Freddy

Розточка задньої бабки

48 повідомлень у цій темі

Шановне панство , маю питання яким різцем розточувати зб на станку.  На відею в ютубі всі використовують гексанітовий різець . А ще якісь варіанти є ? І які є нюанси і підводні камні ? Хтось таке робив на тв4 ? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

чугун,там і р6м5 вистачить

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 ясно . тоді ще питання. Мені треба росточить зб на станку без зб 9_9. А вона  не влазить при розточці на пб. і я хочу спробувати  розточити від пб. Тобто супорт максимально вперед, поставити зб,протягти через зб  борштангу і на подачі від пб розточувати... так можна? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Freddy написав:

 Хтось таке робив на тв4 ? 

- Ось є таке відео. Приблизно і я так собі робив, тільки різець в мене був із напайкою ВК8.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бабку лучше ставить перед суппортом. Так уменьшится длинна борштанги, что позитивно скажется на ее жесткости. На своем 1а616 так планирую растачивать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Руслан Ф сказал:

Бабку лучше ставить перед суппортом. Так уменьшится длинна борштанги, что позитивно скажется на ее жесткости. На своем 1а616 так планирую растачивать.

згіден на 100500 но в мене не влазить ... і нічого з цим зробить не можу...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Freddy сказал:

Мені треба росточить зб на станку без зб

Нерухомого люнету також немає?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

нема. та і місця щоб його поставить теж нема... зб перед супортом не влазить , ну як ... вона влазить но ходу не вистачить щоб її  проточити на всю глибину...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Freddy написав:

 

 

Можна борштангу зробити з конусним хвостовиком, зняти патрон і закріпити її в конусі шпинделя штревелем. Це трохи може збільшити робочий простір. Якщо і так буде мало місця, тоді можна взагалі зняти суппорт, а задню бабку подавати окремим гвинтом, поставленим на додатковий кронштейн. 

Змінено користувачем Кіт.Сірко
Подумав краще і змінив.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

точно борштангу з конусом я не зроблю- не маю можливості.. тут ще питання. як правильно заточить різець для розточки ? Хочу його зробити його з обломаної центровки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, Freddy сказал:

точно борштангу з конусом я не зроблю- не маю можливості.. тут ще питання. як правильно заточить різець для розточки ? Хочу його зробити його з обломаної центровки.

Забудь про р6м5, до конца бабки не дойдет! Сядет сильно. Вк8, лучше вк6, заточка с стужколомом на подрез. Сверху на бабку положи кил 10 для пригруза от скачков.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я на своєму 1615 робив так: розточив кулачки патрона,потім з труби пера передньої вилки мотоцикла( не найшов нічого рівного і досить міцного)  зробив борштангу .Різець для  грубого розточування зробив з напайкою ВК8, чистовий прохід- єльбором.Бабку  поставив перед супортом , і шарнірно до нього закріпив. Як слід навантажив її підручним залізяччам. Для контролю виходу різця з борштанги скористався індикатором, закріпивши його в різцетримач. Не поспішаючи, оберти близько 150, мінімальна подача, розточив. Піноль виготовив з перехідної втулки КМ5-КМ3    

 

PC300382.JPG

PC300376.JPG

PC300378.JPG

PC300379.JPG

PC300381.JPG

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

от блін, вмене вже голова закрутилась... Борштангу думав сам проточить на станку з кругляка. А різець... р6м5 це добре і він є . А от  вк 8  якого типу різець потрібен ? Тобто  де такий знайи і який його формфактор ? І все таки доведеться  на зворотньому ходу точити... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Freddy написав:

вк 8  якого типу різець потрібен

Звичайний прямий прохідний . Робив цей різець сам, напаявши  пластинку на пруток Ф10мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Борштанга с резцом по жесткости это совсем не резец на резцедержке.... Надо подбирать максимально короткую по длинне (по хорошему - тык в притык) и потолще... И резец точить своеобразно... Т.к. то, что для резца сеченинем 16*16 мм дается легко при токарных работах, порой трудно или не дается совсем на борштанге диаметром 60мм и вылетом в 30...40см...

Да что говорить... Я как чугун при расточке редуктора обдираю, у меня шпиндель (ISO50, диаметр 140мм, толщина стенки - 30мм) с определенным вылетом от бабки начинает играть... Там где больше надо снять, отгибает... И заметно... Потом на чистовых проходах это подбираю....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Діаметр 28 мм. довжина приблизно 20 см... Різець переточу з прохідного 12х12. а заточить його правильно то  задача ще та... ну пограємось ,бабка з металолому , запорю не так жалко...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Freddy сказал:

 Діаметр 28 мм. довжина приблизно 20 см... 

 

Мда... Пусть общий размер борштанги будет 220мм. Т.к. должен быть выход резца и еще чуток запаса у края штанги.... Чтоб не влетель деталью в ПБ....Больше 26мм штангу тоже не сделать... 220/26=8,5... Ну так... около критического... Но можно пробовать... Довести РК надо на хорошем алмазе, и канаву ему надо глубокую, но пологую... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну мисль є  розточить зб а потім завтулить бронзою. Бо маю піноль добре зроблену но менше діаметром, ну то вже мріїї. По факту це буде розточка не в розмір а  для того щоб ось зб була в одній осі з шпінделем.. Бо там і зб дубновська криво розточена...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доречі , розточувати доведеться на зворотній подачі. Тобто борштанга пройде через зб і на подачі від пб буде проходити до до початку зб...

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для начала надо очень хорошо проверить соосность ПБ с направляйками, т.к. может получиться хохма....Войдет то оно нормально (визуально), а выйти может бочком.... :$ Или вверх/вниз смотреть... И как-бы это будет в оси со шпинделем... Но какая это будет ось.... :D

 

Если втулить, то резец на штанге выставляем условно в какой-то размер +- где-то там, но чтоб был натяг... Это позволит уйти от дроби и даст чистоту... Например Прошли в касание и сделали равномерный припуск на диаметре 29мм... Далее берем припуск на сторону где-то 2...3 десятки, может и больше, и поехали.... Да, это не даст четкого размера, но позволит получить чистоту, но если будет втулка - то намного проще подогнать к этому отверстию в размер втулку....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

та я вкурсе насчет пб... направляйки в хорошем состоянии  без выработки.. . Бабка выставлена по оси ,ну  и когда буду точить борштангу пройдусь микрометром.. а втулить то проблема еще та.. т.к нету микрометра.. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
39 минут назад, Богдан28 сказал:

Войдет то оно нормально (визуально), а выйти может бочком.... :$ Или вверх/вниз смотреть...

Ну  таке може статись лише при кривих направляйках, а не від того що вісь шпінделя не паралельна направляйкам. При кривих направляйках, ЗБ буде йти не прямолінійно, такий і отрвір утвориться. Ріжуча кромка буде описувати коло, яке буде статично відносно направляйкам, тому співвісність направляйок та отвору що утвориться буде точно, а от що може статись при відсутності співвісності ПБ та направляйок, то це те, що отвір може бути зміщений в сторони, або вверх, вниз. В залежності від того, куди "стріляє" вісь шпінделя.

Змінено користувачем Sebra
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Freddy сказал:

 

Бабку лучше не втулить, а напылить пиноль хромом...кто занимается реставрацией коленвалов. Держится напыление хорошо, проверено на кашке и не один год...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И ни каких "памперсов" между ЗБ и её основвнием, всё должно быть пришабрено...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Куляста Блискавка написав:

Я на своєму 1615 робив так: розточив кулачки патрона,потім з труби пера передньої вилки мотоцикла( не найшов нічого рівного і досить міцного)  зробив борштангу .Різець для  грубого розточування зробив з напайкою ВК8, чистовий прохід- єльбором.Бабку  поставив перед супортом , і шарнірно до нього закріпив. Як слід навантажив її підручним залізяччам. Для контролю виходу різця з борштанги скористався індикатором, закріпивши його в різцетримач. Не поспішаючи, оберти близько 150, мінімальна подача, розточив. Піноль виготовив з перехідної втулки КМ5-КМ3    

 

 

Прихований текст

 

Прихований текст

PC300382.JPG

 

 

 

Прихований текст

PC300376.JPG

 

 

Прихований текст

PC300378.JPG

 

 

Прихований текст

PC300379.JPG

 

 

Прихований текст

PC300381.JPG

 

А якої довжини у Вас була борштанга і який діаметр? По скільки брали за прохід?

Змінено користувачем Куляста Блискавка
зайве цитування фото.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку