Reiter

Зварювальний монстр. Що можна з нього зробити?

66 повідомлень у цій темі

Судячи з форми і розмірів заліза магнітопроводу це був колись трифазний трансформатор 380/220х36 В .Такі використовувались для живлення освітлення канав, підвалів, та деяких видів інструменту. Те що від нього лишилось після видалення одного керну магнітопроводу використовувалось як однофазний зварювальний, але дуже криво і ""через дупу"".Швидше за все за довгі роки і ізоляція посипалась. Брухт однозначно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Reiter сказал:

О. У мене теж Герой Mini

Я вас вітаю апарт явно не фонтан але на голову вище трансформаторних родичів... ну імхо звично

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Reiter сказал:

Ну припустимо своїм трансом електрожом я варив метал 10 - 12 мм. Інвертор в мене пишуть 250 а. В принципі справляється з таким металом, але вже не так впевнено. 

А яку товщину можна варити напіавтоматом? Просто ніколи з ним справи не мав. Яка плтрібна потужність напівавтомата, щоб проварити труби, наприклад, товщиною стінки 4 - 5 мм? Чи може н/а проварити метал 10 -  12 мм чи таке лише електродом?

П\А можно проварить всё. Инвектор бомба после трансформатора. сдай транс на металолом и не мучайся.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Nikolasfox написав:

Я вас вітаю апарт явно не фонтан але на голову вище трансформаторних родичів... ну імхо звично

Найцікавіше, що цим трансом не варив днкілька років. А потім коли склалась ситуація з відсутністю внвертора під рукою довелось варити ним. І цікаво те, що варить не набагато гірше, хоч і зліплений з "гімна і палок". Чи то може я до нього так приловчився :) Знайду якось фото зварних швів...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

з "гімна і палок".

Мій перший інвертор ""з тих же матеріалів"". В якості ""лайна"" деталі з старих телевізорів і локомотивної сигналізації, в якості ""дрючків""феррит з строчників ПЦ-5.... 

P2040080.JPG

P2040084.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Bogdan сказал:

Так і не потрібно здавати. Хай лежить.

Вот если бы он был намотан качественно  собран красиво, то я бы тоже сказал - пусть лежит. А то, что я вижу на фото, однозначно - в лом. Вопрос в качестве изоляции и в безопасность его эксплуатации. В 2013г потребовался мне источник для питания двигателя от кары на 48В 75А. Глянул по объявлениям и тут же нашёл на расстоянии вытянутой руки то, что нужно. Очень аккуратный и вполне целенький сварочный трансформатор. Отдал тогда за него 50 долларов. Сейчас, если снова возникнет необходимость, то уверен, что куплю за те же 50 долларов. Но необходимости пока не было. Пользую мощный ВДУ для конкретной сварки и китайский (не самый поганый) инвертор для мелочей и на выезде. Эта пара перекрывает 99.9% бытовых и чипмейкерских потребностей в дуговой сварке. Ещё в запасе лежит транс, намотанный на торе. Когда-то им варил. Стоит 5 лет без дела. Сделал отвод, подключил пару диодов и получил мощный источник для питания стартёров на 12В и всякой такой техники, не критичной к форме напряжения. Да и то раз в год случается включать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

Найцікавіше, що цим трансом не варив днкілька років. А потім коли склалась ситуація з відсутністю внвертора під рукою довелось варити ним. І цікаво те, що варить не набагато гірше, хоч і зліплений з "гімна і палок". Чи то може я до нього так приловчився :) Знайду якось фото зварних швів...

 

Шинки (частину них) можна використати для виготовлення точкової "зварки". З одного вашого "агрегата" вийде кілька "точечників". Поюзайте ютюб - багато варіантів точкових зварювальників є. Самі якісні з подібних шинок. Транси з мікрохвильовок і "рядом не лежили". В якості транса для дугового зварювання, то вже точно анахронізм. Доречі, якщо в серйоз ремонтом мотоавтотехніки збираєтесь займатись (маю на увазі кузовні), то точковий зварювальний апарат вам буде вкрай потрібен нарівні з напівавтоматом. 

Ну а залізо трансформаторне - дійсно в метлом. Таке габаритне в побуті не знадобиться.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Ігрек сказал:

Шинки (частину них) можна використати для виготовлення точкової "зварки"

Не можна, бо в них ізоляція нікудишня.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А в мене є трансформаторний зварювальний, який я і на десять китацських інверторів не поміняю. В ньому збільшена частота і автоматичне регулювання транса. Кращого зварювального я не юзав. А інвертори проти нього невдала пародія.

Зробити такий самому малореально. Та і з того що у тс хламу я б багато чого міг зробити корисного.

А викинути завжди можна.

 

Щодо точкової. То та треба то й же трр або броньовий

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, 3121 сказал:

Не можна, бо в них ізоляція нікудишня.

то ремонтируемо  изолентой на тканевой основе

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зараз доступна і склотканева. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Ігрек написав:

Доречі, якщо в серйоз ремонтом мотоавтотехніки збираєтесь займатись (маю на увазі кузовні), то точковий зварювальний апарат вам буде вкрай потрібен нарівні з напівавтоматом. 

Смію заперечити, наявність точкової зварки не обов'язкова при кузовному ремонті. Вона часом дійсно стає в пригоді, але наявність її не критична. Я наприклад часто використовую її для приварки тримачів елементів та латок, які вже потім однаково приварюю напівавтоматом.

 Стосовно виготовлення саморобного трансформаторного апарата ставлюсь нейтрально, є бажання, кошти та вільний час в людей, хай собі мотають. Але трасформаторні апарати давно вже почали відходити в минуле. Настали часи, коли люди вже не хочуть користуватись апаратом, розміром в не великий холодильник, з мінімальним набором функціоналу. Ціни на дешеві китайські інвертори впали настільки. що їх можуть купити навіть школярі. Апарати з ширшим функціоналом купляють люди, які вже більш професійно займаються зварювальними роботами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Кардан сказал:

то ремонтируемо  изолентой на тканевой основе

 

10 часов назад, Bogdan сказал:

Зараз доступна і склотканева.

Мсье знают толк в извращениях! (с)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, 3121 сказал:

 

Мсье знают толк в извращениях! (с)

Таки да ))). Але тканевою простіше. Я, щоправда, міняю в ломі на нормал ну, головне щоб було що і на що.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Bogdan сказал:

А в мене є трансформаторний зварювальний, який я і на десять китацських інверторів не поміняю. В ньому збільшена частота і автоматичне регулювання транса. Кращого зварювального я не юзав. А інвертори проти нього невдала пародія.

Зробити такий самому малореально. Та і з того що у тс хламу я б багато чого міг зробити корисного.

А викинути завжди можна.

 

Щодо точкової. То та треба то й же трр або броньовий

     

    « Очень интересно « как это ты увеличил частоту ? И как происходит автоматическая регулировка «транса» ?

 

 

   Для ТС - выбрось его нах ... и купи инверторный полуавтомат . Говорю как рихтовщик авто и реставратор мотоциклов с 30 летним стажем . И пройди обучение - как сваривать , чем , какими токами , какие присадки , проволоки и многое другое ...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нікому то не треба. Тяжке, гудить, світло садить, незручне. Розберіть, здайте на брухт і купите собі за ті гроші новенький інвертор розміром з буханку хліба.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за поради.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Vadimss2 сказал:

выбрось его нах

 

2 часа назад, Дядько Максим сказал:

Розберіть, здайте на брухт і купите собі за ті гроші новенький інвертор розміром з буханку хліба.

Чем сдавать в лом, лучше отдайте/продайте за символические деньги школьникам/студентам, которым нет на что купить новое нормальное. По крайней мере научиться варить и как-то что-то начать делать в своей начинающей мастерской этого им хватит, а вам плюсик в карму...

Вспоминаю как начинали студентами, только мечтали о сварке...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, PiroMAN сказал:

Чем сдавать в лом, лучше отдайте/продайте за символические деньги школьникам/студентам, которым нет на что купить новое нормальное.

то називається "на тобі, убоже, що мені негоже" Хай діти вчаться на нормальних апаратах зразу. Інвертор на ринку коштує від 1300-1500грн. А це 10-12кг міді. Ніхто зараз не вчиться їздити на копійці і газ-52 з двойним вижимом. Нікому той мотлох не потрібен.

Змінено користувачем Дядько Максим
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Дядько Максим сказал:

"на тобі, Боже, що мені негоже"

Это уже кто как на это смотрит... Мне в те далекие времена приволокли подобный трансформатор, не сварочный правда, а скорее силовой какой-то, так я его перемотал под гальванику... Мы и телевизоры на мусорках искали для изъятия радиоламп и трансформаторов и были рады абсолютно любым "вливаниям" в наше хобби, даже в виде хлама который мы могли применить...

Я тоже сейчас смотрю на подобные вещи как на хлам, да могу сдать в лом и что-то купить, но некоторые "запасы" с радостью отдал бы для тех же начинающих, а как они уже распорядятся, это уже будет их выбор, захотят будут использовать как есть, захотят переделают, а нет, так сдадут в лом или продадут и купят что-то необходимое, я считаю это опыт.... Не колупался бы я в свое время во всем этом хламе, то скорее всего многого не знал бы сейчас и не понимал бы... 

На сколько я понимаю, Вы, Максим, подобным образом начинали... Да и большинство из тех кто что-то делает руками так же с

детства, думаю,  испытывали неподдельное любопытство как и что устроено и норовили это разобрать или переделать, при этом не важно было насколько классной была эта вещь в глазах других людей...

Прошу прощения тема не о том, унесло меня в сторону... вспомнил былое)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Дядько Максим сказал:

"на тобі, Боже, що мені негоже"

Правильно так ;  "на тобі, убоже, що мені негоже" (старинная поговорка)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, 3121 написав:

Не можна, бо в них ізоляція нікудишня.

Взагалі-то існує стрічка з скловолокна якраз для подібних цілей. А при потребі, знайдіть ви в роздріб подібні шини. Можливо і оптом не вдасться. А цілком, як виріб, я вже сказав - воно віджило.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Ігрек сказал:

Взагалі-то існує стрічка з скловолокна якраз для подібних цілей

Есть классная лента полиимидная, она сплошная в отличие от стеклоткани, при нагреве даже до весьма высоких температур хоть и чернеет, но не теряет своих изоляционных свойств, а в стеклотканной изоляции может произойти пробой между волокнами...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Справа ваша але з власного  досвіду скажу здайте в лом і купіть нормальний зварник , сам маю  три зварники два сучасні і один заводський часів совка зроблиний в кращих традиціях того часу  я ним ніразу не користувавсь бо воно себе віджило , стоїть чикає коли поїде в музей , аналогічно  маю генераторну станцію чаців совка повністю нову запускав лише раз з цікавості чи воно ще робе  , купив сучасну імпортну і не парюсь а та просто стоїть пилиться  , я це написав для того щоб донести що потрібно іти в ногу з прогресом а не жити старими ричами 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Я наприклад часто використовую її для приварки тримачів елементів та латок"

От ключова Ваша фраза. 

По великому рахунку можна обійтись і без напівавтомата....

Раніше зустрічав "чудо-ремонти" порогів без використання зварювальних взагалі: монтажні піна, ніж, шпаклівка, антигравій(барашок), можлива фарба. Самі "без голові" так робили і з лонжеронами...

 Ну то відступ для роздумів. А взагалі, кузов автівки на 90% закріплений точковим зварюванням. І найбезпечніше заміни кузовних фрагментів є з висверлюванням по точках і "вставлянням" аналогічних деталей. Грубе вварювання ( обварювання) скилетних фрагментів, без урахування динамічних факторів є вкрай небезпечне. 

Вибачаюсь в ТС за відступ, але це стосується безпеки всіх хто випадково може знаходитись в подібним чином зремонтованих авто. Хочете заперечити,- я Вам завтра з компа знайду жахливі фото автівок повалених "лаптями".

 Ще раз вибачаюсь.

Змінено користувачем Ігрек
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку