85 повідомлень у цій темі

І так, прочитавши книгу "КОНТАКТНАЯ СВАРКА" Стало багато чого зрозуміло.

1) Приварювання нікелевих полосок до акумуляторів  називається "Двох точкове одностороннє зварювання", режим зварювання якого відрізняються від звичайного одно точкового зварювання тим, що напруга на виході апарата повинна бути в двічі більша.

 

2) Зварювати нікель рекомендується на "жорстких режимах", тобто ток як найбільше, час витримки як найменше. Також рекомендується перед основним імпульсом робити "прогрів" коротким імпульсом для усадки контактних поверхонь, що сприяє покрашенню контакту між ними.

 

3)Форма електродів відіграє велику роль, для нікеля рекомендується форма у вигляді усіченого конуса з кутом 120 градусів. Сферична форма категорично не підходить.

 

4) Сила притискання листів повинна бути на 20% більша ніж для сталі.

І приблизна таблиця режимів для нікеля:

Толщина        Диаметр     Усилие         Время варки     Сварочныйток    Мин.нахлест    Мин. расстояние 
                       электрода    сжатия        (периодов)                                                             между точками

  мм                   мм             даН                       n                         кА                     мм                мм

  0,1                    4                 45                    1 - 2                      7 100                 6,4                9,5 
  0,25                 4,8              60                     1 - 3                    11 800                 6,5              10,5
  0,4                   4,8             115                     2 - 3                    12 300                6,5               11 
  0,5                   4,8             170                     2 - 3                    13                        8                 14
  0,8                   4,8             400                     2 - 3                    15                       9,5               22
  1,6                   6,4             800                     3 - 4                    21                       16                38 
  2,4                   7,9            1 000                   5 - 8                    26                       20                48
  3,2                   9,5            1 500                   17                       31                        22                60 

 

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Есть тема на чипмейкер.ру посвящена блоку управления точечной сваркой. Аппарат трансформаторный, с регулировкой тока и времени сварки. Я взял за основу разработку автора (ссылка на форум поддержки) и изменил схему, написав для нее новую программу с возможностью большей свободы выбора режима сварки. В данный момент идут испытания на небольших клещах в жестяной мастерской...

 

opto.JPG

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Класно, в мене якраз є знакогенеруючий індикатор.

А програма контролера в вільному доступі ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Meyson сказал:

Класно, в мене якраз є знакогенеруючий індикатор.

А програма контролера в вільному доступі ?

И программа, и печатная плата, все есть... Могу выложить... но аппарат на испытании... могут быть ошибки!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я свій апарат думаю доробити протягом місяця, можна разом помилки виловлювати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Meyson сказал:

Я свій апарат думаю доробити протягом місяця, можна разом помилки виловлювати.

Буду рад сотрудничать. Тем более с режимами сварки пока для меня все очень темно. Если не секрет по какой схеме работает ваш аппарат? Из сообщений выше понял что для сварки батареек необходим жесткий режим (максимальный ток в максимально короткое время) и тиристорный вариант не подходит.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Рыба сказал:

тиристорный вариант не подходит.

А чому не підходить?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

В 31.01.2017 в 17:29, DimonDSS сказал:

Чому не вийде. детектор нуля - робимо затримку і відкриваємо симістор. При наступному переході через 0 він закривається.  Інша справа - що це синусоїда і зміна часу відкриття означатиме зміну не лише довжини імпульса а і його амплітуда, а отже це не буде лінійне регулювання - в 2 рази довший імпульс-в два рази більше тепла. Плюс накладеться індуктивність обмотки трансформатора, короткі імпульси будуть мати незрозумілу форму і енергію.

Думаю все вийде, але @DimonDSS тут правий.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер зрозумів, так можна поставити в діагональ діодного моста польовик або IGBT, і для симетрії намагнічування включати транс наприклад за 1/8 періоду до переходу через 0, і виключати 1/8 після переходу через нуль, в такий спосіб можна мати любий часовий інтервал з контролем симетрії.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тогда необходим ключ на напряжение 350..400 вольт + если это полевик или IGBT для него драйвер затвора (иначе включаться и выключаться такой ключ быстро не станет)... Та и ключ на приличный ток выходит... Сложно как-то и дорого...  Я привык не усложнять. Подобных конструкций с транзистором в диагонали моста работающих на индуктивную нагрузку не помню. Варят как-то же люди тиристорными аппаратами аккумуляторы и не смотрят на симетрию. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А чому ускладнювати ? Є схеми тільки не з транзистором в діагоналі а з тиристором, але це суті не міняє.  Можна взяти  FGH40N60 він не такий дорогий, а характеристики дуже хороші.

В якості драйвера можна взяти HCPL 3120 або LTV3120S, штука не дорога, але зразу маємо і драйвер і гальванічну розв'язку.

Змінено користувачем Meyson
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

сегодня утром принесли перепаковать аккум к шурику и я наконец закончил и впихнул в корпус свою маленькую контактную сварку

собрал с транса микроволновки - срезав вторичку и намотав сколько влезет провода  (диаметр жилы 6.8мм ) (сделал ее почти год назад но не оформил)

прикупил с али устройство выдержки - до 3 сек  + регулировка мощности (хватает просто реле времени вторая половина платы  не используется )

в принципе сварка работала и успешно - то нет для нее работы то педаль заберу то реле

утром все собрал до кучи 

сделав заказ наконец собрал в корпус

концы с вторички выпустил через отверстие и заканчиваются электродами - не делал клеммы так как когда экспериментировал были потери 

припаиваю полоски с али покрыты никилем мощности хватает с головой (последнее фото) 

делал ее специально чтоб паять аккум 18650 при переделке на разные устройства

на али подобное от 100 зеленых ну надеюсь мое устройство  на мою жизнь хватит

и припаивал этой сваркой концы к блинам на  электроплиты - тока хватает 

не замерял более 300 ампер нечем замерить напряжение 3 вольта 

кушает только много предохранитель на 5 ампер сгорает стоит на 10 - хватает 

 

IMG_0882.JPG

IMG_0883.JPG

IMG_0886.JPG

IMG_0885.JPG

IMG_0887.JPG

IMG_0888.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Viktor_KVS гарно вийшло :good: опиши будь ласка, що для такого треба дістати і як це зібрати. Чи будь який транс будь якої мікрохвильовки підійде? Пристрої витримки будь які підуть? Що за катушка лежить справа від трансу?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Наливайко сказал:

@Viktor_KVS гарно вийшло :good: опиши будь ласка, що для такого треба дістати і як це зібрати. Чи будь який транс будь якої мікрохвильовки підійде? Пристрої витримки будь які підуть? Що за катушка лежить справа від трансу?

собирал я предыдущее устройство  и не получил заветного тока (трансформатор  по более чем в микроволновке  и провод вторички был толще ) - но не подошло 

ток был  200  ампер и было мало 

 

1 транс взял с микроволновки (большая на 26 литров - на разборке ) --  200 гривень

 вторичку срезал и намотал провод ***  квадрат диаметр сердечника 6,8мм   3- 4 метра  - (мотал сколько влезет по месту ) --------  был в наличии  

 

2 плата управления -заказал на али - лот найду выложу ссылку (так как по заказу  страница не отвечает - 2 года прошло лот пропал или изменился )

 задержка от 0.1 сек до 3       7-----  11 $

3 - маленький трансформатор (питание платы ) выпрямитель на плате есть -------  был в наличии 

4 твердотельное реле для управления трансформатором - стоит не дорого держит  ток 40 ампер  и не залипает и быстрое  (брал с али )  --------     5-7$  али 

5 сдвоенный выключатель (поставил в параллель чтоб не спалить- он маленький и есть их немного в запасе ) + контрольная лампа сети + педаль + провода  +предохранитель        ------ было   в наличии 

 

 

 и еще один прикол - есть задумка собрать споттер - так вот все  трансформаторы что встречаю на петровке - обмотка алюминий 

еще пару лет назад была только медь 

 

Змінено користувачем Viktor_KVS
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

8 часов назад, Наливайко сказал:

 

Привел ссылку на подобные  реле  

такое как я заказывал больше в продаже нет 

но я по выходу поставил еще и твердотельное  реле (игрался и с большими трансами и спалил выходной каскад схемы  - восстановил и поставил твердотельное реле)

и скорей всего там мощный семистор так как функция управления мощностью тоже осталась 

 

https://ru.aliexpress.com/premium/%D0%A2%D0%BE%D1%87%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE%D0%B9-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BB%D1%8C-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%B2%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE.html?SearchText=Точечной+сварки+панель+управления+временем+вместо&d=y&initiative_id=SB_20190628225240&origin=y&catId=0&isViewCP=y

 

есть и круче с индикацией 

https://ru.aliexpress.com/item/32820939701.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.78563d1e46ExJy&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.99734.0&scm_id=1007.13339.99734.0&scm-url=1007.13339.99734.0&pvid=57ac26fc-490a-449b-a38e-61929b868241

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Viktor_KVS написав:

 и еще один прикол - есть задумка собрать споттер

Для нормальної роботи споттера потрібно мотати приблизно такого бублика.

 

Зобр035.jpg

 

 або, як мінімум брати 2(два) транси з СТАРОЇ мікрохвильовки типу "Лорта" або "Електроніка" (одні з перших совдепівських) і мотати один транс. З сучасних мікрохвильовок може вийти лише контактна зварка для пайки акумуляторів (мало заліза і низький коефіцієнт трансформації)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вечір добрий. Ось і я надумав зробити зварювальну приспособу.

Не так давно до мене приїхала з піднебесної платка. Ось така як на фото.c48b1fc345.jpg

В інтернеті повно проектів про використання даного девайсу в купі з переробленим тратсом від мікрохвильовки. 

Але саме такого трансу в мене не знайшлося але є подібні і навіть більші розміром. Наприклад від безперебойників. 

Так ось питання чи можу я використати інші ( не від магнетронів) трансформатори і яким характеристикам вони повинні відповідати. З рештою питань начебто не виникає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а чому ні? Транс від магнетрону тут плюс в легкому видаленні вторинної обмотки. а так можна любий викорситовувати який зручно. чим більше по потужності тим краще, хоча для акумів і такого транса більше ніж досить.

ПС. а шо то за платка? то таймер чи шо?

Змінено користувачем Amigo1982
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То вже напівготовий девайс саме для самовиготовлення апарату контактної зварки батарей акумуляторів. Брав на аліекпречі а в ютюбі вже повно відеобзорів і готових варіантів на базі цієї та подібних платок. 

Там по ходу міняється 1- довжина півперіодів відкриття симістора який в свою чергу подає живлення на робочий трансформатор 

2 кількість імпульсів зварювання. Як писалося вище. Перший прогрів другий зварив . 

 

Щож . Будемо експериментувати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, DrDima77 сказал:

чи можу я використати інші ( не від магнетронів) трансформатори і яким характеристикам вони повинні відповідати. З рештою питань начебто не виникає.

Конечно можете. Смотря какие толщины сваривать такой и транс нужен.

Транс с микроволновки "короткий" с большим током хх и толстой первичкой. Он неплохо подходит на роль транса работающего в режиме КЗ.

Обычный на такую же мощность сильно больше(сравните габариты его и ОСМ 1.0  или  трансами с советских микроволновок) и с тонкой первичкой. Сваривать аккумы вполне и обычный пойдет, а дальше... я бы начал с Холуянова, очень понятно написанный учебник

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.06.2019 в 17:22, IMP сказал:

З сучасних мікрохвильовок може вийти лише контактна зварка для пайки акумуляторів (мало заліза і низький коефіцієнт трансформації)

до 3мм без проблем, 4 просто не пробував. Приїде транс з лорти  думаю буде й більше,  хоча там первинна обмотка слабкувата

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо з таких https://www.google.com.ua/search?hs=l1I&q=тв11-1мн-220-50&tbm=isch&source=univ&client=opera&sa=X&ved=2ahUKEwi9vLLvj_PlAhWQlYsKHch5CuwQsAR6BAgIEAE&biw=1640&bih=950

то там можна і з двох спарених намотати один потужний трансформатор. Правда зараз знайти подібні трохи проблематично.

Змінено користувачем IMP
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ещё как вариант можно взять трасн от китайского сварочного. Там габариты поболее, чем у транса микроволновки. Для вторички можно использовать ту же шину, просто перемотать на меньшее напряжение. Ну или взять другу. На нём уже будет предрегулировка шунтом если нужно. Или просто на максимум ставим и всё. Правда не совсем бюджетно получается. Но моща поболее будет. 

 

На ололохе такие трансы с коробкой и кабелями от 500-600 грн начинаются. Правда не во всех городах. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 18.11.2019 в 08:28, IMP сказал:

то там можна і з двох спарених намотати один потужний трансформатор.

А какая разница откуда железо под перемотку  брать? Или вы думаете что оно какое-то особое? 

Там больше интересна толстенькая первичка,  для железа есть более дешевые варианты

22 часа назад, andrey.drabchuck сказал:

Ещё как вариант можно взять трасн от китайского сварочного.

От китайского ПА  Трансформатор с дуговика(ММА) не подойдет.  Именно из-за наличия шунта и слабой магнитной связи обмоток.

Змінено користувачем Captain_Nemo
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку