iYura

Публічні майстерні Україна

59 повідомлень у цій темі

Доброго дня. Шукаю публічні майстерні, куди можна прийти та погодинно або на абонплаті попрацювати з інструментом. Стосовно цифрового інструменту вже маю перелік, це Fab Lab та мейкерспейси, а от з метал-дерево поки не маю контактів. 

Дружина відвідувала Blackhorse у Лондоні, каже все забито людьми, причому абонплата не маленька. Фото додаю  http://www.blackhorseworkshop.co.uk

Для мене як для організатора ярмарку мейкерів важливо щоб люди які надихнулися ярмарком мали можливість піти у публічний простір та навчитися працювати з інструментом щоб зробити свій виріб, для себе у задоволення чи для бізнесу. 

Порадьте будь ласка якщо маєте контакти. Дякую. 
Посилання на цифрові публічні майстерні надам у приват кому треба. 

Homepage-02_1024.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сомневаюсь что в Украине такое есть. Если есть ,то это будет совсем не так как в Британии .

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Харькове есть такой проект. Его представитель даже "местный житель" (участник форума), правда ссылочка на него потерялась. Называют они себя "Гараж Хаб"

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну надо же... Простите ,ошибался. Оказывается есть такое.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Semper_fid написав:

В Харькове есть такой проект. Его представитель даже "местный житель" (участник форума), правда ссылочка на него потерялась. Называют они себя "Гараж Хаб"

 

ми з Гараж Хаб у плотному контакті, вони чудові
http://makerhub.org/kharkiv-all-makerspaces-fablabs-hackerspaces/

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Одеса, Дніпро, Харків, Львів, Київ — є такі майстерні, знову ж здбільшого цифрові. Шукаю інші публічні, якзо знаєте повідомте будь ласка

http://makerhub.org/kyiv-all-makerspaces-fablabs-hackerspaces/
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікава тема. Не до кінця розумію - це йдеться суто про дремелі і 3D-принтери, чи можна поганяти якийсь двотонний верстатик токарний?

Але ж у другому випадку все значно серйозніше (як мінімум щодо техніки безпеки).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Quercus написав:

Цікава тема. Не до кінця розумію - це йдеться суто про дремелі і 3D-принтери, чи можна поганяти якийсь двотонний верстатик токарний?

Але ж у другому випадку все значно серйозніше (як мінімум щодо техніки безпеки).


у тих майстернях що є за посиланням здебільшого цифрові, лазерні різаки чи гравери, ЧПК, вініл-катери. І до лазера не пустять без інструктажу, зрозуміло. А цікаво знайти майстерні з верстатами та умовними рубанками наприклад. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Semper_fid написав:

В Харькове есть такой проект. Его представитель даже "местный житель" (участник форума), правда ссылочка на него потерялась. Называют они себя "Гараж Хаб"

 

Цікаво, теж не знав. Канал щось вони свій не наповнюють майже. Підписників так не збільшать. 

В нашій реальності окрім вебкамер в цеху в такому проекті потрібно або свідоцтво майстра данної спціальності скажімо не нижче 3 розряду хоча б, або паралельно вводити курси, можливо навіть платні. Бо якщо в якогось "білокомірника" проснулося бажання, наприклад, стати за токарний (металлообробний) навіть зі своїми різцями і почне на автоподачі смикати аби які ручки, то дорого такий "прокат" може вилитися. Чи банально різцем в"їде в патрон, заготовкою габаритною влупить по салазкам. Далеко не на всіх верстатах є захист "від дураків". Як такі моменти "розрулювати"? Брати залог в 10-20-30 т.грн? Хто тоді погодиться арендувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Ігрек написав:

 

Цікаво, теж не знав. Канал щось вони свій не наповнюють майже. Підписників так не збільшать. 

В нашій реальності окрім вебкамер в цеху в такому проекті потрібно або свідоцтво майстра данної спціальності скажімо не нижче 3 розряду хоча б, або паралельно вводити курси, можливо навіть платні. Бо якщо в якогось "білокомірника" проснулося бажання, наприклад, стати за токарний (металлообробний) навіть зі своїми різцями і почне на автоподачі смикати аби які ручки, то дорого такий "прокат" може вилитися. Чи банально різцем в"їде в патрон, заготовкою габаритною влупить по салазкам. Далеко не на всіх верстатах є захист "від дураків". Як такі моменти "розрулювати"? Брати залог в 10-20-30 т.грн? Хто тоді погодиться арендувати?

 

Гараж: вони наповнюють фб, подивіться останні роботи, вони досить нетрівіальні. 
 

Щодо навчання: Fabricator Fab Lab проводили таке от, знайомий там був каже сподобалося. І вони регулярно його проходять. у них там Proxxon стоїть. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, stas87 написав:

А сколько теоретически может стоить абонемент, если на предприятии стоит 5 станков с ЧПУ и 3 универсала? Ну и там разные дрели-шмели, торцовки, форматный стол, черновая зона и т.п.

 

не знаю чесно кажучі. Я був тут на екскурсії, тут всі класи на всьому обладнані на півроку коштують $750. Але у них не "пряма" фінансова модель, їм дофіга спонсори навалювали безкоштовно. Ми допитували менеджера, він каже там обладнання на $1,2 млн дол. Взагалі крута тема, але для України поки малопідйомна. Тому ми поки прокачуємо ярмарки мейкерів. Львів, Одеса, Харків, Дніпро, на вихідних буде п'ятий Київський
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Стрёмно незнакомого на станоки пускать, Ігрек прав, покалечится клиент или станок уграет? Если травма, так ещё неприятностей будет. Стоять над человеком тоже нет смысла. Ответственность и ущерб на кого ложится? И как без ТБ инструктажа и прочего? Если сосед/знакомый пришёл поточить/ фрезеровать/ сверлить/резать/варить и я знаю, что руки у него как надо- не вопрос, работай.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Ігрек сказал:

Чи банально різцем в"їде в патрон,

Или еще гораздо банальней -забывает ключ в патроне,или ложи т его на край передней бабки и  он случайно падает во время работы...да еще вагон банальностей,череватых серьёзными последствиями.

А деревообработка которая на первом фото вообще травмоопаснейшая штука.

Змінено користувачем Cracker
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, ig3757 сказал:

Стрёмно незнакомого на станоки пускать, Ігрек прав, покалечится клиент или станок уграет? Если травма, так ещё неприятностей будет. Стоять над человеком тоже нет смысла. Ответственность и ущерб на кого ложится? И как без ТБ инструктажа и прочего? Если сосед/знакомый пришёл поточить/ фрезеровать/ сверлить/резать/варить и я знаю, что руки у него как надо- не вопрос, работай.

https://www.chipmaker.ru/topic/202680 на русском чипе практически все высказались в подобном скептическом ключе.

но тот же http://www.blackhorseworkshop.co.uk/how-it-works/tools/ обладает полным набором очень опасных станков и как-то ж работают.

 

я поддерживаю идею общественных мастерских, сам был несколько раз в гараж хабе, просто так там никого за станки не пускают. сначала инструктаж, потом 20 испытательных часов под присмотром, только потом можно самому. да и большая часть тех, кто приходит что-то смастерить, предпочитает доплатить резидентам, чтобы они сами грязную работу сделали.

 

все эти фаблабы больше о людях, тусовке, обменом идеями и их совместной реализации 

в странах первого мира из таких мастерских очень много стартапов стрельнуло

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, ig3757 сказал:

И как без ТБ инструктажа и прочего?

Инструктаж ТБ на месте как раз не проблема -только знаете как-в одно ухо влетело ...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Ответственность и ущерб на кого ложится? И как без ТБ инструктажа и прочего?

 

Тут якраз набагато простіше. Проводиться інструктаж (з відеорегістрацією), підписується "бамага", що пацієнт ознайомлений і буде притримуватись правил... Це все має юридичну силу. Тут питання зняте, окрім звісно морального боку. 

 А от юридично оперативно забезпечити гарантування матеріальної компенсації пошкодження окрім залогових коштів я не бачу. Страховки на юзане устаткування не одна страхова компанія не дасть... А кожен рік відновлювати весь верстатний парк, який би підходив під вимоги страховиків теж збитково... Кільце "бізнесу" замкнене.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, iYura написав:

 

не знаю чесно кажучі. Я був тут на екскурсії, тут всі класи на всьому обладнані на півроку коштують $750. Але у них не "пряма" фінансова модель, їм дофіга спонсори навалювали безкоштовно. Ми допитували менеджера, він каже там обладнання на $1,2 млн дол. Взагалі крута тема, але для України поки малопідйомна. Тому ми поки прокачуємо ярмарки мейкерів. Львів, Одеса, Харків, Дніпро, на вихідних буде п'ятий Київський
 

 

А Ви PR-managerом в них підпрацьовуєте :D На екскурсію ходив до Сан-Франциско чи Сан-Хосе ? ))))

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

 

А Ви PR-managerом в них підпрацьовуєте :D На екскурсію ходив до Сан-Франциско чи Сан-Хосе ? ))))

 


ні, я був у майстернях у Берліні, СанФранциско, Окленд, Маямі, Харків, Львів Zavoд, Будапешт, Одеса, Дніпро. Ми робимо тут ярмарки і без розвитку майстерень нічого не злетить

, ig3757 написав:

Стрёмно незнакомого на станоки пускать, Ігрек прав, покалечится клиент или станок уграет? Если травма, так ещё неприятностей будет. Стоять над человеком тоже нет смысла. Ответственность и ущерб на кого ложится? И как без ТБ инструктажа и прочего? Если сосед/знакомый пришёл поточить/ фрезеровать/ сверлить/резать/варить и я знаю, что руки у него как надо- не вопрос, работай.


справа у тому що ви ж якось навчилися, і добре себе почуваєте. Йдеться не про стажора якого вам силоміць поставили на виробництві і тепер "зробіть з нього людину". Йдеться про категорію інакше мотивованих людей, які розуміть навіщо прийшли і чого вони хочуть

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Cracker написав:

Инструктаж ТБ на месте как раз не проблема -только знаете как-в одно ухо влетело ...


залежить яка мотивація. Стажер з ПТУ може і так, але теж не всі. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тут за посиланням тисячі фаблабів, в яких щодня лазером відрізають пальці та травмуються на чпк 

а в цих майстернях обливаються оловом, б'ють молотками по пальцях та пришивають гудзики до спини)

 

makerspaces-total-over-time.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Коли вперше став на заводі робити токарем на 1к62,двічі отримував ключем у грудак.Добре,що швидкість була невелика.А штангеля зігнув поперечною подачею.І це все за перші 3 місяці.

А якщо кулаки захватять одежу на руці то вже спасати буде нікого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
56 минут назад, iYura сказал:

справа у тому що ви ж якось навчилися, і добре себе почуваєте. Йдеться не про стажора якого вам силоміць поставили на виробництві і тепер "зробіть з нього людину". Йдеться про категорію інакше мотивованих людей, які розуміть навіщо прийшли і чого вони хочуть

Я навчався не зразу, і на своїх помилках, це кропіткий шлях, і не за кілька годин. Циркулярка або ручний фрезер дуже небезпечна штука. Токарний, болгарка тощо. Звідки знати що в голові у незнайомої людини. Бачив спеца, який болгаркою тяжко травмувався- стаж роботи понад 15 років. Чуйку на станок\роботу треба мати. Слизько це все. 

Мой сын когда за станком работает, иногда такое мочит, страшно смотреть- авось пройдет, так это не левый человек, могу и пи...лей выписать.

И со стажёром, кстати проще- он прикрыт предприятием худо-бедно, и чему то обучен. А если дубак борзой, то послал по дальше.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я сам планирую что-то похожее уже давно. Потихоньку стаскиваю в нору все что могу.

Токарный - большой и маленьких пару есть.

Фрезер- есть.

Лазер СО в планах, потихоньку стягиваю барахло

ЧПУха по фанере и т.д тоже в планах, стягиваю барахло.

Плоскошлиф и строгаль в мечтах пока.

Ну и ручной инструмент кучка всякого разного.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Я навчався не зразу, і на своїх помилках, це кропіткий шлях, і не за кілька годин. Циркулярка або ручний фрезер дуже небезпечна штука. Токарний, болгарка тощо. Звідки знати що в голові у незнайомої людини. Бачив спеца, який болгаркою тяжко травмувався- стаж роботи понад 15 років. Чуйку на станок\роботу треба мати. Слизько це все. 

Мой сын когда за станком работает, иногда такое мочит, страшно смотреть- авось пройдет, так это не левый человек, могу и пи...лей выписать.

И со стажёром, кстати проще- он прикрыт предприятием худо-бедно, и чему то обучен. А если дубак борзой, то послал по дальше.


ви все справедливо кажете. Та є купа інших сценаріїв, наприклад у мене вдома ЧПК 60х70 і все ок, а одного разу треба нарізати 1,2х1,2. Або щось на лазерному, небагато для подарунків чи прототипу. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не дай Господи убьет такого мотивированого,или скальп на сверло намотает.

Посадят кого организатора,владельца или простого работягу который что то мотивированым пытался объяснить и показать?Может и не посадят.Хотя как ни крути они ученики и за них кто то должен отвечать.Даже если они нарушили Т.Б.

Про то что на ускореной в кулачки заезжать будут,стол на фрезере подфрезеруют вместе с тисками и.т.д.(вариантов маса),я молчу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку