Reiter

Розібратись з підключенням станочка

38 повідомлень у цій темі

Доброго вечора. Чекають підключення свердлильний та фрезерний на базі пантографа (в попередніх своїх темах писав про них). В принципі бачу управління для них на сьогодні однаково: пульт на якому є кнопка пуску, перемикач напрямку обертання шпінделя (реверс), регулятор обертів, тахометр, кнопка стоп та кнопка аврійної зупинки ну і лампочки :). 

 

Почну зі свердлильного бо його планую запускати найближчим часом. Є його рідна панель та коробка з усією електронікою. Я його не вмикав, ьо це добро було підключене на 380.  В мене працюватиме від 220. Тим більше зараз мінятиму моторчик на коллекторний і більшість того всього мені не треба, що там було.

 

Але все ж хотілося б використати наявні кнопки і т.д. щоб не купувати зайвого. 

 

В електроніці я слабенько тямлю, тому потребую допомоги. 

Кнопки в мене дві для правого і лівого обертання без фіксації і одна кнопка стоп (без фіксації)

Як я розумію у мене кнопка пуску (чорна) при натисканні замикає якісь контакти і в великій коробці замикається реле яке й подає напругу на мотор. При натисканні стоп знову ж замикаються якісь контакти і реле розмикається правильно?  

 

Мені треба лишити одне таке реле (інше використаю на фрезер). Реверс зроблю окремим тумблером. 

 

 

Допоможіть з цим розібратись :) Взагалі не тямлю як ті реле (якщо я їх правильно називаю) працюють та як замикаються і розмикаються....

20181222_164412.jpg

20181222_164436.jpg

20181222_164529.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в даній сверлилці зібрана схема реверсу з 2-ма магнітними пускачами. Найкращим варіантом буде придбати реверсний перемикач як на фото нижче і при цьому лишити один пускач. Я через деякий час буду на своїй сверлилці збирати подібну схему з використанням такого перемикача так як в мене не передбачений реверс. А взагалі я би лишив дану схему реверсу так як той перемикач не дешевий. Ті кнопки в парі з пускачами можуть без всяких проблем керувати коллекторним двигуном.

492126.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для начала на какое напряжение катушки контакторов? Двигатель коллекторный? Возможность реверса есть (переключение обмоток статора относительно коллекторных)?

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б на базі всього, що є, зробив так. Одна кнопка ПУСК - на свердлилку, друга - на фрезер. СТОП - спільний. Реверс - тумблером на 2 групи перекидати конденсатори. Або два тумблери, на кожен станок окремо. До речі, правильно тут написали, якщо магнітні пускачі на 380, то котушки міняти або весь пускач.

Змінено користувачем Vadym
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Схема с галетником проще, но по любому нужна кнопа АВАРИЙКА! Работающая на размыкание от удара, нажатия, падения и т.д., стоящая в месте, куда при беде всегда потянуться можно (ногой, рукой, носом и т.д.). И это не шутка.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Kostya_im написав:

в даній сверлилці зібрана схема реверсу з 2-ма магнітними пускачами. Найкращим варіантом буде придбати реверсний перемикач як на фото нижче і при цьому лишити один пускач. Я через деякий час буду на своїй сверлилці збирати подібну схему з використанням такого перемикача так як в мене не передбачений реверс. А взагалі я би лишив дану схему реверсу так як той перемикач не дешевий. Ті кнопки в парі з пускачами можуть без всяких проблем керувати коллекторним двигуном.

492126.jpg

Я вже придбав схожий перемикач. 

2 години назад, ig3757 написав:

Для начала на какое напряжение катушки контакторов? Двигатель коллекторный? Возможность реверса есть (переключение обмоток статора относительно коллекторных)?

Не знаю. Все було на 380 підключено. Мотор рідний 380/220 .

 

Колекторний підтримує реверс.

 

1 година назад, ig3757 написав:

Схема с галетником проще, но по любому нужна кнопа АВАРИЙКА! Работающая на размыкание от удара, нажатия, падения и т.д., стоящая в месте, куда при беде всегда потянуться можно (ногой, рукой, носом и т.д.). И это не шутка

 

2 години назад, Vadym написав:

Я б на базі всього, що є, зробив так. Одна кнопка ПУСК - на свердлилку, друга - на фрезер. СТОП - спільний. Реверс - тумблером на 2 групи перекидати конденсатори. Або два тумблери, на кожен станок окремо. До речі, правильно тут написали, якщо магнітні пускачі на 380, то котушки міняти або весь пускач.

Тобто СТОП десь посерединф вішати? Я хотів на кожен станок робити окремо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, NIgor написав:

 

А каким макаром это будет работать с колекторным двиглом, который топикстартер хочет ставить вместо асинхрона? 

И до ТС - зачем Вам переходить на коллекторник имея асинхроны?

В темі про сверддилку вже відповідав на це питання :) Мало жеруть, гарна потужність + регулювання обертів з підтримкою потужності. І все це не дорого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, NIgor написав:

 Асинхронник тем более. На ПМах внутри на катушках есть бамажка с маркировкой катушки пускателя.

ПМ - це те, що я релюхою назвав? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось такий пускач. Начеб-то повинен працювати на 220 ?

І ось такий перемикач для реверсу в мене є. 

20181223_161203.jpg

20181223_161156.jpg

20181223_161148.jpg

20181223_161528.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, Reiter сказал:

такий перемикач для реверсу в мене є.

 

50 минут назад, Reiter сказал:

20181223_161528.jpg

Сколько положенй у ручки переключения и сколько груп контактов?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

 

Сколько положенй у ручки переключения и сколько груп контактов?

3 положення (нейтральне і 2 робочих). 2 групи контактів.

20181223_172738.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter 1 все выключены а и б , 2 а вклчено- б выключено, 3  а выключено -  б включено?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

@Reiter 1 все выключены а и б , 2 а вклчено- б выключено, 3  а выключено -  б включено?

 

Так

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, NIgor написав:

Я не совсем понял, что Вы назвали релехой. Тепловой что-ли? Так это теплушка,- рядом ставится как доп.

Теплове реле я опізнав. Воно окремо. Не знаю чи треба воно мені в схемі. 

 

Я про ось ті пускачі РПЛ (реле промежуточное). На них написано що до 660 В. Як я розумію зверху встановлена додаткова контактна група. Вона знімається. Думаю мені не потрібна, пле побачимо. Рлзібратись би як підключити ці РПЛ. В інтернеті саме по них не знайшов....

 

Як я розумію на катушку подається напруга постійно (це мабуть контакти А і Б. А якісь кинтакти треба замикати кнопкою для того щоб реле замкнулось і розімкнудось відповідно. Там є збоку малюночок, але я все одно не тямлю :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

МП на 380в або на 660 катушка все одно буде на 220в, ну ще може бути на 24--36в.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Saniok 69 написав:

МП на 380в або на 660 катушка все одно буде на 220в, ну ще може бути на 24--36в.

Ну там збоку написано 220. Думаю то якраз до катушки відноситься.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

3021374.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, NIgor написав:

 

Прально. 660 они  управляют, а катушка (на ней написано отдельно ) осуществляет этот контакт-дизконтакт. 

 

 Просто под вашу тему с колекторниками это все не пляшет!

Чому під коллекторники ні ? Яка різниця куди подавати напругу?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, NIgor сказал:

Прально. 660 они  управляют, а катушка (на ней написано отдельно ) осуществляет этот контакт-дизконтакт. 

 

 Просто под вашу тему с колекторниками это все не пляшет!

Да чего не пляшет, пускатели себе спокойно колекторник будут вращать куда надо.

А от тот переключатель, что Вы купили, Уважаемый @Reiter , Вам не поможет сам по себе, слишком мало контактных групп.

Но им можно управлять пускателями.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На свой китайский станок, я поставил педаль. Очень удобно, и кнопка аварийного останова не нужна. Рекомендую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zpmservice написав:

На свой китайский станок, я поставил педаль. Очень удобно, и кнопка аварийного останова не нужна. Рекомендую.

Думав на рахунок педалі. Не впевнений, що мені буде зручно :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Reiter сказал:

Думав на рахунок педалі. Не впевнений, що мені буде зручно :)

Сначала было очень непривычно, потом привык и оценил все плюсы. Руки полностью свободны, при этом огромный плюс к безопаности. Если в хозяйстве есть педаль - попробуйте, выкинуть ее можно всегда.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я собі педаль точно буду робити для свердилки, може і токарному причеплю. Чув від тих, що вижили, що кнопок зупинки станка має бути декілька, в різних місцях.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

К токарному надо длинную делать, вдоль всего станка. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку