Illluminat

Потрібна порада та допомога спеціалістів, токарний по металу чпу

32 повідомлення у цій темі

Всім доброго часу, є бажання зробити токарний по металу з чпу, від всіх хто заглянув потрібна порада, настанова або просто допомога.

ТЗ: обробка сталі до 80мм, точність сотка і менше, довжина деталі до 200мм, оберти до 3000 об/хв, нарізка різьб з кроком до 4мм, з завданням все))

Тепер розказую що в голові твориться))

1 - за основу взятий тв4, гола станина(вже відфрезерована зрізав трапеції, чекає шліфовки)плюс передня бабка з якої викинуто все окрім шпінделя, шків привода сяде прямо на шпіндель.

2- патрон 100 або 125(мені краще імпонує)

3- організувати систему змазки підшипників передньої бабки, через насос для перекачки палива і мастила є на (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников)

4- рельсові направляючі та каретки HIWIN типу розмір 20, серії HG, точність Н, і середнього преднатягу, по всім осям + задню бабку поставити на каретки

5- швп ТВІ точність С7( не буду запарюватись далі зрозумієте) 2005 на Х і 2010 на Z з подвійними гайками для вибору люфта

 

Так якщо з механікою більш менш зрозуміло, то електрика і електроніка в деяких моментах лякає(зразу скажу рівень маю: з області підключити кроковий двигун до контроллера по мануалу або по відео з ютуба) питання будуть в кожному пункті:

1-  управління довірю китайскій стійці ось такого плану: CNC990TDb
http://s.aliexpress.com/I3Mj2eQV?fromSns=Copy 

 

 

2- обертовий момент шпінделя буде здійснюватись завдяки асинхронному двигуну на ~3000 об і потужністю 1КВт через клинопасову передачу з передаточним відношенням 1:(1~1,5) з частотним перетворювачем(думаю за наш дніпропетровський)+ на шпіндель прикріпиться енкодер (можна взяти зі стійкою як опцію) для нарізання різьб. Чи буде досить потужності двигуна? Чи підійде такий частотник для таких задач?

3- обертові моменти на осях будуть завдяки сервоприводам потужністю 200Вт, щоб забезпечити точність переміщень є бажання завязати їх з оптичними лінійками (як опція зі стійкою теж можна придбати). От тут масса питань серва це не кроковий двигун і проводів там тьма, як можна заставити працювати серву по лінійкам, яку серву підібрати, щоб і мануал читабельним був і можливо щоб добрі люди на цьому форумі могли допомогти, яка організація роботи буде: або стійка буде це контролювати або серводрайвер, тут потрібна найбільша допомога? Які питання потрібно задати китайцю щоб взнати підійде та стійка по параметрам?

1202003450-503838104.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почему просто не купить нормальный станок? Или это хобби? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хмм. шаг 10 и 200ватт серва это как бы очень невяжется...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@NSX токарный есть 16б05п, хочу сделать Чпу

@aegis забыл добавить серва будет передавать крутящий момент через зубчатый ремень редукция 1:2

 

Поэтому и создал тему чтобы люди которые с этим сталкивались что-то посоветовали или по правили в выборе комплектующих

Змінено користувачем Illluminat
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а чому не поставити 1х1 і крок 5?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1. Асинхронника на 1кВт не вистачить ніяк. На низьких обертах момент буде нуль, тому якщо асинхронник то мінімум 4 краще 5кВт.

2. На поперечку 200Вт впритик, я би ставив 400Вт якщо хочете комфортно працювати. Ну хіба якийсь кісний японський сервопривід то 200Вт витягне якщо підібрати правильно редукцію. В вашому випадку на поперечку редукція має бути хоча би 1/3.

3. На повздовжню я би ставив 400 з редукцією 1/3.

1 година назад, aegis написав:

а чому не поставити 1х1 і крок 5?

Теж ставлю більший крок і редукцію через пасок. Пасок в багатьох конструкціях всервно потрібен що би двигуни за габарити обладнання не виходили. А менші оберти на довгому гвинті дозволяють брати його меншого діаметра (якщо по зусиллям проходимо.)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

варіант. але знову же оберти на швп скільки будуть? 1к при кроці 5 дасть 5 метрів. для невеликого станка цього вистачає на поперечку з великим запасом а на продольну це непогана швидкість. в мене на першому токарному на крокових і трапеціях і ластохвості їздило 600 на поперечці і 1200 на продольній (там щоправда профільні рейки hrw21ca стояли). на продольній хотілось зо 3 метра щоб різати крок 4 на нормальній швидкості...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаю для такого станка холості в 7 метрів робочі до 4 з головою.  1000 обертів для повздовжнього 20мм діаметра на довжині 1м це вже не далеко від критичних 1200-1500 обертів .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@aegis @olkogr ну з сервою напевне, якщо ви стикалися з цим, то може воно і так 400Вт тим більше різниця в ціні дивлячись відносно невелика. А от яку серву брати японців чи китайців щоб з лінійками працювали? І доречі тоді питання зі шпінделем, приводом, залишається відкритим. Допустим на 1500 тис обертів можна буде різати різьбу якщо серва 400 Вт гвинт 2010 ну передачу тоді з серви на гвинт 1:1?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доречі ще питання по жорсткості системи, після фрезеровки і шліфовки полки залишаться біля 10мм товщиною, вильоти з ліва 12мм і справа 20мм, хватить жорсткості? Не будуть прогинатись?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMG_20180706_200312.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось є мануал по китайським сервам, прошу спеціалістів глянути хоть одним оком назразок функцій роботи з мікронними оптичними лінійками чи потрібно буде переписуватись з китайцем з приводу чи підтримує стійка функцію управління сервами по лінійкам?

JSS EPS-B1 User Manual V1.11.pdf

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@stas87 часом я вмію користуватись, як і в 70% аудиторії форуму в мене є основна робота яка на даний момент влаштовує, тому часу залишається мало, але є трохи, щоб потратити його на втілення своїх ідей і з часом відійти на свої хліба, з приводу постройки чи купівлі готового варіанту, побудувати своє дешевше, веселіше і + досвід який за плечами не носити, якщо купувати готовий варіант: скучно, не знаєш з чого зроблений + переплата від 1.5 ~ до хз скільки разів 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

лінійки краще правильніше  заводити в стійку...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я я тільки за, щоб завести в стійку, головне щоб вона контролювала розміри, а не просто відображала

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну дак просто відображати може мач з лпт))) а чи надо воно? в мене є впевненність що воно вам не треба. від слова взагалі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

значно дешевше і правильніше намагатися боротися з люфтами, а не намагатися їх компенсувати лінійками

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@aegis все правильно буду мінімізувати по максимуму люфти да тільки можна, а на швп поставлю по 2 гайки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

5 КВт двигун ставити якось не варіант на такий станок, а як назразок тоді серви на шпіндель скажімо 0.75 КВт, передача 1:1, управління напевне по степ дір(в китайця спитаю) не кидайдесь в мене сильно, ніколи з сервами справи не мав потужність беру зі довідника "стеля"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

так почніть роботу з того що напишіть толкове ТЗ. з бажаними режимами обробки. є онлайн калькулятори для розрахунку зусиль при різанні. той же вальтер і сандвік допоможуть отримати розрахунок потрібного моменту на шпінделі і тп. від того і плящіть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
53 минуты назад, stas87 сказал:

Простите, а с каких пор линейки ставят, чтобы выбрать люфт? Вы выдели в какой расколбас входит станок, когда люфт больше 2-3 соток? Там аж слезы наворачиваются от жалости к станку, когда он настойчиво и жутко вибрируя пытается себя скомпенсировать...

Их ставят, чтобы повысить точность позиционирования, хотя, с современными энкодерами, линейки ставят разве что когда нужно словить 2 микрона.

Я що десь написав чи обмовився, що лінійками люфт буду вибирати? Прошу вибачення. Лінійки для точності, з люфтами треба боротись механічно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
56 минут назад, stas87 сказал:

 

Их ставят, чтобы повысить точность позиционирования, хотя, с современными энкодерами, линейки ставят разве что когда нужно словить 2 микрона.

На транспортних швп каласу С7, похибка на 300мм до 5 соток, так заявляють виробники, для цього потрібні лінійки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@stas87 прекрасно розумію, тому і хочу поставити лінійки і подвійні гайки тому як ціна швп скажімо класу С3 с переднатягом в рази дорожче лінійок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Illluminat сказал:

@stas87 прекрасно розумію, тому і хочу поставити лінійки і подвійні гайки тому як ціна швп скажімо класу С3 с переднатягом в рази дорожче лінійок

Распространенное заблуждение.
Сервосистему будет тяжело отстроить.
И чем точнее линейки, тем хуже результат.
Придется загрублять реакцию на ошибки, и в итоге желаемого не достигнете.
Механика в ЧПУ имеет первостепенное значение.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А якщо піти на уступки, взяти шліфовану швп С5 с переднатягом і зменшити точність лінійок до 5 мкм, цим можна добитись кращого результату?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку