Reiter

Зварювальний п/а. Саморобний чи заводський?

27 повідомлень у цій темі

Питання в назві теми. Що на сьогоднішній день краще? Ліпити самому чи купити готовий?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter всё зависит от того что есть "в тумбочке".
Если там уже есть подающий механизм, рукав, источник тока, газовый клапан, знание-понимание и т.п.,то можно смело делать самому.
Но я (при наличии всего вышеозвученного) купил готовый б/у SSVA-180Р у производителя. У них есть программа "трейд-ин". При этом они устанавливают новую протяжку и комплектуют новым рукавом "Binzel". Цена почти вдвое ниже нового ($350 вместе с доставкой) (ни разу не реклама, покупайте шо хотите). Пятый год маслает.
Это мой личный опыт. Ничего никому не навязываю.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

@Reiter всё зависит от того что есть "в тумбочке".
Если там уже есть подающий механизм, рукав, источник тока, газовый клапан, знание-понимание и т.п.,то можно смело делать самому.
Но я (при наличии всего вышеозвученного) купил готовый б/у SSVA-180Р у производителя. У них есть программа "трейд-ин". При этом они устанавливают новую протяжку и комплектуют новым рукавом "Binzel". Цена почти вдвое ниже нового ($350 вместе с доставкой) (ни разу не реклама, покупайте шо хотите). Пятый год маслает.
Это мой личный опыт. Ничего никому не навязываю.

Дякую за інфу. Не знав про таку можливість.

Ssva 180-p це ж інвертор? 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В продажу в основному на 120 а. Я собі зробив на 250 але тоді не було діодів таких, поставив на 200 - в очновному на цих токах і працюю. 

Все залежить від виду робіт але краще зробити на 200 а. Саморобний дешевим не будк але буде в 2-3 рази дешевше. 

Так як ти сам ще не робив то треба копіювати чиюсь ррботу.

Купувати доведеться чимало готового з вузлів. Також шукаии саме таке залізо а не підножний матеріал. Тому самопал буде довгим проектос. Та я тільки за саморобний. Щоправда перший вийшов ніякий. Тоді і інфи було мало, то я експериментував.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Reiter сказал:

Дякую за інфу. Не знав про таку можливість.

Ssva 180-p це ж інвертор? 

Инвертор. На их сайте есть телефоны. Если мне склероз не изменяет, то этим вопросом занимается Роман.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Bogdan сказал:

. Та я тільки за саморобний.

Ну лучше один раз увидеть.Покажите что  у Вас получилось.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На деревяному є друга спроба. Але і він не дотягував до нормальної роботи. Потім я зробив новий, вже на торі і з іншою протяжкою, десь і її фотку скидав. Але і цей я ще доробив би, незручно зробив доступ до протяжки, хотів місце економніше використати, бо перед цим був кубічний, низенький, то багато місця зпймав. 

Фотку другого на деревяному покажу.

Останій сфоткати зможу нескоро.

Зараз пару в процесі, тобто матеріал стягнув, а з часом дифіцит.

Схема проста. Я її вже кілька разів описував. Якщо потрібно, можу повторити і тут.

Ща найду фотки старого. Але не чк зразок, а як другий млинець

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

http://forum.woodtools.ru/index.php?topic=5173.200

З цього лише кабель і дросель пішли на новий. Все інше замінив.

Тоді також в па нічого не шарив. Поки сам хвоста не зїв... Потім вже дрдув що і як там фуричить. Але і часу на експерименти потратив чимало. Чому і кажу, якщо робить то копіювати один в один провірену.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Собирал универсал, но ради спортивного интереса (силовую осваивал). Ну и шаровая комплектовка была. А так проще, канэшно, купить готовый, да и комплектовка сейчас дорогущая. По деньгам, наверное будет дороже готового (это если на этапе запуска ничего не бахнет).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Bogdan написав:

В продажу в основному на 120 а. Я собі зробив на 250 але тоді не було діодів таких, поставив на 200 - в очновному на цих токах і працюю. 

Все залежить від виду робіт але краще зробити на 200 а. Саморобний дешевим не будк але буде в 2-3 рази дешевше. 

Так як ти сам ще не робив то треба копіювати чиюсь ррботу.

Купувати доведеться чимало готового з вузлів. Також шукаии саме таке залізо а не підножний матеріал. Тому самопал буде довгим проектос. Та я тільки за саморобний. Щоправда перший вийшов ніякий. Тоді і інфи було мало, то я експериментував.

В мене є ось такий монстр. Важить кіл 50-70. Увімкнений на половину (відвод від середини "вторічки") і можна 5 мм електродом варити легко. А якщо ввімкнути на всю, то рельси різатиме. Колись викупив з металолому. "Вторічка" дебелою шиною намотана. "Первічка" не знаю чим - не можу за ізоляційним лаком розгледіти. Первічка на верхній "котушці". Вторічка повер неї + на нижній котушці. Переварив ним багато, поки інвертор не з'явився.  Колись за нього писав на старому чіпі. Тоді чомусь вирішили, що тут жорстка ВАХ. Чи підійде для напівавтомата? 

св1.JPG

св2.JPG

св3.JPG

св4.JPG

св6.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А для па недостатньо жорстка. Я після роботи напишу як і що треба робити. А там сам прикинеш що вигідніше. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, ig3757 написав:

Собирал универсал

Скиф? Електровоз? Негуляєв? Схемку і опис  можна ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Краще для чого? Для "робити" чи для "мати"?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, Reiter сказал:

В мене є ось такий монстр. Важить кіл 50-70. Увімкнений на половину (відвод від середини "вторічки") і можна 5 мм електродом варити легко. А якщо ввімкнути на всю, то рельси різатиме. Колись викупив з металолому. "Вторічка" дебелою шиною намотана. "Первічка" не знаю чим - не можу за ізоляційним лаком розгледіти. Первічка на верхній "котушці". Вторічка повер неї + на нижній котушці. Переварив ним багато, поки інвертор не з'явився.  Колись за нього писав на старому чіпі. Тоді чомусь вирішили, що тут жорстка ВАХ. Чи підійде для напівавтомата? 

св1.JPG

св2.JPG

св3.JPG

св4.JPG

св6.JPG

Гарний у Вас зварювальний але для півавтомата трохи запотужний. І не такий вже і важкий, мій сам транс(однофазний) - 90 кг, на три фази - 120 кг. Плюс окремо блок випрямляча. Для яких цілей потрібно- якщо мобільний тоді готовий на інверторі + 5 л балон. Якщо для місця постійного проведення вогневих робіт тоді на цьому трансі + блок випрямляча з автоматикою. В Негуляєва немає ні однієї робочої схеми, тільки загальні "наброски". Він так і пише - поїжте з моє ......., потім зробите гарну, складну в своїй простоті схему і вона буде служити вірою і правдою.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, Куляста Блискавка сказал:

Скиф? Електровоз? Негуляєв? Схемку і опис  можна ?

Первый был Негуляєв, потом Електровоз, а Електровоз позже модифицировался в Скифа. Схемы все на сайте http://www.electrik.org/forum/index.php. , всё разжёвано очень подробно. Там даже некто наборы под сборку продаёт желающим.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 година назад, proekt написав:

Краще для чого? Для "робити" чи для "мати"?

Для того щоб ним користуватись :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Самоделка: инвертор: наличие комплектовки, знаний в области электроники (силовой); трансформаторный: минимально опыт в электрике\электронике, опять же бюджет (комплектовка). Уверены в своих силах, есть время- стройте (посетите сайт http://www.electrik.org/forum/index.php. , раздел по самодельной сварке, а так же http://valvol.ru/- тоже куча по самоделкам). Если транзисторы, резисторы, амперы, вольты, осциллограммы  для Вас пустой звук, не партесь, купите готовый под свои задачи, точно выгодней будет.

Змінено користувачем ig3757
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Reiter сказал:

Для того щоб ним користуватись :)

тоді купіть готовий

1. вигідно робити або дуже прості речі (наприклад зворотній молоток), щось що швидко і не складно можна зробити з підножних матеріалів
2. Вигідно робити щось, що дуже дороге (переважно через вартість ноу-хау), або щось чого просто не існує (якийсь специфічний станочок).

Саморобний аппарат зварювальний, пилосос, причеп автомобільний і т.п. відносно масові і відносно доступні речі - робити не вигідно.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сварочный трансформатор имеет кпд гораздо ниже чем сварочный инвертор, а самодельный сварочный трансформатор... про кпд лучше и не мечтать, а ведь это расходы на электроэнергию , а ведь это для "слабых" линий очень важно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тор десь в районі 95+, броньовий на пару відсодків менше. Робити па тільки на таких видах трансах. Смислу порівнювати ккд немає. Більші витрати в іншому місці.

Якщо є з чого робити то краще робиии. Можна зліпити класний апарат. 

Але на нормальний треба міді 5-6 кг на обмотки, конде нсатори на 300-400 грн, ру кав 500+, подача 500+...

Мій по собівартості десь 4-5 тисяч, точно не памятаю.

Але я зробив кращий ніж міг купити. Ну і плюс, до цього я займввся пару років зварювальниками (звичайними).

Тобто мені було простіше.

Ганяти по десчткам сайтів я б не радив. Багато часу піде на теорію.

Простіше щоб хтось розжував процес.

Я можу описати просту, дуже поширену схему, яку ч і сам провірив. Якщо все робити по ній, то теорія і експерименти не потрібні.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хочу надійний апарат.

 

Звісно інвертор має бути зручнішим, більше налаштувать і т.д 

 

Якщо робити самому, то максимально хочу використати те що є в наявності - то й же зварювальний, або хоча б мідь з нього :)

 

Якщо купувати то скоріше всього інвертор і так званий "комбайн" щоб можна було в майбутньому і красиві шви класти в середовищі аргону.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купувати - якщо нема чим і з чого. Сама мідь тебе не спасе. 

Інвертор - це геть інша опера, я б за таке і не брався б, рік лише на вивчення піде.

Тому або транс або купити. Але в продажу ті ж транси. Мені приносили китайцівтщоб доробив - нема там що доробляти. Тому одразу треба купувати нормальне. А це 5-7 тисяч. За ці гроші влржишся в па і мма. Вся фішка, що маиеріал у нас мржна купити по доступній ціні.

Не роби два в одному. Це не зручно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лучше самоделку с ручной регулировкой тока. Мне в салоне на Горького так и сказали - им надоели скандалы из-за их продукции...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 07.11.2018 в 23:04, newengine сказал:

Сварочный трансформатор имеет кпд гораздо ниже чем сварочный инвертор, а самодельный сварочный трансформатор... про кпд лучше и не мечтать, а ведь это расходы на электроэнергию , а ведь это для "слабых" линий очень важно.

Это один из мифов маркетологов по продаже инверторов. На самом деле всё обстоит абсолютно не так. КПД трансформатора ВСЕГДА выше, чем КПД инвертора. Для того, чтоб понять почему - достаточно посмотреть на количество преобразований в инверторе и трансформаторе. В инверторе шнурок втыкается в розетку, и на выходе этого шнурка мы имеем 50 Гц синусоиду в 220 вольт, далее эти 220 вольт выпрямляются в постоянку порядка 300 вольт, далее эта постоянка преобразуется в высокочастотную переменку 20 - 50 кГц, далее идёт трансформирование в сварочный ток такой же частоты, как и исходный но с напряжением гораздо ниже, ну и в заключение это всё выпрямляется и на выходе мы получаем ту самую сварочную постоянку. В итоге КПД если 80-85%, то это нормально, ну а на практике китайские инверторы обеспечивают порядка 70%. Убедиться в этом можно даже по наличию мощного кулера - если есть кулер, значит есть сильный нагрев, а нагрева без затраты мощности не бывает. Вот вам и КПД... А нормальный трансформатор обеспечивает КПД порядка 95%, большие - вплоть до 99%. Другое дело, что трансформаторные аппараты ММА в основном для обеспечения падающей Вольтамперной характеристики часто имеют балластник, который и является основным пожирателем нашего КПД, т.к сильно нагревается, и в итоге трансформаторный ММА аппарат уже сильно проигрывает инвертору по КПД. Но это не касается трансформаторов в полуавтоматах, там транс более энергоэффективнее инвертора. Вот такая арифметика.

Что касается самого вопроса темы, то делать свой полуавтомат имеет смысл только в случае, если заводской чем-то не устраивает. Если заводской (пусть даже китайский) удовлетворяет вас своими рабочими качествами, то смело купляйте его и пользуйтесь. Если же стоит вопрос экономии, то самодельный нормальный аппарат обойдётся дороже заводского, плюс масса потраченного времени и усилий, так что экономии не получится. Был у меня и Эдон 280, который я продал, сейчас самодельный, но полностью меня удовлетворяющий. Варит гораздо лучше инверторного эдона, но на порядок надёжнее и ремонтопригоднее, хотя и несколько тяжелее по весу.

Змінено користувачем Greys
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку