цяточку. То щоб не замовляти нове за 10000гр.зі свеї кишені, то знайшов хлопців, що за 3000гр. переполірували новий фасєт. Ото так воно переробляти.

До речі казав як плиточник ціну виставляв замовникові. Він не міряв ніяких метрів квадратних, а подивився яка плитка куплена, і відразу сказав 100000гр. Замовника влаштувало.

Щось мене від теми понесло. Пробачаюся.

Змінено користувачем Дядя Уєф
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, дімон сказал:

Я тоже якоря до електроінструменту вислав на перемотку в Самбір ( до хорошого інструменту) і що ви думаете , зробили прислали, склав інструмент . Працює супер, але через два- три дні поприносили і що ви думаете? Да всі погоріли і неможу зрозуміти навіщо братися робити брак? А я попав прилічно і ще сусідові один продав , тепер сусід жде. І ще ним вислав з десяток якорів і просто незнаю чи забирати , чи краще викінути той інструмент.? Що порадите?

 У Вас трошки інша ситуація. Весь той електроінструмент Ви позбирали десь на смітниках Барселони чи купили за копійки у більш просунотого поляка (який має доступ до смітників більш розвинутих країн). Привезли все те до України і намагалися на тому зробити бізнес.. Причому розказували людям про якісний "хороший" інструмент з європи зроблений для європейців. Ви ж не міняли там підшипники, втулки, щітки, плати. Діяли за принципом, якщо крутиться значить робоче. Ніколи не замислювалися над тим чому брендовий електроінструмент валяється на смітнику. якщо там треба просто перемотати якорь? Чому не перемотали просто в своєму місті а відсилали іншим? Вважаю в цій ситуації грішить тільки на Самбірських  майстрів недоречно.

 

Змінено користувачем V.S.O.P.
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, Tehnar написав:

замовити офіційно , з гарантією

 

 

 

....А що таке гарантія? В нашій країні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, V.S.O.P. сказал:

 У Вас трошки інша ситуація. Весь той електроінструмент Ви позбирали десь на смітниках Барселони чи купили за копійки у більш просунотого поляка (який має доступ до смітників більш розвинутих країн). Привезли все те до України і намагалися на тому зробити бізнес.. Причому розказували людям про якісний "хороший" інструмент з європи зроблений для європейців. Ви ж не міняли там підшипники, втулки, щітки, плати. Діяли за принципом, якщо крутиться значить робоче. Ніколи не замислювалися над тим чому брендовий електроінструмент валяється на смітнику. якщо там треба просто перемотати якорь? Чому не перемотали просто в своєму місті а відсилали іншим? Вважаю в цій ситуації грішить тільки на Самбірських  майстрів недоречно.

 

я б не був таким категоричним... сам купляв  лобзик бошовский, і пилу хілті в Польщі на барахолці (в Сломчено це один з найбільших блошиних ринків Європи) речі там попадаються бомбові.... хоча це все підприємливі поляки з циганами стягують з цілої Європи з "смітників" .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години назад, Константин Е написав:

точил те ракеты на которых мы первые полетели

 

З якої спроби був вдалий запуск? Ви знаєте? Замовчати в ті часи було набагато простіше ніж в часи "інтернетизації і мобілізації". 

Вдалість запуску була напряму пов"язана з тотальним "пофігізмом" на всіх щабелях створення, одному Хрущеву потрібна була "кузькіна мать".

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, kolish сказал:

я б не був таким категоричним... сам купляв  лобзик бошовский, і пилу хілті в Польщі на барахолці (в Сломчено це один з найбільших блошиних ринків Європи) речі там попадаються бомбові.... хоча це все підприємливі поляки з циганами стягують з цілої Європи з "смітників" .

Ключове слово "попадаються" і це на одному з найбільших блошиних ринків Європи. Так і не категоричний я:)))

Змінено користувачем V.S.O.P.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Ігрек сказал:

....А що таке гарантія? В нашій країні.

 

Що до діла , то я мав на увазі- звертатись до відповідальних осіб на виробництві , або до власника /приватника , який дорожить своєю репутацією , і якщо і зробить брак , то переробе за власний кошт і з свого матеріалу , щоб замовник і не знав. А якщо і взнає , то оцінить відповідальність виконавця , і знову і знову буде звертатись надалі. А це- прибуток !..9_9

Можна розказать і про іншу категорію : тих найнятих працівників, які беруть "халтури" , а самі повинні план зробить , за п’ять хвилин до початку обіду вспіть чергу в доміно зайнять , і додому не запізнитись , і показуючи кожен день в коморі один і той самий зломаний різець , отримувати новий , і акуратно замотувати його в газетку (щоб кармана не пошкодить..)

Це тема нескінченна , і не стосується сумлінних найнятих працівників , яким роботодавець дозволяє у вільний час попрацювать на себе.

В нашій країні...  Так , складне питання . Але наша країна - це і ми самі !  І на цьому форумі , я впевнен , спілкуються не самі "загублені" в цій країні.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ігрек сказал:

 

З якої спроби був вдалий запуск? Ви знаєте? Замовчати в ті часи було набагато простіше ніж в часи "інтернетизації і мобілізації". 

Вдалість запуску була напряму пов"язана з тотальним "пофігізмом" на всіх щабелях створення, одному Хрущеву потрібна була "кузькіна мать".

Я образно, о тех ракетах. Которые, впрочем, ни у кого с первого раза не летали. Это нормально. 

Больше имело ввиду, что кое-что все же делали ровно. Точнее кто-то. Ибо несколько человек с класса/группы все же выходили со знаниями, и вполне их применяли. А на счёт подавляющего пофигизма я не спорю. Возмущает, или просто не могу понять это-  вот выдали тебе чертеж, ну и сделай все согласно ему.  Всех-то делов выдержать размеры и остальные указания. И все, ничего сверхестесственного. Если потом ракета не полетит, трактор не заведтся, телевизор не включился, ....лей отребет технолог, инженер и т.д. Не моё дело, как токаря, фрезеровщика и т.д. думать о том шо это за деталь и какие должны быть допуски. Это работа других профессий. 

Ще о негативном. Постоянно сталкиваюсь  с качеством дисковых фрез. Пару лет даже ненавидел ими работать. Пока не разобрался что к чему. А оказалось все от их ровности зависит. Вот заточник точить фрезу, но не замечает что оправка с биение в полметра. Что, тяжело сменить инструмент? Не, так и точит. Хорошо, в те времена было много причин почему не обращали на это внимание. А щас? Все, времена изменились. Один раз косо заточил- до свидания. Плохо другое.... выбора нет, где заточат ровно.... 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість
Ця тема закрита для публікації повідомлень.

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку