Curandero

Взірці сталей

19 повідомлень у цій темі

Я знову створю можливо ідіотську, але не позбавлену певного здорового глузду тему. Навіяно як обговоренями на старому чіпі, так і тими, що знову виникли тут.

 

Йдеться про опізнання сталей методом "на іскру", є фототаблиці, є відео Лєонтьєва, але власний досвід то найголовніше як ми всі знаємо. от тільки взяти цей досвід нема звідки, якщо немає можливості самому наочно зробити порівняльні "чиркання" різних сталей. Тому від мене(як власне завжди :D) є така ідіотська пропозиція-прохання - якщо ви працюєте із конкретними(завідомо достовірно промаркованими з заводу) марками сталей і можете для чіпмейкерів набрати обрізків невеликого розміру для зразків, щоб кожен кому це цікаво створив свій "фонд взірців" для іскрового порівняння і знайдете час, щоб відправити ТК по всій Україні посилки бажаючим, то зголосіться, хочеться оцінити скільки вас таких є. Також хотілось би знати скільки зацікавлених у отриманні зразків набереться і які на вашу думку мінімальні та максимальні габарити для таких взірців допустимі. Поки обговорення, ну і чи взагалі ідея чогось варта...

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тема цікава. В мене е декілька марок точно відомих сталей які я можу різати на зразки. Але займатися філантропіею я не згоден, бо треба одрізати певного розміру шматок. Запакувати, та віднести на НП. І це заради того, щоб НП заробила на бажаючому отримати це. Тоб то усі задовільняться, а я тільки для цого потрібен час витратити, та ще трохи матеріальних ресурсів.Не згоден. Та і я повірю у марку тільки після того, як сам вітдам на спектральний аналіз.Щось занадто виходить.

 Припустим біржу по обміну зразками можна зробити. Але не знаю чи варо воно того?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От і побачимо чи воно варте того, такий варіант теж має право на життя, обговорення покаже на що можна сподіватись.

Спершу треба визначити скільки готові "поставляти зразки", який список марок сталей можна таким чином зібрати, скільки готові брати участь в цьому перфомансі) ну і на яких умовах може бути взаємодія(якшошо, то я ніде не вказував на те, що все на волонтерських засадах). Все це треба обговорити.

Змінено користувачем Curandero
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Curandero сказал:

Я знову створю можливо ідіотську, але не позбавлену певного здорового глузду тему. Навіяно як обговоренями на старому чіпі, так і тими, що знову виникли тут.

 

Йдеться про опізнання сталей методом "на іскру", є фототаблиці, є відео Лєонтьєва, але власний досвід то найголовніше як ми всі знаємо. от тільки взяти цей досвід нема звідки, якщо немає можливості самому наочно зробити порівняльні "чиркання" різних сталей. Тому від мене(як власне завжди :D) є така ідіотська пропозиція-прохання - якщо ви працюєте із конкретними(завідомо достовірно промаркованими з заводу) марками сталей і можете для чіпмейкерів набрати обрізків невеликого розміру для зразків, щоб кожен кому це цікаво створив свій "фонд взірців" для іскрового порівняння і знайдете час, щоб відправити ТК по всій Україні посилки бажаючим, то зголосіться, хочеться оцінити скільки вас таких є. Також хотілось би знати скільки зацікавлених у отриманні зразків набереться і які на вашу думку мінімальні та максимальні габарити для таких взірців допустимі. Поки обговорення, ну і чи взагалі ідея чогось варта...

Мінусів задумки більше, ніж плюсів.

По-перше, зразків необхідно штук 50 для повного щастя.

По-друге, не завжди проводяться роботи з точно вказаної марки сталі.

По-третє, найкращий зразок - пруток діаметром 8-10 мм довжиною десь 80-100 мм, а чи буде залишок такого діаметру кожної марки?

По-четверте, в розповсюджувача має бути репутація, вища за підшипниковий завод SKF чи заводу, що випускає КМД, бо іншому не повірю.

По-п'яте, вага такої посилки може бути ого-го.

По-шосте, зразки мають бути промарковані і очищені від іржі. Немалий клопіт. Фрезернути лиску, проклеймити.

А список зразків непогано було б мати. Необхідно знати, які зразки, найбільш ходовий, комплект збирати. Непогано було б створити пару-трійку списків. Перший - початківцю, другий - просунутий, третій - експерт-терміст.

Простіше, якщо самому збирати і маркувати. Правда, впевненності сьогодні немає ні в чому. В мене є зразок 15Х18Н10Т. Точно. Бо було маркування на залишку, точитись не хотіла, зараза, вигризала напайки, верещала при відрізанні. Коротше, сумніву немає. Є зразок сталі 45, та чи вона? Бо зараз продати можуть і 65Г під виглядом ст.3 і сталь 20 під виглядом 45-ки. Нє, ну, звичайно, ст. 3 з 45 не зплутаю при точінні, а далі вже усьо. Пас. :chok_mini:

Фототаблиці і відео - то фількина грамота. Зпотворення кольору не дасть повної картини. Необхідо чиркати і дивитись.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

Мінусів задумки більше, ніж плюсів.

По-перше, зразків необхідно штук 50 для повного щастя.

По-друге, не завжди проводяться роботи з точно вказаної марки сталі.

По-третє, найкращий зразок - пруток діаметром 8-10 мм довжиною десь 80-100 мм, а чи буде залишок такого діаметру кожної марки?

По-четверте, в розповсюджувача має бути репутація, вища за підшипниковий завод SKF чи заводу, що випускає КМД, бо іншому не повірю.

По-п'яте, вага такої посилки може бути ого-го.

По-шосте, зразки мають бути промарковані і очищені від іржі. Немалий клопіт. Фрезернути лиску, проклеймити.

А список зразків непогано було б мати. Необхідно знати, які зразки, найбільш ходовий, комплект збирати. Непогано було б створити пару-трійку списків. Перший - початківцю, другий - просунутий, третій - експерт-терміст.

Простіше, якщо самому збирати і маркувати. Правда, впевненності сьогодні немає ні в чому. В мене є зразок 15Х18Н10Т. Точно. Бо було маркування на залишку, точитись не хотіла, зараза, вигризала напайки, верещала при відрізанні. Коротше, сумніву немає. Є зразок сталі 45, та чи вона? Бо зараз продати можуть і 65Г під виглядом ст.3 і сталь 20 під виглядом 45-ки. Нє, ну, звичайно, ст. 3 з 45 не зплутаю при точінні, а далі вже усьо. Пас. :chok_mini:

Фототаблиці і відео - то фількина грамота. Зпотворення кольору не дасть повної картини. Необхідо чиркати і дивитись.

То є трохи абсурд, що то за чіпмейкер, що не може собі зачистити зразок та нанести маркування, та і багатьом із нас не потрібні для повсякденної роботи спектрально перевірені зразки, тобто якщо людина на заводі працює із сталлю "Х" і ця сталь обробляється відповідно, гартується відповідно і не має жодних відхилень, що ставлять її достовірність під сумнів, то для більшості чіпмейкерів я так думаю, цього буде достатньо. На практиці ж я вангую, буде якраз по цих критеріях градація, початківець буде радий будь яким зразкам, сам зачистить, промаркує і т. д., лиш би недорого і давало хоч якесь уявлення, середнячку вже щось окультурене та зібране в набір, щоб не паритись, хоч і дорожче, а експерту щоб було зі спектралкою і повний фарш всього, що він може гартувати)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

М.б. немного не в тему, но есть множество самоделкиных, которые создают спектрографы из веб-камер, даже есть такой вот проект, где люди делятся образцами, правда преимущественно источников света, но ведь подобным образом можно создать портативный стилоскоп!

 

А тут к делу подошли обстоятельней: 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Curandero написав:

а експерту щоб було зі спектралкою і повний фарш всього, що він може гартувати)

У експертів вже є.

Ті що треба і скільки треба.

Інакше, вони не були би експертами, а хоббістами.

 

А хоббісти не дадуть за кусок залізяки й 20 гривень, бо воно їм ніц не потрібне раз у 10 років.

 

, 4post написав:

По-четверте, в розповсюджувача має бути репутація, вища за підшипниковий завод SKF чи заводу, що випускає КМД, бо іншому не повірю.

Цей фактор - найперший, як на мене.

 

Саме з цих причин усілякі еталони і міри завжди коштували грубих грошей.

Й надалі будуть коштувати.

 

Резюме:

Кожен збирає (або не збирає :() свій комплект, виходячи своіх можливостей та цілей.

І ступінь довіри до відповідності його єталонів - ціна яку він може дозволити.

 

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Працюю з у8, у10, 5хнм, шх15, 40х13, 95х18, к110, к340, к390, елмакс, м390, ди90, нікель.  Обрізки поковок викидав в смітник. Можу сортувати. Назбираю - дам знати. Найбільше може бути ушки та 5хнм. 

Але нержавійку наврядчи  хтось відрізнить одна від одної по іскрі, для себе віддаю на спектральний аналіз якщо підозрілий прокат. 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин назад, технократ написав:

А хоббісти не дадуть за кусок залізяки й 20 гривень, бо воно їм ніц не потрібне раз у 10 років.

Коли все що можна в твоїй глушині купити на металобазі це кругляк до ф40 із гвозділіну, а ти таки хочеш хоч якесь уявлення мати про термообробку сталей, то заплатиш і набагато більше, вас за таку думку не осуджую, з далечини обласного центру, або невеликого проммістечка індустріального регіону того не видно.

17 годин назад, Greg Verizhnikov написав:

Працюю з у8, у10, 5хнм, шх15, 40х13, 95х18, к110, к340, к390, елмакс, м390, ди90, нікель.  Обрізки поковок викидав в смітник. Можу сортувати. Назбираю - дам знати. Найбільше може бути ушки та 5хнм. 

Але нержавійку наврядчи  хтось відрізнить одна від одної по іскрі, для себе віддаю на спектральний аналіз якщо підозрілий прокат. 

Перший по справжньому корисний пост в темі...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Из своего жизненного опыта,  могу сказать, что это дело рук самих утопающих создать такую коллекцию проб, при этом добавлю что образец одной и той же стали должен быть  и в сыром, и в закаленном  виде для сталей подлежащих термической обработке. Как для хоббистов, думаю будет достаточно до десятка простейших образцов стали и то,  при наличии у человека муфельной печи, охлаждающих сред,, знаний и опыта работы и главное при наличии самой такой работы. Во всех остальных случаях пусть сам заказчик  гарантирует марку стали, где-то ее проверяет, калит и второй раз платит за изготовление новой детали если она оказалась с не той марки стали. Легированные стали  лучше проверить на специальных приборах. так-как закалка легированных сталей требует, мощных печей и сложных процессов, что сложно назвать хобби.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Curandero написав:

Йдеться про опізнання сталей методом "на іскру", є фототаблиці, є відео Лєонтьєва, але власний досвід то найголовніше як ми всі знаємо. от тільки взяти цей досвід нема звідки, якщо немає можливості самому наочно зробити порівняльні "чиркання" різних сталей.

 

Інколи це буває і дійсно необхідно знати (здебільшого ентузіазму ради),але значно необхідніше знати твердість більш-менш точну. Так що в кого є доступ до твердомірів чи залишків від них - "маякніть", будем обмінюватись B|9_9 Початківцям - тільки Брінель, більш продвинутим - до нього ще й Роквелла, ну а "спецам".... - метлабораторію )))

 Звісно жарт, але моє ставлення до цього таке. Тобто так може дійти, до "забезпечення усіх бажаючих" ключами, різцями.....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт усім. Задумка хороша. Тре тільки 2 людини, один має точно знати, яка марка сталі, другий має мати дуже хорошу камеру, яка максимально реалістично передасть іскру від точіння металу і зможе на власному досвіді описати процес, і саму методу, як відрізнити один матеріал від іншого. Готовий підписатись на 500 грн. за пересил від однієї такої люлини до іншої, яка зможе відзняти і описати процес.

Якщо темка вигорить, то напишіть в приват, бо можу не вслідкувати за усім.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 години назад, andrysir1 написав:

Привіт усім. Задумка хороша. Тре тільки 2 людини, один має точно знати, яка марка сталі, другий має мати дуже хорошу камеру, яка максимально реалістично передасть іскру від точіння металу і зможе на власному досвіді описати процес, і саму методу, як відрізнити один матеріал від іншого. Готовий підписатись на 500 грн. за пересил від однієї такої люлини до іншої, яка зможе відзняти і описати процес.

Якщо темка вигорить, то напишіть в приват, бо можу не вслідкувати за усім.

Ага, а потім ваш монітор кольори передасть абсолютно неадекватно тому, що було відзнято, це взагалі не варіант.

 

Решту останніх дописів не коментуватиму, я вам про отримання досвіду, спершу бодай мінімального, а ви мені так чи інакше про досвідчених термістів, ними за тиждень не стають, і ними ніколи не стануть не шукаючи звідки отримати досвід.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хлопці тема гарна тепер нема де набратись опиту, мало заводів, більшість опитних спіціалістіа на пенсії або а гаражах ,тому хоть якась можливість розбиратися в марках сталі доречна .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перешлю кому скажите образец 40Х, твердость и термичку уточню.

Образец с военки - за "ошибку" или "на-гЪ-ку" ..... в общем подозрительное в работу просто не шло.

Проще или точнее удобнее наверное иметь список деталей с маркировкой стали из которых она изготовлена, ответственные детали, чаще всего, имеют довольно узкий перечень материалов со сходными характеристиками, из которых они могут быть изготовлены.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин назад, shed1 написав:

Перешлю кому скажите образец 40Х, твердость и термичку уточню.

Образец с военки - за "ошибку" или "на-гЪ-ку" ..... в общем подозрительное в работу просто не шло.

Проще или точнее удобнее наверное иметь список деталей с маркировкой стали из которых она изготовлена, ответственные детали, чаще всего, имеют довольно узкий перечень материалов со сходными характеристиками, из которых они могут быть изготовлены.

В тому є невелика проблема. Сам працюю на армію і от знайшов я там книгу по одному із військових автомобілів, великий такий каталог деталей із вказуванням матеріалу з якого вони зроблені, думав от розживусь взірцями, але "нє тут-то бьіло", майже неможливо зрозуміти в більшості випадків стара та деталь, зроблена в совку по нормальних ТУ, чи новодєл, який виготовили по незрозуміло яких ТУ, крім того, якщо цей каталог наприклад по тих же зіл-131, то як мені відомо, ТУ для "цивільних" та "військових" варіантів відрізнялись на доволі великий список комплектуючих.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Curandero сказал:

В тому є невелика проблема. Сам працюю на армію і от знайшов я там книгу по одному із військових автомобілів, великий такий каталог деталей із вказуванням матеріалу з якого вони зроблені, думав от розживусь взірцями, але "нє тут-то бьіло", майже неможливо зрозуміти в більшості випадків стара та деталь, зроблена в совку по нормальних ТУ, чи новодєл, який виготовили по незрозуміло яких ТУ, крім того, якщо цей каталог наприклад по тих же зіл-131, то як мені відомо, ТУ для "цивільних" та "військових" варіантів відрізнялись на доволі великий список комплектуючих.

Одне можна не сумніватись: напіввісь ЗіЛа виконана з сталі 45. Проводили випробування. На леговану сталь совок зажав, а аналог, 40х витримував значно нижчі навантаження.

До речі, сталь обиралась з якісних партій, тому, відпалені і нормалізовані шматки напівосі ЗіЛа є джерелом відмінного матеріалу. Ну, звичайно, можна точити і в стані "як вона є", але поверхня в неї підкалена, десь міліметрів на 10.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Тема очень полезна. Инициатива еще полезнее. Я полностью поддерживаю такую инициативу.

  Имею возможность собрать широкую номенклатуру образцов сталей, бронз, алюминиевых сплавов, титанов.  Достоверность марки гарантирую - 100%.

Для расширения возможности колекции, могу закалить образцы, любой выбранной стали, на необходимую твердость, шлифонуть и написать твердость электрографом. Достоверность показаний гарантирую на 100%. Можно будет эти образцы тереть напильником, как эталонные, или подверять на них любые твердомеры.

Если кому понадобится могу снять видео искрения разных сталей, чугуна, титана. Достоверность искры гарантирую на 100%. Цаетопередача, конечно, будет у каждого своя.

 Могу закалить образцы разных дюралей по ГОСТовским режимам, на максимальную твердость . Можно будет их, так же использовать, как эталонные, шкарябая напильником, или фрезой. Это на опытного любителя.

 По бронзам и титанам я жадный, и предложил бы сделать немного по другому. Пусть каждый соберет колекцию, разных по цвету бронз и титана, вышлет мне, а я на каждой напишу марку.

  Кому интересно собрать такую колекцию, пишите в ЛС. Номенклатуру нужно обсуждать кокретно. Так же могу посоветовать наиболее распространенные и наиболее показательные, группы, например - "калится, не калится", "калящаяся, не калящаяся нержавейка",  быстрорез типа Р6М5, быстрорез Р18, 9ХС, ХВГ. Ну и другие характерные группы, кому, что нужнее.

Если кому будут нужны цементированные, нитроцементированные, или азотированные образцы, так же могу помочь. Причем эти образцы будут, именно из тех сталей, которые применяются в машиностроении - цементуемых и азотируемых, а не каких попало.

Могу рассказать другие характерные способы, как например, определить, что вал цементирован, где эта цементация есть, как его ожечь, проточить и снова закалить, что бы старый слой цементации использрвать, для новой детали.

Построю любую технологию термообработки (любую).

 Могу научить, как распознать азотированную деталь, от фуфлыжной (например, клапан).

 И многое другое. Обращайтесь. 

 Только, есть одна проблема. Слишком очевиден тот факт, что эти образцы никому не нужны, даже, даром. За деньги, тем более. А работа по подбору квалифицированной колекции потребует не малых затрат времени с использованием, не самой низкой, квалификации и затрат не самого дешевого материала. Про оборудование, лучше промолчу.

 Кто заинтересован пишите в ЛС, пожалуйста.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаво))

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку