85 повідомлень у цій темі

Всім доброго здоров'я на нервів. 

Є потреба в виготовленні зварочного апарату для приварювання нікелевих пластин до акумуляторів. Такий напрям для мене новий, так що прошу сильно не бити, ну хіба що тільки не по лицю:S

З того що мені відомо то є два основних види контактної зварки.

Перший спосіб це розряджання потужної батареї конденсаторів через місце зварки.

Другий спосіб це пропускання великого току від понижувального трансформатора через міце зварки.

Є ще третій спосіб, але як я розумію він не поширений, це гібрид першого і другого способу, тобто конденсатори розряджають через трансформатор, а він в свою чергу розігріває місце зварки.

 

Для мене найважливіше сильно не нагрівати місця зварки тому що акумулятори дуже не люблять перегрівів, ну і бюджет в мене також не гумовий.

Буду радий любим коментарям окрім "купи готовий":D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Транс от микроволновки перемотать самый простой и быстрый путь. Сам перемотал и радуюсь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Також над цим думаю, але цікавить які переваги зварки на конденсаторах ? Вона потребує дуже дорогих конденсаторів, якщо б переваг не було то її б не робили правильно ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а може хтось підкаже - чи можна якось контактно-зварювальні кліщі типу "краб" для автомобільної бляшанки до зварювання 1865-х акумів пристосувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Meyson сказал:

Також над цим думаю, але цікавить які переваги зварки на конденсаторах ? Вона потребує дуже дорогих конденсаторів, якщо б переваг не було то її б не робили правильно ?

Насколько я понимаю, выбором (подбором) конденсатора определяется (ограничивается) мощность сваривания, т.е. косвенно и разогрев деталей. При трансформаторной сварке необходимо дополнительно точно регулировать время сварки, чтобы не прожечь металл.

То есть, повторяемость результата при конденсаторной сварке будет лучше, чем у простой трансформаторной.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А якщо при трансформаторній зварці кожен цикл точно регулювати? Наприклад рахувати полуперіоди синуса.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо точно регулювати час (відсікати), то може ще і краще вийде за конденсаторну. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

то може, реле часу від старого плівкового  фотозбільшувача приладнати до трансформаторної зварки й годі? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Настільки я зрозумів перечитуючи простори нету то переваги конденсаторної в тому що у неї малий час роботи і дуже великий ток. У трансформаторної час роботи менше як 10 мс. не вийде зробити, це якраз тривалість напівперіоду синусоїди при 50 гц.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго здоровя, а які саме акумулятори, точніше якого типу акб ви збираєтесь спаювати? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

18650 і подібні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Meyson сказал:

Настільки я зрозумів перечитуючи простори нету то переваги конденсаторної в тому що у неї малий час роботи і дуже великий ток. У трансформаторної час роботи менше як 10 мс. не вийде зробити, це якраз тривалість напівперіоду синусоїди при 50 гц.

Думаю, що обмеження в часі конденсаторної зварки то не є якоюсь перевагою в даному випадку. Конденсатор не вміє працювати по іншому. Час розряджання конденсатора залежить тільки від його ємності та опору навантаження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бачив на ютюбі відео де в зварці 4 фарада батарея а також гірлянда транзисторв в якості ключа, працює пачками імпульсів, 1 мс. для прогріву і 10 для зварки.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Telesuk сказал:

Доброго здоровя, а які саме акумулятори, точніше якого типу акб ви збираєтесь спаювати? 

Напевно щось  по типу цих, зі старих ноутбучних батарей.

18650.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Meyson Саме просто дешиво і сердито, то транс від мікрохвильовки, А вмикати його через ардуіну, 
Повністью зрізаєш "вторічку", замісь неї виток 16-25D мідного моноліта, на виході матимеш меньше 1вольта, і 35-50Ампер. 
Далі на ардуні методом тика прописуєш по натисканні на кнопку любий час вмикання хоть до 1мілісекунди, або череду імпульсів.
Варить круче чим на шоу кухня.
 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Сірко сказал:

16-25D 

Це січення чи діаметр?

Просто тут від конденсаторної зварки навіть на лишається потемніння на точках зварки.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А я варил обычным автомобильным аккумулятором но это было в полевых условиях и ничего уже год прошел и все держится.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Meyson Січеня, на кАндьорах йде високовольтний імпульс з малим амперажом, тоді як трас мікрохв.. високий ампераж і мала напруга.
Та не суть,  можу помилятись,  правильно вибраний часовий інтервал імпульсу в обох випадках буде без потемніння. 

Як на мене,я  б не заморочувався з конденсаторами через  не помірну геморойність конструкції, 
тоді як з трасформатором без танців з бубном, отримуєш, практично аналогічний результат
Аще якщо включати трансформатор через дуню, але щоб дуня не реле щолкала, а на мосфітах-транзісторах. То там реально можна добитись ідеального результату.
Доречі темні п'ятна взагалі не роляють, так як сама банка не встигає нагрітись взагалі

Змінено користувачем Сірко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка вихідна напруга потрібна для такої зварки ? 

Пригадую що у спотера для рихтовки кузова на виході десь 4-5 вольт

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ніхто не знає ?o.O

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там поряд

15 часов назад, Meyson сказал:

Яка вихідна напруга потрібна для такої зварки ? 

Пригадую що у спотера для рихтовки кузова на виході десь 4-5 вольт

Приблизно так і є. В розробках, що мені зустрічалися в інеті, пишуть, що напруга холостого ходу 1,8 В.  

Змінено користувачем АндрО
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Правда є трохи нюансів з трансформаторами для мікрохвильовок. Трансформатори для спотерів мотають переважно на статори від двигунів, а в нас готовий з заданими характеристиками.  Також транс від мікрохвильовки має магнітні шунти, можливо це захист від роботи магнетрона на холостому ходу, коли реактивний опір транса збільщується і первинну обмотку захищає  реактивний опір який обмежує ток і не дає ввійти осереддю в насичення, простими словами не дає обмотці стати ТЕНом. Але тут є слідуюча проблема, ВАХ такого трансфоматора полого або круто падаюча, це як зварочний трансформатор з гвинтом для регулювання току (ТД 300, ТД 500 та ін.) якщо для магнетрона це не страшно, то нам це може нашкодити. Якщо ми заберемо шунти і включимо транс без навантаження то він буде працювати в режимі КЗ первинної обмотки, тоді питання, як вихідна напруга на виході буде відрізнятись при робочому ході і холостому ?

Можливо якщо забрати шунти то в нас біде трансформатор з жорсткою ВАХ ?

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Цитата

2 Meyson. 

Для мене найважливіше сильно не нагрівати місця зварки тому що акумулятори дуже не люблять перегрівів,

Когда то давно искал подобную технологию для сварки лепестков из нержавейки  толщиной 0,1мм.

В  и.Патона предложили конденсаторную, качество сварки соответствовало требованию. 

Я думаю, что альтернативы ей нет.  Видел одну схему такого дивайса -совсем  несложная, ток регулируется  коммутацией числа конденсаторов и временем их зарядки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 часов назад, Meyson сказал:

Настільки я зрозумів перечитуючи простори нету то переваги конденсаторної в тому що у неї малий час роботи і дуже великий ток. У трансформаторної час роботи менше як 10 мс. не вийде зробити, це якраз тривалість напівперіоду синусоїди при 50 гц.

Чому не вийде. детектор нуля - робимо затримку і відкриваємо симістор. При наступному переході через 0 він закривається.  Інша справа - що це синусоїда і зміна часу відкриття означатиме зміну не лише довжини імпульса а і його амплітуда, а отже це не буде лінійне регулювання - в 2 рази довший імпульс-в два рази більше тепла. Плюс накладеться індуктивність обмотки трансформатора, короткі імпульси будуть мати незрозумілу форму і енергію.

16 часов назад, Сірко сказал:

@Meyson Саме просто дешиво і сердито, то транс від мікрохвильовки, А вмикати його через ардуіну, 
Повністью зрізаєш "вторічку", замісь неї виток 16-25D мідного моноліта, на виході матимеш меньше 1вольта, і 35-50Ампер. 
Далі на ардуні методом тика прописуєш по натисканні на кнопку любий час вмикання хоть до 1мілісекунди, або череду імпульсів.

Один виток на трансі від мікроволновки це не 35-50А. Там усі 300А легко :-). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

http://www.banggood.com/ru/30pcs-Nickel-Plated-Steel-Sheet-Strap-Strip-For-Battery-Spot-Welding-0_1X4X100mm-p-982026.html?rmmds=myorder - выбираем доставку директ маил теже деньги но мистэкспресс прям на дом

ссылка на пластины соединительные вам пригодиться

себе намотал вторичку на трансе  1кват   4 витка проводом 35кв и поставил реле от 0- 2 секунд 

поначалу тренировался на старых акб чтоб не прожечь  потом паял новые

Змінено користувачем Viktor_KVS
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку