DrDima77

Точилка для ножів "МЛИН2"

23 повідомлення у цій темі

Вітаю шановне панство

Вашій увазі пропоную точилку дня ножів

хто в темі той оціний на всі інші питання спробую дати відповіді

проект вважаю закінченим і всі зауваження та недоліки які випливли в процесі обговорення даного варіанту точилки спробую виправити в наступних модифікаціях

 

отже  про точилку

виконана в переважній своїй більшості з алюмінію, майже все кріплення болти та шпильки нержавійка. губки затискачі клинка з титану

габаритні розміри приблизно 500 х 300 довжина штаги тримача брусків 800мм

дозволяє точити в діапазоні від 9 до 17 градусів на сторону а з урахуванням останньої модифікації кріплення вертикальної частини приблизивши її ближче до губок тримачів леза максимальний кут можна зробити надзвичайно великим

переворотний механізм на 2 підшипниках, алюмінієвій шайбі і 2 контрастних кулькових зажимах налаштовані таким чином що з прикладанням невеликого зусилля дозволяють перевернути клинок і в той жеж час під час заточки не зрушують клин при натисканні бруском досить точний механізм з плавним прокрученнм і надійною фіксацією завдяки досить великому діаметрові шайби в які контрастують кульки фіксатори, 

губки ж затискання клина зроблені за мотивами "аля Эфим" хто знає зрозуміє з титанового сплаву і хоча на вигляд конструкція здається хлипкою а насправді тестові випробовування показали  гарні результати

Цитата

в якості експерименту зажатий ніж у губкахбуло навантажено і виміряно відхилення
при навантаженні 1.2 кг відхилення не перевищувало 0,2 мм, при навантаженні на 1,5 кг відхилення не перевищувало 0,35 мм, не знаю чи багато це чи мало але особисто в мене при заточці навіть грубим абразивом при сильному натисканні відхилення не помітне, 
хоча можливо для когость таке відхилення може здатися критичним, але на відстані 500 мм від початкової точки опори навіть незнаю скільки хвилин чи секунд кутового відхилення  то буде. 

 губки виготовлені за данним принципом дозволяють зажати клини від найменшої товщини до досить грубих компенсовуючи товшину клина відповідними прутками або циліндрами

в ході експериментів було перезажато десятки клинів і заготовок  а також підручних матеріалів з товщинами від 0.2мм до 8.5 мм але на практиці таких товщин не зажимають

окрім того така конструкція дозволяє зажати клин "зі спусками від обуху" без яких небудь проблем, мені здається це є найбільш вдала і універсальна конструкція губок

 

також рухаючи вертикальну стиійку вверх вниз абож ближче далі від зажатого клина можна грубо налаштувати кут заточки а більш точно за допомогою "крутілки зверху"  яка приводить у дію шпильку М4 всередині стійки яка рухає догори донизу шарнірний підшипник.

 

якось так, все зразу і не згадаєш буду радий почути конмтруктивну критику і зауваження

 

03af9dd9-c296-4dcd-9652-8b0c22e040c8.jpgdb89c3d3-df71-43f0-8dc5-68545df3a420.jpg9ecd9d01-58ea-4068-96f2-cc1742a3e409.jpg5d7f7a75-b35f-4489-8cec-955547beb0ad.jpg57db0650-2b80-47b9-a055-9f9f5101a47a.jpg708fd10a-b83a-4f29-ae6f-5cf7e0851eea.jpg85617796-0f0f-4b58-969c-8563bfbdffdc.jpgaede3860-e78c-40ee-a1b8-1e7fb97b165c.jpgeb32d060-a89b-4553-b23e-cc4ceecdf3db.jpg

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@DrDima77 Интересная работа!

Я так понимаю использовали конструкционный профиль как основу.

Единственно, что мне кааца это более широкое основание позволило бы обойтись без струбцины и смотрелось лучше.

Интересно бы увидеть конструкцию поворотного механизма.

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

неплохо. набить бы угол на стоке и что-то поудобние болтов для крепления ножа.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

відповім по гарячих слідам

без струбцини аж ніяк бо на лезо приходиться давити тай рамку перевертаи треба  час від часу а вона доволі добре фіксується

поворотний механізм все дуже просто

корпув в якому два підшипники і вісь, на кінці вісі шайба яку видно на фото, в шайбі два перпендикулярних заглублення, в корпусі ж вкручено два гужони з підпружиненими кульками купленими у братів наших китйських

37.jpg

 

сила прижиму гужону вибираэться вже по місцю і фіксується контргайкою

 

можна і зробити кутомір або сегмент транспортира який би показував кут але це як на мене не спростить набагато налаштування тому як грубо і досить точно можна налаштувати за допомогою того самого телефону з програмою електронного кутоміра або ж придбати вже готовий кутомір будь якої конструкції чи електронний чи механічний чи маятниковий але точну настройку кута мені особисто набагато зручніше ловити за допомогою маркеру та лупи.  в кожного свій метод. 

ця точилка була зроблена для мого шурака який тільки тільки починає освоєння світу заточки і я гадаю він сам вибере для себе оптимальний варіант

окрім того кут заточки буде різнитися при зміні ширини клинка чи товщини бруска і має бути підігнаний щоразу і якомога точніше, саме для того було потрачено кучу часу і сил на вузел точного регулювання.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, 41292 сказал:

 и что-то поудобние болтов для крепления ножа.

Тут вряд ли получится, то что удобнее будет выступать над струбциною и мешать процесу заточки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А нашо воно треба, шоб планка з затискачами  крутилася?

Самі губки здаються дуже товстими. Там і зовсім тонкі будуть гарно тримати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, Дядя Уєф сказал:

А нашо воно треба, шоб планка з затискачами  крутилася?

Для мгновенной смены стороны заточки, без смены базирования клинка.

Оправданно только в том случае когда подшипник направляющей точно расположен по оси переворота.

Выдержано ли это условие тут, по фото оценить не могу.

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Stebium1 сказал:

подшипник направляющей точно расположен по оси переворота.

Так у такий зажим точно зажати лезо не вийде. По любому воно буде не в осі обертання блока. 

Маю такого типу точилку, але не користуюся. Дуже повільно йде процесс. 

В мене лезо притикаеться двома пластинками до обрезиненоЇ основи з Т-образними пазами.

Та й леза усі не тверді. Пів дня точиш , зробиш з них картинку, а воно за декілька днів попортили і ріжуть такими. Через пару місяців знову процесс повторюеться. Якось воно не надихае. Хочеться продуктивність праці збільшити якось. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

Так у такий зажим точно зажати лезо не вийде. По любому воно буде не в осі обертання блока. 

Если всё правильно сделано, то клинок стаёт очень точно.

 

14 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

Дуже повільно йде процесс. 

Он и не должен быть быстрым, это финишная заточка. От образива то же многое зависит.

Ну и самое важное клинок должен быть клинком, а не гуано

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Саме так. Ніж повинен бути ножем а не шматком пластиліза з ручкою. Якщо дають щось таке заточити то я його навіть не берусь тгчити або на гріндері лкгесенько підшаманив і досить. 

На даних станкаках точаться ножі не до гостроти бриття а десь до гостроти коли можна волосину застругати або навпіл розрізати.

Процес заточки це свого роду медитація. А якщо вам треба швидко то для того є заточні станочки для лез електричні з обертаючимся абразиву у воді або з наведенням суспензії. 

 

Тепер щодо точного позиціювання калина відносно осі обертання. Я не бачу чому він може бути не по центру. Вісь кругла. Рамка симетрична а самі зажими автоцентруються.

Ну хіба що оператор заточки зажме криво. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@DrDima77 А это выполняется?

10 часов назад, Stebium1 сказал:

подшипник направляющей точно расположен по оси переворота.

Ибо не видно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

автору - респект и уважуха! задумал - сделал — это достойно уважения, но ...

Кому и как часто нужна заточка до строгания волоса? Один раз, чтобы потешить себя, что я так умею. Знаю по себе, как говорят, плавали... Это заточка ради заточки. Когда нравится процесс, то оно конечно имеет место быть, наверное. Потом приходит разочарование, что этим никого не впечатлить и начинаешь думать, как бы упростить до приемлемого результата. Шоб  и Швидко и Свого роду медітация. Не знаю, как у кого, но я ленюсь вытаскивать и настраивать такую приблуду уже не помню сколько времени (пару лет , наверно),  а люди продолжают обращаться с просьбами заточить клинок, бо ты ж мастер, так як ти никто не заточит.... и т.д. Короче, (один листочек инжирового дерева) это все решил я и точу на Костыле. Из плюсов, крооме тех, что видно из предыдущих многобукв, еще и привычка правильно руку поставить (мышечная память или как то так называют), так что теперь даже Костыль не всегда использую. Похожую приблуду подарил другу, у него две левых руки и она ему просто необходима. Это из его слов.

 

Прошу извинить , если не в тему, но выходной, погода мерзкая, сижу дома, пописать захотелось.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, bermyd сказал:

пописать захотелось.

Хорошо писаете. По делу правильно. Мне понравилось. Вот только что такое Костыль? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

изделие хорошее и выглядит профи,по скептическому отношению к качественной заточке,если это делать несколько раз и с хорошими камнями,лезвие упрочняется и живет намного дольше,камни типа масляных достать уже не просто.но есть искуственные,почти идентичные.Редко хватает усидчивости довести лезвие,но такая работа успокаивает.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 08.12.2018 в 22:22, DrDima77 сказал:

окрім того кут заточки буде різнитися при зміні ширини клинка чи товщини бруска і має бути підігнаний щоразу і якомога точніше,

Рекомендую посмотреть такую конструкцию шарнира, там этой проблемы нет 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Дядя Уєф сказал:

 Вот только что такое Костыль? 

Думал, что читающие в теме, как говорится.

Точилка костыль - еще одна приспособа для заточки ножей. На соседнем форуме описание и продажа. Гугл помогает!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, bermyd сказал:

Гугл помогает!

Так что так и спрашивать - костыль?

А можно в двух словах от вас узнать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Дядя Уєф сказал:

Так что так и спрашивать - костыль?

А можно в двух словах от вас узнать?

не знаю, уместно ли такое обсуждение в данной теме. Поэтому в двух словах и одной картинке.

1111.jpg

ставишь клинок в приспособу один раз, точишь, переворачивая клинок и меняя камни.... Ну и медитируя, конечно!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

спрашивать - Точилка Костыль.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 10.12.2018 в 00:14, Stanley сказал:

Рекомендую посмотреть такую конструкцию шарнира, там этой проблемы нет 

Забавная конструкция. ТОлько я вот прикинул следующую штуку.
Пусть у нас прямое лезвие длиной 20 см. Пусть плечо (от шарнира к РК) 50 см.
ДЛя трех углов выставляем в середине лезвия углы на сторону 10, 15 и 20 градусов (20, 30   и 40 на всю РК).
Тогда на краю лезвия углы будут 9.82, 14.65 и 19.59 на сторону. Меньше градуса на всю РК. Вот оно Вам не пофиг? Вы точите ножи не только со станком но и со станочным угломером лимбовым?
Ножи обычно скруглены и короче - эффект еще меньше.

Да и у  конструкции на видео набегают свои недостатки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, logic сказал:

Забавная конструкция. ТОлько я вот прикинул следующую штуку.
Пусть у нас прямое лезвие длиной 20 см. Пусть плечо (от шарнира к РК) 50 см.
ДЛя трех углов выставляем в середине лезвия углы на сторону 10, 15 и 20 градусов (20, 30   и 40 на всю РК).
Тогда на краю лезвия углы будут 9.82, 14.65 и 19.59 на сторону. Меньше градуса на всю РК. Вот оно Вам не пофиг? Вы точите ножи не только со станком но и со станочным угломером лимбовым?
Ножи обычно скруглены и короче - эффект еще меньше.

Да и у  конструкции на видео набегают свои недостатки.

Автор темы, прошу прощенья за оффтоп. 
По цитате -  не понял про три угла. Я за то, что угол заточки не меняется при смене толщины камня, в чем и вся фишка шарнира с видео.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Особенность данной точилки - она только направляет Вас на угол. Осуществляйте движения клинком перпендикулярно камню, перемещая точку скольжения - и угол заточки будет постоянным. У Вас нет привязки к точке контакта как у шарнирных точилках.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 11.12.2018 в 17:33, Stanley сказал:

Автор темы, прошу прощенья за оффтоп. 
По цитате -  не понял про три угла. Я за то, что угол заточки не меняется при смене толщины камня, в чем и вся фишка шарнира с видео.

Эта проблема так-же элементарно решается.
Вопрос в том, что идеальной точилки пока не придумали.
Конструкция в которой надо постоянно двигать и придерживать нож с держателем ну никак на оную не тянет.
В итоге решили одну проблему - создали другую :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку