knife_life

Виготовлення посадки під підшипник виключно сверлінням

35 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня.

 

Трішки флеймова тема.

 

Підкажіть, будь ласка, наскільки реальним виглядає рішення виконати посадочне місце під підшипник виключно сверлінням? Мова про діаметри біля 40мм, матеріал - сталь 40. Без наступних розточок на чому-небудь, навіть без розгортки.

Якось така ідея ніби не співпадає з моїми знаннями, але я не професіонал, тому краще запитаю у товариства :-) .

Ідея не моя, тапками кидати не в мене :-).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, knife_life сказал:

Доброго всім дня.

 

Трішки флеймова тема.

 

Підкажіть, будь ласка, наскільки реальним виглядає рішення виконати посадочне місце під підшипник виключно сверлінням? Мова про діаметри біля 40мм, матеріал - сталь 40. Без наступних розточок на чому-небудь, навіть без розгортки.

Якось така ідея ніби не співпадає з моїми знаннями, але я не професіонал, тому краще запитаю у товариства :-) .

Ідея не моя, тапками кидати не в мене :-).

проход обычным сверлом потом калибровочным заточенным под определенный "натяг" . как вариант .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

От заточки сверла и СПИД станка в таком случае зависит почти все. 

Но я ХЗ где на серьезном производстве так поступают... Я нигде не видел чтоб так делали.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Натяг посадки для пішипника (в середньому) від 0,00 мм до 0,025 мм . Свердло дає +- 0,1 мм. Цікаво , як не Вашій ідеї, це можна виконати??

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не специалист но вроде пушечные сверла обеспечивают високое качество поверхности и точные размеры отверстия.

 

 

Змінено користувачем dmytroK
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Напомнило анекдот, как Петька и Василий Иванович бублики делали.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, dmytroK сказал:

Я не специалист но вроде пушечные сверла обеспечивают високо качество поверхности и размери отверстия.

 

Насколько я помню, калибр 7,62 мм - это наружный диаметр пули. Диаметр ствола за минусом 0,04- 0,05 мм. Пуля врезается в нарезку и таким путем закручивается. Можно 4-5-перой фрезой !?!? но стоит ли это того? Плюс фреза будет постоянно садится, а отверстие уменьшатся. А для чего нужны такие отверстия? и их количество?  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, технократ сказал:

Напомнило анекдот, как Петька и Василий Иванович бублики делали.

Ну это очень мягко сказано:D!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@dmytroK после сверления идут еще операции обработки, например - дорнование. Но там все равно допуски побольше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, 33vic сказал:

Натяг посадки для пішипника (в середньому) від 0,00 мм до 0,025 мм . Свердло дає +- 0,1 мм. Цікаво , як не Вашій ідеї, це можна виконати??

В цій (не моїй) ідеї - просто не знаю. Ну, може, яке-небудь офігєнно точно заточене сверло, під чистовий розмір, як пропонує Богдан. ХЗ.

7 минут назад, технократ сказал:

Напомнило анекдот, как Петька и Василий Иванович бублики делали.

Не знаю такого. В темі "Розмови", ніби, не гріх і анекдот написати, коли ваша ласка :-)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виправляюсь. Діаметр ствола 7,62 мм. Куля (по 10 вимірах ) 7.77 - 7,81 мм. 

27 минут назад, knife_life сказал:

В цій (не моїй) ідеї - просто не знаю. Ну, може, яке-небудь офігєнно точно заточене сверло, під чистовий розмір, як пропонує Богдан. ХЗ.

Не знаю такого. В темі "Розмови", ніби, не гріх і анекдот написати, коли ваша ласка :-)

Я не маю права забрати це у Автора:D!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
58 минут назад, knife_life сказал:

В цій (не моїй) ідеї - просто не знаю. Ну, може, яке-небудь офігєнно точно заточене сверло, під чистовий розмір, як пропонує Богдан. ХЗ.

Не знаю такого. В темі "Розмови", ніби, не гріх і анекдот написати, коли ваша ласка :-)

Продовжую. Можна заточити свердло, але воно на це не розраховано!!! Так все-таки яка партія? Якщо потрібно зробити 2000-3000 отворів під підшипник , треба думати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З 8:05 і до кінця ! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, 33vic сказал:

Так все-таки яка партія?

Та весь прикол в тому, що це разова робота, і була дискусія про способи зниження вартості, в якій мені і назвали описаний спосіб.

Власне, тому тема і в "Розмовах", що фінансового вихлопу з неї не буде.

 

Загалом, я більш-менш переконався, що такий спосіб не дасть необхідної точності в розмірах, якщо тільки не заморочитись на спец-сверло зі спец-заточкою (і то не факт, що вийде).

Ну, хоча б розгорткою пройтись, уже б краще було, так?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Artem1ks сказал:

З 8:05 і до кінця !

 

О, да, відоси Леонтьєва шикарні, цей я також дивився.

І сверло для калібровки, з прутка заданого розміру, виглядає вирішенням задачі - але ж потрібний діаметр під 40мм, виготовити таке самотужки буде досить муторно, та й пруток - товщий від дебелого лома :-)

Загалом, з кожним повідомленням моя початкова впевненість, що таке рішення досить криве - все зміцнюється :-)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

Ну, хоча б розгорткою пройтись, уже б краще було, так?

 

Спочатку меншим свердлом, а потім напильником ;-) Не ображатись! :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Quercus сказал:

Спочатку меншим свердлом, а потім напильником ;-) Не ображатись!

 

Що ви, які образи, я ж сам написав, що тема флеймова, і вона такі да :-).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, knife_life сказал:

Загалом, з кожним повідомленням моя початкова впевненість, що таке рішення досить криве - все зміцнюється :-)

Справа у тому, що:

по-перше, свердло дає малу точність з-за того, що має лише 2 стрічки з додатковою центровкою по перемичці і опора у отворі ненадійна, в результаті є розбивка і вона не є сталою величиною, а може коливатись від 11 до... самі допишіть до якого квалітету, а необхідно для підшипникової посадки досягти 7 квалітету, крім того отвір після свердла може мати і має похибку форми, тобто є некруглість і нециліндричність;

по-друге, шорсткість поверхні при свердлінні теж виходить корявою, особливо на великих, а 40 мм то вже великий отвір, діаметрах і пов'язане це з розбивкою, великою подачею на вершину, грубою стружкою та іншими чинниками;

по-третє, шорсткість так і буде зовсім негарною, бо звичайні свердла з швидкоріжучої сталі працюють на найгірших режимах, 20 м/хв, коли утворюється нарост і поверхню шкрябає отою шишкою, знов-таки, звідси і втрата точності.

Крім того, підшипникова посадка, у більшості випадків, вбачає торець під прямим кутом. Ясно, що можна і говорити про наскрізний отвір, але у більшості має бути уступ, який накладає додаткові вимоги на ріжучий інструмент.

Одержуємо неточний, нециліндричний, подряпаний отвір. Це стосується звичайних швидкоріжучих свердл. Та в любій ситуації є але...

Можна спробувати звернутись до каталогів сучасних свердл з накладними пластинами. Бачив відео свердління отвору великого діаметру свердлом з накладними пластинами і ЗОР під великим тиском. Поверхня була відмінною. За точність не скажу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, knife_life написав:

Доброго всім дня.

 

Трішки флеймова тема.

 

Підкажіть, будь ласка, наскільки реальним виглядає рішення виконати посадочне місце під підшипник виключно сверлінням? Мова про діаметри біля 40мм, матеріал - сталь 40. Без наступних розточок на чому-небудь, навіть без розгортки.

Якось така ідея ніби не співпадає з моїми знаннями, але я не професіонал, тому краще запитаю у товариства :-) .

Ідея не моя, тапками кидати не в мене :-).

За певних умов таке можливо....але це не прискорить тех.процесу бо дуже багато часу піде на настроювання і ловлення тої сотки та і кромка р6м5 навіть р18 вичтарчить не на довго.На багато простіше передати заготовку на другий ток.верстат і  розточити за прохід.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Когда- то от безысходности сварганил борштангу для сверлильного станка, использовал круглячок твердосплава в качестве резца, зажал пиноль потуже, и за пару проходов расточил заранее просверленное отверстие. Станок китайский, хлипенький, пришлось бабку прорезать чтобы сделать затяг пиноли (на форумах описана такая доработка, в НС12\2М112 такое уже с завода)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Реально . Свердлимо отвір в -0,1, потім шабровка використовуючи підшипник як калібр.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сверли любым, а потом привари наружнюю обойму.:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, knife_life написав:

В темі "Розмови", ніби, не гріх і анекдот написати, коли ваша ласка :-)

Вибачаюсь, неправий ...але дуже сплющило.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бачив конструктив китайського станочка для нарізки стрічки.

Вал обертається на підшипниках встановлених в отворах стінок (2мм) корпуса.

Овори зроблені на координатно-пробивному. Для забезпечення кріплення підшипника на нього з двох строрін накладено по пластині із такими ж отворами (щоб добрати ширину) і ще по пластині із меншим отвором щоб підшипник не випадав в обидві сторони.

Ці накладні пластини разом склепані двома заклепками (для заміни підшипника прийшлось їх свердлити).

Самому вузлу протягуючих роликів вдалось в таких умовах вижити майже 5 років (підшипник заклинив виключно від бруду).

Промили і він ще б міг послужити (замінили так для надійності).

Тобто отвір пробитий штампом теоретично може навіть працювати. Дешево і ....

 

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не совсем так:Насколько я помню, калибр 7,62 мм - это наружный диаметр пули.И не совсем так:Виправляюсь. Діаметр ствола 7,62 мм. Куля (по 10 вимірах ) 7.77 - 7,81 мм. 7,62 это диаметр сверловки ствола т.е. круглого отверстия.Далее нарезаются нарезы,по которым условный диаметр 7,92.Прошу прощения что не в тему.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку