Aluma

Быстросъемная резцедержка для /ТВ16 и прочих мелких станков.

22 повідомлення у цій темі

Цель затеи-точная установка резца по высоте без траханья с подкладками.

Прототип http://www.toolsandmods.com/lathe/mini-lathe-qctp

 Применим сварку и обойдемся без пиляния стальных плит с их расточкой

рез2.jpg

рез1.jpg

Квадрат 32х26, труба 35х42, сварено двумя верт. швами по краям.

Паз фрезерован в собранном состоянии фрезой в патроне.

Судя по началу дробления от глубины резания, жесткость  резцедержки чуть выше, чем у штатной,  по крайнй мере не хуже.

Пользуюсь полгода, куда положил штатную уже и забыл. :)

9

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дуже цікава ідея. В розвиток теми - пропоную приварювати не квадрат і потім фрезерувати а готові різці із змінними пластинами від токарних автоматів або стандарнтні після обрізання... І ще якби придумати зажимний вузол готовий, може від якоїсь с/г техніки...

Змінено користувачем sivanko
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Згідний. Дешево і сердито.

Будем повторювати.)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, sivanko сказал:

В розвиток теми - пропоную приварювати не квадрат і потім фрезерувати а готові різці із змінними пластинами від токарних автоматів або стандарнтні після обрізання... І ще якби придумати зажимний вузол готовий, може від якоїсь с/г техніки...

Вы плохо прочитали, самаяуть в том, что паз фрезеруется по месту после приварки. Как Вы собираетесь обеспеить углы у приваренного резца?

@Aluma Не думали над вопросом базирования угла относительно детали? Что то типа шпонпаза или штифта направляющего? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Stebium1 написав:

Не думали над вопросом базирования угла относительно детали? Что то типа шпонпаза или штифта направляющего? 

Я думаю, что это практически не нужно. :)

Изначально, на моем ТВ16 на планке малой подачи не было фиксатора поворота резцедержки ( так  купил).

После исправления кувалдой "колокообразности" штатной резцедержки, пришабривании ее к планке, усилия гайки фиксатора оказалось достаточно для надежной фиксации. С тех пор верчу резцедержку "в плане" так, как мне удобнее и как вынуждают условия проточки.

(Угол 90 град в плане уменьшает отжим детали, меньший угол облегчает резание и т.д и т.п.) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Була подібна думка. Тільки замість кругляка шестерню. І вдповідно касета з таким же модулем.

Змінено користувачем mozgov.net
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, mozgov.net написав:

Тільки замість кругляка шестерню...

 Там не нужна шестерня.

Вот смотрите, усилие сдвига сопряженных деталей зависит от площади српряжения и усилия прижима. Площадь штатной - 6х6=36 кв. см. При диаметре кругляка 36 мм и его высоте 40 мм, площадь порядка 40 кв. см. Кроме того, усилие повоорта зависит от расстояния от оси вращения.

 Итого, усилие поворота с кругляком в неск. раз больше, чем у штатной. Истины ради, критичнее проворот самого кругляка, но учитывая, что он много жестче, на нем нет сверлений под штырь фиксатора и он не корежит планку малой подачи так, как "колокообразная" штатная резцедержка...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Aluma сказал:

Площадь штатной - 6х6=36 кв. см. При диаметре кругляка 36 мм и его высоте 40 мм, площадь порядка 40 кв. см. Кроме того, усилие повоорта зависит от расстояния от оси вращения.

 Итого, усилие поворота с кругляком в неск. раз больше, чем у штатной. Истины ради

Истины ради, Вы, плохо посчитали плечи сил. Но да же если на это не обращать внимание, поскольку сил на проворот действительно не хватит, вопрос повторяемости установки резца не решён. И ваше

 

51 минуту назад, Aluma сказал:

Я думаю, что это практически не нужно

Это просто ваше ИМХО и оно не совпадат с мнением производителей кассетных резцедержек.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

раз на то пішло. S=pr^2 площа сопряжения кругляка з малой продольной 10,1736кв.см..

площа сопряження бокової поверхності циліндра  45,216км.см. 

сопряження по низу, по круглій площині уступає рідній різцедержці. 

 малу продольну зняти. на її місце перехідну пластину під різцетримач   для великих різців 25х25мм. жосткість при обробці збільшується. малу продоль в любий момент можна вернути на місце.

в заводських різцетримачах передбачено  пази, чи то ластохвіст, чи на подобу шестерні як у різцетримача мультифікс. 

596322534_6_644x461_kassety-na-bystrosmennyy-kassetnyy-reztsederzhatel-izh-chpu-.jpg

DSCN9298.JPG.f2d53fbb2a1be1bbf49b79fee3a9d2f0.JPG

l133988-1.jpg

images.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, Stebium1 сказал:

Истины ради, Вы, плохо посчитали плечи сил. Но да же если на это не обращать внимание, поскольку сил на проворот действительно не хватит, вопрос повторяемости установки резца не решён

 Власне. за рахунок пазу, чи то ластохвоста, чи зуба можна зробити повторяємість.

 

Змінено користувачем mozgov.net
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хороша і проста затія. Дякую, візьмем на озброєння. 

Для повторюваності можна просверлити під штифт циліндричний з частковим заходом в трубу касети.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

то ви напевне недооцінюєте важливість повторюванності установки різця. поставите лінійки, забїете з десяток різців і будете точити складні деталі швико і з однієї установки... айже як ЧПК

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, mozgov.net написав:

сопряження по низу, по круглій площині уступає рідній різцедержці. 

Вот фото подошвы штатной, сплошные дырки. :)

На штангеле глубина лунок при толщине нижней полки порядка 8-ми мм.

rez.jpg

А так, спору нет, коллега совершенно прав

10 годин назад, Stebium1 написав:

Это просто ваше ИМХО и оно не совпадат с мнением производителей кассетных резцедержек.

Я сделал то, что было необходимо мне, очевидно,что могут быть и другие хотелки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, aegis написав:

то ви напевне недооцінюєте важливість повторюванності установки різця. поставите лінійки, забїете з десяток різців і будете точити складні деталі швико і з однієї установки... айже як ЧПК

весь ТВ16 повинен бути із доброю геометрією, щоб дорогий обвіс на ньому працював. 

Проте мені подобається ідея фіксованих кутів повороту. Можна підібрати шестерню із мілким зубом, затиснути її між кругляком і гайкою, а до труби зверху приварити зуб, довести його напильником по місцю. Касети ж найчастіше одружені зі своїми різцями, раз виставив і не міняєш, тоді справді можна і лінійки додати. Якщо доведеться точити багато, всі плюси одразу відчуваються

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Блін!!! де Ви раньше були! Слава Богу ще нічого не робив, і одгреблося куча варіантів цієї проблеми. буду робити по цьому принципу. дякую за ідею))).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мож трохи не в тему, але я якось надибав таке - https://www.(название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников).ua/obyavlenie/reztsederzhatel-bystrosmennyy-kasseta-IDthmkE.html . Чудове виконання і нмд найдешевший варіант враховуючи шо дають касету, по якій вже самому можна робити. Там правда не зверку зажим касети як на деяких, але вирішуєтся саморобним ключиком з шестігранніком під гайку

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, sandric сказал:

найдешевший варіант

На материал не обратили внимания?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

На материал не обратили внимания?

обратіл, у мене ніяких проблем із дюраллю не виникло, хоча я і правда сдебільшого якраз дюраль чи капролон точу. Тема ж про резцедержкі для малих станочків, як на мене дюраль на таких зйомах буде нормальним матеріалом, можу помилятися

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sandric написав:

Чудове виконання і нмд найдешевший варіант...

Единственная операция, которую я делал на фрезприставке - выборка в квадрате под трубу.

И то,  можно обойтись без нее или болгаркой выбрать.

А у кого фрезер под рукой или кому дешевле  просто купить, нет вопросов, варианты могут быть разные.

А дюраль вполне, как по мне. Есть полностью алюминиевые станки, вот например

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В принципі, для хобійного станка алюмінієвий тримач трохи попрацює, тільки б різьба фіксації касети не була нарізана прямо в тілі алюмінієвої бази, бо з'їсть її дуже швидко

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, sandric сказал:

мож трохи не в тему, але я якось надибав таке - https://www.(название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников).ua/obyavlenie/reztsederzhatel-bystrosmennyy-kasseta-IDthmkE.html . Чудове виконання і нмд найдешевший варіант враховуючи шо дають касету, по якій вже самому можна робити. Там правда не зверку зажим касети як на деяких, але вирішуєтся саморобним ключиком з шестігранніком під гайку

Я интенсивно пользуюсь именно этой резцедержкой на ТВ16 уже полтора года. Кассеты дозаказывал отдельно. Очень удобно. Жёсткости хватает с головой. По высоте установки резца при смене кассет повторяемость 100%, а вот при повороте резцедержки приходится ориентироваться по своим меткам или "на глаз". 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, Teo сказал:

По высоте установки резца при смене кассет повторяемость 100%,

це зазвичай не проблема взагалі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Teo написав:

а вот при повороте резцедержки приходится ориентироваться по своим меткам или "на глаз". 

То скорее из-за износа с геометрией станка все не слава Богу.

У мну шаблон для установки по высоте сделан от планки поперечки. Не совсем удобно, зачастую кромка резца за планкой и приходится вертеть резцедерку. Но высота установки сохраняется, проверял по свежепроточенному конусу в патроне.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку