Наливайко

Швидкозмінні різцетримачі для токарного станка

15 повідомлень у цій темі

Вітаю всіх причетних і решту хто цікавиться :1k62:

Заглядав на горизонт своїх планів по токарнику, спав і бачив зручний станок з ЧПУ, СОР, рейками та ШВП а зверху на ньому швидкозмінний різцетримач. А що, добре коли можна забити на підкладки і моментально міняти різці під час роботи, і зразу ставити ріжучу кромку чи по центру, чи куди тобі треба. Витираючи слину шукав всяку інформацію по цих кентаврах і багато різного знаходив. Найчастіше натикався на саморобні тримачі, принцип фіксаці у стисканні ластхвостів, розпиранні їх же, притисканні касети до призматичної направляючої. Корифеї механіки кажуть, що призма точніша в плані повторюваності, хоча тут є інший бік медальки - деякі майстри писали, що іноді відривали шмат касети, іноді шмат ексцентрика яким касета притягується.

На наших просторах попадались саме на призмах заводського виконання, але біда! Де взяти касети ніхто не знає. Там же гартування, шліфування. Є в природі ще один, для декого справді найдешевший у світі швидкозмінник - це друга-третій стандартний різцетримач B| 

Систем придумано велика купа, я спочатку розповім про ті дві, які сам тримав в руках.

Під свій станок 16М05А я хотів як всі - недорого найкращий. Із стандартним я в прольоті, в мого станка різцетримач фіксується на муфті Хірта, і таких тримачів в природі залишилось дуже мало. Можна було б сам тримач зробити, ніякої магії, але муфту замовити абсолютно нема де.

Найкращим швидкозмінним всі називали міфічний Multifix

maxresdefault.jpg

все в ньому добре, і швець і жнець і на дуді гравець, розміри від мультіфіксіка з 8 мм різцями до справжніх велетнів, при перевстановленні різець повертається в сотку, тримач жорсткий дай боже, з віком стає тільки точнішим O.o Але мінус має - коштує як рідна мама.

Йдемо далі, і бачимо на єбаї тримачі із системою як у Aloris

Aloris-BXA-2-Set-2__48268.1481208753.jpg

 

Принцип затискання - по боках видно сріблясті клини, які опускає важіль

aloris_patented_locking_device_assembly.

так розпирається ластохвіст на касеті. А з цього випливає, що прилягаючі поверхні мають бути поліровані як в кота очі, і паралельні. Будь яка непаралельність обов'язково випливе у гулянні різця, як не затискай. Буде чистота поверхонь не така як треба, касета рівно не стане, буде перекошуватись.

Оригінал Aloris схоже пробує по ціні переплюнути сам рідний швейцарський мультіфікс і має свій фан клуб, зате китайці турботливо штампують дешеву імітацію, яку я і купив. 120 за комплект тримач+5 касет, але за доставку просили ще 100. Родич пообіцяв виручити з дешевшою доставкою. Коротко кажучи, отримав я тримач через рік :( але то ще нічого. Я з розміром не вгадав xD

далі буде

Змінено користувачем Наливайко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не думаю що є сенс називати марку китайця. Реально косі тепер не пробиваються на ринок, їх одразу закидають помідорами позбавляючи майбутнього. Слава інтернету! До речі про тирнет, хто буде цікавитись, швидкозмінні знаходяться на заморських торгових майданчиках по словах quick change tool post. Із призматичними напрямними називаються Italy Style Quick Change Tool Post, мультифікси тепер традиційно називаються 40 position Quick Change Tool Post і не просто так, в незатисненому стані різцетримач можна крутити з кроком 9 градусів, всього 40 можливих позицій що насправді дуже допомагає.

Система piston type не заслужила довіри, може вона і працює і вона схоже взагалі найдешевша, та я навіть відгуків про неї не чув.

Різцетримач який я от щойно у розповіді купив обзивають Wedge Type Quick change Tool post. 

Мій приймав різці до 12 мм, пішов би хіба на ТВ4, але моя ТеВешка в мене не мала майбутнього, займатись я ним більше не збирався, продав різцетримач новому щасливому власнику. Щасливому тому, що після вдалої покупки він мені не дзвонив жодного разу, мабуть тихо тішиться ним. 

Я його (тобто різцетримач) покрутив в руках і він мені сподобався. Реально, за ту ціну він був збитий гарно, єдина бяка була тільки у клині - якщо крутиш ручкою щоб відпустити касету, клин спочатку нормально ховається в тіло тримача, та якщо потягнути поривом до упору клин знову починає злегка випирати, касету не вставиш. Загалом не страшно, просто нюанс. Думаю що такий добре пасував би недорогому станку. Не обов'язково тевешкам, на кашки і більше теж є розміри. Написав "думаю" бо я його жодного разу не ставив на станок.

І от нещодавно я таки зібрався з духом, розбив скарбничку, пошкрябав у всіх закрома і замовив мультіфікс! правильного розміру нарешті, ось табличка із розмірами. 

1495100804.jpg

Lathe swing по нашому максимальний діаметр обробки заготовки, "h" це висота тіла різця, це найцікавіші для нас параметри. Правда це грубий поділ, в деяких виробників є кілька проміжних розмірів, дехто замість букв розмір позначає тризначними цифрами, та такі позначення зустрічаються найчастіше.

Купив звичайно ж виробництва однієї відомої фірми, на швейцарський треба було ще продати обидві нирки, свої. 

Боявся що прийде весь сирий, але ні, шоркнув напильником по краєчку зуба - ковзає, отже послужить.

Принцип затискання наступний

HTB1FrsGHFXXXXcrXpXXq6xXFXXXF.jpg

ця чудернацька шестерня приварена закріплена на плиті подачі нерухомо центральним болтом і штифтами, касета одягається на дві деталі що лежать прямо над ключем, з'єднані болтом із масльонкою. Болт з ексцентриком, повертаєш його і ці тяги натягають касету на шестерню. Фактично касета базується на багатьох призмах, з'єднання мертве.

Англомовні колеги пишуть, що до оригінальних мультіфіксів найчастіше нормально підходять і китайські касети, логічно бо виготовляють їх по давніх патентах. Але не завжди, іноді потрібна незначна доробка напильником, правда не сказали яка.

В ось цьому відео  чоловік перевіряв, наскільки добра повторюваність встановлення різця на китайському мультіфіксі. Висновок - від руки не ідеал, щоб поверталось все в сотку треба затискати ексцентрик динамометричним ключем, а з ключем все запрацювало як книжка пише. Для рукопашних робіт це думаю не важливо, та для ЧПУ треба врахувати. Або динамометричний ключ, ну або датчик прив'язки інструменту) 

що ще забув... не знаю, питайте якщо що. 

Якщо самі користуєтесь швидкозмінними тримачами, теж було б цікаво почитати

 :bye_mini:

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за актуальну тему та корисну сучасну добірку інформації.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дуже цікава думка людей, які користуються

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На моем станке стоит оригинальный швейцарский. Довольно старенький. Размер В. Без всяких переделок хорошо подходят китайские кассеты. На УЦИ использую функцию "Тулрум", это когда запоминаются координаты резцов. Повторяемость при сменах кассет в пределах сотки. Кассет 10 штук, нужно еще прикупить.

IMG_5696.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Есть удобные кассеты для расточных резцов и очень удобные для резьбонарезных пластин с отводом резца.

 

IMG_5697.JPG

 

Для расточных хочу у китаезов докупить на разные диаметры державок.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Grif написав:

Есть удобные кассеты для расточных резцов и очень удобные для резьбонарезных пластин с отводом резца.

окреме дякую за цю фразу  ніяк не доганяв для чого на касеті важіль, теж таку візьму.

А якої Ви думки про варіант пріплення розточного різця на звичайній пласкій касеті через таку проставку?

IMG_20180714_085546_240.jpgi.gif

IMG_20180714_090933_240.jpgi.gif

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Grif написав:

Есть ... очень удобные для резьбонарезных пластин с отводом резца.

Как осуществляется отвод резьбонарезного ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, технократ сказал:

Как осуществляется отвод резьбонарезного ?

Шток на котором сидит резец совершает прямолинейное движения .

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Наливайко наделал себе таких державок для расточных разного диаметра. Только я делаю круглые, а сверху и снизу снимаю лыски. Удобно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Grif: ще хотів запитати про відрізну касету, є у Вас вона? Якщо є, як себе показує?

в каталозі із буквою "С"

Europe_style_quich_change_tool_posts_2_2i.gif

Просто на вигляд не вселяє довіри, лезо не високе виходить.

Собі нещодавно купив такий відрізний блок

IMG_20180714_235008_240.jpgi.gif IMG_20180714_235032_240.jpgi.gif

вибрав із найбільшим лезом яке влазить на мій станок :D 32 мм, більше того обрізання не боюсь. Каталог іскару пише, що таке лезо дозволено висувати для відрізання 100 чи 120 мм круга. Навіть придумав тангенціальну опору, з якою можна було б відрізати ще більше, але хід моєї поперечки вже цього не дозволить. Може мультіфіксова відрізна касета поб'є такого монстра?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вважаю що кожному власнику мультифіксу краще не користуватись масльонкою в ексцентриковому болті, а розібрати тримач і змастити ексцентриковий болт і прилягаючі до нього посадки консистентним мастилом, літолом або чимось молібденовим. Робити таке десь раз на місяць-два не важко. Рідке мастило в такому вузлі слабенько працюватиме, а розбирається те все за 2 хвилини.

IMG_20181101_120727.jpg

IMG_20181101_120824.jpg

Один власник жалівся, що при затисканні касети може провернути ексцентриковий болт повністю. Цей момент теж не важко настроїти, в дугоподібні 2 деталі забиті я не знаю що, назву їх квадратні штифти, 3 штуки, один з яких добре видно на другій фотці, справа від болта. Саме вони впираються в проточку посередині "шестерні" при фіксуванні касети. Вибиваємо цей штифтик, підкладаємо поступово під нього фольгу, бажано гартовану, поки касета не затискатиметься так як хочемо, або точимо новий штифт і підганяємо розмір до бажаного. Штифт бажано загартувати, але так щоб він був м'ягшим за шестерню. Це значно простіше ніж точити новий болт)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Наливайко сказал:

 Вибиваємо цей штифтик, підкладаємо поступово під нього фольгу, бажано гартовану, поки касета не затискатиметься так як хочемо, або точимо новий штифт і підганяємо розмір до бажаного.


т.е. в момент затягивания кассеты, выдвинутый штифт уже будет касаться дна канавки по середине "шестерни" и тем самым помогать ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, bioname написав:


т.е. в момент затягивания кассеты, выдвинутый штифт уже будет касаться дна канавки по середине "шестерни" и тем самым помогать ?

от дідько, заставив знову задуматись. Ще раз розберу і придивлюсь, може я не правий

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

...тут как вариант - клеить на фиксатор на  внутреннюю поверхность обхватывающих половинок, где есть контакт с шестерней, что-то по типу нерж. фольги...

ИМХО и новый болт не спасёт, если старый годный - нужно расточить отверстия со смещением и завтулить и снова расточить, хотя бы в одной из половинок.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку