knife_life

Потенційний настільний фрезерний, база

136 сообщений в этой теме

12 години назад, Roma написав:

Ше бувають координатні лешата. 

Повне гімно.

0

Поделиться сообщением

12 години назад, knife_life написав:

Відстань від центру патрона до колони (до виступаючої частини ластохвоста) - 125мм.

, NIgor написав:

Советский столик от 112 сверлилки

И как его туда?

0

Поделиться сообщением

0

Поделиться сообщением

1 час назад, Karmadon сказал:

И как его туда?

Всмысле? Куда туда? 

0

Поделиться сообщением

#125756 Опубликовано: (изменено)

, NIgor написав:

В смысле? Куда туда? 

Вылет шпинделя 125мм, этот стол не поместится. Ну, то есть поставить его можно, но задействована будет только часть стола.

Или проставку под шпиндель делать.

Изменено пользователем Karmadon
0

Поделиться сообщением

50 минут назад, Karmadon сказал:

Вылет шпинделя 125мм, этот стол не поместится. Ну, то есть поставить его можно, но задействована будет только часть стола.

Или проставку под шпиндель делать.

Ну так выше афтар и говорил о том что будет менять основание и подымать проставкой выше. С этого я исходил. 

Проставка оптимальная будет такой высоты как высота будущего крестового стола+длинна патрона. Чтобы максимально использовать перемещение по колоне. 

0

Поделиться сообщением

#125773 Опубликовано: (изменено)

, NIgor написав:

Ну так выше афтар и говорил о том что будет менять основание и подымать проставкой выше

Ох, я не про высоту, а про вылет шпинделя.

ффф.jpg

1

Поделиться сообщением

24 минуты назад, Karmadon сказал:

Ох, я не про высоту, а про вылет шпинделя.

Аа. Понял ) Но всеравно, а у на китайских сверлилках и того меньше. И ставят. Главное научится рационально использовать полезное пространство. На нгф ставят голову, там еще меньше вылет. А если еще поверх крестового влепить поворотный стол......  В идеале, глобусний поворотный... Получится такой себе "ручной ЧПУ обрабатывающий центр" ))))

0

Поделиться сообщением

#125778 Опубликовано: (изменено)

Я бы вот так сделал:

ффф.jpg

Среди УСП есть облегченные элементы, выполненные в виде коробки. Как раз под шпиндель подошли бы.

1

Поделиться сообщением

#125779 Опубликовано: (изменено)

Мої міркування: робити однозначно варто.  Штука підійде для свердлування і легких, делікатних фрезерних робіт.

1. Бабка від 1Д601, тощо - буде занадто. Вона важить, мабуть, 7-10 кг, і надлишково могутня для даного розміру. Мабуть варто починати з того шпінделя, що є, а якщо міняти - то на щось аналогічного розміру.

2. Основа - звісно плита УСП товщиною 60мм буде ідеальною, але при теперішніх "ринкових" цінах на них............... Можливо пошукати яку небуть іншу плиту, адже потрібна усього лиш одна площина. Або, як варіант, пошкоджену УСП у поганому стані за недорого.

3. Проставок поки що не ставте, завжди встигнете це зробити. Можна спробувати підняти сам шпіндель, так щоб кінець патрона був ближче до кінця ластохвоста. Буде більше місця і геометрія дещо покращиться.

4. Проситься противага, щоб центр ваги головки у зборі лежав у площині ластохвоста.

Изменено пользователем Quercus
1

Поделиться сообщением

4 часа назад, NIgor сказал:

Размер основания столика 190х250. Отверстия (проушины) крепления находятся по диагонали 100х220. Высота столика 11 см.

А які там ходи по X та Y? На одному з ресурсів бачив:

Ход верхней площадки - 160мм.(90+70мм.),
Ход нижней площадки - 145мм.(80+65мм.)

Я правильно розумію, кожна з плошин столика рухається в дві сторони, від середнього положення?

4 часа назад, Roma сказал:

Висоту компенсувати підставкою під колону.

Здається, підставка необхідна обов'язково...

0

Поделиться сообщением

1 час назад, Quercus сказал:

Можливо пошукати яку небуть іншу плиту, адже потрібна усього лиш одна площина

Як варіант - повірочна плита, є разних типорозмірів та відповідно ваги. Проте переваги УСП в тому, що там є не лише площина, але й перпендикулярна сітка пазів, отвори та можливість стикувати інші елементи з точністю, значно вищою, ніж можна досягти дома "дрелькою та болгаркою". Ну і найголовніше - якщо щось не вийшло або треба переробити/змінити, можна все розібрати без будь-яких пошкоджень та перебрати наново. Такий собі конструктор.

На початку свого проекту я розглядав різні варіанти, але зупинився-таки на УСП.

1

Поделиться сообщением

Я бы вот так сделал

О, мені дуже подобається, дякую.

Про проставку під шпіндель навіть не подумав, дякую за підказку.

починати з того шпінделя, що є

Він під сверлильний патрон розрахований, але сам шпіндель я ще вчора не розібрав, щоб його зняти - треба скрутити мотор і "підмоторну плиту", а вже пізно було, не встиг.

Або, як варіант, пошкоджену УСП у поганому стані за недорого

Я сильно турбуюсь, що відсутність нормальної бази на плиті - стане мені в дорогУ заморочку - пошуки шліфовки, пересилки важкої залізяки, ціна самого шліфування((( Тому, мабуть, буду давити насмерть жабу, і брати УСП в гарному стані.

Але печаль - в каталогах не значаться плити 240х360, з шириною 240 найкоротші аж 480. 30 кг ваги, і ціна, як у крила від літака.

Проставок поки що не ставте

Ну, ніби мало що може влізти під колону, при такій висоті, як зараз. Мені подобається варіант з ескізу @Karmadon, але практична реалізація поки що туманна. По висоті - 1 (2 ? жорсткість?) УСП 120х180х60, моя колона 110х130, ніби стає нормально. А шпіндель 4 гвинтики зараз тримають, збільшити вильот буде через це складніше. Зніму - побачу, чи вистачить там "м'яса" на грубше кріплення. Хотілось би трошки збільшити :-).

Проситься противага, щоб центр ваги головки у зборі лежав у площині ластохвоста

Треба подумати, але, ніби, норм ідея.

А ще хочеться якусь пружину, щоб компенсувала хоч частково вагу голови, а то при рухах вниз якось стрьомно. Планку піджав, ходить досить плавно, і не падає - але, якщо відпустяться трохи гвинти піджимні - то неслабо так упаде голова (зараз просто повисне, ні до чого не дістає патроном, але в майбутньому б не хотілось такого).

0

Поделиться сообщением

3 минуты назад, knife_life сказал:

А ще хочеться якусь пружину, щоб компенсувала хоч частково вагу голови, а то при рухах вниз якось стрьомно. Планку піджав, ходить досить плавно, і не падає - але, якщо відпустяться трохи гвинти піджимні - то неслабо так упаде голова (зараз просто повисне, ні до чого не дістає патроном, але в майбутньому б не хотілось такого).

Газлифт от авто или мебельный отлично помогает в такой ситуации. На своем фрезере пробовал ставил подходящую - с ней и вверх и вниз с одинаковым усилием получается ход вертикальной головы. Но убрал, решил пускай будет выборка люфта в винте силой гравитации.

1

Поделиться сообщением

, knife_life написав:

при рухах вниз якось стрьомно.

https://prom.ua/p705513256-upor-zadnej-dveri.html

1

Поделиться сообщением

Я колись брав на основу чавунну частину від великих електроплит , вони досить не дорого виходять по ціні !

А якщо хочете усп , то у мене в продажі є одна у відносно хорошому стані , та і ціна не вбивча !

1

Поделиться сообщением

@knife_life вылет оси шпинделя от колонны у вас и так уже на грани шухера* и увеличивать его уже некуда, лучше уменьшать.

У меня есть подобные вашим железки от микроскопов, поэтому знаю о чём говорю.

Чисто реечная вертикальная подача не годится, озаботьтесь подачей ходовым винтом с гайкой, что лучше, либо думайте о передаче вращения на эту шестерню что сопряжена с зубчатой рейкой вертикальной подачи  через пару червяк\шестерня, и обязательно с минимальными люфтами в зацеплениях.

А координатный стол в вашем случае лучше брать чугунный китайский (хоть и возможно придётся его дорабатывать) бо это законченный узел и там для вас всё уже есть в отличии от.. Проставку под колонну ставить не бойтесь, жёсткости это особо не убавить, если пришабрите опорные плоскости то и совсем считай что не.

Ещё много встретите подводных камней в процессе., но в принципе, для фрез малых диаметров и лёгких режимов фрезеровки, - сделать можно.

1

Поделиться сообщением

1 час назад, -Pj- сказал:

Газлифт от авто или мебельный отлично помогает в такой ситуации

Дякую, газова пружина виглядає кращою за виту сталеву в даному випадку.

59 минут назад, 032triton сказал:

брав на основу чавунну частину від великих електроплит

Її ж шліфувати треба? І пази фрезерувати(((

1 час назад, 032triton сказал:

у мене в продажі є одна у відносно хорошому стані , та і ціна не вбивча

Так, я бачив її. Але ж 30 кг майже, огого!

0

Поделиться сообщением

, пенсионер написав:

вылет оси шпинделя от колонны у вас и так уже на грани шухера* и увеличивать его уже некуда, лучше уменьшать.

А почему, можно подробней?

, пенсионер написав:

А координатный стол в вашем случае лучше брать чугунный китайский

Встречал такие у китайцев, под три сотни баксов :(

0

Поделиться сообщением

#125797 Опубликовано: (изменено)

15 минут назад, knife_life сказал:

Так, я бачив її. Але ж 30 кг майже, огого!

Чим важча плита в основі , тим краще !

А чугунну бляту необов'язково шліфувати і пази робити , примастирите зверху плити з Т-пазами УСП-8 , і буде Вам радість !/))

Изменено пользователем 032triton
0

Поделиться сообщением

#125799 Опубликовано: (изменено)

, knife_life написав:

А якщо просто відрегулювати перпендикулярність підкладками, по індикатору, просто, дешево і сердито?

НЕ ЦЕ буде "найслабкішою ланкою" у даній конструкції

Адже кінцева точність обробки тут буде у кращому випадку соток 5, заледве чи більше...

Изменено пользователем Quercus
0

Поделиться сообщением

Чи мені здається чи точно така сама вертикальна подача стоїть на мікроскопах типу УІМ і т.д. Якщо так то ластохвіст там дуже слабенький як на мене. Точний але слабенький. Тут хіба ставити вискошвидкісний шпиндель на 800-1200 Вт це воно потягне. Якісь шківи двигуни і низько швидкісні шпинделя тут взагалі не по місцю як на мене. працювати фрезами до 6мм і все буде гуд.

0

Поделиться сообщением

15 минут назад, Karmadon сказал:

Встречал такие у китайцев, под три сотни баксов :(

потому что там уже есть нормальный стол с Т-пазами, а на на те крестовые* узлы что вы предлагали его ещё нужно делать, а это рост высоты и расходов на это всё, а они и так неоправданно массивные и высокие для имеющихся комплектующих.,

Щас цен не знаю, в начале года тыщ за пять вроде видел в каком то интернетмагазтне..

1

Поделиться сообщением

#125802 Опубликовано: (изменено)

12 минуты назад, olkogr сказал:

Чи мені здається чи точно така сама вертикальна подача стоїть на мікроскопах типу УІМ і т.д. Якщо так то ластохвіст там дуже слабенький як на мене. Точний але слабенький. Тут хіба ставити вискошвидкісний шпиндель на 800-1200 Вт це воно потягне. Якісь шківи двигуни і низько швидкісні шпинделя тут взагалі не по місцю як на мене. працювати фрезами до 6мм і все буде гуд.

вони), бабка шпінделя від оптичної голови ММИ/БМИ

..або обмежувати режими фрезеровки

Изменено пользователем пенсионер
1

Поделиться сообщением

@Karmadon

35 минут назад, Karmadon сказал:

слишком большой нагруженный фрезой с переменной нагрузкой на зуб в процессе работы рычаг для данного основания ластохвоста (65мм), жёсткости мало для таких условий.

1

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас