knife_life

Потенційний настільний фрезерний, база

136 сообщений в этой теме

Поделиться сообщением

55 минут назад, пенсионер сказал:

У меня есть подобные вашим железки от микроскопов, поэтому знаю о чём говорю.

Дякую, тема з вашими станочками посилила в свій час бажання зробити щось подібне :-).

14 минуты назад, пенсионер сказал:

бабка шпінделя від оптичної голови ММИ/БМИ

Тепер хоч знаю, чим воно було в юності :-)

1 час назад, пенсионер сказал:

Проставку под колонну ставить не бойтесь, жёсткости это особо не убавить, если пришабрите опорные плоскости то и совсем считай что не.

Ясно, тоді буду спокійно вибирати координатний стіл, з врахуванням можливості підняти колону. Хоча, напевне, є підводні камені? Наприклад, варіант з плитою УСП-12 120х180х60 - не буде малий по площі, бо ширина колони 110 а плити - всього 120? Вистачить такого запасу?

1 час назад, пенсионер сказал:

озаботьтесь подачей ходовым винтом с гайкой, что лучше, либо думайте о передаче вращения на эту шестерню что сопряжена с зубчатой рейкой вертикальной подачи  через пару червяк\шестерня, и обязательно с минимальными люфтами в зацеплениях.

Поки що ця частина видається найскладнішою. Настільки це виходить за рамки моїх знань і вмінь, що аж страшнувато :-). Буду гуглити чужий досвід, я ж не в перших десяти тисячах тих, хто робить щось подібне))

А про координатні столи, китайські

19 минут назад, пенсионер сказал:

в начале года тыщ за пять вроде видел в каком то интернетмагазтне

нагуглив Proma G-5757, приблизно за 5К грн -115мм висоти, хід 125х200мм, але чи прийнятна в нього якість, бо Китай, все-таки, лотерея, без відгуків брати товар стрьомно(((

0

Поделиться сообщением

50 минут назад, olkogr сказал:

Тут хіба ставити вискошвидкісний шпиндель на 800-1200 Вт це воно потягне

Я правильно розумію, що мова про щось типу фрезерів Kress, а-ля Kress 1050 FME (просто бачив такі в різних саморобних ЧПУ) ?

0

Поделиться сообщением

@knife_life Если собираетесь использовать УСП плиты то хорошо продумайте как будете крепить колонну. В УСП-плите новых дырок не сделаешь, сильно каленная штука. Либо готовые сквозные отверстия либо шпонки в Т-паз.

0

Поделиться сообщением

16 минут назад, Karmadon сказал:

Яка гарна цяцька, 280 баксів, гм. Виглядає нічотак, але що буде по якості?

0

Поделиться сообщением

5 минут назад, -Pj- сказал:

В УСП-плите новых дырок не сделаешь, сильно каленная штука.

Так, почав думати про це, як побачив твердість в документації. Я сверлив гартовану сталь (на ножики), і мені дуже не сподобалось.

Тому попередня ідея: основа - УСП, проставка під колону - також. Вони з'єднуються штатними приспособами УСП. Потім перехідна плита, сталева, шліфована з двох сторін, з двома групами отворів. Перша група - аналогічна по розміщенню до УСП, друга - по координатах отворів в колоні.

Виглядає, мабуть, не дуже ідеально, але ніби реалізувати можна. Але, звичайно, таку плиту замовляти треба на стороні, і то добре, якщо в одного майстра((

0

Поделиться сообщением

Гм, почав дуже грубо прикидати бюджет:

сам девайс - 2700

станина з УСП 180х360х60 - 800

підкладка під колону з УСП 120х180х60 - 200

Координатний столик - від 5000 до 7500

готовий шпіндель а-ля Kress чи Proxxon - 6000

кріплення шпінделя + плита між підкладкою з УСП і колоною + кріплення УСП - ну, мінімум 1500

Китайські лекальні лещата (ну, це ще й до сверлилки) - 1500

всякі пересилки залізяк, комісії за оплату, можливо, якісь метизи і т.д - 500 мінімум.

Ходовий гвинт з гайкою, та кріплення його, та щось для зручного обертання - ну, хз, 1500 ?

Ітого - 19700 грн. Гм. А з тим столиком, що писав Karmadon, більшим - 22200 (красива цифра, гг).

Нє, я не про те, що не варто зайнятись, але слід ще подумати, чи можна десь зекономити, без фатальної шкоди для проекту :-) .

В тому числі і змінити конструкцію, наприклад, викинути шпіндель за 6К - і взяти асинхронник, шківи, ремінь, конденсатори, от это вот всьо + цанговий патрон, вали\підшипнички і т.д.

Або піти на PIK-8, блоки живлення до них гривень по 500-600 всього, аж дивно.

Треба думати, загалом :-).

Просто така цікава могла б вийти цяцька, аж руки чешуться. Но, звичайно, не за двадцять тисяч, поки що то жирнувато мені для хобі)))))

Дуже сильно всім дякую за консультації, без них я навіть до примітивної оцінки проекту не скоро б дійшов. Форум - сила ! :-)

0

Поделиться сообщением

2 години назад, knife_life написав:

фрезерів Kress, а-ля Kress 1050

Думаю це надлишковий як для цього станочка. Якщо колектор ний то 300-400Вт

0

Поделиться сообщением

Орієнтувався на фразу

3 часа назад, olkogr сказал:

ставити вискошвидкісний шпиндель на 800-1200 Вт це воно потягне

Бачу Kress на 500 Вт, він легший, і дешевший на 1200 грн приблизно.

Тут ще турбує, що ці фрезери, мабуть, вищать сильно, вони ж колекторні?

Правда, Проксон на старому чіпі дуже хвалив хтось за тиху роботу, мовляв, хоч вночі працюй, не заважає.

0

Поделиться сообщением

, knife_life написав:

чи можна десь зекономити

1. Шпиндель робимо на основі ціеї штуки:

https://ru.aliexpress.com/store/product/C25-ER20-C25-ER25-C25-ER32-100L-150L/2946186_32833824767.html?spm=a2g0v.search0604.3.78.302959a7zFHUoD&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_314_10696_10084_530_10083_5011815_10618_5723515_10307_5723615_5011715_10059_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620%2Csearchweb201603_6%2CppcSwitch_2&algo_expid=e76e9615-ecd5-431c-b099-c0a93fd84c7a-11&algo_pvid=e76e9615-ecd5-431c-b099-c0a93fd84c7a&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

Корпус замовити, підшипники, шківи та ремені купити. В будь я кому разі це буде значно дешевше, ніж готовий.

2. Стіл можно взяти з барахолки, жорстко закріпити на ньому лещата і працювати, в перспективі замовити чи купити готову плиту з Т-пазами.

Лещата треба "ловити" на торгівельних майданчиках (мені два раза пощастило).

3. На вісь вертикальної подачи встановити невеличкий черв'ячний редуктор (час від часу зустрічав в барахолці за дуже недорого).

Тут діло таке, якщо маеш гроші, то купуєш готові вузли, а якщо обмежений в коштах, то прийдеться багато робити самому.

0

Поделиться сообщением

6 часов назад, knife_life сказал:

А які там ходи по X та Y? На одному з ресурсів бачив:

Ход верхней площадки - 160мм.(90+70мм.),
Ход нижней площадки - 145мм.(80+65мм.)

Я правильно розумію, кожна з плошин столика рухається в дві сторони, від середнього положення?

Да такие и есть. Движется в обе на такую длинну что в скобках указали. 

0

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Karmadon сказал:

Шпиндель робимо на основі ціеї штуки:

А, починає доходити, дякую.

15 минут назад, Karmadon сказал:

Стіл можно взяти з барахолки

Там якісь ходи досить маленькі, або самі столи великі, причому коштують по дорослому((( Але це зараз, а асортимент же оновлюється)))

17 минут назад, Karmadon сказал:

Лещата треба "ловити" на торгівельних майданчиках

Ловлю, може і мені пощастить :-)

17 минут назад, Karmadon сказал:

На вісь вертикальної подачи встановити невеличкий черв'ячний редуктор

А тут я поки що не можу зрозуміти конструкцію. Напевне, мені треба розібрати цей вузол, тоді стане зрозумілішим.

18 минут назад, Karmadon сказал:

якщо маеш гроші, то купуєш готові вузли, а якщо обмежений в коштах, то прийдеться багато робити самому

Ну, без власних станків це ж зведеться до замовлення всіх точних робіт на стороні, що буде не дешево - тому і хочеться по максимуму використати готові вузли.

Прикину на свіжу голову, які деталі треба зробити для шпінделя, щоб оцінити економію (імовірно, разів у два буде).

Дуже дякую за поради))

0

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

Мені здається , що буде достатньо на початковому етапі , замінити УАД-72 на РІК-6 або РІК-8 , а шпіндель придбати вже тут в Україні , вони тут теж вже не такі аж дорогі !

http://frezycnc.in.ua/products/category/3142235

А от з основою всієї конструкції треба постаратись , і взявши плиту УСП , достатньо буде замовити перехідну плиту з УСП на приєднувальні отвори колони.

0

Поделиться сообщением

, -Pj- написав:

Шпиндель можно и такого типа поискать

У этих мелких ER11, маловато уж совсем.

0

Поделиться сообщением

, knife_life написав:

А тут я поки що не можу зрозуміти конструкцію. Напевне, мені треба розібрати цей вузол, тоді стане зрозумілішим.

Там все просто. От хтось показував свій свердлильний з таким редуктором, який ще й відключаеться, но не пам'ятаю хто :(

Вісь шестерні редуктора зв'язана з вісью шестерні підйома, а черв'як перпендикулярно.

0

Поделиться сообщением

, knife_life написав:

Там якісь ходи досить маленькі,

Пфф! Ви що, шпаги мушкетерам будете робити? :)

0

Поделиться сообщением

3 часа назад, knife_life сказал:

проставка під колону - також. Вони з'єднуються штатними приспособами УСП.

Зачем ещё и проставку успэшную тулить? Дешевле будит купить прокатный  кругляк такой высоты на сколько будите подымать колону и внем уже сверлить группы отверстий под усп-основание и с другой стороны под колонну, предварительно зафрезеровав основания для перпендикулярности. 

0

Поделиться сообщением

1 час назад, NIgor сказал:

Зачем ещё и проставку успэшную тулить?

Ну, бачив тут гривень за 200 такий елемент УСП.

Кругляк, якщо я правильно зрозумів, потрібен такого діаметру, щоб влізла по площі колона?  Колона 115х130мм, діаметр описаного кола - 175мм приблизно.

Для підкладки висотою 60 мм - це вага біля 12кг, по 17грн це десь 200грн і вийде, плюс фрезеровка торців - навіть дорожче вийде, ніж УСП. Ну, і важкеньке, 11-12 кг.

Зате можна обійтись без проміжної плити між УСП і колоною (ну, я там вище писав, щоб не сверлити гартоване УСП), це економія.

Треба подумати)

0

Поделиться сообщением

Не знаю, что Вы будете на этом станке делать, но  все фрезерные станки должны быть заточены под обработку стали, тогда они будут обрабатывать и другие материалы.  Для стали, настольному станку надо минимум 500 ватт хорошего двига ПТ с обратной связью, или 750-900 ватт  3-х фазник с частотником. Эти движки относительно тихие. Kress на 500 Вт,  и подобные очень шумные, голова через пару часов будет шо беременная. Все, что быстро крутится на маленьких станках при обработке сталей, требует маленького съема металла  и соответственно быстрое затупление фрез и их частое затачивание, иначе горит и ломается. Твердосплавные служат дольше,  но дорогие  и требуют большой жесткости станка да и лучше в таких случаях подавать СОЖ. Поэтому режимы обработки стали должны соблюдаться, а станок мог бы их выдать. На фрезерном станке не только работают пальчиковыми фрезами, но и дисковыми отрезными, модульными и обороты в таком случаи должны быть хотя бы от 80/1 мин. Как раз этот выше описанный аспект с двигателями, их мощностью и весом, а так же получением нужных оборотов вылазят тогда, когда уже станок собрали, приподняли, удлинили, покрасили, включили. 

1

Поделиться сообщением

10 часов назад, knife_life сказал:

Гм, почав дуже грубо прикидати бюджет:

сам девайс - 2700

станина з УСП 180х360х60 - 800

підкладка під колону з УСП 120х180х60 - 200

Координатний столик - від 5000 до 7500

готовий шпіндель а-ля Kress чи Proxxon - 6000

кріплення шпінделя + плита між підкладкою з УСП і колоною + кріплення УСП - ну, мінімум 1500

Китайські лекальні лещата (ну, це ще й до сверлилки) - 1500

всякі пересилки залізяк, комісії за оплату, можливо, якісь метизи і т.д - 500 мінімум.

Ходовий гвинт з гайкою, та кріплення його, та щось для зручного обертання - ну, хз, 1500 ?

Ітого - 19700 грн. Гм. А з тим столиком, що писав Karmadon, більшим - 22200 (красива цифра, гг).

Нє, я не про те, що не варто зайнятись, але слід ще подумати, чи можна десь зекономити, без фатальної шкоди для проекту :-) .

В тому числі і змінити конструкцію, наприклад, викинути шпіндель за 6К - і взяти асинхронник, шківи, ремінь, конденсатори, от это вот всьо + цанговий патрон, вали\підшипнички і т.д.

Або піти на PIK-8, блоки живлення до них гривень по 500-600 всього, аж дивно.

Треба думати, загалом :-).

Просто така цікава могла б вийти цяцька, аж руки чешуться. Но, звичайно, не за двадцять тисяч, поки що то жирнувато мені для хобі)))))

Дуже сильно всім дякую за консультації, без них я навіть до примітивної оцінки проекту не скоро б дійшов. Форум - сила ! :-)

При таких раскладах может разумней оставить это сверлильным станком?

Добавить сюда тыщ за полторы-две координатный стол, пусть и алюминий, сделать более жёское основание, и получится удобная хоббийная координатная сверлилка.

А двадцать тыщ лучше потратить на чтото типа этого: http://chipmaker.com.ua/index.php?/classifieds/item/74228-frezernyiy-f2a/

http://chipmaker.com.ua/index.php?/classifieds/item/95845-shveytsarskiy-frezernyiy-stanok-sixis-101/

фрезерный ф2а - Фрезерные - Металлический форум

Швейцарский фрезерный станок sixis 101

0

Поделиться сообщением

6 часов назад, Виктор Смирнов сказал:

Не знаю, что Вы будете на этом станке делать, но  все фрезерные станки должны быть заточены под обработку стали, тогда они будут обрабатывать и другие материалы.  Для стали, настольному станку надо минимум 500 ватт хорошего двига ПТ с обратной связью, или 750-900 ватт  3-х фазник с частотником. Эти движки относительно тихие. Kress на 500 Вт,  и подобные очень шумные, голова через пару часов будет шо беременная. Все, что быстро крутится на маленьких станках при обработке сталей, требует маленького съема металла  и соответственно быстрое затупление фрез и их частое затачивание, иначе горит и ломается. Твердосплавные служат дольше,  но дорогие  и требуют большой жесткости станка да и лучше в таких случаях подавать СОЖ. Поэтому режимы обработки стали должны соблюдаться, а станок мог бы их выдать. На фрезерном станке не только работают пальчиковыми фрезами, но и дисковыми отрезными, модульными и обороты в таком случаи должны быть хотя бы от 80/1 мин.

Чтобы обрабатывать сталь достаточно и 100Вт двигателя. Все зависит от желаемой толщины стружки.

На настольных станках выбрасываем все старое Р6М5 гуано, покупаем современный твердосплав и работаем в удовольствие.

0

Поделиться сообщением

30 минут назад, -Pj- сказал:

На настольных станках выбрасываем все старое Р6М5 гуано, покупаем современный твердосплав и работаем в удовольствие.

Если нет жёсткости, то твердосплав будет улетать быстрее чем самокал

1

Поделиться сообщением

21 минуту назад, rabbit сказал:

Если нет жёсткости, то твердосплав будет улетать быстрее чем самокал

У меня мелкий токарный и фрезерный самоделка. Еще не одной твердосплавной фрезы не сломал. Что я делаю не так? :)

На малых подачах Р6М5 не режет вообще, он просто гладит, фреза и станок начинает изгибатся но не режет. Тут только силовая фрезеровка, но тогда нежесткий станок идет в расколбас.

А твердосплав врезается в любом случае, и медленно но уверенно грызет все.

0

Поделиться сообщением

Та не вийде на малому станку використати потужний мотор.

Особливо якшо фрезерувати сталь.

Шоб фрезерувати сталь потрібна жорсткість.

Якшо жорсткості нема, то доведеться фрезерувати малу стружку і малими фрезами.

Хоть кіловатний мотор став, а реально з нього буде братись 50 Вт, бо інакше буде страшна вібрація.

І шо 50 Вт мотор шо 2.2 кВт мотор, а фрезеруватись буде однаково.

0

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Сейчас на странице   0 пользователей

Нет пользователей, просматривающих эту страницу