Karmadon

Муки выбора (мелкого токарного)

2 868 повідомлень у цій темі

20 минут назад, ELS0x62 сказал:

сателіти - штуковини в патроні, в які вставляється ключ

Спасибо, понял.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Sebra сказал:

Для початку спробуйте попереставляти їх по колу, в якійсь позиції може стати краще.

Ура, получилось. Биение уменьшилось до 0,17 мм. А было около полмиллиметра. Что ещё можно сделать? 

Змінено користувачем ruccich
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ELS0x62 сказал:

Щось долар виріс, а ціна на фдб 180х300 варіо то повільно росла до позначки 33к грн, а тепер щось упала до 27-28 просять за нього, шо б то сталось? Наче не схоже, що б на складі сильно завалялись.

Нащо б я оце перед сном ліз його дивитись, тепер не засну...

Обычная скидка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Sebra написав:

Для початку спробуйте попереставляти їх по колу, в якійсь позиції може стати краще.

 

, ruccich написав:

Ура, получилось. Биение уменьшилось до 0,17 мм. А было около полмиллиметра. Что ещё можно сделать? 

Розточити і потім пронумерувати кулаки і вставляти в патрон тільки так.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
46 минут назад, ruccich сказал:

Ура, получилось. Биение уменьшилось до 0,17 мм. А было около полмиллиметра. Что ещё можно сделать? 

Сателіти як вище казали. Затискайте лише одним, потім лише другим, потім лише третім, той що дасть кращий результат - маркуйте як "0". Якщо нуля на тестовій оправці не буде, то при розточці кулачків затискайте лише цим "нульовим". І буде вам щастя )))

Змінено користувачем Sebra
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Сергій Лавріненко сказал:

 

Розточити і потім пронумерувати кулаки і вставляти в патрон тільки так.

Дякую.

30 минут назад, Sebra сказал:

Сателіти як вище казали. Затискайте лише одним, потім лише другим, потім лише третім, той що дасть кращий результат - маркуйте як "0". Якщо нуля на тестовій оправці не буде, то при розточці кулачків затискайте лише цим "нульовим". І буде вам щастя )))

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, ruccich сказал:

Что ещё можно сделать? 

 

После того, как будет найдено наилучшее положение кулачков в патроне и ключа при зажиме,

можно попробовать зажимать разные диаметры и мерять при этом какое получается биение.

 

Такая проверка покажет общую картину, насколько точный сам патрон - если биение почти

не зависит от диаметра и смещение по индикатору каждый раз в одну сторону, значит

хороший патрон, останется только расточить кулачки и пользоваться.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Georgy сказал:

 

После того, как будет найдено наилучшее положение кулачков в патроне и ключа при зажиме,

можно попробовать зажимать разные диаметры и мерять при этом какое получается биение.

 

Такая проверка покажет общую картину, насколько точный сам патрон - если биение почти

не зависит от диаметра и смещение по индикатору каждый раз в одну сторону, значит

хороший патрон, останется только расточить кулачки и пользоваться.

 

Спасибо за совет. Каким резцом лучше растачивать кулачки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Витративши декілька годин на розгляд доцільності розгляду можливості придбання FDB 180x300 Vario, я так і не позбувся другого ступеня рекурсії.

Не зважаючи на популярність моделі, чогось інформацію про нього доводиться збирати по крупинкам, навіть тут ще не має окремої теми для нього, а на .ру так само якісь

огризки інформації. В цій темі він, звісно, спливає іноді, але знову ж, до повної картини далеко.

Я зараз спробую поточніше вималювати картину світу і білі плями в ній, може ви мені тут всі якось допоможете з цим розібратись.

Отже:

1)Є уявний ідеалізований верстат(мені так простіше поставити деякі питання/описати ситуацію), підозріло схожий на FDB 180x300V. В квартирі його точно не розмістити, так як мало місця,

і уявна ідеалізована стружка в такому випадку буде всюди.

Єдиним варіантом є неопалюваний балкон, засклений одним шаром скла зі щілинами, в кращому випадку можна те все позатикувати поролоном на зиму.
Наскільки йому в цілому, і його мастилу зокрема шкідливі такі умови в зимній період?


2)Уявний верстат не потрібно весь перебирати і відмивати від заводської змазки{бо в ній 50/50 чавунної стружки}, а кулачки в патроні сходяться хоча б візуально.

Геометрія станка достатня для того, щоб забути про свій перфекціонізм і навіть не згадувати про шабріння. Всі можливі апгрейди являють собою покращення готового виробу,

а не доведення напівфабрикату до ладу. В стані "з коробки", після початкових підготувань типу витирання консерванту і затягування клинів, на верстаті можна без проблем виготовляти

вироби з кольорових металів, а прикручування станини до швеллера/масивного столу дозволяє потихеньку обробляти сталь.
Наскільки реальний верстат відповідає уявному в цьому плані, а також в суміжних моментах, які у мене так і не перелізли з підсвідомості в свідомість але, можливо, хтось підхопить хід моїх думок і щось підкаже?

3)Питання до власників, особливо до київських: де купували верстат(в ПП, щоб без реклами)? Різні сайти пропонують різну ціну, "офіційний дилер" просить більше, якийсь інший сайт, який не виглядає кидаловом менше, маловідомі продавці з прому ще менше... тенденцію ціни розумію, конкретну цифру фіг з'ясуєш. При цьому ще й фотки різні, десь взагалі MML1830V пыд іменем ФДБшки показують(ммл дуже гарно відрізняється по площині де ручка регулятора швидкості стоїть і двома стоп-грибками).

Змінено користувачем ELS0x62
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, ruccich сказал:

Каким резцом лучше растачивать кулачки?

 

Резцом, похожим на для нарезания внутренней резьбы, поправить впадины, делящие рабочую поверхность кулачка на части по длине,

стараясь сместить их чуть дальше, чтобы самый первый участок не был меньше остальных, с учётом подрезки торца. Шаг берётся произвольно, исходя из того, что уже есть. На участке, где впадин нет, сделать их тоже. Материал резца Т5К10 или аналоги, годные для обработки стали на удар. Возможно резец прийдётся в процессе подправлять. Канавок на таком резце лучше не делать, просто плоская поверхность с фасками на режущих кромках. В процессе резания его лучше не впирать поперечной подачей так, чтобы стружку брало сразу по всем кромкам, а немного на сторону, углубляясь когда верх будет уже расширенный.

Потом расточным резцом обрабатывают рабочие поверхности, немного подавая резец на себя по 0.01-0.02мм через каждую канавку,

для того, чтобы компенсировать истирание резца и создание небольшого запаса на износ самих кулачков в процессе работы. Твёрдый сплав тоже можно использовать Т5К10 или попробовать Т15К6, если есть на чём их заправлять, также растачивают резцами со сменными пластинами. Сьём на черновых проходах около 0.1мм, на чистовых 0.03-0.05мм. Перед чистовым проходом необходимо заправить резец или обновить сменную пластину.

Обороты и подачу лучше поставить самые маленькие.

Естественно, перед расточкой на кулачки должно быть надето приспособление и создан натяг, имитирующий зажим кулачков при работе.

Змінено користувачем Georgy
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ELS0x62 “ а прикручування станини до швеллера/масивного столу дозволяє потихеньку обробляти сталь.”

 

Сталь он будет обрабатывать и тупо прикрученым к деревянному столу , и даже не прикрученым вовсе)

Тут больше вопрос к резцам и безлюфтовой работе суппорта , чем к тому на что станочек поставлен.

Хотите хорошо обоабатывать сталь, сразу заморочьтесь с системой подачи сож. Будет и точить и отрезать и сверлить без проблем.

на сухую они отрезают, но естественно не спеша.

Змінено користувачем Relax72
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Georgy сказал:

 

Резцом, похожим на для нарезания внутренней резьбы, поправить впадины, делящие рабочую поверхность кулачка на части по длине,

стараясь сместить их чуть дальше, чтобы самый первый участок не был меньше остальных, с учётом подрезки торца. Шаг берётся произвольно, исходя из того, что уже есть. На участке, где впадин нет, сделать их тоже. Материал резца Т5К10 или аналоги, годные для обработки стали на удар. Возможно резец прийдётся в процессе подправлять. Канавок на таком резце лучше не делать, просто плоская поверхность с фасками на режущих кромках. В процессе резания его лучше не впирать поперечной подачей так, чтобы стружку брало сразу по всем кромкам, а немного на сторону, углубляясь когда верх будет уже расширенный.

Потом расточным резцом обрабатывают рабочие поверхности, немного подавая резец на себя по 0.01-0.02мм через каждую канавку,

для того, чтобы компенсировать истирание резца и создание небольшого запаса на износ самих кулачков в процессе работы. Твёрдый сплав тоже можно использовать Т5К10 или попробовать Т15К6, если есть на чём их заправлять, также растачивают резцами со сменными пластинами. Сьём на черновых проходах около 0.1мм, на чистовых 0.03-0.05мм. Перед чистовым проходом необходимо заправить резец или обновить сменную пластину.

Обороты и подачу лучше поставить самые маленькие.

Естественно, перед расточкой на кулачки должно быть надето приспособление и создан натяг, имитирующий зажим кулачков при работе.

Спасибо за совет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ELS0x62 Зря вы думаете что эти станочки такие уж чахлые и немощные что годятся только для цветного металла.

Вот навскидку пару фоток.

Ключ для гаража сталь45

Конусы сталь 40х диаметр 40 мм.

Без сож, ибо у меня этого нет.

73179751-678A-4F3E-90E0-58D43557D15F.jpeg

2E79C6A5-BD89-4085-9335-52C726F42284.jpeg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Relax72 Дякую за інформацію, та я так не думаю, це не ствердження, а запитання, мабуть. Як я вже писав, чогось попри популярність моделі інформацію про нього доводиться збирати по крупинкам, кожна з яких, до того ж, більш чи менш суб'єктивна.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, ELS0x62 написав:

Витративши декілька годин на розгляд доцільності розгляду можливості придбання FDB 180x300 Vario, я так і не позбувся другого ступеня рекурсії.

Не зважаючи на популярність моделі, чогось інформацію про нього доводиться збирати по крупинкам, навіть тут ще не має окремої теми для нього, а на .ру так само якісь

огризки інформації. В цій темі він, звісно, спливає іноді, але знову ж, до повної картини далеко.

Я зараз спробую поточніше вималювати картину світу і білі плями в ній, може ви мені тут всі якось допоможете з цим розібратись.

Отже:

1)Є уявний ідеалізований верстат(мені так простіше поставити деякі питання/описати ситуацію), підозріло схожий на FDB 180x300V. В квартирі його точно не розмістити, так як мало місця,

і уявна ідеалізована стружка в такому випадку буде всюди.

Єдиним варіантом є неопалюваний балкон, засклений одним шаром скла зі щілинами, в кращому випадку можна те все позатикувати поролоном на зиму.
Наскільки йому в цілому, і його мастилу зокрема шкідливі такі умови в зимній період?


2)Уявний верстат не потрібно весь перебирати і відмивати від заводської змазки{бо в ній 50/50 чавунної стружки}, а кулачки в патроні сходяться хоча б візуально.

Геометрія станка достатня для того, щоб забути про свій перфекціонізм і навіть не згадувати про шабріння. Всі можливі апгрейди являють собою покращення готового виробу,

а не доведення напівфабрикату до ладу. В стані "з коробки", після початкових підготувань типу витирання консерванту і затягування клинів, на верстаті можна без проблем виготовляти

вироби з кольорових металів, а прикручування станини до швеллера/масивного столу дозволяє потихеньку обробляти сталь.
Наскільки реальний верстат відповідає уявному в цьому плані, а також в суміжних моментах, які у мене так і не перелізли з підсвідомості в свідомість але, можливо, хтось підхопить хід моїх думок і щось підкаже?

3)Питання до власників, особливо до київських: де купували верстат(в ПП, щоб без реклами)? Різні сайти пропонують різну ціну, "офіційний дилер" просить більше, якийсь інший сайт, який не виглядає кидаловом менше, маловідомі продавці з прому ще менше... тенденцію ціни розумію, конкретну цифру фіг з'ясуєш. При цьому ще й фотки різні, десь взагалі MML1830V пыд іменем ФДБшки показують(ммл дуже гарно відрізняється по площині де ручка регулятора швидкості стоїть і двома стоп-грибками).

Значить, так. Мій досвід аналогічний Вашому. Довго вибирав, купив його. Тюрнер 180Х300 Варіо. В хаті не можна, бо взимку смердітиме, а провітрювати весь час холодно. Засклений балкон рулить. Місця, мало, але жити можна, - у мене він, фрезер, свердлилка, точила тощо - все на балконі 2,7м.кв. Балкон утеплений зсередени пінофолом 10мм, одне скло в балконних дверях вибите, в сильні морози (досить рідко) ставлю на ніч каміна з режимом "+7", стараюсь не опускати нижче нуля. З коробки дещо переробляв, не складно, але поставив третю ногу і виніс мотор з-під ПБ, а також поставив на трубу 120Х60. Не шабрив. Мене майже все радує, проблем крупних нема, працюю і по сталі, і по дюралю, ну, жовте, ясно, що найкраще, але рідко. Конкретні питання - задавайте. Купував в магазині, назва якого починається на Дем, а закінчується на ікс.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Vadym А що саме смердить, масло? І про Ваші умови не дуже зрозумів, у Вас на балконі вікна пакетні?

В принципі, в мене думка про цей верстат почала перевалювати в позитивну сторону, але чому я саме писав "розгляд доцільності розгляду",

так це тому, що з точки зору геометрії і стружкоутворення, я його зможу впихнути хіба що на "балкон", який засклений одним шаром скла і не утеплений ніяк,

крім того, що це не зовсім балкон, а воно іде в рівень зі стіною, і я не знаю, як морози будуть на нього впливати.

Тож питання поки в тому, чи є взагалі в мене вдома умови хоч для якогось верстата.

А ще я звернув увагу на такий фактор, що сушіння випраних речей на балконі підвищує вологість повітря, і на цьому моменті мабуть навіть більший знак питання, ніж на температурі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, ELS0x62 сказал:

не зовсім балкон, а воно іде в рівень зі стіною

Це називається лоджия, на її утеплення треба менше затрат. Я, до прикладу, самотужки робив утеплення стіни під вікном (що дивиться на зовні), каркас, пінопласт, вагонка. Але то небезпечно, бо мою майстерню , після утеплення виперли - зробили кімнатку :-) в тому і полягає небезпека.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ELS0x62 написав:

@Vadym А що саме смердить, масло? І про Ваші умови не дуже зрозумів, у Вас на балконі вікна пакетні?

В принципі, в мене думка про цей верстат почала перевалювати в позитивну сторону, але чому я саме писав "розгляд доцільності розгляду",

так це тому, що з точки зору геометрії і стружкоутворення, я його зможу впихнути хіба що на "балкон", який засклений одним шаром скла і не утеплений ніяк,

крім того, що це не зовсім балкон, а воно іде в рівень зі стіною, і я не знаю, як морози будуть на нього впливати.

Тож питання поки в тому, чи є взагалі в мене вдома умови хоч для якогось верстата.

А ще я звернув увагу на такий фактор, що сушіння випраних речей на балконі підвищує вологість повітря, і на цьому моменті мабуть навіть більший знак питання, ніж на температурі.

Смердить все. Металообробка - це не лише сухе свердління, десь треба змастити чимсь смердючим, десь метал перегрівся при обробці і смердить кислим, десь підфарбувати щось, розчинники тощо. Хоча є люди, що в хати курять, їм норм, то порівняо з цим верстат - просто райський сад!

Балкон у мене засклений звичайними пластиковими вікнами, однокамерний пакет. На скло зсередини наклеєний утеплюючий фольгоізол чи щось таке. Дзеркальний з обох боків. Не пускає взимку мороз, влітку сонце. Зверху лишив 20см, знизу 5см для світла. Південна кімната, нормально.

Сушити білизну лише з відкритими вікнами або на іншому балконі, в кухні тощо. І невеличкими порціями.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут вірно написали,що температура повинна бути +7,там де стоять верстати.Ні в якому разі не допускати мінусову.Сушити білизну можна,головне,щоб був плюс.

Я свій свердлильний поставив у батьків у літній хаті.Тої зими приїхав робити і звичайно прогрів літню кухню газом.Повно конденсату,станок ржавіє.Як би ти його не змащував,нічого не допоможе.Тільки плюсова і ця плюсова ще і залежить від вологості повітря і від 760 ртутного стовпчика(не знаю,як назвати,навчався у кацапській школі).Із школи пам,таю точку роси.Техніка просто згниє,якщо будуть перепади температури.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 14.09.2018 в 19:35, Сергій Лавріненко сказал:

прогрів літню кухню газом.Повно конденсату,станок ржавіє

 Так и должно быть. Автомобили в теплых гаражах гниют на глазах. 

  У меня, зимой, все нужные для работы станки и инструм4нты стоят на балконе, ничего не ржавеет. Балкон не утеплен, стекло одно. Температуру не меряю, просто одеваюсь, что бы не замерзнуть и работаю. Гараж находится в гаражном кооперативе, больше километра от квартиры. Если бы не балкон, ничего бы зимой не делал, в жизни бы не пошел на гараж, после рабочего дня.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Relax72 написав:

@ELS0x62 Зря вы думаете что эти станочки такие уж чахлые и немощные что годятся только для цветного металла.

Вот навскидку пару фоток.

Ключ для гаража сталь45

Конусы сталь 40х диаметр 40 мм.

Без сож, ибо у меня этого нет.

73179751-678A-4F3E-90E0-58D43557D15F.jpeg

2E79C6A5-BD89-4085-9335-52C726F42284.jpeg

Класна робота! Я не розумію чому в усіх якась є притаманна думка що ці станочки тільки для мяких металів і матеріалів.Ось робота коли я робив штурвал для станочка,сталь марки ХЗ,але з термообробкою по всіх правилах-на поверхні твердість думаю порядку 45HRC,точилось довго,але все получилося.Дивіться самі 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, serzh7788 написав:

Дивіться самі 

 

Дитинка, стружка, залізяки... стрьомно :(

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

Тут вірно написали,що температура повинна бути +7,там де стоять верстати.Ні в якому разі не допускати мінусову.Сушити білизну можна,головне,щоб був плюс.

Я свій свердлильний поставив у батьків у літній хаті.Тої зими приїхав робити і звичайно прогрів літню кухню газом.Повно конденсату,станок ржавіє.Як би ти його не змащував,нічого не допоможе.Тільки плюсова і ця плюсова ще і залежить від вологості повітря і від 760 ртутного стовпчика(не знаю,як назвати,навчався у кацапській школі).Із школи пам,таю точку роси.Техніка просто згниє,якщо будуть перепади температури.

То всьо фігня,можна поставити вловлювачі вологи чи кондиціонер.В мене станок стоїть в квартирі,поки син не повзав точив так,що стружка летіла на всі боки.Зараз проблема,бо підходить і все бере в руки..Знаю багато хлопців які мають станки в не опалюваних гаражаш і боксах.Все можна зробити,якщо захотіти.Ось моє робоче місце.

IMG_0963[1].JPG

IMG_0964[1].JPG

IMG_0965[1].JPG

IMG_0966[1].JPG

IMG_0968[1].JPG

1 година назад, Karmadon написав:

 

Дитинка, стружка, залізяки... стрьомно :(

 

Ага,зараз ніц не роблю,хіба коли я не на роботі а малий в садку.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, serzh7788 сказал:

Класна робота! Я не розумію чому в усіх якась є притаманна думка що ці станочки тільки для мяких металів і матеріалів.Ось робота коли я робив штурвал для станочка,сталь марки ХЗ,але з термообробкою по всіх правилах-на поверхні твердість думаю порядку 45HRC,точилось довго,але все получилося.Дивіться самі 

 

Дольше по времени конечно крупные детали из сиали обрабатываются чем на большом станке. И это не удивительно для настольного станка. Но тем не менее что б сделать стальную деталь 100 мм , не нужно просить кого то на большом станке.

А в мелких работах станочки полностью себя оправдывают.

И по цветнине и по стали, и нержавейка и титан. Главное подобрать резцы и режимы работы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дарова, собратья!

Подскажите, кто где шестеренки заказывал на замены пластиковых на станочки типа MMD 310 ЕМ ???

Вот это они?

https://ru.aliexpress.com/item/free-shipping-2-pcs-set-Teeth-T29xT21-T20xT12-Dual-Dears-Metal-Lathe-Gears-For-Sale/32827961306.html?spm=a2g0v.10010108.1000023.15.258d515fiaXRcD

Змінено користувачем Vicoff
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку