Reiter

Розібратись з підключенням станочка

38 повідомлень у цій темі

Ну, педаль для свердлилки це нормально., а якщо з реостатом то ще краще. А токарнику педаль якось не свестить. Це звісно на мою думку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 

 

6 часов назад, Reiter сказал:

Ось такий пускач. Начеб-то повинен працювати на 220 ?

І ось такий перемикач для реверсу в мене є. 

20181223_161203.jpg

20181223_161156.jpg

20181223_161148.jpg

20181223_161528.jpg

це звичайний вимикач ВКЛ. ВИКЛ. і судячи по фотках контактна група в ньому використана від кнопочного поста ПКЕ 722. для реверса треба придбати вимикач за який я писав.

Змінено користувачем Kostya_im
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На рахунок безпечності педалі не зовсім згоден. Можна виставляти собі деталь, наприклад. Нахилитись над нею, а в цей час випадково наступити на педаль і намотати собі вухо на свердло :D

 

Хоча як писав раніше думав над педалькою (якраз знайшов на металоломі гарну ) :)

 

Реверс не проблема. З ним упораюсь.  Мені б аби хтось на пальцях пояснив як підключити прпвильно той пускач :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter

4 минуты назад, Reiter сказал:

Реверс не проблема. З ним упораюсь

И

 

5 минут назад, Reiter сказал:

Мені б аби хтось на пальцях пояснив як підключити прпвильно той пускач

Просто сюр, особенно если учесть что и схему нарисовали.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Stebium1 написав:

@Reiter

И

 

Просто сюр, особенно если учесть что и схему нарисовали.

Яки ще я її розумів :D Ну дуже слабо я дружу з електронікою....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На педалі кнопка стоп, і тільки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На своем станке, педаль подключил последовательно с выключателем. Сначала жмем главную кнопку пуск, а потом уже наступаем на педаль.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, Reiter написав:

Яки ще я її розумів :D Ну дуже слабо я дружу з електронікою....

ой друже, це не електроніка, це лише силова частина, базові поняття. Раджу не пошкодувати часу, сісти за книжечку і розібратись із умовними позначеннями на електричних схемах. Через пару днів будеш із закритими очима збирати керування пускачами. Інакше будь яка дурничка зупинить твій металообробний всесвіт, і форум не зможе допомогти

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мучався в роздумах як зробити краще керування станком. Які поставити кнопки (совдеп + сигнальні лампочки чи нові з підсвіткою ), як зробити реверс чи двлма пускачами чи пакетним перемикачем і т.д. 

 

Вирішив так: 2 пускачі, перемикання тим тумблером (дуже вже сплдобався мені :) ),  кнопки на пуск і стоп совдеповські (думаю надійніші вони), сишнальні лампочки окремо, кнопка екстренної зупинки.

 

Буду збирати до купи. Логіка має бути такою (не знаю чи правильно, але я хочу зробити так):

 

При подачі напруги на панелі керування горітиме жовта лампочка (напруга подається, мотор зупинено), при натисканні кнопки "Пуск" жовта лампа гасне і загорається зелена (мотор працює). При натисканні "Стоп" зелена гасне, жовта знову загорається. При натисканні кнопки "Екстренний стоп" всі лампи гаснуть, напруга на мотор не подається, загорається червона лампочка (аварійна зупинка). Якось так. Ну ще будуть маленькі тумблери  і маленькі світлодіоди для підсвітки, насосу ЗОЖ (на фрезері)....

 

Тепер лишилось все це реалізувати і втулити в невеличку панель керування :) З новими кнопками з підсвіткою було б легше (компактніше) , але....

 

Таку ж панель керування робитиму і для фрезера. Там легше ( більше місця) 

20181226_151345.jpg

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Reiter сказал:

Мучався в роздумах як зробити краще керування станком. Які поставити кнопки (совдеп + сигнальні лампочки чи нові з підсвіткою ), як зробити реверс чи двлма пускачами чи пакетним перемикачем і т.д. 

 

Вирішив так: 2 пускачі, перемикання тим тумблером (дуже вже сплдобався мені :) ),  кнопки на пуск і стоп совдеповські (думаю надійніші вони), сишнальні лампочки окремо, кнопка екстренної зупинки.

 

Буду збирати до купи. Логіка має бути такою (не знаю чи правильно, але я хочу зробити так):

 

При подачі напруги на панелі керування горітиме жовта лампочка (напруга подається, мотор зупинено), при натисканні кнопки "Пуск" жовта лампа гасне і загорається зелена (мотор працює). При натисканні "Стоп" зелена гасне, жовта знову загорається. При натисканні кнопки "Екстренний стоп" всі лампи гаснуть, напруга на мотор не подається, загорається червона лампочка (аварійна зупинка). Якось так. Ну ще будуть маленькі тумблери  і маленькі світлодіоди для підсвітки, насосу ЗОЖ (на фрезері)....

 

Тепер лишилось все це реалізувати і втулити в невеличку панель керування :) З новими кнопками з підсвіткою було б легше (компактніше) , але....

 

Таку ж панель керування робитиму і для фрезера. Там легше ( більше місця) 

20181226_151345.jpg

Якщо чесно то все це не потрібно для нормальної роботи станка. Лишіть все як є і буде щастя. Я так зрозумів що станки потрібні для заробляння грошей і чим скоріше запрацюють тим скоріше будуть приносити користь іменно від роботи а не від тих лампочок. З вашими пізнаннями в електриці цей процес може затягнутись і не факт що ця купа лампочок буде коректно працювати. Якщо вже хочете зробити станок безпечнішим то поставте червону кнопку - грибок замість втопленої і все.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Kostya_im написав:

Якщо чесно то все це не потрібно для нормальної роботи станка. Лишіть все як є і буде щастя. Я так зрозумів що станки потрібні для заробляння грошей і чим скоріше запрацюють тим скоріше будуть приносити користь іменно від роботи а не від тих лампочок. З вашими пізнаннями в електриці цей процес може затягнутись і не факт що ця купа лампочок буде коректно працювати. Якщо вже хочете зробити станок безпечнішим то поставте червону кнопку - грибок замість втопленої і все.

Грибок теж буде. 

 

Знання електрики вже підтягнув. Розібрався з пускачами, їх будовою, принципом роботи, підключенням і т.д. Як виявилось все доволі просто :)

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.12.2018 в 18:54, NIgor сказал:

 

 

 

Если это вопрос, то  в принципе если найдете можно отдельно катушки. Разница пускач и аналогичный засовьеченый  пускач незначительна. Хотя в б/у, при правильной эксплуатации, обычно выгорает серебро, а не катушка.

видно же что у вас пускатели с катушками на 220 в ничего не надо покупать ! зачем ва реверс на сверлилке ? интересует ли вас еще этот вопрос ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 27.12.2018 в 16:54, Reiter сказал:

Грибок теж буде. 

 

Знання електрики вже підтягнув. Розібрався з пускачами, їх будовою, принципом роботи, підключенням і т.д. Як виявилось все доволі просто :)

конечно просто !!! возникли вопросы и появились ответы !!! удачи вам !!!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку