hopscotch

Дивна поведінка виконавців

69 повідомлень у цій темі

Помітив серед деяких робітників віку 50+ мабуть вже типову реакцію критику власних помилок.

Коли я виявляю реальний брак і ввічливо на це звертаю увагу, то замість культурного діалогу вони роблять ображений вигляд і намагаються звести все на помилки замовника. Коли ж їм аргументовано доводять що зроблено не у відповідності з КД чи замовленню, то кажуть "забирай аванс і не мороч голову".

Причому на всі мої спроби пояснити що я не хочу ображати, а лише отримати якісні деталі вони реагують ще більш негативно, інколи просто посилають, кажуть що я нічого не розумію, що мої претензії безпідставні. Коротше кажучи замість виправлення халтури переводять в конфлікт в одноосібному порядку.

Приклади.

1. Шліфовка конуса. Дефект - гвинтова канавка глибиною 0,06 мм, по суті різьба з кроком 0,3 мм. Ймовірно через неправильну правку круга і кратне відношення частоти обертання круга і деталі. Шліфовщик сказав що це нормально і чистота для такої деталі згодиться. Поображавшись погодився переробити.

2. Шліфовка посадки рухомої зубчатої муфти і посадки підшипника. Замість того щоб зробити по кресленню кожен діаметр з правильним зазором, зробили все одним діаметром, муфта прослаблено стала на валу. Потім ще надягнув підшипник який закусило і він щоб зняти стукнув кінцем валу по плиті - торець розклепало. Були свідки і сказати що я ідіот не вийшло, але щось після того замовляти не дуже хочеться. Хоча в принципі шліфовщик нормальний.

3. Фрезерувальник спитав який припуск залишити на шліфовку плити , а потім замість того щоб віддати деталь мені сам дав шліфувати своєму шліфовщику. Питаю навіщо він зробив шліфовку коли ми не домовлялись? А може мені ще термообробку робити треба? "Ну так все одно зроблено як в кресленні".  Образився і сказав що б більше йому роботу не пропонував. А жаль , фрезерувальник він класний.

4. ТО пінолі. Попросив загартувати до 55 HRc, терміст сказав що загартував як обіцяно, навіть три лунки від заміру залишились. Ну здається все нормально. Але забув перед термічкою отвори просвердлити. Думаю може 55 просверлиться, тернув напилком - ріжеться- значить і сверло візьме. Просверлив один отвір - в кінці півміліметра похрустіло але пройшло. Повернув деталь на 120° другий отвір пройшло нормально до половини встало. Перезаточив свердло - не тупиться в мить.

Повернув ще на 120° - взагалі не бере, просто крутиться в лунці. А через 30 градусів тим же свердлом просверлило.

Приношу деталь термісту розповідаю історію і прошу первірити твердість в інших точках бо це щось неправильне. 

Відповідає що все там нормально а це я не вмію сверла точити, що він 40 років працює і срав він на таких як я.

5. Відливка фланців по пінопластовій моделі. Знайшов контакти фірми в інеті, подзвонив, мене перенаправили на "технолога" - дідочка інтелігентного вигляду. Домовився, приніс моделі шліфовані з будівельного пінопласту, дав аванс.

Через два тижні прийшов за деталями.

А вони всі з дірками - непролив через гази. Питпю чого так, чому поруч стоять блискучі відливки, а на моїх не лише не видно фактури моделі, а навіть не пролилось?

"Не годиться - то я відддам аванс і більше не приходь, мені є чим займатись і без твоїх деталей. Хочеш якість - давай моделі з пресформи"

Я його питаю чому не пролилось, морозиться. Взяв половину деталей бо потрібні були для роботи.

Попрощався з дідочком, а сам пішов назад шукати цех де заливають по пінопласту. Знайшов ливарників, технологу дільниці показую деталі - каже що мене обдурили і це залито в земляну форму, причому навіть випору не зробили, тому і гази залишились.

Змінено користувачем hopscotch
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

это называется бизнес по-нашему, пипл хавает - сойдет и так, зачем еще думать, стараться, и тд. Вот как посидят пару месяцев в голоде из-за "я самый умный" - так сразу  и пойдут на уступки и хотелки клиента. Тут тоже... выложили объявление "токарка, мукарка и тд", пишешь что почем, даешь чертежи - тебе даже не отвечают. 
Даешь чертеж, в пдф, в каде, в 3д, и тд. Делают на ЧПУ, с 6 отв. ( 360/6=60 градусов)  4 НЕ попадают...
Нет у нас культуры производства.. О сроках так вообще нечего говорить.

Змінено користувачем Stanley
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если бы только этот:

На Юности подхожу к металоломщику, спрашиваю цену. Не понавилась, ухожу. Вслед слышу: "Больше не подходи, ничего не продам". Это не единичный случай на сем базаре.

Выкачивальщик ям (золотарь, по-простому) обиделся, что я не дозвонившись, вызвал другую машину.

Врезали ТТ котел паралельно газовому. Прошу - подожди, пока зальем воду, проверим швы. Ответ: "У меня не бывает брака. Больше не звони".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

є така проблема. але є майстри які роблять дуже якісно але вони знають собі ціну. шара в них не проходить. як що помиляються то виправляють за свій кошт. є інша проблема - всім за 60. молодняк в загалі більше ,,розвести,, намагається. потрібно йти до них в учні бо навчитися практично ні де. ось так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stanley Ну тут характерне не перебірливість в замовленнях, а спроба будь як перевести провину і негатив за брак на замовника - що він сам ідіот, що неправильно документацію готує, ніби він не розуміє що деталь насправді якісно зроблена і все в такому дусі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Блін, мені вже скоро 50! Невже, таким же буду?

В нас на підприємстві лише були симптоми "дідовщини".

33 минуты назад, hopscotch сказал:

Шліфовка посадки рухомої зубчатої муфти і посадки підшипника. Замість того щоб зробити по кресленню кожен діаметр з правильним зазором, зробили все одним діаметром, муфта прослаблено стала на валу.

До речі, зустрів, що Китай теж не тримає розмірів за кресленням. Друг приніс хлібопіч з вибитим гніздом під підшипник. Починаю розслідуваня. Сусідні шийки в мінусі на 2 сотки. Отже, посадку під пдішипник шліфанули за одно. Звичайно, пдішипник розбив вал. Зробив 5 мікрон в плюс - підшипник наліз плотненько, вже не буксане ні за яких умов, кульки будуть борошно молоти, а підшипник на валу не провернеться!

32 минуты назад, hopscotch сказал:

ТО пінолі. Попросив загартувати до 55 HRc, терміст сказав що загартував як обіцяно, навіть три лунки від заміру залишились. Ну здається все нормально. Але забув перед термічкою отвори просвердлити.

Як замовник, слід більш ретельно надавати завдання, вказувати на чергу виконання операцій (це про отвори в пінолі). Бо не всі спєци можуть правильно визначити технологію або забаганки замовника, що є лише в його уяві.

24 минуты назад, Rat_stainless_steel сказал:

На Юности подхожу к металоломщику, спрашиваю цену. Не понавилась, ухожу. Вслед слышу: "Больше не подходи, ничего не продам". Это не единичный случай на сем базаре.

Юність добре зажралась, пора вже після такого пальцем в око тикати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

) приятная тема.  Мне нравится. А никто не думал что - эти «спецы» по факту отработали «40» лет - а на самом деле подобны евреям в пустыне египетской? - тоесть - работать то они работали - но делали всегда - «кое как» -  просто это конало.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@hopscotch Ви знаєте..мене вчили завжди робити якісно але коли бачу в вимогах замовника якийсь натяк на ідеальний виріб то відразу відмовляюсь.По перше замовник не може заплатити за той ідеал а по друге люди і станки далеко не ідеальні щоб на них робити ідеали.Я це пишу для того можливо Ви забагато вимагаєте від себе а значить від інших також?:DЯ зовсім не хочу Вас образити,навпаки співчуваю,бо сам замовляю інструмент в Харкові на заводі за страшенні гроші а у відповідь чую "кушайте то шо имеете":D.Не нервуйтесь,ми живемо в такий час,час бариг і пройдисвітів,в час коли сказане слово і обіцянка взагалі нічого не значить а значить тільки бабло,бабло і влада як єдина і абсолютна цінність.Це не тільки в нас так,половина світу так живе і навіть в Європі можна часто нарватись на відверту халтуру а якщо потрібно чітко і згідно тех документації то це коштує гору грошей.Я для себе давно виробив алгоритм робіт на стороні підрядника-"не торгуюсь але хочу бути присутній при виконанні",не згідні то пішов шукати там де згідні,не знайшов то не роблю або роблю сам,отаке...

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

Блін, мені вже скоро 50! Невже, таким же буду?

В нас на підприємстві лише були симптоми "дідовщини".

До речі, зустрів, що Китай теж не тримає розмірів за кресленням. Друг приніс хлібопіч з вибитим гніздом під підшипник. Починаю розслідуваня. Сусідні шийки в мінусі на 2 сотки. Отже, посадку під пдішипник шліфанули за одно. Звичайно, пдішипник розбив вал. Зробив 5 мікрон в плюс - підшипник ґ

Як замовник, слід більш ретельно надавати завдання, вказувати на чергу виконання операцій (це про отвори в пінолі). Бо не всі спєци можуть правильно визначити технологію або забаганки замовника, що є лише в його уяві.

Отвори в пінолі то моя помилка, як би я їх поосверлив вчасно то навіть не дізнався що деталь неправильно загартована. Потім переробляв ТО і все було нормально. Але пощастило що припуски були великі і згоріло небагато металу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, hopscotch сказал:

Коли я виявляю реальний брак і ввічливо на це звертаю увагу, то замість культурного діалогу вони роблять ображений вигляд і намагаються звести все на помилки замовника. Коли ж їм аргументовано доводять що зроблено не у відповідності з КД чи замовленню, то кажуть "забирай аванс і не мороч голову"

 

Я правильно зрозумів- ви весь час звертаїтесь в приватному порядку і напряму до найнятих працівників , тобто -НЕ власників ? Які повинні ще вспіти і зарплату заробити основною працею ? Які роблять на сторону крадькома ? Які так все життя роблять ?

А якщо замовити офіційно , з гарантією , з дотриманням всих технологій і відповідальністю сторін ,- то вже інші гроші . Розумію. 

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Tehnar написав:

 

Я правильно зрозумів- ви весь час звертаїтесь в приватному порядку і напряму до найнятих працівників , 

 

Нехай кине в мене дизлайком той, хто нічого не замовляв у приватному порядку.

Я сам зараз роблю два замовлення в приватно, у вільний від роботи час, але не опускаюсь до того щоб парити відверту халтуру що не буде працювати.

Останній раз я запоров кооперативне замовлення, люди чекали а я не зробив, але ж повністю визнаю свою вину - так, не організував, не той матеріал обрав, віддав роботу на ненадійного виконавця.

Тут я взагалі про поведінку людини що напартачила і морозиться піти назустріч і переробити, адекватні люди все ж таки є.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так дедЫ делали....

Ви просто не шарите.

 

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

да причому  тут дєди , то внуки х..йові попадаються !

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я тоже якоря до електроінструменту вислав на перемотку в Самбір ( до хорошого інструменту) і що ви думаете , зробили прислали, склав інструмент . Працює супер, але через два- три дні поприносили і що ви думаете? Да всі погоріли і неможу зрозуміти навіщо братися робити брак? А я попав прилічно і ще сусідові один продав , тепер сусід жде. І ще ним вислав з десяток якорів і просто незнаю чи забирати , чи краще викінути той інструмент.? Що порадите?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ще як майстер якому за 50 зажене в бак .то відразу я вже небачу ,вухо болить, хвіст ломить, а як все гуд, то здеруть в троє .І якби старші ,по шиї не даси 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хороші майстри як хороші лікарі -рідкість. ці контакти потрібно накопичувати й берегти. майстрів не так багато . до них потрібно ходити та вчитися. вже страшенна проблема знайти,, спеца,,. трохи тішить що де хто з молоді намагається навчитися справі але їх мало.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тема стара, як світ. довший час бігав по токарях і фрезерувальниках, роздавав роботу. з кожним разом ціна зростала, якість щораз печальніша, терміни довші. крайній раз на примітивній сверловці було запорото половину заготовок, і оголошена ціна за роботу як за невеликий сверлильний остаточно вбили віру у наших шлюсарів. пішов у магазин, купив побитий міллю 1а616, 675 армяна, ше одного 616 але вже бодрого, плоскошліф і почалася нова епопея в житті.  

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Tehnar

2 часа назад, Tehnar сказал:

А якщо замовити офіційно , з гарантією , з дотриманням всих технологій і відповідальністю сторін ,- то вже інші гроші . Розумію. 

ага, читайте выше, где я писал. 

"Даешь чертеж, в пдф, в каде, в 3д, и тд. Делают на ЧПУ, с 6 отв. ( 360/6=60 градусов)  4 НЕ попадают...
 О сроках так вообще нечего говорить."

Обещают сделать за 2 недели, проходит 3 месяца - ой, а мы и не начинали, ну ща, за неделю сделаем.
И это официально, с гарантией, с технологией, и за другие деньги, на порядки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прежде чем что- то заказывать у "спецов", попросите показать измерительный инструмент, чем они собираются Вам посадки измерять. Если покажут штангель 0,1 то, что от них можно ожидать?

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да это отношение знакомо. У меня еще круче было - подхожу к токарю на работе, смотрю - он поставил гайку для нашего изделия (типа домкрат) и режет резьбу. Резьба упорная, то есть сами понимаете - она несиметрична, так гайка стоит не той стороной и профиль резьбы направлен в противоположную сторону. Заготовка бронзы - 3000грн.  Говорю - не в ту сторону резьба. ОН НАЧИНАЕТ МНЕ ДОКАЗЫВАТЬ ЧТО ВСЕ ПРАВИЛЬНО, что он точил детали для атомных станций и т д.  Я говорю - черетеж гляньте, вот он на станке примагничен же. а он мне - ТО НА ЧЕРТЕЖЕ НЕПРАВИЛЬНО!!!  Ну я то чертеж и делал, так что наверное знаю как правильно :-)

Потом месяц со мной не разговаривал.  А так он бы еще 3 гайки бы точнул в другую сторону

Змінено користувачем DimonDSS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, Stanley сказал:

И это официально, с гарантией, с технологией, и за другие деньги, на порядки.

А это  уже печально...И вряд ли такая контора будет процветать. Каждый обманутый расскажет еще десятерым , а они-дальше.. 

Так как вы говорите контора называется ?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не скажу почему они так делают, на то есть причины. Попробую философски объяснить суть, смысл. 

Итак, начнём с самого начала. Вспоминаем свою школу, свой класс. Сколько там было реально шарящих детей? 2-3 на два десятка? Зубрильщиков не учитываем, они забывают все и сразу завтра. Потом училище, техникум, институт. Та же картина. Итог- реальных профессионалов пара процентов. А работать надо всем, бо кушать хочется. 

Теперь берём тех спецов, шо стоят за станками, отнимаем два процента реальных мастеров, шо остаётся? Правильно почти все остаётся, в процентах. Вот и все объяснение.

 

Не, я не могу сказать шо все кроме двух процентов сознательные бракоделы и халтурщики, часть из них шось ещё помнит (из учёбы) но не стараются, ибо разбалованы что "и так сойдёт". А остальные? Остальные как гнали брак изначально, так и гонят. И пока не закажешь у них шось, не понять шо брак. 

 

 

И немного о бытующем мнении, что " если хочешь сделать хорошо, сделай сам". Экспромт с потолка.  Пусть на примере станка. Решил приобрести станок, начать производство. Прикинули возможности, возможностей хватает на покупку и на запуск, то есть установку, подключение, и немного первоначального инструмента. Купил, установил, запустил.... Зрада! Все криво, косо, тарахтит и бьёт. Надо капиталить станок, но!... А я не умею его капиталить, меня учили работать на нем. Ну хорошо, закатил рукава и начал. И кто даст гарантию шо выйдет не хуже чем "терпимо"? Или это только я один такой, что с первого раза не выходит хорошо? 

А, кстати, кушать начинает хотеться через полдня после покупки оборудования которое должно кормить. Шо я в начале говорил о возможностях? А нет их, исчерпаны. Все. Зубы на полку.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Константин Е Я бы даже сказал что те 2% толковых никогда и не шли работать за станок, непопулярно это было.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

О! Вспомнил.

Надо было намотать немного мелких пружинок. Нашёл чела на базаре, заказы берет. Нарисовал эскиз, проставил все размеры, диаметры проволоки, намотки, длину и шаг. Сказали шо делать будут на юмзе. Сделали. Смотрю, шота не так..... Шаг просрали. Понес назад. Говорю шаг надо было Хмм., а сделали 1/3Х. Знаете шо ответил посредник? Там на станке работает человек все жизнь, он знает шо на мелких пружинках шаг не важен. Я посреднику эскиз в (во множественном числе - неуважительно название лица гомо эректус, гомо сапиенс, или животного, либо неживого предмета имитирующего оное)- это шо, бл...ть!!!??? 

И шо вы думали? Таки переделали. Нехотя конечно, но сделали, даже брак предложили выкупить за небольшую часть. Не взял.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, -Pj- сказал:

@Константин Е Я бы даже сказал что те 2% толковых никогда и не шли работать за станок, непопулярно это было.

Не-не. Кто-то все-таки "точил те ракеты на которых мы первые полетели" и другие виды изделий, где брак не допускался.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Гість
Ця тема закрита для публікації повідомлень.

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку