Reiter

Допоможіть вибрати патрон

24 повідомлення у цій темі

В мене є два патрони 250 мм. Один, той, що дістався на станку і ще один який купив колись. Обидва мають недоліки, але треба вибрати кращий з них.

 

Відразу заначачу, що коли міряв биття патрона, то міряв на поршньовому пальці біля самого патрона. Кулачки ставив правильно. Але точне биття встановити важко, бо при перестановці пальця показники змінювались. Тому буду вказувати найменший показник який був зафіксований.

 

 

Перший патрон стояв на станку. Після того як віддер шар засохшої змазки з пилом вийшло ось що.

 

- зовнішній вигляд не дуже, багато маленьких вмятин;

- кулачки не те, що люфтять, теліпаються;

- самі кулачки дуже зношені;

- не зміг відрутити один гвинт, що тримає сателіт. Не вийшло ні з нагрівом, ні ударною відверткою, ні навіть висверлити;

 

+ всередині все виявилось досить пристойно;

+ все сидить дуже плотно;

+ люфт сателітів мінімальний;

+ все крутиться глядко, плавно;

+ є маркування;

 

Биття поршньового пальця біля самого патрона 0,12 мм;

 

20170126_000109.jpg

20170125_235240.jpg

20170125_233025.jpg

20170125_231445.jpg

20170125_231430.jpg

 

Ще є нюанс  на улітці два витки чисті (вичухрані кулачками), а дві ні:

 

20170128_200827.jpg

 

 

 

 

Другий патрон (новіший):

 

+ новіший;

+ зовні виглядає краще;

+ кулачки практично не люфтять;

 

- люфт сателітів більший;

- кулачки сходяться не рівно, один трохи зміщується. Ставив кулачки з першого патрона -  те ж саме;

- кришка і вся начинка патрона не так плотно сидить, як в першому патроні;

- маркування як таке відсутнє

- більш шумно все крутиться, не так плавно;

 

Биття 0,35 мм

 

20170126_001336.jpg

20170126_001328.jpg

20170126_001209.jpg

20170126_001222.jpg

20170126_001218.jpg

 

 

 

Пробував ще такий варіант. Ставив кулачки від нового патрона на старий патрон. Кулачки сходяться ідеально. Люфт в 2 рази менший ніж з рідними кулачками, але всеодно більший ніж в нового патрона. Биття отримав 0,20 (кулачки ж не розточувались)....

 

 

20170126_005245.jpg

 

 

 

Прошу поради який патрон  краще поставити:

 

1) Перший - старий патрон

2) Другий - новіший

3) Залишити старий патрон, але поставити на нього нові кулачки;

 

Сам схиляюсь до 3 варіанта, але потребую думки більш досвідчених )

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Передивіться на такі речі:  (2 патрон)забої по направляючих кулачків, швидше всього а одному ( двох) направляйках є забої, те ж саме з кулачками. Використовуйте для замірів шток з амортизатора.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пораду на рахунок штоку - дало більш стабільні результати.

 

На рахунок забоїв - немає ні на направляючих ні на кулачках.

 

Ось фото:

20170129_123546.jpg

20170129_123557.jpg

20170129_123608.jpg

20170129_123615.jpg

20170129_123926.jpg

20170129_123938.jpg

20170129_123943.jpg

 

 

Проміряв ще биття. Вже по штоку. Маємо таку картину:

1) Старий патрон з рідними кулачками

якщо зажимати 0 сателітом: 0,55

іншим сателітом: 0,30

 

2) Новий патрон з його кулчаками:

0 сателіт : 0,40

не 0: 0,60

 

3) Старий патрон + нові кулачки:

0 сателіт: 0,40

не 0: 0,90

 

Тепер ще більше заплутався. 

Старий патрон наче біль зношений, має більші люфти на кулачках, але менший люфт сателітів і всього іншого + кулачки сходяться рівно.

 

Новий патрон менш зношений кулачки не люфтять, але люфт сателітів більший, шумніший, кулачки сходяться не рівномірно...

 

Ну і ще є така відмінність: в старого патрона напроти 0 сателіта знаходиться гніздо 3 кулачка. 3 кулачок тоі ставиться знизу, а в нового патрона напроти 0 сателіта 1 кулачок.

 

Як бути?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А что Вы хотели, это же СССР! Кувалдой-молотком собрали а дальше - само притрется! 

Схождение кулачков межу собой в НОЛЬ - это вообще не то, о чем надо заморачиваться. Главное это соосность. 

 

P.S: Сам недавно купил новый 160 мм патрон. Сателлиты и улитка имеют дикую несоосность (по-факту это БРАК), патрон сразу уходит в клин. Что думаете я сделал? Алмазный круг на точиле и более-мение ровные руки - в помощь. Снял немного мяса на сателлитах (высмотрел предварительно где они и чем упирались в улитку) и все ОК, патрон ожил. 

Да, можно сказать что вот я такая редиска, уменьшил возможный ресурс патрона и т.д... Но учитывая его цену - 600 грн, пару лет отслужит и слава богу.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І як же перевірити цю соосність?

 

Який патрон взяти? Той, що старіший наче більш якісно виготовлений як на мене, от тільки кулачки люфтять вже в ньому ...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прежде чем мерять биение, нужно проточить кулачки. Ютуб и там есть видео от Леонтьева Виктора Алексеевича-очень толково и понятно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Reiter сказал:

І як же перевірити цю соосність?

 

Выше уже отписали, от себя добавлю еще. Сначала надо добиться адекватного вращения улитки (и хода кулачков) от сателлитов. Т.е. в лучшем случае убрать заусеницы, в худшем - поработать напильником и на точиле. Если патрон полностью клинит или подклинивает в каких-то местах - пока это не устраните, об остальном можно забыть. Когда это устранено (пошло адекватное вращение) - протачиваем кулачки на станке. Кроме Леонтьева есть еще куча народа, которые это показывают и объясняют, выбирайте, Ютуб в помощь, на пальцах не объясню увы. :$ 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно "до зелёных веников" протачивать кулачки и менять их местами, но, если "люфтит" (в обоих плоскостях) "улитка" (кривая и всё такое) - привет! Это самый главный элемент в повторяемости зажима детали патроном. Равно как и сопряженные с ней поверхности внутри патрона.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є патрони з одним сателітом, до чого я веду: головне щоб кулачки як найменше люфтили і разом не клинили, а у себе я наприклад чк не зажимаю а завжди квнцевий дожим 0 сателітом. Доречі при проточці кулачків головне зажимати 0 сателітом і не полінуйтесь проточити (освіжити) "сходинки" та базуючі поверхні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Забыл в итоге об главном - смотря что в дальнейшем собираетесь делать. Если точить - что нибудь и так сойдет (по сути черновое и полу чистовое точение) это Вам могут обеспечить советские патроны. Сразу или после допила, кому как повезет. Если точение чистовое и ответственное - очень редко встречаются качественные патроны (и до этого времени пролежавшие на хранении) выпуска СССР. Лучше поискать импортный патрон (тот же бизон польский). У него и повторяемость хорошая, и деталь хватает четко, но цена... Кусается... :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поки станок не запустив. Проточити кулачки не можу поки що.

 

А патрон треба обрати зараз, а другий продати.... Ось якось так....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Виходячи з тих даних, що є, можете порадити який з патронів краще лишити?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Токарный патрон это грубо говоря - тело вращения. Ну как на коленке можно оценить тело вращения?! :$

На коленке можно только заставить его крутиться (убрать заусеницы, допилить и т.д...), но на коленке никогда не узнаете на что он реально способен в реальной токарной работе. 

Эти СССР патроны - коварная штука. Из личного опыта говорю. С виду может быть - супер, ставишь на станок - глаза мои тебя бы не видели.... O.o

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Погано контрольоване достатньо велике бієніє затиснутої рівної заготовки буває з 3 причин:1 .Центруюча поверхня улітки (яка зазвичай це внутрішній діаметр )має завеликий зазор з  валом корпуса патрона на якому вона обертається.

2.Неравномірно вироблена улітка 

3 .Не равномірно вироблені гребінки кулачків або 2 і 3 одночасно.

Перше можна перевірити , а 2 і 3 навряд чи .Тому висновок такий ,що наімовірніше найбільш точним буде новий або мало викоритований патрон з найменшим осєвим люфтом між уліткою і корпусом патрона.Люфт сателітів не має взагалі ніякого значення.Кулачки розточуються і з тих пір затискання для мінімального бієнія повинно бути одним і тим же сателітом який позначається зазвичай 0

Змінено користувачем Рус Укр
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Сама улітка в старому патроні сидить плотно в корпусі тому лишаються 2 і 3 варіанти.

 

Чисто по підгонці деталей і т.д. старий патрон виглядає більш якісно на фоні новішого, але виходить вже зношений.... 

 

Отже беру новіший патрон. 

 

Те, що кулачки не сходяться значення не має я так розумію?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Reiter сказал:

 

Те, що кулачки не сходяться значення не має я так розумію?

 

 

Да, это не критично.

При желании (чтоб было красиво), можно отнести шлифовщику, он выведет в нужных местах новые плоскости. Чтоб как-нибудь и типа сошлось - наждак в помощь. У нас так все патроны, которые предназначены для обдирки так проходят, через наждак.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Кулачки підточуються на точилі , головне щоб вони були з одного комплекта.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы взял второй патрон (который новее). Думаю, что лучшим есть патрон с меньшим люфтом кулачков.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Болт їх знає чи вони з одного комплекту. Номер не набитий. Єдине що набито - це зверху цифра 9 на всіх кулачках...

 

Те щоб прямо дуже красиво сходились мене сильно не хвилює. Хотілося б звісно, але головне щоб на роботу не впливало :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все виявляється експерементально .Поки не запустите станок мало що буде зрозуміло.Взагалі для такого станка як ваш для повного його використання порібно близько 10 комплектів кулачків.Зрозуміло що ви навряд чи його запустите в повну силу і навіть щось високо точне будете виробляти.А для болтів , втулок , не дуже складних валів вистачіть і 2 звичайних комплектів навіть як що вони зібрані із розукомплектованих.)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую :) Коротше запуститься станок, почну щось точити - воно саме покаже :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В ‎29‎.‎01‎.‎2017 в 13:14, Reiter сказал:

Як бути?

 

 

Купіть BIZON польський і буде Вам щастя. Пройшов через таке...

Змінено користувачем engineer 65
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та я не проти. Але наразі такий патрон коштує половину вартості мого станка :)

 

Поки хай ссср буде, а пізніше постараюсь замінити на поляка...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Reiter сказал:

такий патрон коштує половину вартості мого станка :)

Історія покупки в мене такаж... Патрон більше половини, частотник з функцією електронного тормозу іще більше... Призабулось уже трохи, АЛЕ - став та працюєш. 12 kW мотор бере 2 kW при малих нагрузках...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку