knife_life

Сверлильна стойка, прошу поради

13 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня.

Невгасима любов до недорогих речей, з якими можна поморочити собі голову, спонукала мене замовити невеличку радянську сверлильну стійку.

Ось цю:

Вона розрахована під зажим дрелі, у якої шийка шпінделя діаметром 40 мм.

Звідси питання - що в неї втулити? Чи не паритись, і замовити розточку до 43 мм, а далі курити стандартні теми про дрелі для стійок?

Була тупувата ідея зробити масивну підставку, більшої площі, ніж столик у стійки (наприклад, 250х300 мм), прикрутити до цієї підставки столик стійки (в ньому є три отвори), і зафігачити зверху корявого монстра ИЭ-1022, у нього, ніби, шийка шпінделя 40 мм.

Ну, попередньо, мабуть, залити бетоном колону, бо вона досить тендітна, як для 4 кг дрельки :-) .

Але щось я вже не впевнений, що в ИЭ-1022 шийка 40 мм, пишуть всяке.

Ну, і сама ідея трошки екстремізм, стоєчка таки невеличка, а та дрель - огого бандура.

 

Загальне призначення конструкції (в зборі) - сверління дірок, але досить наближених до отворів :-) у:

- нетовстій (3-6 мм) конструкційній сталі (діаметрами до 10 мм, звичайно, з розсвердлюванням із менших),

- гартованій сталі товщиною міліметрів до 4-5 (це трошки мрія, бо через биття цільний твердосплав буде ламатись, а для алмазу потрібні високі оберти. Але є переточені бури по бетону).

- фанері, в тому числі хотілось би і "балеринками" до 100мм, але від цього можна і відмовитись

- епізодично нержавійка, бронза, латунь, титан - 3-5 мм товщиною, діаметрами 3-5 мм (больстери)

- дереві, в основному, бруски на руків'я ножів, тобто діаметром сверла 4-5 мм на глибину до 120 мм

 

Тобто, вимоги скромні (якщо відкинути гартовану сталь, цільнотвердосплавні сверла і балеринку на 100 мм :-) ).

Щодо того, що така стійка - не надто раціональний вибір, і який небудь Комунарас на голову вище - я згоден.

Але, якщо є варіант реалізувати мої побажання на базі такої стійки - то я спробую :-)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так і тягне на якесь збочення - може, замутити варіант з приводом від PIK-8 ? Ну, фкийсь самопальний шпіндель, заморочки з підшипниками, кріпленням, люфтами - щоб уже точно вгатити купу грошей і часу, та отримати напівробочу фігню? А то я прямо не знаю, варіант розточити до 43мм та купити нову дрель (всеодно збирався колись купити) - надто просто і дешево виглядає, гг.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно из полосы подходящей ширины толщиной 1 мм изготовить гильзу (выйдет что-то типа разрезной втулки), одеваем ее на шею советской дрели (у них, как правило, она - 38 мм), зажимаем в кронштейн этой стойки и пользуемся. Если найдется труба с внешним диаметром около 40 мм и стенкой 1 мм, отрезаем кусок и делаем продольный пропил - гильза готова.

Змінено користувачем Romio
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

Так і тягне на якесь збочення - може, замутити варіант з приводом від PIK-8 ? Ну, фкийсь самопальний шпіндель, заморочки з підшипниками, кріпленням, люфтами - щоб уже точно вгатити купу грошей і часу, та отримати напівробочу фігню? А то я прямо не знаю, варіант розточити до 43мм та купити нову дрель (всеодно збирався колись купити) - надто просто і дешево виглядає, гг.

 

Зверніть увагу на такого плану стійку, або з вертикального оптиметру 

Простіше зробити кронштейн-провушину, ніж мучитись з тією вертикальною подачею, яка є в дрельних стійках. Особиста моя думка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, knife_life сказал:

Невгасима любов до недорогих речей, з якими можна поморочити собі голову

Була тупувата ідея зробити масивну підставку, більшої площі, ніж столик у стійки 

Ну, попередньо, мабуть, залити бетоном колону, 

Так і тягне на якесь збочення

 

 

Да вы батенька истинный извращенец :bcn:

Почему сразу не купили сверлилку? Много лишнего времени имеете?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, sso сказал:

Почему сразу не купили сверлилку? Много лишнего времени имеете?

Нікуди ставити, навіть балкону немає закритого. І в найближчі роки не буде, 99%.

 

А в цю стоєчку, якщо все-таки йти скучним шляхом, я можу увіткнути (через проставку, як радить Romio) нову дрель, з шийкою 38мм. Наприклад, Sparky Professional BR 65E (зараз Sparky китайський, напевно, та б-г з ним). Тільки в такі маленькі дрелі ставлять маленькі патрони, максимум 6 - 6.5 мм сверло.

А з шийкою 40 я взагалі нічого не знайшов.

Дрелі-то в мене нема ніякої, акумуляторним шуруповертом користуюсь, з дохлою батареєю - і він дістав вже :-( .

Якщо зовсім нічого путнього не вийде - продам комусь за пів-ціни, і заб'ю на таку ідею.

Але станок точно не варіант (нажаль).

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

у меня в похожей стойке трудится когда надо гравер тот что китайский Дремель обычно кличут.

Выточена шайба- толщиной 10мм. внешний диаметр под посадку стойки, внутри резьба под посадку гравера. очень неплохо получается ждя мелких работ. а судя по Вашему нику то работы пока предстоят не крупные. попробуйте думаю не ошибетесь. и шайба такая встанет Вам недорого если у токаря заказать. Фото в самой стойке нет но идея думаю понятна.

P1070553.JPG

P1070554.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Amigo1982 сказал:

а судя по Вашему нику то работы пока предстоят не крупные.

да вроде описаны хотелки .Дремель не прокатит

14 часа назад, knife_life сказал:

Загальне призначення конструкції (в зборі) - сверління дірок, але досить наближених до отворів :-) у:

- нетовстій (3-6 мм) конструкційній сталі (діаметрами до 10 мм, звичайно, з розсвердлюванням із менших),

- гартованій сталі товщиною міліметрів до 4-5

Если про ножи речь идет -то таки отверстия нужны а не дырки:D

Не получится ничего путного из этой стойки.

Ищите небольшой сверлильный станок.Полно таких что на табурете поместятся .

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, knife_life сказал:

акумуляторним шуруповертом користуюсь, з дохлою батареєю - і він дістав вже :-( .

Для такого зробив підключив блок живлення світлодіодів на 300 Ватт. Майже вистачає. На першій швидкості виривається з рук. на другій зупиняється на 15 поділці з 20 запобіжної муфти. То ще напруга малувата, бо шуруповерт Бош на 14,4 В, а блок живлення дає лише 12 В.

Можна на подовжувачеві підключити аккумулятор з сигналізації або безперебійника.

Виходить шуруповерт з "хвостом", та плюсом є набагато менша вага пристрою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Amigo1982 сказал:

Выточена шайба- толщиной 10мм. внешний диаметр под посадку стойки, внутри резьба под посадку гравера. очень неплохо получается ждя мелких работ.

Гм, цікава ідея, дякую. Маю такого ж "дремеля", але не подумав, що його можна так використати. Треба буде спробувати, якщо стійку вдасться довести до ума, більш-менш без люфтів.

2 часа назад, Cracker сказал:

Если про ножи речь идет -то таки отверстия нужны а не дырки:D

Так-то ви праві :-) , але мені більше в больстерах та накладках сверлити. Ну, і під наскрізний монтаж. Для таких задач трошки простіші вимоги, на моєму "колгоспному" рівні.

А от в складаних ножах - там згоден, ніяких "дірок", тільки точні отвори. Але я ще не доріс до такого :-) .

 

2 часа назад, Cracker сказал:

Ищите небольшой сверлильный станок.

Це буде моя наступна мрія. Моніторю тут барахолку років півтора, бачив кілька варіантів, але не було можливості купити на той час. Та й відновлення старої сверлилки я самотужки не осилю, тобто всі роботи доведеться замовляти на стороні, що добряче підніме ціну. В принципі, це вже частина дискусії про новий китай\ б\у радянські сверлилки, яка йде у відповідному розділі :-).

 

1 час назад, 4post сказал:

підключив блок живлення світлодіодів на 300 Ватт. Майже вистачає.

Цікава ідея, дякую. Поки що планував самотужки перепакувати акумулятор, насипати туди силових 18650. Треба прикинути бюджет обох рішень, можливо, ваше вигідніше (і точно простіше :-) ).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, knife_life сказал:

планував самотужки перепакувати акумулятор, насипати туди силових 18650

Это не так просто как кажется.Да и хороший 18650 не недешев.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Cracker сказал:

Это не так просто как кажется.Да и хороший 18650 не недешев.

Так, там є нюанси.

Але зараз колега проходить цей шлях, вже всі компоненти на руках, почав збирати докупи. Закінчить - обіцяв розказати про ціни та підводні камені.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для ваших потребностей будет достаточно обычной китайской сверлилки.Хоть многие их не долю бливают,но для дома вполне рабочий станок.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку