Ужищенко

Бубафоня +та -

33 повідомлення у цій темі

Добрий вечір шановна громада (оце сказав) ,  постало питання опалення теплиці на 80 квадратних метрів  , найвища точка 3,2 м. Найнижча 2м. Цікавий варіан бубафоня , цікаво чи користувавсь хтось такою пічкою , і як правильно її зробить щоб не наробить косяків , цікавить чидимить в середину і наскільки вистачає закладки дров

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не димить як що труба вище 4 метрів і достатнього діаметра .На ютубі все є)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Ужищенко В ваших краях опилки или стружку достать за недорого можно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Рус Укр написав:

Не димить як що труба вище 4 метрів і достатнього діаметра .На ютубі все є)))

Весь день переглядаю ютуб але то димить  то не гріє , хотілосьби робочий перевірений варіант

, Stebium1 написав:

@Ужищенко В ваших краях опилки или стружку достать за недорого можно?

Безкоштовно відають 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка гарна назва, "бубафоня", кожному другому так і хочеться її зробити і пофіг, що з нею буде цілодобове колупідзе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, newengine написав:

Яка гарна назва, "бубафоня", кожному другому так і хочеться її зробити і пофіг, що з нею буде цілодобове колупідзе.

Поподробніш будласка 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Ужищенко сказал:

Безкоштовно відають 

(идет обращение к листочкам из дерева инжир) дрова, завтра скину фото опилочной печи для теплицы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

(идет обращение к листочкам из дерева инжир) дрова, завтра скину фото опилочной печи для теплицы.

Буду чекати , зарані дякую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Піч надзвичайно проста .Зробили б і побачили на що вона годиться .Як не годиться труба піде на іншу конструкцію і бочка теж згодиться)))

Змінено користувачем Рус Укр
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Рус Укр написав:

Піч надзвичайно проста .Зробили б і побачили на що вона годиться .Як не годиться труба піде на іншу конструкцію і бочка теж згодиться)))

Буду пробувать, результат обовязково покажу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Користуюся зараз саморобним котликом, зробленим по мотивах бубафоні.

Коротко ввідні. Стала потреба опалювати приватний будинок загальною площею десь з 70м.кв. Будинок побудовано в 1955р, глинобитний, обкладений червоною цеглою. В 2015 році я прибудував каркасну кімнату та маленьку кочегарку. Вся споруда є досить теплою, по моїх розрахунках необхідна потужність опалювального приладу 6-7кВт. Стало питання покупки котла. Грошей було зовсім в обріз, отож вирішив робити котла самостійно.

За основу використав два пропанових балони, презентованих тещею.

Один з них розрізав і розвернув таким чином:

buba_1.jpg

Другий обрізав лише зверху. Сумістив, обварив таким чином:

buba_2.jpg

Вварив те, чого не вистачало, зробив патрубки та шибер:

buba_4.jpg

Зварив першу (невдалу) версію поршня:

buba_6.jpg

От така конструкція працює набагато краще:

buba_porsh_v2.jpg

Ось так зробив димохід:

dim_truba.jpg

Діаметр труби - 150мм. Висота димаря над дахом - приблизно 4м.

Ось так виглядав мій котлик на момент першого старту:

buba_start.jpg

Перший запуск відбувся восени 2015 року, відтопив вже 3 роки і демонтувати "бубу" не збираюся.

Трішки про плюси і мінуси.

Позитивні моменти:

1. Відсутність потреби підкидати паливо. Завантажив котла і забувся про нього.

2. Досить економний. Мій рекорд тривалості горіння - 18 годин.

3. Відносна безпечність конструкції - треба добре постаратися, щоб з котла щось випало.

4. Невибагливість до вологості дров, можна топити чи не сирими чурками, лише ККД падає.

5. При потребі можна "придушити" горіння на досить тривалий період (до 12 год).

6. Невибагливість до типу палива як такого: можна топити усім, починаючи від різноманітного сміття і закінчуючи вугільними брикетами.

Мінуси:

1. Розпалювати його треба навчитися. Я цю процедуру опанував швидко, а от родичі можуть і не освоїти.

2. Підкинути паливо посередині циклу горіння можна лише досить специфічним способом. І небагато.

3. Вибирати попіл теж треба приноровитися. У мене котлик невеликий, а народ робить і двометрові. :)

4. Складність еммм... присобачування регулятора тяги до подібної конструкції. Але я викрутився ось так:

buba_reg_18.jpg

Якщо цікаво, опишу трошки детальніше, але пізніш. Коротко: конструкція із крокового двигуна+Arduino+термопара в димоході.

Звичайно, це не закінчена конструкція, а робочий макет.

Розпалив, натиснув кнопку і поїхав на роботу. Середня тривалість горіння котла з таким регулятором - 8 годин. Це при температурі на вулиці 3-6 градусів морозу.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Zalizovskiy написав:

Користуюся зараз саморобним котликом, зробленим по мотивах бубафоні.

Коротко ввідні. Стала потреба опалювати приватний будинок загальною площею десь з 70м.кв. Будинок побудовано в 1955р, глинобитний, обкладений червоною цеглою. В 2015 році я прибудував каркасну кімнату та маленьку кочегарку. Вся споруда є досить теплою, по моїх розрахунках необхідна потужність опалювального приладу 6-7кВт. Стало питання покупки котла. Грошей було зовсім в обріз, отож вирішив робити котла самостійно.

За основу використав два пропанових балони, презентованих тещею.

Один з них розрізав і розвернув таким чином:

buba_1.jpg

Другий обрізав лише зверху. Сумістив, обварив таким чином:

buba_2.jpg

Вварив те, чого не вистачало, зробив патрубки та шибер:

buba_4.jpg

Зварив першу (невдалу) версію поршня:

buba_6.jpg

От така конструкція працює набагато краще:

buba_porsh_v2.jpg

Ось так зробив димохід:

dim_truba.jpg

Діаметр труби - 150мм. Висота димаря над дахом - приблизно 4м.

Ось так виглядав мій котлик на момент першого старту:

buba_start.jpg

Перший запуск відбувся восени 2015 року, відтопив вже 3 роки і демонтувати "бубу" не збираюся.

Трішки про плюси і мінуси.

Позитивні моменти:

1. Відсутність потреби підкидати паливо. Завантажив котла і забувся про нього.

2. Досить економний. Мій рекорд тривалості горіння - 18 годин.

3. Відносна безпечність конструкції - треба добре постаратися, щоб з котла щось випало.

4. Невибагливість до вологості дров, можна топити чи не сирими чурками, лише ККД падає.

5. При потребі можна "придушити" горіння на досить тривалий період (до 12 год).

6. Невибагливість до типу палива як такого: можна топити усім, починаючи від різноманітного сміття і закінчуючи вугільними брикетами.

Мінуси:

1. Розпалювати його треба навчитися. Я цю процедуру опанував швидко, а от родичі можуть і не освоїти.

2. Підкинути паливо посередині циклу горіння можна лише досить специфічним способом. І небагато.

3. Вибирати попіл теж треба приноровитися. У мене котлик невеликий, а народ робить і двометрові. :)

4. Складність еммм... присобачування регулятора тяги до подібної конструкції. Але я викрутився ось так:

buba_reg_18.jpg

Якщо цікаво, опишу трошки детальніше, але пізніш. Коротко: конструкція із крокового двигуна+Arduino+термопара в димоході.

Звичайно, це не закінчена конструкція, а робочий макет.

Розпалив, натиснув кнопку і поїхав на роботу. Середня тривалість горіння котла з таким регулятором - 8 годин. Це при температурі на вулиці 3-6 градусів морозу.

Досить гарно зроблено але для мене замалий

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тема досить цікава і актуальна.  Швидше за все буде перенесена у відповідний розділ (пічки на твердому паливі). 

Змінено користувачем Куляста Блискавка
доповнення.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ужищенко написав:

Досить гарно зроблено але для мене замалий

Так ніхто не заважає робити котел більшим.

Врахуйте ще один момент, якщо будете робити котел більшого розміру. Циліндрична форма досить незручна для виготовлення в домашніх умовах (хіба що у вас вже є готові заготовки/обрізки труб). Рідко кому доступні вальці потрібного розміру для того щоб прокатати листи.

Крім того, значно зручніше завантажувати паливом котел прямокутної форми.  У випадку ж циліндричного, приходиться "розкладати пасьянс" із колодок, особливо, якщо вони різнокаліберні. Вертикальне (стоячи) завантаження не особливо допомагає, як показує практика.

Взагалі, як про мене найбільш вдалою конструкцією котла, який працює по "бубафонній" (а по суті це є модифікація "Стропуви") схемі є запропонована здається на форумі "Країна майстрів", автор чи то Iven, чи щось подібне. Прямокутний котел, із дверками в передній стінці для завантаження палива і окремим лючком для вибирання попелу. Обоє дверей, звичайно, герметичні. Регулятор тяги керує заслінкою, яка закріплена на корпусі і сполучена із поршнем гнучкою гофрованою трубою.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Zalizovskiy написав:

Так ніхто не заважає робити котел більшим.

Врахуйте ще один момент, якщо будете робити котел більшого розміру. Циліндрична форма досить незручна для виготовлення в домашніх умовах (хіба що у вас вже є готові заготовки/обрізки труб). Рідко кому доступні вальці потрібного розміру для того щоб прокатати листи.

Крім того, значно зручніше завантажувати паливом котел прямокутної форми.  У випадку ж циліндричного, приходиться "розкладати пасьянс" із колодок, особливо, якщо вони різнокаліберні. Вертикальне (стоячи) завантаження не особливо допомагає, як показує практика.

Взагалі, як про мене найбільш вдалою конструкцією котла, який працює по "бубафонній" (а по суті це є модифікація "Стропуви") схемі є запропонована здається на форумі "Країна майстрів", автор чи то Iven, чи щось подібне. Прямокутний котел, із дверками в передній стінці для завантаження палива і окремим лючком для вибирання попелу. Обоє дверей, звичайно, герметичні. Регулятор тяги керує заслінкою, яка закріплена на корпусі і сполучена із поршнем гнучкою гофрованою трубою.

 

В мене є товстостіна 200літрова бочка (не пожмакана) думаю з неї попробувать , а який діаметер труби на димохід порадите , і який діаиетер труби на поршень

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На початку проектування котлика я орієнтувався на оці викладки - http://clubpechnikov.ru/bubafonya-stropuva/

Почитайте, можливо стане у нагоді.

Фанатично дотримуватися усіх принципів описаних там я б не став, завжди треба залишати собі простір для творчості. Але загалом матеріал до реальності близький.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знайшов посилання на гілку на "Країні майстрів" про яку я говорив - https://krainamaystriv.com/threads/18632/

Там звичайно простиня ще та, але хоча б фото можете глянути, щоб зрозуміти принцип.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, Ужищенко написав:

Добрий вечір шановна громада (оце сказав) ,  постало питання опалення теплиці на 80 квадратних метрів  , найвища точка 3,2 м. Найнижча 2м. Цікавий варіан бубафоня , цікаво чи користувавсь хтось такою пічкою , і як правильно її зробить щоб не наробить косяків , цікавить чидимить в середину і наскільки вистачає закладки дров

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну как обещал. Фото.

Теплица как правиило это вытянутое помещение, по этой причине или много печей, что сложно, или длинный горизонталный дымоход для распределения тепла по площади. Оптимально труба от дождевальной машины диаметром 240мм

20181124_145823.jpg

Это вызывает определённые проблемы с начальной тягой и кроме высокого утеплённого дымохода необходим растопник для создания первичной тяги. 20181124_145811.jpg20181124_145817.jpg

Поскольку горизонтальный  участок дымохода нужно расположить как можно ниже для лучшей отдачи тепла, то печку закапываем. У меня примерно на 80 см.20181124_150320.jpg

Начальный участок дымохода стальной 150 или 160мм.

Собственно нутрянка печи.20181124_150350.jpg20181124_150353.jpg20181124_150423.jpg

"Обычная" бочка с двойным дном, расстояние между донышками примерно 100-120мм. в верхнем дне по центру отверстие диаметром 80-100мм.  Оба дна должны быть очень крепко приварены, особенно верхне. В отверстие перед загрузкой вставляется деревянный конусный кол.насыпаются опилеи и тщательно трамбуются, если очень сухие поливаются водой. Кол вытягивается и опилки поджигаются. Если сухие то просто спичкой сверху, если сыроватые то снизу через внутреннюю полость,  через приямок  и имеющююся сбоку дверку.20181124_150537.jpg

При первых розжигах пока как следует не прогреется грунт вокруг печи или при сырой погоде, когда начальная тяга паршивая, перед розжигом печи нужно обеспечить первичную тягу. Для этого разжигаем растопник чем то легкогрючим, щепа, кора и тд. Когда хорошо розгарится, закрываем его дверку и срываем тягу. После этого до погасания растопника зажигаем печ.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 А не краще було б зробити для печі приямок, а не закопувати? Легше розгоралася б, не треба чекати прогрівання грунту.

P.S. Конструкція цікава і досить практична, але до бубафоні відношення не має.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую цікава ідея з розтопником візьму до уваги 

Непогана думка , але коли бочка прогорить то краще хай буде зарита в землю , можливо я помиляюсь

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Zalizovskiy сказал:

А не краще було б зробити для печі приямок, а не закопувати? Легше розгоралася б, не треба чекати прогрівання грунту.

Не совсем понимаю, что Вы имеете под приямком? Грунт разогревается пеервые три топки, трое суток. Потом горячий грунт держит тягу. Некоторые ребята их вообще ставят сверху. И той, и у этой установки есть плюсы и минусы. Мне нравится так.

17 минут назад, Zalizovskiy сказал:

досить практична, але до бубафоні відношення не має

 А я и не говорил что это бубофоня. И совсем не уверен, что бубофоня подходит для теплицы, а тема именно о печи для теплицы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Ужищенко сказал:

цікава ідея з розтопником візьму до уваги 

Если опилки правильные, автоматом получаете каптильную камеру.

11 минуту назад, Ужищенко сказал:

коли бочка прогорить то краще хай буде зарита в землю , можливо я помиляюсь

Это как один из плюсов. Хотя моя и меня переживёт 10мм стенка.

Если есть возможность то крышку нужно делать сферическую , а не плоскую

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 годин назад, Куляста Блискавка написав:

Тема досить цікава і актуальна.  Швидше за все буде перенесена у відповідний розділ (пічки на твердому паливі). 

Я не проти  , якщо це дасть якусь користь для людей

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще одне запитання до знаючої людини , як правильно вивисти димохід через півку , і чи не буде вона плавитись від температури труби?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку