az113

Сборка паззла ТВ-16, или "уж сколько раз твердили миру..."

75 повідомлень у цій темі

Хвост шпинделя и на моем был расклепан. Обрезал и прошлифовал дремелем остаток. Осталось биение 2...3 сотки, меня устраивает.

А пока суппорт не снят, можно оценить его износ - измерить расстояние (высоту) от станины до горизонталей ластохвоста. Лучше в правой части станины, там она меньше изношена. Обычный износ - суппорт наклонен вперед-влево.

Змінено користувачем Aluma
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Aluma написав:

Хвост шпинделя и на моем был расклепан. Обрезал и прошлифовал дремелем остаток. Осталось биение 2...3 сотки, меня устраивает.

А пока суппорт не снят, можно оценить его износ - измерить расстояние (высоту) от станины до горизонталей ластохвоста. Лучше в правой части станины, там она меньше изношена. Обычный износ - суппорт наклонен вперед-влево.

Це в них напевно болячка-мені теж дістався ТВ-16...ще з школи його пам'ятаю...Як для свого віку то норм..-але шпиндель ззаду був розклепаний-обрізав болгаркою на ввімкненому станку...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Edvic81 написав:

Це в них напевно болячка

То болячка совка!

В акте списания стояло "не пригоден для использования...".

Вот его и приводили в такое состояние, если особо ретивая бухгалтерия требовала.

Сорь за оффтоп.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та шось сумнівно.
Зазвичай, шпінделі у "підшипників" набагато більше загнуті, аніж у втулочникв.

Мені здається, це пов'язано з тим, що витягнуть шпінделя у втулочника - набагато простіше, а побитий він тому, що ніхто не здогадувався гайки пороспусать.
А у "підшипника" шпіндель можна тільки витиснуть шпількою, бо кувалдою розклепать - легко, воно ж сире зазвичай, а підшипники сидять із непоганим натягом.

Бо в усіх випадках шпінделі розклепані однаково, тільки різниться розмір наклепу (залежно від того чим гатили, і як довго).....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, az113 написав:

Та шось сумнівно.

Дело хозяйское.

Но я в свое время таких актов списания понаподписывался... и без всяких сожалений, ибо шоб получить новое, надо списать старое.

На моем станке не только хвост был забит, но по резьбе шпинделя прошлись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, Alex102 сказал:

просим "ФОТО В СТУДИЮ"!!!!

Шкрябнул немного вокруг шильдика.
Да родной он, похоже, родной - под краской лишней вентиляции не найдено! Могу, конечно, попробовать отковырять шильдик совсем....
Краска в полтора слоя, его, похоже, ни разу таки не красили после завода.
Фото фартуха, прижимных планок, и суппортов. Суппорты от обоих вариантов.
Обращаем внимание, на втулочнике есть выточка внутри под секторную шпонку(прижим)-стопор суппорта, и нифига нет ни маслоканалов, ни нарезов под масло, а у "подшипника" - есть масленки и маслоканалы. Зато под стопор - только резьбовое отверстие.

Из точек смазки у втулочника только фартуховая маслозаливная пробка, и той нет - одно отверстие осталось.
Высота суппортов от верхней кромки ластохвоста - разная. Старший - больше/толще на 1мм, кстати, и ширина ластохвоста у него на 2мм больше, 72 против 70 мм.

 

Вал-шестерня  фартуха умиляет своей точеной на наждаке поверхностью шейки. Конические штифты в шестернях - болтаются. Дубно, сээээээр.
Фитильная смазка? Нет, не слышали.
Хотя отверстия в  корпусе под смазку нужных узлов явно имеются.

Втулки - бронза, низ закругленный.

У "подшипника" - капроновые втулки, плоское дно, и более человечески сделаные, хоть и вхламину сырые,  шестерни и вал-шестерни.

 

На закуску - ходовые валы от обоих станков (разницы не нашел), и чугунная опора винта от втулочника (у "подшипника" она из капрона вообще).

 

Ах да, под клином суппорта -- портянка. Куrrrrrrва,я так и знал :)

20190103_005656_HDR.jpg

20190103_014954_HDR.jpg

20190103_015008_HDR.jpg

20190103_015026_HDR.jpg

20190103_015041_HDR.jpg

20190103_015102_HDR.jpg

20190103_015254_HDR.jpg

20190103_015423_HDR.jpg

20190103_015434_HDR.jpg

20190103_015450_HDR.jpg

20190103_020254_HDR.jpg

20190103_014529_HDR.jpg

20190103_014608_HDR.jpg

20190103_014629_HDR.jpg

20190103_014706_HDR.jpg

20190103_014902_HDR.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

По "прадедушке" возникло еще больше вопросов чем ответов на них...

Ну то что суппорт не имеет смазочных отверстий и канавок- признак всех втулочных Дубновцев. Литая чугунная "Алма-Атинская" правая опора ходового винта тоже присуща Дубновским втулочникам и шариковым ТВ1680-Ш (собирались из остатков узлов и агрегатов снятых из производства втулочников. Более поздние модели ТВ16-Ш имеют капролоновую опору).

Очень удивило:

1. форма фартука "стесаный кирпичик" которая присуща всем моделямТВ-16. Фартуки  Дубновских станочков 1961-1973 г.в.-"целый кирпичик" что ближе к Волману и МН-80.

2. На станине просверлены целых 10 крепёжных отверстий передней бабки, а по идее их должно быть 8 (4 под болы и 4 под конические штифты), а в передней бабке  их только 6!!!  Как бы ммммм "несостыковочка"...Зачем ещё 2 отверстия в станине? Технологические?

Миша, глянь наличие клейм на узлах и агрегатах "БКТ" Дубновского завода.

Номер станины у втулочников (фото).

 

 

 

 

Screenshot_2019-01-03-08-17-10.png

Screenshot_2019-01-03-07-35-36.png

Screenshot_2019-01-03-07-20-24.png

Screenshot_2019-01-03-15-26-58.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Смотри.
На ПБ сзади (под корпусом гитары) есть штамп 120, это есь на фото. На табличке - 120. На станине справа в переднем пазу тоже 120.
На суппорте не нашел маркировки, на какой то из частей фартуха, кажется на корпусе маточчной гайки, есть цифра 10.

Зачем лишние отсерстия в станине - хз, без понятия.

"БКТ"  не отмечено.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

(отвлеченно от темы моих двух инвалидов)
Посмотрел вот тут видос, как чудик собирает англичанина Myford ML7 образца 1946 года, и поражаюсь, сколько же одинаковых в техническом плане решений у них.

И при всем этом, насколько англичанин выигрывает у того же ТВ16/MN80.....
Хотя бы РМЦ сравнить. 20" как никак.  А вот высота центров - одинаковая.

Но при этом у англичанина штатный пропил в станине, туда можно чуть не 200мм патрон втулить....

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Як просувається справа з "напівверстатами"? Чи є якісь досягнення?

З повагою

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поки шо трішки заморозилось, мєрітєля поки некомплект 

Треба рівень станочний та лінійку-ШДшку, зараз у пошуках.

УТ1000 60град купив, та ще не повірив, не найшов людину з такого розміру плиткою.

"підшипник" майже скомплектований, хочу ще кришку МП десь найти, бо моїй амба, та патрона купить, но то наче вде найшов де взять, буде 100мм поки шо, а там подивимось.

 

Копотше кажучи, робот як таких не йде, лише потроху мию-шкрабаю що можна швидко та легко відчухать.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Успіхів. І відписуйте, як буде що - цікаво.

Тим часом, можна скористатися Вашою темою? Сам маю дві ТВшки і не хочу плодити теми з дрібних питань.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поки ТС відсутній, ризикну скористатися його темою, щоб не плодити зайвих гілок.

Отже, шановна громадо, може хто робив щось подібне, або читав, або просто знає більше за мене.

Вихідні дані: утулочний ТВ-16. Проточка в задній опорі шпинделя для його змащування (від маслянки, під чавунним утулком і до ванночки знизу), схоже, забита різним брудом. Мастило стоїть у отворі і не уходить. Ну, з часом уходить, але ду-у-уже повільно і незнамо куди, в ванночці калюжі нема.

Тож питання, як прочистити цю проточку? Намагався сталевою дротинкою, але товстіша не лізе, там поворот під прямим кутом одразу, а тоненька, яка пролазить, заходить десь на 20-25 мм і все - гнеться і не далі лізти не хоче ніяк.

Може хтось знає якийсь секрет? Бо в інеті зустрічав досить варварське рішення: просвердлити отвір від маслянки наскрізь чавунного утулка і проточити дремелем канавку до ванночки, як це зроблено на передній опорі. Дуже не хотілося б.

З повагою до громади.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@lyo Вообще то, в общем случае, старое масло удаляется промывкой в нитрорастворителях(ацетон и т.п.), потому, что загустевшее (частично полимеризовавшееся) не растворяется в производных нефти.

Мржно попробовать залить какой растворитель, типа 646-го, закрыть пакетом и оставить. Буржуины, на своём сайте, пришли к выводу, что лучшая смесь для этого дела - ацетон+автомасло для АКП, у нас ацетон табу.

Змінено користувачем Aluma
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если надо, могу сфоткать заднюю опору без втулки, там никакого рокет сайнса нет. Есть ПБ в разобраном виде сейчас.

Самый простой вариант - снять втулку, и вычистить вручную канал.

Не забывайте о фетровых фитилях во втулке!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Aluma написав:

@lyo Вообще то, в общем случае, старое масло удаляется промывкой в нитрорастворителях(ацетон и т.п.), потому, что загустевшее (частично полимеризовавшееся) не растворяется в производных нефти.

Мржно попробовать залить какой растворитель, типа 646-го, закрыть пакетом и оставить. Буржуины, на своём сайте, пришли к выводу, что лучшая смесь для этого дела - ацетон+автомасло для АКП, у нас ацетон табу.

Про табу - ДАВНО купую в Епіцентрі ацетон. Не реклама! Це не 100% чистий ацетон, але в побуті замінює на ура. І не смердить так страшно, як всі ті 6ХХ

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Aluma сказал:

у нас ацетон табу.

А у нас вполне приличный напиток !:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@az113 Та ні, моя ПБ також зараз розібрана вщент :-) Бронзові підшипники ковзання (утулки) зняті. В задній опорі (принаймні в моєму верстаті, але, як пишуть у цих ваших інтернетах, в усіх утулкових ТВшках - так само) канал для подавання мастила, на відміну від передньої опори, проходить від отвору для маслянки до ванночки знизу між корпусом ПБ і чавунним утулком. Очима його не видно. Якщо у Вас інакше, цікаво було б подивитися на фотки.

@Aluma Дякую, я саме і думав про якусь хімію, спробую якийсь розчинник (Епіцентр поруч, може й сурогат ацетону вдасться знайти).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Е-е-е... Ніц не виходить :-(

Промивав ацетоном, продував - до сраки карі очі.

Я вже думаю, що не вірно розумію саму концепцію змащування заднього бронзового утулка. На мій хлопський розсуд це має відбуватися так. Мастило від отвору для маслянки каналом, проточеним між корпусом ПБ і чавунним (або сталевим, не знаю) утулком-обоймою, від цього отвору поступає до ванночки внизу. Звідки капілярним способом через повстяну подушку змащує шпиндель.

Це я так собі уявляв.

Але у ванночці я жорсткою дротинкою не можу намацати отвір для поступання мастила. Ну нема його там. Зате є чудовий канал між отвором для маслянки і отвором для гвинта зверху. Навіщо?

Можливо хтось випресовував цей утулок-обойму. Як воно мусить працювати?

 

З повагою до громади

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@lyo Алексей, попробуйте просмотреть вот эту тему и в ней есть две ссылки, возможно Вам поможет https://www.chipmaker.ru/topic/80283/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, lyo сказал:

Е-е-е... Ніц не виходить :-(

Промивав ацетоном, продував - до сраки карі очі

Не пробовали под давлением подать растворитель? Типа тех что используются для снятия старых красок, они всю органику разедают.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, lyo написав:

Е-е-е... Ніц не виходить :-(

Промивав ацетоном, продував - до сраки карі очі.

Я вже думаю, що не вірно розумію саму концепцію змащування заднього бронзового утулка. На мій хлопський розсуд це має відбуватися так. Мастило від отвору для маслянки каналом, проточеним між корпусом ПБ і чавунним (або сталевим, не знаю) утулком-обоймою, від цього отвору поступає до ванночки внизу. Звідки капілярним способом через повстяну подушку змащує шпиндель.

Це я так собі уявляв.

Але у ванночці я жорсткою дротинкою не можу намацати отвір для поступання мастила. Ну нема його там. Зате є чудовий канал між отвором для маслянки і отвором для гвинта зверху. Навіщо?

Можливо хтось випресовував цей утулок-обойму. Як воно мусить працювати?

 

З повагою до громади

 

Все Ви правильно розумієте. Якщо є канал між отвором шприцмасльонки і розжимним сухариком втулки, то тудою і поступає смазка через повздовжній проріз бронзової втулки( сухарик менший за втулку), а фетрова набивка і ванночка лише працює як резервуар наповнений маслом, яке при першому пуску не дає працювати втулці насухо. По паспорту на алмаатинця шприцування втулок кожні 4 год. Лишнє виходить через зону ковзання. 

Якщо канал від пресмасльонки продувається і чути шипіння, то качніть туди масла, де спершу вийде, там і канал. Якщо не продувається, то візьміть нову пресмасльонку і добрий шприц. В шприцу має бути рідке масло( можна навіть веретьонку), наконечник шприца не має пропускати( там давити на шприц не треба, добрий шприц сам обхватить масльонку і пропуску масла не буде), далі накачуйте шприца, там тиск буде значно більший за компресорних 8 атм., і є великий шанс пробити канал, якщо ніхто там дротика не залишив??. 

В себе компресором теж не пробив, а шприцом, правда упорним, видавив приблизно 5мм заводської шпаклівки. Може то була і не вона, та по кольору і структурі нагадувала шпаклівку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Stebium1 Так, дякую, цю тему я також бачив і читав. Тема корисна, але прямої відповіді щодо заднього утулка там нема. В пості №17 сказано лише, що "Каналы в задней втулке выполнены грамотно".

Якщо подати розчинник під тиском, він під тим само тиском дуже бадьоро витече через верхній отвір для гвинта (сухаря/клина) :-)

Та я вже і так майже всю фарбу навколо шприц-маслянки ацетоном змив :-)

 

@andrysir1

, andrysir1 написав:

В себе компресором теж не пробив, а шприцом, правда упорним, видавив приблизно 5мм заводської шпаклівки. Може то була і не вона, та по кольору і структурі нагадувала шпаклівку.

А звідки вона вилізла?  Куди канал пробився?

У мене чудово продувається від отвору шприц-маслянки до верхнього (гвинта/ сухаря/клина), і якщо шприцем подавати мастило/гас/розчинник, то зрештою вони починають виливатися через цей отвір.

Змінено користувачем lyo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, lyo написав:

@Stebium1 Так, дякую, цю тему я також бачив і читав. 

 

@andrysir1

У мене чудово продувається від отвору шприц-маслянки до верхнього (гвинта/ сухаря/клина), і якщо шприцем подавати мастило/гас/розчинник, то зрештою вони починають виливатися через цей отвір.

От і добре. Втулка буде маститись, залишок збиратиметься знизу в ванночці, а надлишок видавлюватиметься. 

Чесно, я не памятаю, в мене алмаатинець, і вроді в гільзі прямий отвір з пресмасльонки, а вже на самій бронзовій втулці проточка по кругу з сторони стакана(гільзи), і через ню масло йде як вверх до сухарика, так і  вниз до ванночки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Угу. Ясно. Ну, нехай. Я, власне, думаю зробити щось на кшталт такого:

 

Упс! Думав вставити посилання, аж тут ціле відео з'явилося.

Ну, за законом сполучених посудин мастило має піднятися до верхнього отвору.

Ок, дякую всім за відгуки, буду збирати докупи потихеньку, весна на порозі, кортить електрогітару випробувати.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку