• Объявления

• softm

Изменения в правила   10.12.2018

В правила барахолки добавлен пункт 3.11   3.11 Ограничение количества забронированных и неоплаченных лотов - по сроку пребывания покупателя на форуме: до 7-ми дней от регистрации - 2 лота до 30-ти дней от регистрации  - 5 лотов
Reiter

Рідкісний свердлильний ОВП-16

64 сообщения в этой теме

Мотор від пральної машини + свердло Ф20?

Це буде працювати?

0

Поделиться сообщением

, Karmadon написав:

Мотор від пральної машини + свердло Ф20?

Це буде працювати?

Повинно. Оберти в того мотора 12 - 15 тисяч. Шківами знижуємо до 3 - 4 тисяч (максимальні). Потужність мотора 350 Вт. Але за рахунок передаточних збільшується в 3 рази. Плата регулювання підтримує задані оберти і потужність. Виставляємо, наприклад, 200 обертів і свердлимо. Мід навантаження плата додає обертів і ми використовуємо всю потужність мотора. Якось так. 

В цьому переваги таких моторів. Дешево і ефективно. 

В ютубі є відео і я його скидав. Там сведлили ф 22 чи 24 мм з таким моторчиком. В коментарях писади, що при сильному натисканні трохи зупинялось, але не мотор, а просто ремінь прослизав.

Як спробую сам обов'язково повідомлю результати :)

Изменено пользователем Reiter
1

Поделиться сообщением

, Reiter написав:

Повинно. Оберти в того мотора 12 - 15 тисяч. Шківами знижуємо до 3 - 4 тисяч (максимальні). Потужність мотора 350 Вт. Але за рахунок передаточних збільшується в 3 рази. Плата регулювання підтримує задані оберти і потужність. Виставляємо, наприклад, 200 обертів і свердлимо. Мід навантаження плата додає обертів і ми використовуємо всю потужність мотора. Якось так. 

В цьому переваги таких моторів. Дешево і ефективно. 

В ютубі є відео і я його скидав. Там сведлили ф 22 чи 24 мм з таким моторчиком. В коментарях писади, що при сильному натисканні трохи зупинялось, але не мотор, а просто ремінь прослизав.

Як спробую сам обов'язково повідомлю результати :)

В мене таке враження що Вам не має чим зайнятися і придумуєте собі проблеми на голову; 

підключіть рідний мотор на 220В і користуйтеся на здоровя. 

Який смисл цих танців які ви придумуєт?

1

Поделиться сообщением

, Reiter написав:

Оберти в того мотора 12 - 15 тисяч

Блін, уявляю, як воно буде вити при таких обертах...

0

Поделиться сообщением

35 минут назад, лейтенант сказал:

Смысл в танцах, у них да же название есть, хобби.

1

Поделиться сообщением

, Karmadon написав:

Блін, уявляю, як воно буде вити при таких обертах...

Та не так воно вже й виє :) Я вмикав на пряму такий моторчик. Цілком прийнятний рівень шуму. Пряльна машинка ж нікому особливо не заважає ? 

, лейтенант написав:

В мене таке враження що Вам не має чим зайнятися і придумуєте собі проблеми на голову; 

підключіть рідний мотор на 220В і користуйтеся на здоровя. 

Зрозуміло, що простіше просто переключити рідний мотор на 220. Можливо на перший час так і зроблю.

Зрозуміло, що можна поставити на 450 обертів і не заморочуватись з перекиданням шківів.

Але в будь-якому випадку, коли можга просто покрутити ручку і обрати оптимальні оберти в залежності від Ф свердла та матеріалу, що свердлиться - це зручно!

Плюс набагато ширший діапазон швидкостей. Не 5 як шківами. Можна виставити хоч 100 чи 50 обертів на свердлі і вони такими й будуть під навантаженням. 

, Stebium1 написав:

Смысл в танцах, у них да же название есть, хобби.

І це теж :)

0

Поделиться сообщением

Ну, не знаю. Я б все ж таки напрягся і купив частотник.

0

Поделиться сообщением

6 минут назад, Karmadon сказал:

Ну, не знаю. Я б все ж таки напрягся і купив частотник.

Я бы то же.

Но автор темы добряче выложился на покупку, буджет есть буджет, а моторчик от машины есть в наличии, так что...

2

Поделиться сообщением

У першому пості теми ви написали, що станок має КМ2! Це ключовий момент!

Не потрібно ставити патрон да 20. Якщо вже хочеться, то до 16. Такі Geko і у нас на барахолці часто бувають. Коштують дешевше, ніж 20ки. І то, він  вам потрібний до 10. А дальше краще використовувати конусні свердла. 

Повністю підтримую пост Технократа з цитатою з ГОСТа. Крім того, якщо шпіндель має якесь биття, то додатковий патрон з перехідиком його тільки збільшіить. Ніхто накопичення похибок не відміняв. 

І друге, підключіть рідний мотор на 220 і починайте користуватись станком так як є. Він буде "щасливий", що його не перевели на "пральну тягу". Люди використовують такі мотори лише тому, що вони їм безкоштовно дістаються. Інших причин не бачу. Ну хіба що гріндер робити. Там такі обороти потрібні.

І третє. Висить коло мого 112-того така картинка. А по факту, майже все свердлиться не швидкості 450. І дуже-дуже-дуже рідко перекидаю ремінь. Так що не переймайтесь регулюванням обертів. Ви купили прекрасну свердлилку і вона і так буде нормально працювати.

А маленькі отвори під дрібні свердла - у мене це шуруповерти, бормашини, дрелька і мікрофрезер. І вам теж для малих отворів захочеться ще якийсь аппарат. Наприклад якогось китайчика з патроном до 13 за 2000 гривень нового. І можна тягати за собою по майстерні (це замість покупки частотника і неможливості притягнути станок до деталі)

Єдине за що завжди голосував - для таких станків найкращий варіант - мотор на 0,75 на 900 об.

gallery_53999_2819_349623.jpg

2

Поделиться сообщением

, Oleg Ch написав:

У першому пості теми ви написали, що станок має КМ2! Це ключовий момент!

Не потрібно ставити патрон да 20. Якщо вже хочеться, то до 16. Такі Geko і у нас на барахолці часто бувають. Коштують дешевше, ніж 20ки. І то, він  вам потрібний до 10. А дальше краще використовувати конусні свердла. 

Повністю підтримую пост Технократа з цитатою з ГОСТа. Крім того, якщо шпіндель має якесь биття, то додатковий патрон з перехідиком його тільки збільшіить. Ніхто накопичення похибок не відміняв. 

І друге, підключіть рідний мотор на 220 і починайте користуватись станком так як є. Він буде "щасливий", що його не перевели на "пральну тягу". Люди використовують такі мотори лише тому, що вони їм безкоштовно дістаються. Інших причин не бачу. Ну хіба що гріндер робити. Там такі обороти потрібні.

І третє. Висить коло мого 112-того така картинка. А по факту, майже все свердлиться не швидкості 450. І дуже-дуже-дуже рідко перекидаю ремінь. Так що не переймайтесь регулюванням обертів. Ви купили прекрасну свердлилку і вона і так буде нормально працювати.

А маленькі отвори під дрібні свердла - у мене це шуруповерти, бормашини, дрелька і мікрофрезер. І вам теж для малих отворів захочеться ще якийсь аппарат. Наприклад якогось китайчика з патроном до 13 за 2000 гривень нового. І можна тягати за собою по майстерні (це замість покупки частотника і неможливості притягнути станок до деталі)

Єдине за що завжди голосував - для таких станків найкращий варіант - мотор на 0,75 на 900 об.

gallery_53999_2819_349623.jpg

Дякую за поради. Розумію що краще мати свердла з КХ. А ось таке питання  Якщо говоримо про менші свердла, то краще свердло з ЦХ в патроні чи свердло з км1 через перехідну втулку на км2 ?

0

Поделиться сообщением

спрашивал у знакомого который делал на тда и на ардуине , говорит ардуина лучше

вот его платки, насчет вытья не совсем согласен, это наши воют, с буржуйстиралок не так уж и воют, машинку стиралку можно перекричать)  да и частотник пищит противно)

Изменено пользователем makks
1

Поделиться сообщением

Підтримую Олега з Чернівців.

Дрібниці.Алюміній свердлити з керосином.Багато сталей буде потрібно свердлити зовсім не по таблиці.Але це спеціальні сталі,а не звичайна 45та.

0

Поделиться сообщением

, makks написав:

спрашивал у знакомого который делал на тда и на ардуине , говорит ардуина лучше

вот его платки, насчет вытья не совсем согласен, это наши воют, с буржуйстиралок не так уж и воют, машинку стиралку можно перекричать)  да и частотник пищит противно)

Гарна річ :) Але трохи дорога. А сам поки на ардуіно не пробував нічого робити. Може пізніше.

Ще така є думка. В мене ще фрезерок на базі пантографа чекає зборки.

Якщо взяти частотник з розрахунку на два станки, то ще можна подумати.

Але 0,75 кВт для фрезера, мабуть мало буде? Навіть якщо мотор на 900 об. ???

Изменено пользователем Reiter
0

Поделиться сообщением

Довго думав, мучався і таки визначився.

На Ардуіно мені сподобалась схемка в основному наявністю гальмування мотором. Але ціна майже 50 долл. Наразі для мене занадто. Можна спаяти самому, але поки з Ардуіно не мав діла. Та й взагалі в електроніці я не дуже.

На тда 1085 простіше буде, з цим маю впоратись. Так, гальмування мотором не буде. Буду реалізовувати якось інакше якщо в гальмуванні шпинделя буде потреба.  Замовив 2 друковані плати (для свердлильного та фрезера). Паятиму сам. Трохи зекономлю.  Замовив також одразу тахометри. В будь-якому випадку витрати не надто значні. В майбутньому як захочу то зможу замінити на управління Ардуінкою. Ну чи якщо не сподобаються в роботі ці моторчики, то таки куплю частотник і поставлю асинхронні мотори.

0

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас