135 повідомлень у цій темі

Від малого любив машинки. Потім любив майструвати. Про свій гараж мріяв від коли себе пам'ятаю. Мрію здійснив 28 років тому. Крім мурування і штукатурки все робив сам. Останні пів року інтенсивно позбувався зайвого, розчищав місце для маленького токарного. Тепер гараж використовую виключно для хоббі. Поприбирав, підчистив, щоб не встидно було викласти фотографії.

Кілька слів пояснення. Полиці повісив недавно, ще не встиг загромадити. Впоперек гаражу замонтований двотавр зварений з двох швелерів. По ньому їздить лебідка. З її допомогою знімаю двигуни, піднімав токарний на верстак.

 

DSC_0149_1.jpg

 

Біля токарного - свердлильний 2М112, який реставрував рік тому. І дивним чином кольорова гама співпала. Верстаки всі робив самостійно. Чорний 25 років тому, синій недавно.

 

DSC_0152_1.jpg

 

Біля входу умивальник з теплою водою.

 

DSC_0154_1.jpg

 

Від мембранного компресора прокладена пневмолінія, щоб не тягати шланг по всьому гаражу і можна колеса підкачати, не заїзджаючи в гараж.

 

DSC_0159_1.jpg

 

Дуже хочу гаєчні ключі вивісити на стенд, але стримують гаражні сусіди. Постійно приходять щось позичати. Їм простіше прийти до мене, ніж в себе пошукати. А як буде на стенді висіти, навіть не знаю як відмовити :(

Ось так виглядає мій санаторій :)  Є ще два метри землі біля гаражу, мій крайній в ряду. Там кущ чорної порічки, столик, мангал. Але про це наступного разу. 

Ще постараюся оповідати про саморобки, які майструватиму. Буду слухати поради і сам підкажу, якщо буде в когось потреба.

13

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да все классно,как в Америкосов прям!

Но жаль что рабочая мастерская не может так выглядеть как хоббийная)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Довольно хорошо! Всегда говорю "Чисто там где убирают". Понравилось, что автор темы написал

 

"Поприбирав, підчистив, щоб не встидно було викласти фотографії."

 

Тоже стараюсь перед фотографированием прибраться.

Жду продолжения.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Досить добре! Тепер би ще фрезерок Вам?!☺

А Ви з якого району Львова? Я постійно кручуся Підзамче-Топольна!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Grif написав:

"Поприбирав, підчистив, щоб не встидно було викласти фотографії."

Якщо чесно, то для такого фотогенічного стану я готував гараж півроку.  Півроку продавав, викидав гору "дуже потрібних речей". Я теж, як багато хто з вихідців із совка заражений "плюшкінізмом". Тягнемо в свою комірку все, що має будь-яку цінність, як збирають сухарі люди, що пережили голод. Трохи некоректне порівняння, але ми пережили теж голод, голод на інструменти, матеріали, обладнання. За 20 років я захламив гараж і пивницю до такого стану, що заходити треба було боком. Ровер ледве поміщався, не те, що машина. Тому оголосив війну і все, що не придалося за останні 5 років - на вихід. Навіть трансформаторний зварювальний апарат, який вирубував лінію у всіх гаражах, пішов в кращі руки.

А щодо прибирання. Коли ще (25 років тому) я займався ремонтом автомобілів, в кінці дня (чи то 23:00, чи 01:00) протирав всі ключі, всі головки і складав на місце. Крім естетичного, тут був ще й технічний момент. Бо збирати двигун брудними ключами, це як робити операцію нестерильним інструментом. То стружка попаде в канал, то пісчинка під вкладиш. А я дорожив своїм реноме. (Було діло на моїх двигунах втікали від міліції. Але про це нікому)

Мабуть трохи педантизму перейняв від діда, який хоч був інженером, проте любив на пенсії щось помайструвати і робив це дуже акуратно. Підвіс для кишенькового годинника його рук діло. Зроблено 50 років тому.

 

Годинник.jpg

 

Завжди захоплювався фотографіями американських, німецьких майстерень. Любувався їх порядком. Та навіщо далеко ходити. Шановний @Grif фору дасть хваленим американцям. Треба лише тягнутися до кращого.

 

, Богдан 1987 написав:

Тепер би ще фрезерок Вам?!☺

А Ви з якого району Львова? Я постійно кручуся Підзамче-Топольна!

Я на Зеленій біля стадіону Україна. Про фрезер ще не час. Треба спочатку токарний освоїти.

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, Бескид написав:

прийти до мене, ніж в себе пошукати. А як буде на стенді висіти, навіть не знаю як відмовити

 

Було знайомо )  Доки не вивісив "транспорант": Інструмент, як жінка, любить бути в одних руках! 

 Або щось схоже придумайте і зробіть напівстіни "плакатом" напис. Більшості "ходоків" не потрібно нічого буде пояснювати, а більш совісні і не стануть випрошувати, мовчечки прочитавши напис.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, Бескид написав:

хочу гаєчні ключі вивісити на стенд

 

Ще як варіант, інструментальний щит зробити з бочинками сантиметрів по 10-15, а на увесь фасад повісити шторку-ролету типу, як в автівках. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Бескид написав:

я захламив гараж і пивницю

 

Пивницю? От з цього місця детальніше ? ) Пивоваріння - є хобі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не проти допомогти, позичити. Але коли це переростає в паталогію, в звичку, тоді починає вибішувати. Було раз відмовив, приходить через 5 хвилин і доповідає, - знайшов в себе! Ну не юююююю!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

 

Пивницю? От з цього місця детальніше ? ) Пивоваріння - є хобі?

Пивниця, це по-нашому підвал :) 

Доречі про пиво. Львів славився добрим заводським пивом, коли пиво було в дефіциті. Тепер появилися крафтові пивоварні. Ліпші, гірші, але є серед них одна - Театр пива Правда. Після двох-трьох келихів на магазинне вже дивитися нема бажання. Вміють зварити. Рекомендую.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Бескид написав:

Я не проти допомогти, позичити. Але коли це переростає в паталогію, в звичку, тоді починає вибішувати. Було раз відмовив, приходить через 5 хвилин і доповідає, - знайшов в себе! Ну не юююююю!

 

 

Отож! +1000%

Теж саме, в мене не від скупості були роздратування, плюс що часто добровільно не повертають, потім бігай за "позичальниками" СВІЙ інструмент випрошуй повернути... 

Як кажуть в Одесі: ано мнє надо)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Бескид написав:

Театр пива Правда. Після двох-трьох келихів на магазинне вже дивитися нема бажання. Вміють зварити. Рекомендую.

 

Бував. Відвідував. Взагалі, Львів славен здавну не тільки кавою, але також і пивом. Тому і подумав, що Ви цю традицію відроджуєте також, на так-би мовити сімейному рівні, крафт-бренд "Бескид" :D

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Бескид сказал:

Якщо чесно, то для такого фотогенічного стану я готував гараж півроку.  Півроку продавав, викидав гору "дуже потрібних речей". Я теж, як багато хто з вихідців із совка заражений "плюшкінізмом". Тягнемо в свою комірку все, що має будь-яку цінність,

 

1 час назад, Бескид сказал:

Трохи некоректне порівняння, але ми пережили теж голод, голод на інструменти, матеріали, обладнання.

Ага, збирали-збирали, збирали-збирали, а інструмент ніякий. Необхідно було відкрутити гайку ступиці - а нічим! Довготривалий підбір інструменту не заклав того базису, що дозволяє зробити роботу.

33 минуты назад, Ігрек сказал:

Доки не вивісив "транспорант": Інструмент, як жінка, любить бути в одних руках! 

Воно-то так, повністю згідний, та тут не потрібно гарячкувати.

В мене сусід має СТО. Любий інструмент - будь-ласка. Каже: "бери отого - не шкода, бо не зламаєш" :D. До речі, не пожалів класний вороток з торсіона, головки для відкручування зовсім злих гайок. Звичайно, повертаємо, як виконаємо роботу, протираємо, моніторимо, аби він не поїхав, залишивши інструмент в позичальників.ів

На гранаті була зірвана різьба, перерізав, а мій сусід одразу ж приніс потрібну гайку. І що б робив без нього?

Те ж саме з пильником гранати. Купив друг на Деміївському ринку (тобто йому продали) не того розміру, а сусід знайшов і просто дав необхідного розміру з якогось BMW.

 

А щодо гарних майстерень.

Напевне, можна їх зробити гарними, та для мене на першому місці функціональність.

Бачу численні порушення моїх постулатів.

Перше. Світло верхнього ліхтаря прямо в лице.

Друге. За стіл не сядеш - коліна нікуди діти. Про те, що стілець висить над безоднею - просто мовчу.

Третє. На гачки терміново повісити шматки кисневого, чи іншого шлангу - очей не розвішували на штирях?

Четверте. Розетки біля самого умивальника. Вже страшно.

П'яте, в місцях, де стіни планують забруднюватись можна захистити панелями з ламінованого ДСП чи ДВП. На панелі ДСП зручно кріпити полиці чи той же інструмент.

Прошу не ображатись, самі просили.

12 часа назад, Бескид сказал:

Буду слухати поради

До речі столів має бути декілька. Для робіт стоячи, болгаркою попиляти, ножовкою, для сидячих мілких нудних робіт, у тому числі на пообідати, і для робіт стоячих з доступом з різних боків для великих вузлів, якщо робота прводиться вдвох. Тим більше, що це вже майстерня.

12 часа назад, Бескид сказал:

Від мембранного компресора прокладена пневмолінія, щоб не тягати шланг по всьому гаражу і можна колеса підкачати, не заїзджаючи в гараж.

Дякую за пораду, буду думати, де взяти, куди встромити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

Бачу численні порушення моїх постулатів.

Перше. Світло верхнього ліхтаря прямо в лице.

Друге. За стіл не сядеш - коліна нікуди діти. Про те, що стілець висить над безоднею - просто мовчу.

Третє. На гачки терміново повісити шматки кисневого, чи іншого шлангу - очей не розвішували на штирях?

Четверте. Розетки біля самого умивальника. Вже страшно.

П'яте, в місцях, де стіни планують забруднюватись можна захистити панелями з ламінованого ДСП чи ДВП. На панелі ДСП зручно кріпити полиці чи той же інструмент.

Прошу не ображатись, самі просили.

До речі столів має бути декілька. Для робіт стоячи, болгаркою попиляти, ножовкою, для сидячих мілких нудних робіт, у тому числі на пообідати, і для робіт стоячих з доступом з різних боків для великих вузлів, якщо робота прводиться вдвох. Тим більше, що це вже майстерня.

Дякую за пораду, буду думати, де взяти, куди встромити.

1. Світло від верхніх світильників зовсім в очі не б'є, вони досить високо. Може так на фотографії виглядає.

2. За стіл не сідаю, все стоячи роблю. Крісло недавно появилося, шкода викинути, а користі від нього ніякої.

3. Які гачки?  Ті, що закінчують нижню полицю?  Та вони вище очей. Вже легше на відкрутку нанизати око, ніж на них. Та й діаметр там 10мм, важко щось зачепити.

4. Чим страшні розетки біля умивальника? Щоб налити на них воду треба ще постаратися, та й 30-ти літній досвід експлуатації не виявив жодних незручностей...

5. Не про ДСП, а про OSB думав, але не для захисту, а для організації інструментів. Це ще в планах.

6. Які можуть бути образи. Переймаємо досвід, вчимося.

7. Болгаркою в гаражі не працюю, виходжу надвір. От для таких цілей планую козлики зварити. А для посиденьок маю стіл на природі, не люблю їсти в гаражі.

8. Пневмолінію зварив з ПП труб для води, кажуть 8атм витримують. Поставив швидкознімні штуцери, один біля столу, другий біля воріт. Задоволений.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Бескид

Пивниця, це по-нашому підвал  

Доречі про пиво. Львів славився добрим заводським пивом

 

Львов еще славится оригинальными названиями. Несколько раз бывал во Львове. Заметил оригинальные названия кружки и еще чего то, уже не помню.

 

На счет пива, да. Летом покупаю у себя в Харькове львовское в бутылках, довольно неплохое.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Grif написав:

Летом покупаю у себя в Харькове львовское в бутылках, довольно неплохое.

Спробуєте Правдиве - з магазину довго не захочете...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не вмію робити ножі. Але душа бунтувала на вид ножа, загостреного від руки на точильному камені з численними заїздами по полотні ножа. Для того, щоб ніж мав гарний вигляд людство давно придумало різного роду точилки як ручні, так і механічні. Китайці скопіювали, то чому я не можу? Для цього потрібно 0,5м дерев'яного бруса, 03м шпильки М16, чотири гайки М16, дві шайби, пруток D8 - 0,75м, дві гайки М8, дві гайки-баранчики (М8 і М10), набір китайських точильних брусків від №400 до №1500 (найдорожча частина цього пристосування).

 

Загальний вигляд.

DSC_0165_2.jpg

 

Вид збоку.

DSC_0163_2.jpg

 

Державка з точильними брусками.

DSC_0168_2.jpg

 

Ще раз наголошую, я не спеціаліст у виготовленні ножів. Зробив, для експерименту, один з полотна механічної пили за годину, а гострив дві години :). Мене повністю задовільняє і заїздів на полотно ножа нема, хоча в майстрів ножевої справи і викличе шок від такої халтури. З інструментів тільки болгарка, точило з двигуна пральної машинки і пристосування для гостріння.

DSC_0174_1.jpg

DSC_0175_1.jpg

 

 

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 годин назад, Grif написав:

Заметил оригинальные названия кружки и еще чего то

 

...Келих? Так це літературне українське слово. Чув, здається в Чернівцях, синонім кружки - боня. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ігрек , нет неправильно. Правильно - Філіжанка - кружка з якої пьють каву.

 

@Ігрек рекомендую съездить во Львов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Бескид сказал:

Не про ДСП, а про OSB думав, але не для захисту, а для організації інструментів.

Одно іншому не заважає.

 

1 час назад, Бескид сказал:

Зробив, для експерименту, один з полотна механічної пили за годину, а гострив дві години :). Мене повністю задовільняє і заїздів на полотно ножа нема, хоча в майстрів ножевої справи і викличе шок від такої халтури.

То неважливо. Важливо наскільки користувача ножа влаштовує зручність та якість заточування.

Для бюджетного варіанта дуже добре. Правда, можна було б ще заморочитись та зробити більш плавні спуски, там, де зубчики від наждака чи болгарки залишились, аби в ковбасі ніж не застрягав. Непоганий наждак для спусків.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=6HoQbdhv95g

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Grif написав:

Правильно - Філіжанка - кружка з якої пьють каву.

 

Ну-у, так. Згадка йшла про пиво, а не про каву ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Grif написав:

рекомендую съездить во Львов.

 

Ви мені!? Бував не один десяток разів . Зараз, останніх півтора-два роки рідше, а раніше бував кожного місяця по кілька разів. Так, що порада недоречна ))

 

@Grif Ви каву п"єте з кружки?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

 

 Так, що порада недоречна ))

 

Порада завжди доречна!  Приїзджайте до Львова! У нас багато чого цікавого :) Ми гостям раді!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ігрек не ображайтесь. Каву пью з чашки. 

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

 Правда, можна було б ще заморочитись та зробити більш плавні спуски, там, де зубчики від наждака чи болгарки залишились, аби в ковбасі ніж не застрягав.

Так, можна було. Але мене цікавила сама ідея зробити простенького ножа на швидку руку, але гарно його заточити. Наждака нормального я ще не маю, гріндер в планах, тому всю увагу сконцентрував на гострінні. Гострив довше, ніж робив все інше. Навіть ручок нормальних не хотів робити, щоб був легенький - ходжу з ним в гори і користуватися ним значно зручніше ніж купованим Ганзо. Ганзо після першого відкривання консерви покривається зазубринами, а цей 2-3 витримує. Правда, теж страждає :)  Саморобним станком гострю до стану, що голитися можна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку