4post

Заточка різців для токарного верстата

32 повідомлення у цій темі

4 минуты назад, Stebium1 сказал:

Когда реально шло создание интересных тем?

Хочу запустити цікаву тему, та не знаю, чи підтримає громада.

А саме, заточку різців для токарного верстата. Є книжки, є парочку відео непоганої якості, та вони не показують, як це зробити найлегше і найкраще. Є бажання поєднати теоретичний матеріал пдручників та практичні здобутки для одержання прикладного оптимуму.

Правда, ще матеріальна база (заточні верстати) знаходяться у стані напівфабрикату, деякі вимагають ремонту, якісь ще не підключені до напруги і не на свому місці, та потроху просуваюсь у бік упорядкування.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, 4post сказал:

Хочу запустити цікаву тему,

Ну как минимум одного в поддержку уже имеете, в моём лице.

Если тема будет, то  под это дело выделю немного брускового рапида и кое что из абразива с посадкой на 32, что бы было на чём играться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, 4post сказал:

Хочу запустити цікаву тему, та не знаю, чи підтримає громада.

А саме, заточку різців для токарного верстата.

 

Підтримаю. Мені така тема буде цікава.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

теж  цікавить ця інформація. заточних маю трохи та приблуд до них але тями нема. буду вдячний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Заточка різців з макрофото мене теж цікавить

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Stebium1 сказал:

Если тема будет, то  под это дело выделю немного брускового рапида и кое что из абразива с посадкой на 32, что бы было на чём играться.

Дякую за пропозицію, та для мене Ваша, колективна вже, заявка є більш вагомим стимулючим фактором, ніж матеріальні. Є певна кількість заточних "верстатів", тобто наждаків та електродвигунів з оправками, достатня кількість каменів, а різці - то взагалі витратний матеріал, їх доводиться заточувати ледь не щодня, особливо, якщо зауважити, що в мене дві майстерні: одна гостьова, де розважаюсь в обідні перерви, інша, вже своя, в гаражу, куди навідуюсь по мірі сил, вчора встановив токарний верстат в робоче положення. Вже свято.

До речі, поки у планах лише заточування твердого сплава, з бистрорізом дещо простіше.

1 час назад, Йосипович сказал:

Заточка різців з макрофото мене теж цікавить

Макрофото буде лише на форумі. Відео буде монтуватись мінімально. Скоріш за все, лише буде затулятись мікрофон під час роботи наждаків.

4 часа назад, ALTOS сказал:

заточних маю трохи та приблуд до них але тями нема. буду вдячний.

Всі починали "з нуля". Десь піддивлялись з старших токарів, десь додивлялись відео з ютуба, десь проводились експерименти. Не хотілось би втратити накопичений досвід.

 

До запуску проекту залишилось лише дві перешкоди: встановити, закріпити, підключити наждаки та напрягти оператора, бо буде впиратись.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в мене по іншому. все підключено, подивитися та запитати є де але не вистачає часу, але як що припече то швидко ворушуся. десь так. але без практики це не те.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

для цього потрібен не один наждак. ця процедура розділена на декілька етапів, під кожен етап інший верстат. для різців мінімум 4 верстата : обдирочний , заточний , для правки та фасонний. так що не просте завдання.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, ALTOS сказал:

для цього потрібен не один наждак. ця процедура розділена на декілька етапів, під кожен етап інший верстат. для різців мінімум 4 верстата : обдирочний , заточний , для правки та фасонний. так що не просте завдання.

На жаль, потрібно їх набагато більше. В мене:

- перший великий комбінований на 4 камені (два на 400 мм оберти 1500 об/хв, ще 2 на 250 мм, оберти 2000 об/хв,один з них алмаз на 250 мм), потребує ремонту, модернізації та компоновки;

- два точила середнього розміру на 3000 об/хв, одне з двома каменями на 200 мм з можливістю швидкої заміни каменів, один бік займе алмаз, інше заводське з двома каменями на 160, обидва вже працюють, та не на своїх місцях;

- 2 точила швидкісних на 4600 об/хв для алмазів та малих каменів з посадками на 20 мм чи зношених діаметром 100 мм, необохідно лише встановити на свої місця; 

- одне точило надшвидкісне 8000 (чи 9000) об/хв, для камінчикив і алмазів діаметром 30-50 мм, необхідно закріпити на місце.

Така кількість потрібна для полегшення самого процесу заточування. А для початку досить і двох: точила і алмазу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, 4post сказал:

На жаль, потрібно їх набагато більше. В мене

А вот с этой точки, это уже не пятничная тема!

Это должен быть первый пост новой темы!

Может попросим модераторов переннести?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оце несподіваний подарунок! Будемо тягти матеріальну базу для втілення проекту.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, softm сказал:

Снегурочка... 

Я бы сказал Дед Мороз :)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

нождак то не проблема, маю штук 15. проблема в приблудах та як ними користуватися. маю універсальний заточний якому понад 100 років, простий , надійний та в доброму стані. багато комплектуючої. потрібно ставати та тренуватися бо саме не вийде. на наступному тижні уділю йому трохи уваги.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хочу купить наждак на 2 камня для заточки резцов под камни 150 мм - 3000 об. підскажіть  яка мощность потрібна щоб не ставав наждак. І може хтось продасть?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, pasha72 сказал:

резцов под камни 150 мм - 3000 об

Досить 400 Ватт. На заводське точило на 160 мм встановлений двигун 750 Ватт, на такому можна працювати без зупинки цілий день.

Таким точилом можна буде заточити різці 12*12, а більші, такі, як 25*25 вже некомільфо.

Не забуваємо, що для заточування на наждаку необхідно зробити захист на камені та підручники.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, ALTOS сказал:

нождак то не проблема, маю штук 15. проблема в приблудах та як ними користуватися. маю універсальний заточний якому понад 100 років, простий , надійний та в доброму стані. багато комплектуючої. потрібно ставати та тренуватися бо саме не вийде. на наступному тижні уділю йому трохи уваги.

А я думал только я один повернутый на наждаках заточных раньше даже стеснялся писать об этом у меня их восемь просто с начала лень менять камни было а потом поехало 9_9

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ви не ,,повернутий,, , є поняття доцільності. щоб якісно міняти каміньці вони повинні стояти на,, оправках,,. 2 якісні ,,оправки,, коштують дорожче двигуна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 часа назад, 4post сказал:

Хочу запустити цікаву тему, та не знаю, чи підтримає громада.

А саме, заточку різців для токарного верстата. Є книжки, є парочку відео непоганої якості, та вони не показують, як це зробити найлегше і найкраще. Є бажання поєднати теоретичний матеріал пдручників та практичні здобутки для одержання прикладного оптимуму.

Правда, ще матеріальна база (заточні верстати) знаходяться у стані напівфабрикату, деякі вимагають ремонту, якісь ще не підключені до напруги і не на свому місці, та потроху просуваюсь у бік упорядкування.

Я  підтримую  також  цю  тему,  корисної  інформації  багато  не  буває!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я тоже за! Тема актуальна. Особливо про приблуди для заточних і їх використання.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поддерживаю доброе начинание!  Наждаков много не бывает!!!  Тоже имею несколько рабочих и один проект на 4 камня и ещё несколько проектов под мелкие камни ( для заточки фрез).   Поделитесь опытом кто как решает проблему замены камня на цилиндрических посадках?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, leo56 сказал:

Поделитесь опытом кто как решает проблему замены камня на цилиндрических посадках?

Якщо зазор між валом двигуна (наждака) та насадкою мінімальний, а посадочна шийка довга, то швидке зняття та встановлення нової насадки можна досягти за рахунок осьового притискання гайкою чи болтом.

Угорський наждак з різьбою на валу М20*2 надав можливість точно встановити алмазний круг. Оправка саморобна. Необхідно лише, аби круг кріпився до оправки в постійному режимі, а оправка затискалась осьовою гайкою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня есть наждаки с диаметром вала -32мм. А камень становится с некоторым зазором .Была идея вклеить в камень тонкостенную втулку (предварительно увеличив отверстие если надо) на эпоксидку.  А вот в алмазных чашках посадки бывают разные !....По точности...

Змінено користувачем leo56
добавление
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, leo56 сказал:

У меня есть наждаки с диаметром вала -32мм. А камень становится с некоторым зазором .Была идея вклеить в камень тонкостенную втулку (предварительно увеличив отверстие если надо) на эпоксидку.  А вот в алмазных чашках посадки бывают разные !....По точности...

Є відео Леонтьєва, то зазор можна вибрати за допомогою... скотча. І дійсно, необхідно вибрати радіальний люфт, одночасно точність від скотча майже не страждає, все одно правити круг необхідно. Від такої "хімії" шкоди не буде.

З іншого боку, алмазам краще підбирати оправки з мінімальним люфтом і торцевим биттям, для продовження терміну життя алмаза.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго здоровья многим старым знакомым и новым тоже,хочу добавить себе еще один наждак,пока думал-щупал в магазине,они исчезли,есть только в интернет-магазинах,единственный из всех ощупанных с точеными фланцами,киловатт примерно мощности,последний на 220,следующий уже 380,довольно дорогой,почти 200 баксов,есть гриндер-модификация его-же,естественно дороже,корпус фиолетовый,это чтоб название не писать и не сочли за рекламу,хоть и лично знаком с хозяином сайта,но это я у него в гостях,так вот-кто имеет опыт пользования и что может сказать о аппарате.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Barth сказал:

Доброго здоровья многим старым знакомым и новым тоже,хочу добавить себе еще один наждак,пока думал-щупал в магазине,они исчезли,есть только в интернет-магазинах,единственный из всех ощупанных с точеными фланцами,киловатт примерно мощности,последний на 220,следующий уже 380,довольно дорогой,почти 200 баксов,есть гриндер-модификация его-же,естественно дороже,корпус фиолетовый,это чтоб название не писать и не сочли за рекламу,хоть и лично знаком с хозяином сайта,но это я у него в гостях,так вот-кто имеет опыт пользования и что может сказать о аппарате.

Щось ніде не стикується. Немає мети придбання наждака. Немає марки наждака, який був фаворитом вибору. Побоювання за рекламу, хоча яка реклама, якщо не пишеться: "оте просто шикарне". Але не буду викривати приховані причини настільки туманного запиту. Відповідь буде такою.

Якщо потрібен наждак для заточки різців, то потрібна потужність 500 Вт за умови діаметра круга 200 мм. Заводські радянські мали 750 Вт і круг 160 мм, але їх можна було не вимикати місяцями.

Якщо вибирається російське, що тотожне Китайському, тоді заявлену потужність можна сміливо ділити на 2, бо вони не тяговиті та зустрічаються двигуни з алюмінієвими обмотками.

Для алмазного круга 150 мм досить 400 Вт, а, можливо, ще й менша потужність.

При розгляді необхідно звертати увагу на:

- виробника, з вище показаних причин;

- потужність;

- шайби, що мають відповідати, або, хоча б, наближатись до ГОСТу на шайби для точил, ГОСТ додаю;

- захисні кожухи, вони мають бути досить міцні та, бажано, наближатись до вимог ГОСТу;

- підручники, бо в більшості заточних ті пластинки мають лише естетичну цінність;

- відповідність швидкості, бо, деколи, зустірчаються наждаки з частотою 3000 об/хв і кругом 250 мм. Таке перебільшення швидкості може призвести до розриву каменю. Невідомо, наскільки якісні будуть камені, а на 3000 обертах на 250 крузі виходить швидкість 35 м/с, то звичайні камені, що розраховані на 35 м/с працюватимуть на межі. З іншого боку, зустрічав заводське точило на 1500 об/хв з каменями на 160 мм. Недостатня швидкість призводить до швидкого осипання каменю.

- за марками точил можна орієнтуватись по відгукам, у тому числі, на ютубі.

Оправки для кругов ГОСТ 2270.docx

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку