makks

неизвестная резьба

41 повідомлення у цій темі

разобрал насос для полива  с трактора , точнее он был почти разобран, я его пытаюсь собрать, не хватало болтов, купил вроде бы подходящие, но хитрые американцы...  не подошли болты, теперь не могу определить что за резьба:

один диаметр 9,5 , 7 витков на 11 мм (вроде бы подходит3/8*)

другой диаметр 7,8  ,  7 витков на 9,8 мм

кто знает что за резьба и где такие болты втретить?

 

о, нашел вроде бы

http://www.tokar-work.ru/publ/obuchenie/obuchenie/rezba_unc_i_rezba_unf_diametr_pod_rezbu_unc_unf/19-1-0-156

Унифицированная крупная резьба UNC

5/16" - 18 UNC0,3137,9386,8181,411

3/8" - 16 UNC0,3759,5258,25161,587

 

 

Змінено користувачем makks
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
40 минут назад, makks сказал:

где такие болты втретить

В Америке и в Канаде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Токарный станок спасет мир

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вчера купил подобные. Не реклама. Погуглите "СПЕЦВІН Спецболти"

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, makks написав:

 

о, нашел вроде бы

http://www.tokar-work.ru/publ/obuchenie/obuchenie/rezba_unc_i_rezba_unf_diametr_pod_rezbu_unc_unf/19-1-0-156

Унифицированная крупная резьба UNC

5/16" - 18 UNC0,3137,9386,8181,411

3/8" - 16 UNC0,3759,5258,25161,587

 

 

Имею такие метчики и плашки. Если интересно, напишите мне в ЛС.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, makks сказал:

разобрал насос для полива  с трактора , точнее он был почти разобран, я его пытаюсь собрать, не хватало болтов, купил вроде бы подходящие, но хитрые американцы...  не подошли болты, теперь не могу определить что за резьба:

один диаметр 9,5 , 7 витков на 11 мм (вроде бы подходит3/8*)

другой диаметр 7,8  ,  7 витков на 9,8 мм

кто знает что за резьба и где такие болты втретить?

 

о, нашел вроде бы

http://www.tokar-work.ru/publ/obuchenie/obuchenie/rezba_unc_i_rezba_unf_diametr_pod_rezbu_unc_unf/19-1-0-156

Унифицированная крупная резьба UNC

5/16" - 18 UNC0,3137,9386,8181,411

3/8" - 16 UNC0,3759,5258,25161,587

 

 

Конечно такой вопрос проще решать резьбомером, как метрическим так и дюймовым. Остальное токарный.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нашёл их по Киеву, но ценники 30 грн штука, может кто знает подешевле..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підніму стару тему, бо питання мучить, а суть питання та ж сама(майже). Маю в господарстві індикатор цього ж виробника: https://www.ebay.com/itm/254375160862 тільки соточний, але рідних ні наконечника, ні гвинта-фіксатора там не було. Різьба 2,5мм там пролітає, а 3мм не заходить. Із старої військової апаратури є кілька гвинтів з латуньки з прослабленою різьбою м3(токар був нетверезий очевидно бо різьба ще й конусною вийшла), по мікрометру там гуляє від 2,72 до 2,86мм. Так от вони вкручуються на 3-4 витка і встають, як я розумію коли розмір виходить за межі 2,8мм. Припускаю, що то може бути американська #4 стандарту UNF на 48 ниток, хтось таке взагалі зустрічав в їхньому вимірювальному інструменті? Може індикатори є у когось Starrett чи той же Ames? Бо я в буржуйських різьбах баран бараном...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, Curandero написав:

 Припускаю, що то може бути американська #4 стандарту UNF на 48 ниток, хтось таке взагалі зустрічав в їхньому вимірювальному інструменті? Може індикатори є у когось Starrett чи той же Ames?

 

Саме так і є. UNF 4-48. 

Одні й ті самі моделі, у багатьох виробників, незалежно від того, дюймова або метрична шкала, мають модіфікації з метричним або дюймовим кріпленням (відповідно, шийкою 8 мм і різьбою в штоці М2,5, та шийкою 3/8 дюйма та різьбою в штоці 4-48).

Причому, на тому ж ебеї, НЕ кітайські накінечники з різьбою 4-48 зустрічаються частіше. Маю декілька штук різної конфігурації. Плашка теж не є проблемою.

 

 

DSCF5277.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Curandero сказал:

 

З їхніми інструментами не стикався, а от подібний калібр зустрічав.  

На антикварних, бронзових терезах "POULENG", таж сама фігня була коли хотів зробити загублені гвинтики, М-3 лізе на 1,5 оберти і все. 

Викрутив сусідній, поміряв різьбоміром, вийшло 40 ниток на дюйм, при діаметрі 3 мм. От і думаю де таку плашку шукати?

Змінено користувачем IgorChe
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, IgorChe написав:

 вийшло 40 ниток на дюйм, при діаметрі 3 мм. От і думаю де таку плашку шукати?

 

Діаметр там (за стандартом) -  2,845 мм. Плашка є, фото в моєму попередньому пості.

(NF - стара назва сучасного UNF)

Змінено користувачем Maple
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Maple сказал:

 

Діаметр там (за стандартом) -  2,845 мм. 

В тому то і справа що там трохи не стандарт, таке враження що воно навмисно точилось таких розмірах шоб не можливо було відтворити. Мабуть ще на станку з ножним приводом? Гвинтики десь 2,95 мм це точніше і 40 ниток на дюйм. :/

IMG_20200103_160500-600x800.jpg

Змінено користувачем IgorChe
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Відтворити можна. Розрізну плашку максимально розжати і "натягнути" ту десятку.  До речі, класна річ на фото.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Maple сказал:

Відтворити можна. Розрізну плашку максимально розжати і "натягнути" ту десятку.  До речі, класна річ на фото.

Так, це варінт. Або станочок який може різати такий крок.

Це мій "чемодан без ручки" , було знайдено на стародавній, закинутій фабриці по переробці оливок і ще якоїсь крупи у Іспанії. Серед купи гнилих книжок з бугалтерії і розбитих меблів -_- 

PhotoPictureResizer_200103_160800639_crop_2146x2171.jpg

Змінено користувачем IgorChe
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я ось про що подумав.

По-перше: до стандарту NF (UNF) дрібні розміри були не номерами, а в долях дюйма, як і великі. Тобто 1/8 це є 3,175 мм і там може бути прослаблений 1/8 

По-друге: на старій європейській речі ймовірно можуть бути різьби Британських стандартів: Вітворта та стандарту ВА для годинників і приладів. Треба подивитись на їх номінали.

По-третє: (процитую сам себе :blush2:)

, Maple написав:

 Розрізну плашку максимально розжати і "натягнути" ту десятку. 

Дуже розкривати розрізну плашку небезпечно, може тріснути. Але є ще плашки з рухомими, як би то мовити, "напівплашками". Ними можна гратись з діаметром в більшому діапазоні. Ближче до ночі зроблю фото.   

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 годин назад, Curandero написав:

Різьба 2,5мм там пролітає, а 3мм не заходить

 

Можливо, це такий фокус як із гвинтами кріплення жорсткого диску у комп'ютерах? Там теж вони роблять вигляд, що це м3, але насправді це лише обманка для довірливого піонера.

Імперська система мір невмируща...

Подібні гвинти, імовірно, бувають не лише під викрутку, але й з великими головами з насічкою для закручування руками.

Я бачив такі для кріплення кришок системних блоків, але не певен, чи там не більша різьба?

Якщо пощастить, може такі переточити на наконечник, як тимчасове рішення?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IgorChe , Ігор, я так зрозумів що взірець гвинта, який потрібен є, просто кількості немає, так? Покажіть фото того сусіднього гвинта.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Sebra сказал:

@IgorChe , Ігор, я так зрозумів що взірець гвинта, який потрібен є, просто кількості немає, так? Покажіть фото того сусіднього гвинта.

Так, пара гвинтів відсутні, ось на одному фото поруч з комплектним стирчить стандарний м-3. (чорний)

IMG_20200103_175556-400x600.jpg

IMG_20200103_175510-400x600.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ще, як воно виглядає з зворотньої сторони кришки. Гайки такої теж нема :(

IMG_20200103_175534-600x800.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось, зробив фото. Таким типом плашки можна гратись з діаметрами в певному діапазоні. Різбонарізні вставки рухаються і фіксуються радіальними гвинтами.

48 ниток на дюйм в руках не тримав, поки що, але напевно, вони є теж.

 

 

DSCF5282_900.jpg

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Maple сказал:

Ось, зробив фото. Таким типом плашки можна гратись з діаметрами в певному діапазоні. 

 

 

DSCF5282_900.jpg

Чудовий наборчик. Ота ⅛ - 40, скоріш за все воно? :o .....-_-

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за інформацію! Гітару утьонка я вже дозібрав, кроки в 40 та 48 ниток там в коробці подач є доступні, а значить як буде час буду пробувати нарізати)) Таких бліх я ще не різав)... чую буде весело)

 

, Quercus написав:

 

Можливо, це такий фокус як із гвинтами кріплення жорсткого диску у комп'ютерах? Там теж вони роблять вигляд, що це м3, але насправді це лише обманка для довірливого піонера.

Імперська система мір невмируща...

Подібні гвинти, імовірно, бувають не лише під викрутку, але й з великими головами з насічкою для закручування руками.

Я бачив такі для кріплення кришок системних блоків, але не певен, чи там не більша різьба?

Якщо пощастить, може такі переточити на наконечник, як тимчасове рішення?

Там зазвичай крок інший, по пам'яті вже не скажу який. Але як бачите вище є докази, що то справді воно.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, IgorChe сказал:

І ще, як воно виглядає з зворотньої сторони кришки. Гайки такої теж нема :(

IMG_20200103_175534-600x800.jpg

 

Если гайки нет, может стоит подумать поставить туда сразу пару, например М3?

А на вилку поставить стандартный винт №4-40 UNC, такие используют в компьютерах,

найти такой и попробовать не вызовет затруднений.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IgorChe , тобто не вистачає одного гвинта під потай, + гайка до нього, та одного гвинта з циліндричною головкою? А киньте-но мені розміри в приватні, спробую зробити, ясно що безоплатно. Дуже механізм сподобався ))

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку