Наливайко

Термінальна плата для ЧПУ kflop і йому подібних зі step/dir. Що в неї запхнути?

12 повідомлень у цій темі

Всім привіт! Щастя здоровля

Під спойлером традиційна передісторія.
 

Прихований текст

 

Будую чорт зна скільки свій токарний ЧПУ, для того придбав серваки yaskawa sigma 5 і мозок kflop. У мозку є 5 конекторів, я думав спочатку що вистачає з головою для підключення 3-х серваків, лінійок + всяческі кінцевики, лампочки, паровозний гудок і т д. А тут мені хрін метровий, адже

ааааа.JPG

Мало того, щоб працювати чотко і конкретно шамани з Yaskawa co. веліли використовувати конвертери диференційного сигналу, степ/дір надсилати через мікруху SN75ALS174, а сигнал енкодерів приймати через SN75ALS175. Ці мікрухи перетворюють диференційний синал у TTL і навпаки. Ці фінти з диф сигналом необхідні для таких машин як плазморіз, електроерозійний станок, словом у зашумленому електромагнітному середовищі.

Для проби зібрав ось таку бороду з дротів

IMG_20180728_190424.jpg

Он і мікруха висить на платці. Так, ганебно виглядає, і це тільки один привід підключений.

kflop має можливість прийняти чи відправити 4 канали диференційного сигналу. Мало.
Вчитавшись у інструкцію кфлопу я знайшов фінт, який дозволяє обійтись без мікросхем, але все рівно прийдеться кудись дівати дроти. В принципі дроти можна гарно організувати через їх фірмову плату konnect, насправді крутий виріб, але по перше вона коштує 200 зе + доставка (ну вона того варта), по друге в ній тільки купа входів-виходів, які треба ще направити куди слід і мікросхем у неї не додаш. По третє ну пече воно мені! Хочу зробити, і думаю що не мені одному хочеться мати таку річ на одній платі, готову.

Поникав по інтернетах і не знайшов такого. Раз нема то зробимо.

 

Отже завдання, звести в одному контролері 3 сервоприводи із диф сигналами (можна без), 2 оптичні лінійки, 4 кінцевики, пускач помпи СОЖ. І щоб не загриміти в (масто, где проводятся медицинские манипуляции с нейронами человека) поки я це все підключаю навісним монтажем, зробити для цього термінальну плату.

На даний момент проекті я в цю плату включив (напрямок від кфлопу, або іншого мозку):

Виходи степ/дір через конвертери (можна на тій же платі обійтись без перетворення простими перемичками, + до універсальності);

Входи з енкодерів теж через конвертери (та сама фігня з перемичками);

Для осей Х У піключений вхід від Z мітки, знадобиться для хоумінгу якщо немає лінійок;

Дя осі Z підключені входи AB енкодера, Z мітка ні, так як кфлопу вона до задниці. Може треба для інших котролерів її додати?

Вхід servo ready i servo alarm;

Передача 24 В (живлення зовнішнє, буде яке втикнете) для 47 піну яскави;

Вихід alarm reset i sevo-on, разом для ХY і окремо для Z через опторозв'язку;

Вхід для 4 кінцевиків через опторозв'язку, підпружинені клемники;

Вхід для 2-х оптичних лінійок із TTL сигналом;

Твердотільне реле на постійний струм 2 А, для ввімкнення помпи СОЖ, тобто її пускача.

Кожен сервопривід підключається до плати окремим кабелем, розпаяти який досить легко. Потім можна при потребі і відключити і за секунду підключити його в зад, не боячись вибуху.

Сам прочитав і мене знудило. Краще тут буде видно що я включив:

яскава дроти.JPG

Так краще.

Ось так виглядає моя друга невдала спроба зробити плату

IMG_20180728_182335.jpgIMG_20180728_182324.jpg

А що поробиш, це взагалі перша в моєму житті плата зроблена власноруч.

150х100 мм. В ній використані 2 роз'єми кфлопу по повній JP7 i JP4 або 6 на вибір, що дозволяє додатково підключити плату konnect (не знаю (сленгова варіація слова "навiщо"), може хтось захоче).  Монтажні отвори дозволяють поставити її на стійках під кфлоп, місця в шафі не багато забере.

В планах доробити цю до пуття, можливо додам схемки для диф сигналу від оптичних лінійок, практично буде готова для повноцінного використання в електроерозійці, яку я тільки збоку бачив, не знаю що ще їй треба. Спробую намалювати і для фрезера, тобто на 4 осі, але габарити відчутно виростуть як і собівартість.

Мене цікавить Ваша думка, чи потрібно щось додати до такої плати? Чогось не вистачає в ній? Якби ви хотіли таку плату що в ній повинно бути?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Аналогові виходи для шпинделя як мінімум.

Входи для кінцевиків наприклад для магазину інструменту, кінцевика дверей...

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Аналогові виходи для шпинделя як мінімум.

легко робляться на рівні кабеля, який з'єднує плату із кфлопом, тобто від кабелю відходить пара дротиків до каналогу. Але навіщо аналог? Справді цікаво, я із задоволенням кручу шпінделем через степ/дір, і на каналозі економлю) що я втрачаю?

 

, olkogr написав:

Входи для кінцевиків наприклад для магазину інструменту, кінцевика дверей...

скільки їх виходить в сумі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я шпиндель кручу через аналог в 90 % випадків. Хіба він серво...... Зліпили перетворювач ШИМ в аналог щоб каналог не купувати для одного шпинделя.

, Наливайко написав:

скільки їх виходить в сумі?

ну я би з 8 мінімум забив.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Я шпиндель кручу через аналог в 90 % випадків. Хіба він серво......

ааа, то я затупив, забув що найчастіше шпінделем керує частотник. Ти таки правий, врахую.

, olkogr написав:

ну я би з 8 мінімум забив.

Я так розумію це для фрезера. Завтра прикину скільки взагалі можна вичавити з кфлопу входів/виходів, якщо задіяні 4 осі. Зараз здається що тут вже без konnect'у не обійтись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я конект купую полюбому. Там схемотехніки.... Та й входів є на всі випадки. Навіть якщо токарний то револьверна голова має купу давачів по положенні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С таким ТЗ Kanalog один хрен дешевле купить у Тома чем велосипед изобретать. проще и дешевле. мы себе разработали и изготавливаем платы терминальные для флопа (полностью забираем JP4, JP6) с опторазвязками и платы драйверов ШД (вот Kstep приобретать неоправданно) 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

11 година назад, CAXAP написав:

мы себе разработали и изготавливаем платы терминальные для флопа (полностью забираем JP4, JP6) с опторазвязками и платы драйверов ШД

було б цікаво їх побачити 9_9

11 година назад, CAXAP написав:

С таким ТЗ Kanalog один хрен дешевле купить у Тома чем велосипед изобретать. проще и дешевле.

Ще раз передивився фірмові плати, виходить якщо підключаєш kanalog, то вже через степ/дір не порулиш технікою, не вийде ХУ ганяти по степ/діру а Z по аналогу окремо. Чи я щось прогавив? Та і конкретно ця плата займає JP7, отже з каналогом не сумісна.  Я з самого початку навіть не думав про аналог :/

І порахував контакти, отже я ще забув вписати в плату кнопку естоп :blush2:  ще одна вісь із лінійкою займе 6 контактів, сигнали s-on, alarm reset, servo ready, servo alarm спільні для всіх координат окрім шпінделя. По моєму для мозку все рівно на якій осі помилка, результат у кожному випадку "стоп машина".

І того, для 4 осевої системи (фрезер) залишається 17 контактів для входів/виходів, 6 відводяться на кінцевики по осях, 1 на ЗОР, і 10 контактів для нашого користування.

12 години назад, olkogr написав:

ну я би з 8 мінімум забив.

Виходить впритик. В принципі нескладно розвести плату так, щоб можна було JP6 від моєї плати від'єднати, підлючити konnect, і отримати ще 38 контактів.

Якщо система 3-хосьова, то 16 контактів без konnect'у, схоже для токарного із головою. Пошукаю спосіб як зробити гальванічно розв'язаним контакт в обидва боки (вхід і вихід).

:scratch_one-s_head:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Наливайко сказал:

 

було б цікаво їх побачити 9_9

Ще раз передивився фірмові плати, виходить якщо підключаєш kanalog, то вже через степ/дір не порулиш технікою, не вийде ХУ ганяти по степ/діру а Z по аналогу окремо. Чи я щось прогавив?

угу, прогавили, там можна кожен канал в'язати як вам забажаєтся (правда невпевнений чи можна slave зробити за іншою технологією) сам аналог може керувати сервами як по степ/дір так і по аналогу. при цьому там ще й кнопки на борту, і енкодери. ну і 8 каналів з коробки. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Послухав мудрих людей, помахав гривою і зробив по своєму 9_9

IMG_20180803_140854.jpg

 IMG_20180803_133642.jpg

Замість диф драйверів перемички, для моїх умов достатньо.

Виготовлення плати це для мене цілий новий світ. Справді було б простіше купити каналог, мати диф входи і степдір, гріє відчуття що тепер я можу робити подібні речі.

Дуже подобаються IDC роз'єми із застібками і пружинні клемники. Залишилось навчитись настроювати розпіновку кфлопа. Не вдається поки що призначити потрібний вихід для осі

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Суть проблеми:

потрібно від JP7 посилати сигнали степдір:

на Х по 15 16 пінах (0 канал)

На У по 17 18 пінах (1 канал)

На Z по 21 22 пінах. (3 канал)

Як це прописати правильно?

Хочу керувати мотором по степдіру, підключив мотор до роз'єму JP7, 15 і 16 піни, що відповідає 0 (нуль) каналу. Що б я не робив, які б цифри не ставив у input channel i output channel, в С програмі в різних місцях, Kmotion cnc все рівно крутить мотором як віссю Z, не можу його зробити X чи Y ніяк. Осі місцями не міняються і як виходи ініціалізуються тільки канали 0 1 і 2, не задіюється 3-й канал.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Відбій, розібрався. Я редагував один файл а ініціалізував інший :blush2:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку