knife_life

Варто брати таку сверлилку-китайця?

102 повідомлення у цій темі

12 минуты назад, knife_life сказал:

ну, може, крім того доброго чоловіка, що купив поперед мене прикольну білоруську стоєчку з мотором, з першої сторінки теми,  бо я тепер її в снах бачу, гг).

За стоечку не жалейте.Ерунда

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, knife_life сказал:

Але вже визначився з покупкою (1200 грн, і ніби не ушатаний, просто б\у

 Вы на абсолютно правильном пути.

Только, нужно оценить целесообразность предложенного "повышения жескости" стойки. И не ждите очень большого прироста жесткости от мороки со вставлянием трубы. Весьма возможно, что для Ваших целей, родной жесткости вполне хватит. Тем более, что эти сверлилки сбалансированы. Когда хорошо придавишь сверло, прежде чем гнуться стойке, останавливается мотор. А если стойку не проточить внутри (я не сильно себе представляю, как ее, вообще, недорого, можно, более менее точно, проточить внутри на такой длине), то забивание трубы вызовет поводку стойки. Это нехорошая перспектива. Я бы лучше оратил побольше внимания на геометрию. Напрмер, перпендикулярность стола оси вращения шпинделя и другим важным параметрам. Купите, что планируете, поработаете и во всем разберетесь.

4 часа назад, Cracker сказал:

За стоечку не жалейте.Ерунда

 Вот с этим утверждением, я полностью согласен. Имею две разнокалиберных стойки, под дрель. Покупал по незнанию. Не советую никому их покупать. Сверлильный станок без пиноли и шпинделя, это ерунда. Самая дешевая китайская сверлилка лучше всех стоек вместе взятых и по функционалу и по соотношению цена-качество. ИМХО

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
51 минуту назад, Nik сказал:

А если стойку не проточить внутри (я не сильно себе представляю, как ее, вообще, недорого, можно, более менее точно, проточить внутри на такой длине), то забивание трубы вызовет поводку стойки.

А кто-то говорил за проточку стойки внутри? Разговор был о проточке болванки под внутренний размер стойки для запрессовки. И поверьте, проточенная в центрах болваночка (а там все-то 480мм) ну ни как не поведет (выгнет) стойку. Да там сама посадка бабки на стойку имеет просто ......приличные отклонения при разных затяжках фиксирующих болтиков. Я думал и там переделать узел фиксации бабки, но подвернулся НС12 и китаец ушел в нибытиё.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Nik сказал:

И не ждите очень большого прироста жесткости от мороки со вставлянием трубы. Весьма возможно, что для Ваших целей, родной жесткости вполне хватит.

Я спершу спробую покористуватись так, як є (обмежусь спробами підкласти бронзову "фольгу", взяв тут на форумі 0,15 та 0.09 мм по моєму мікрометру).

Стінка в колони - 1.8мм, зовнішній діаметр - 46мм, тобто внутрішній - 42,4-42,5

Середина колони не ржава, навіть пофарбована, але не оброблена ніяк - значний шов на трубі видно. Тобто просто так не вставити нічого, але проточити таке зсередини - це вже трохи фантастика, на довжину близько 53 см.

Тому, якщо зберусь щось робити з колоною - то бачу два варіанти.

1) Замінити повністю (хоча тоді, певно, варто міняти і фланець, який кріпить колону о підошви, та й саму підошву не гріх замінити).

2) Взяти тупо трубу півтора дюйма, зовнішній діаметр у неї менше на дві десятки, ніж колона всередині, в колоні здерти чимось шов та фарбу, і на епоксидку вставити ту трубу. Дуже дешево, якщо пощастить, то стане жорсткішим разів у два (ну, по моїм дилетанським розрахункам на основі все тієї ж теми про жорсткість). А як розбагатію - виконати варіант 1)  :-).

 

1 час назад, Nik сказал:

побольше внимания на геометрию. Напрмер, перпендикулярность стола оси вращения шпинделя и другим важным параметрам.

Можливо є лінк на простий мануал, як визначити таку перпендикулярність? Не маю досвіду зовсім у такому(((

 

1 час назад, Nik сказал:

Самая дешевая китайская сверлилка лучше всех стоек вместе взятых и по функционалу и по соотношению цена-качество. ИМХО

 

Я майже не сперечаюсь :-) просто то була унікальна машинка - стойка з подачами по лімбам по двох координатах, Y та Z, і комплектним "шпінделем" з невеликого асинхронного мотора (150 ват, 60 на валу, так в мануалі).

Сумрачний білоруський геній часів розвалу СРСР. І новенька, муха не сиділа. На Мастерсіті народ такою фрезерував алюміній, пластики, дерево. Фото з Райберта, для ілюстрації (але там без мотора). Загалом, я довго її не забуду, гг.

foto-0152-jpg.3673755

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, knife_life сказал:

Стінка в колони - 1.8мм, зовнішній діаметр - 46мм

Наскільки точно необхідно витримати діаметр 46 мм на довжині 530 мм?

Який діаметр фланця та який бажаний метод посадки на колону?

Очікуваний бюджет.

Якихось 12 діаметрів, можна ризикнути проточити.

Змінено користувачем 4post
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, knife_life сказал:

 

 

Можливо є лінк на простий мануал, як визначити таку перпендикулярність? Не маю досвіду зовсім у такому(((

 

 

 

 

Зажми в патрон что-то идеально ровное, например вал принтера, шток какой нибудь, да мало ли что и подведи угольник с одной и с другой (90*) стороны. На просвет увидишь отклонения, если они есть.

Змінено користувачем rabbit
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, 4post сказал:

Наскільки точно необхідно витримати діаметр 46 мм на довжині 530 мм?

Если на токарном и будет на этой длинне конус в 5-6 соток, то это ерунда.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, rabbit сказал:

Если на токарном и будет на этой длинне конус в 5-6 соток, то это ерунда.

Єрунда - то багато, чи мало?

Витягнути за рахунок поперечки можна до 0,02 мм на такій довжині.

Просто необхідно робити декілька вимірів і пару пристрілочних напівчистових проходів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, 4post сказал:

Єрунда - то багато, чи мало?

Вот если калибром пройти посадочное бабки на колонну, то это багато. А если по родному, то разницу в десятку не заметишь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, knife_life написав:

 

 

Можливо є лінк на простий мануал, як визначити таку перпендикулярність? Не маю досвіду зовсім у такому(((

 

Самий простий спосіб: зігрути кусок прута в вигляді букви "Z" з приблизно прямими кутами, один кінець в патрон, на другий причепити олівець, або ручку( якщо нема індикатора), на стіл аркуш паперу. Крутити патрон, на папері має малюватись коло("о),якщо шпідель перпендикулярний до столу. Як казав відомий влогер:"вездє берьот". Якщо малюється, щось типу"с", то треба регулювати. Чим більше середнє плече ( тобто чим далі олівець чи індикатор від центру), тим точніші результати.

Думаю мене зрозуміли, бо пишу з телефону, зобразити нема чим і на чому.

 

3 години назад, knife_life написав:

 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, andrysir1 сказал:

Якщо малюється, щось типу"с", то треба регулювати. Чим більше середнє плече ( тобто чим далі олівець чи індикатор від центру), тим точніші результати.

На Китайських свердлилках може бути навіть дві діаметральних риски. Або дві букви "С", неглибокі. Це внаслідок кривого стола.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 годин назад, andrysir1 написав:

 

Самий простий спосіб: зігрути кусок прута в вигляді букви "Z" з приблизно прямими кутами, один кінець в патрон, на другий причепити олівець, або ручку( якщо нема індикатора)

 

 

Якщо є комплект щупів, то можна обмежитися просто шматком товстого дроту (я використовую обрізок трубки від тормозної магістралі автомобіля). Обертаємо його в патроні і щупами заміряємо відстань від зрізу дроту до столу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, knife_life сказал:

Я спершу спробую покористуватись так, як є

Правильно. Покупайте и работайте. Сами разберетесь, что нужно усиливать, а что нет. Это на крупных "пальмах", может и стоить морочить голову со всякими усилителями "стовбуров", а на Вашей, вряд ли эти заморочки-проточки будут иметь смысл. 

12 часа назад, knife_life сказал:

Можливо є лінк на простий мануал, як визначити таку перпендикулярність?

 Нужно купить, или взять у кого нибудь на прокат самый простой центроикатель. Например такой

Когда покрутите его в руках, Вам станет понятно, что вставить в патрон и, как крутить. Измерения займут пару минут. Согнутыми проволками и карандашами, рисующими буквы, Вы ничего не определите.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хоспадииии!!! Что вы на той сверлилке такое сверх точное собираетесь сверлить чтоб оправдать эти манипуляции?

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Nik написав:

 

Согнутыми проволками и карандашами, рисующими буквы, Вы ничего не определите.

Ви впевнені? 2сотки на діаметрі 200 визначається спокійно. А в переводі на метр це десятка, тобто точність станочного рівня, призначеного для виставляння вузлів і механізмів. Думаю сверлилка попадає в список такого обладнання. 

Тепер скажіть, яке буде відхилення від перпенликулярності скажімо сверла на 14. Можете змоделювати в будь-якій кад/кам програмі, і переконатись що отвір буде в межах допуску на сверління. Биття не враховуємо, бо воно відношення до перпендикулярності немає ніякого.

P.S. наш народ він такий, сотки і мікрони наше все. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, andrysir1 сказал:

Думаю сверлилка попадає в список такого обладнання. 

 

Эта сверлилка попадает в список хофнообладнання до приложения к ней рук. После приложения рук, остаётся в том же списке, только с меньшим запахом:D

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за поради.

 

Я не буду сильно поспішати, спершу відчищу, змажу, приберу люфт пінолі, і спробую сверилити. Я ж її не вмикав навіть :-) , не знаю, що там з биттям\вібраціями і т.д.

А далі від простого до складного - може, там такий перекос столика, що варіанти з олівцем чи кутником та рівним прутком в патроні - його покажуть. А якщо не покажуть, але будуть проблеми при сверлінні, тоді можна думати про варіант Nik.

ІРБ купити збирався давно, бо паралельно пиляю колгосп-гріндер, з самопальним привідним шківом із фанери, і хотілось хоч якось інструментально перевірити циліндричність і соосність того нещасного шківа.

Єдине, що збираюсь сверлити реально глибоко - бруски дерева під всадний монтаж клинків, а там перекоси хоч і міліметр можуть бути, лиш би сверло не ламалось.

 

Доречі, щодо якості - колона в верхній частині овальна десь на 3 десятки, посадка в голові під неї якась побита всередині, в одному із шківів (в посадці під вал мотора) видно, що литво було з раковинами.

Через легку овальність колони вирішив не заморочуватись вставкою в неї труби. Якщо жорсткості буде мало навіть мені (з моїми скромними запитами), то краще реально нову колону зробити. Але це буде видно потім.

Загалом, це мій перший власний станок, тому ношусь з ним, як квочка з курчатами :-).

Нажаль, зараз багато роботи, тому навіть не сподіваюсь, що перший отвір вдасться просверлити на цьому тижні(((

Ще раз всім дякую, і це були точно не останні питання, станок-то перший, досвіду нема, тому ще буду звертатись по допомогу :-).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, andrysir1 сказал:

Ви впевнені? 2сотки на діаметрі 200 визначається спокійно.

 Две сотки? Думаю, большая половина форума ясно представляет, что такое две сотки. Чем, Вы их ловите, карандашем, или проволокой согнутой буквой "Z"? Каким пользуетесь щупом?

 Не буду спорить, я не ас в области тактильных ощущений. Свою сверлилку, с помощью индикатора, я выставлял в сотку -  два вечера. Я Вам завидую белой завистью. 

 Но,  данная тема посвящена более приземленным процедурам и, в этой связи, ТС посоветую, все же пользоваться, показывающими приборами, типа индикаторов. Так оно нагляднее и можно будет сразу выставить, с помощью старых добрых прокладок.

 

Змінено користувачем Nik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Nik сказал:

посоветую, все же пользоваться, показывающими приборами, типа индикаторов.

Так, планую взяти простенький ІРБ, бо і до гріндера потрібен, і полірувалку відрегулювати, а тут ще й сверлильний - остання крапля, треба брати)))

 

Перемив\перемазав це китайське чудо, зібрав, і не втримався, трохи посверлив.

Вердикт - треба було брати щось подібне ще років три тому.

Після дрельки (точніше, шуруповерта) - це просто кайф.

Я востаннє користувався сверлильним станком ще в школі, років 20 тому, і встиг забути, як це зручно. Для мене контраст настільки приголомшливий, що я в шоці))) - тихо, відносно рівно, просто крутнув ручку - і є отвір. Капєц, я цьому станочку радію не менше, ніж першому велосипеду в дитинстві)))))

 

Дуже дякую всім, хто допомагав з вибором!

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лет 10 назад покупал себе такое сверлильное чудо, так как оно выглядело на тот момент существенно удобнее дрели и оно себя полностью оправдало. Вес 17кг, заявленная мощность мотора 650Вт. На тот момент я ничем не занимался, точность сверления меня особо не тревожила. Дырявил он отлично, правда со сверлом ф8 мм при нормальном прижиме уже останавливался, решалось переходом сверл от меньшого до нужного. Колона - такая же тонкая труба внутри со швом, пиноль люфтит со стуком о стенки “головы”, столик вечно перекашивается и прогинается даже от нажатие на него пальцем. Вот значит. Если зажимать в патрон зигзаг и мерять перпендикулярность стола - то это заведомо глупая затея, так как выше я описал, как там сидит в голове пиноль. Жесткость колоне добавлять можно, но не нужно. Ручечки шестеренки жиденькие, шестерня с приличным люфтом. По большей части все прелести исправлялись подкладыванием под стол деревянного бруска, он тогда не прогинался. На свою цену он оказался вполне вразумительного качества и живой до сих пор. Последний раз видел его 3 дня назад у человека, которому я 5 лет назад его подарил. Вердикт: просто делать дырочки - этого китайца вполне хватало и это было намного удобнее дрели, заниматься какой-то более-менее точной работой он не пойдет, слабоват мотор, огромные люфты и жесткости в нем никакой нет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, NIgor сказал:

На Саперно-Слободской есть есть база "Холдинг Металу" [...] Кругляк от 50мм режут кратно 10 см

Дякую, важлива для мене інформація.

 

7 часов назад, Shengur сказал:

Лет 10 назад покупал себе такое сверлильное чудо, так как оно выглядело на тот момент существенно удобнее дрели и оно себя полностью оправдало. Вес 17кг, заявленная мощность мотора 650Вт.

Мабуть, єдина різниця, що на моєму моторі написано 350 ват, і за розмірами він пропорційно менший від 0,55 кВт в гріндері, то, може, і реально є 350 :-). А решта - як у вас і описано. Правда, люфт пінолі вибирається повністю підкладкою полоси 0,09мм  довжиною десь 55мм, тобто, у мене ще не такий і трагічний випадок - в Епіцентрі і в Альцесті шатав пінолі аналогічних станочків - як язичок у дзвоні бовтаються.

7 часов назад, Shengur сказал:

Вердикт: просто делать дырочки - этого китайца вполне хватало и это было намного удобнее дрели

Такі да, не для точної роботи його брав. Так-то я пам'ятаю ніби, що у вас 2М112? На фоні такого "центнеру чавунного щастя", жорсткого, точного і довговічного - ніякий "побутовий" китаєць не грає)))). Але центнер, але ціна(((

 

2 часа назад, NIgor сказал:

сверло будет ламатся через хлипкость конструкции именно на выходе, когда уже будет идти как зенковка.

Маю надію, що частково допоможе підкладка під деталь, в місці сверління, пластинки з якоїсь Ст3, щоб сверло на виході потрапляло не в повітря, а в сталь. Не впевнений, що сильно допоможе, але спробую.

А ще дуже цікаво спробувати на ньому сверління алмазними трубочками - для них важливі оберти, а подача має бути маленька. Ну, і вода для охолождення.

Звичайною дреллю я так сверлив (в руках, через кондуктор) отвори в Р6М5, під осі примітивних складних ножів. Виходило досить похабно - довго, під кутом (кондуктор паршивий), трохи розбивало, але виходило. Такі трубочки не крихкі, ризику зламати майже немає - спробую))

 

Можливо, хтось підкаже по ременю - на цьому станку він зубчатий, один зуб частково скришений, і ремінь постукує трошки. Шківи гладкі. Питання - варто замінити ремінь? Якщо так, то шукати також зубчатий, чи гладкий? В профілях не розбираюсь, якщо буду купувати, то візьму цей ремінь, штангель, і буду шукати відповідний розмір на ринку\в магазинах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А порадьте, будь ласка, які лещата взяти до такого китайця? Просто брати щось високоякісне, за ціну, більшу від станка - якось жаба душить, та й важкі, мабуть, будуть для такого дохленького апарата.

Брати такі, як ідуть в комплекті з подібними станками - так їх лають за паршиву якість.

Знайти б якусь золоту середину, чи є щось таке?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На этой сверлилка всё равно какие, лишь бы зажимали

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 А какой смысл в кривых?

https://m.(название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников).ua/obyavlenie/tiski-IDyl1IC.html

Эскадра плывет со скоростью самого медленного парохода. Мы пол темы потратили на жесткость и перпендикулярность нашего станка и теперь одними тисками хотим убить все наши старания.  Есть у меня такие тиски. Потратил пару дней, что бы довести  их до ума на фрезере. Но, эти такие у меня не первые, до этого были еще 2 шт, - лопнули. Давайте, посчитаем деньги.

Змінено користувачем Nik
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку