softm

Блоки питания АТХ, ремонт и настройка

15 сообщений в этой теме

Собственно, занимаюсь понемногу ремонтом блоков питания АТХ. Если у вас "накрылся" блок  есть смысл изучить  указанные снизу ресурсы:

Задавайте вопросы, связанные с ремонтом БП прямо здесь пожалуйста. Будет натхнення постараюсь ответить. 

1

Поделиться сообщением

Тогда позвольте вопрос-хочу сделать из БП АТХ лабораторній блок питания с регулировкой тока и напряжения.

Да ещё и с цифровой индикацией и того и другого.Возможно такое сотворить?

0

Поделиться сообщением

Рекомендую таки обратить внимание что я ремонтом таки больше ведаю, чем тюнингом :) Ну лады :) Будем считать что это один черт только вид сбоку :) 

Если вы все-таки решитесь, а я уже - не рекомендую совсем вообще:

1. Блок питания на основе TL494 берите. Это ШИМ. Как найти - у меня в подписи, фильтрануть по ШИМ силы 494/TL494. С ним легче начинать. 

2. Индикация тока/вольтажа - это есть вольтметры/амперметры цифровые. Так что это вообще вопрос риторический. После переделки решаемый пилянием и вставлянием готового блока и подключением его к дежурке (вывод питания 5В). 

3. Ограничение тока/напряжения как и его регулирование - это и есть суть вопроса.  

Чтобы понять как это сделать, следует понять как блок АТХ на 494 работает. 

И после этого переделывать только. Не иначе. 

А вот тут вы найдете кучу информации - http://www.rom.by/forum/Modifikatsii_BP

0

Поделиться сообщением

В 16.12.2016 в 11:05 PM, vlad69 сказал:

Тогда позвольте вопрос-хочу сделать из БП АТХ лабораторній блок питания с регулировкой тока и напряжения.

Да ещё и с цифровой индикацией и того и другого.Возможно такое сотворить?

Влад, возможно, конечно. Но приобретение одного+ сильно китайских изделий вроде

за 12 баксов (это цена за 50 вольт*5 ампер при бесплатной доставке) избавит тебя от многих вопросов. Тут я даже не могу придумать за что бороться. Кроме помех. Что тоже решаемо минимум двумя способами.

Изменено пользователем Одессит
3

Поделиться сообщением

Женя,спасибо за ссылку!

Даже не знал что наш родной отечественный Китай такие производит.

Конечно нет смысла городить его с компового БП.

1

Поделиться сообщением

А можно ссылку где по 12 уе, я что-то-видно забанен в али, кем-то :):):) нехорошим :)

0

Поделиться сообщением

12 часа назад, softm сказал:

А можно ссылку где по 12 уе, я что-то-видно забанен в али, кем-то :):):) нехорошим :)

Обманул меня напарник. А я вас. Не 12 а 21 с копейками. Но то такое...

1

Поделиться сообщением

А чому саме з зблока живлення АТХ ? Недавно робив знайомому лаб для ремонту мобільної техніки, за основу був взятий ноутбучна зарядка Делл на 130 ват і 21 вольт. у зарядці нічого не різалось і не перепаювалось, просто на виході поставив два  DC-DC Step Down конвертори, один на 10 ампер другий на 2 ампери для живлення вентилятора і вольт амперметра. З  більшого конвертера рідні змінні резистори були замінені на великі одно оборотні і винесені на передню панель, а для контролю використав такий вольт амперметр. По ціні все обійшлось десь 500 грн. разом з кріпленнями та розємами, свій був тільки корпус та ноутбучна зарядка

0

Поделиться сообщением

вот переделка блока питания с ШИМ-контроллером TL494  http://dr-spear.com/page.php?id=176

http://tehnoobzor.com/schemes/pitanie/113-kak-sdelat-reguliruemyy-blok-pitaniya-iz-kompyuternogo.html

0

Поделиться сообщением

В принципі, в переробці БЖ АТХ в регульований нічого особливо складного немає. З іншого боку – як і в будь-якій силовій високочастотній електроніці – є достатньо нюансів і підводного каміння. Тому дуже бажано мати осцилограф і знати де і що ним дивитися.

Хочу звернути увагу на 2 моменти, які ігноруються в більшості статей про переробку блоків:

По перше: Налагодження зворотного зв’язку. Без цього неможливо отримати стабільний блок живлення. В гіршому випадку, блок може піти врознос і випустити білий дим. В більшості статей цей момент ігнорується взагалі. В деяких пропонують відстроювати зворотній зв'язок на слух. Єдину статтю, що детально описує цей процес як в теорії, так і на практиці, знаю тут: http://bsvi.ru/laboratornyj-blok-pitaniya-iz-atx

По друге: Мінімальне навантаження. Майже всі топології імпульсних блоків живлення потребують певного мінімального навантаження на виході. Для деяких топологій таке навантаження взагалі обов’язкове. Оскільки блоки ATX мають фіксовані вихідні напруги – по кожному каналу просто встановлені резистори необхідного номіналу в якості такого навантаження. В регульованому блоці вихідна напруга може змінюватися в широких межах, тому просто резистором не обійтися (хоча найчастіше роблять саме так:)). Хорошим варіантом може бути стабілізатор струму на виході, який буде підтримувати вказаний мінімальний струм навантаження незалежно від вихідної напруги. Варіантів реалізації може бути безліч. Один з них можна знайти на цьому каналі:https://www.youtube.com/channel/UCuHpdffGifKqB_MvKxj63mg/videos
Та й, взагалі, там багато досить детальних відео з переробкою блоків різних топологій.

Як проміжний варіант між купівлею готового блока і переробкою комп’ютерного, – можливо, варто розглянути створення блока з 2-х модулів – БЖ з фіксованою вихідною напругою + понижуючий DC-DC. Реалізація вкрай проста і може бути виконана будь-ким з середньою освітою. Крім того, як бонус – дуже просто реалізується блок активного/стабільного навантаження (наприклад для розрядки акумуляторів стабільним струмом). Приклад реалізації обох блоків можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=Wz6b9o9TE3I&feature=youtu.be

Ну і на завершення, перш ніж обирати варіант, необхідно чітко розуміти для яких потреб буде використовуватися блок. Наприклад, ні один з наведених вище варіантів повноцінно не замінить лабораторного блока живлення. Якщо потрібен саме лабораторник, і є бажання збирати самостійно – я би порадив розглянути ось ці варіанти: http://koyodza.com/PSA2/, http://www.diod.club/forum/topic.php?forum=1&topic=16 

Изменено пользователем Victor
0

Поделиться сообщением

Бавився я тоже з ат-шками і атх, потратив часу багато і зрозумів що дешевше( ну швидше точно) зробити з нуля чим переробити то що вже є, валяється ще з десяток не курочених добротних блоків. Ідея фікс : розбираєм на атоми толковий блок не обов'язково справний,(вага 3 кг і більше) використовуєм силову (високовольтну) частину з донора, шим берем тл-ку 494, перемотуєм транс на то чого душа бажає, зібрати можна на монтажку, потом плату розробити по бажанню   

0

Поделиться сообщением

Ремонт CFT-560s A12 (No:670 Rev3). Попался Шифтек, точнее я его даже выменял (или купил, sic!) в поломанном виде, вылетела ИМС ШИМ дежурного. Мелкая, SOP-6 корпус. Видео, схема - тут.

0

Поделиться сообщением

Ремонт Chieftec APS-650C, сгорел выход APFC, после запуска последней взорвалась TNY278 дежурки. После очередного запуска ушелАПФС, так как конденсатор фильтра потерял емкость (Teapo). Видео, схема  - тут

0

Поделиться сообщением

+1  APS-650C, аналогичная картина. АПФС + вылет дежурки, убитый кондер фильтра. Видео - тут, схема в пред. сообщении.

0

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас