sanlevdb

"Иж 49" Перші кроки, або з почином.

183 повідомлення у цій темі

Конструктивну особливість течії масла шліфовкою самих направляйок не вирішити, як доволі слушно зауважили вище форумчани. Наступним етапом стало виготовлення нових стаканів, або корпусів вилки (як кому зручно). Класична ‘бочка’ не дає можливості отримати адекватну роботу вилки. Звісно це не зупиняє багатьох ремонтників і ‘реставраторів’ міняти втулки, на полірувати стакани і їздити на такому, кожен їздить як він хоче.xD Виготовлення проводилося паралельно ремонту направляйок, але затягнулось на 2 місяці після їх шліфовки, але то інша історія, і то потім в кінці перероблялись. Так як стакани напряму зв’язані з габаритами направляйок, діаметр яких я хотів зберегти, то і трубу шукав відповідну. В оригіналі вона має діаметр 42 мм, і товщина стінки 2 мм. В паралель до направляйок, труби яких я шукав в конторах які займаються гідравлікою. Хотів я їх з нержавійки, але щоб задовольнити мої забаганки профільтрував купу котор. В одних був такий діаметр, але то були зварні труби, або з звичайної сталі. Список був доволі великим, через тиждень дзвінків і пошуків, до мене зателефонували з одної контори в якій знайшлась така труба! (коли я телефонував вони трубку не брали) Правда назву я забув записати, номер менеджера тільки залишився. Нарешті подумав я! Хоча хтів я прохонінговану трубу, цей пункт нажаль не був виконаний, впринципі це не сильно повпливало на кінечний результат. Якби не бажання зберегти оригінальні розміри була б хонінгована труба.

Пів справи було знайти трубу. До неї вісь колеса не прикрутиш. Є ‘основи’ стаканів з різьбами і посадками для осі. На моїх стаканах були вбиті, попередніми ремонтниками (на фото буде). Ставити їх не хотів, надумав зробити нові. Хоча з самого початку думав купити донорські стакани і від них відрізати, моніторив (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников) в пошуках живих ‘основ’. Нічого крім металолому не попадалось. Варіантами виготовлення нових були зробити то на ЧПУ або зварними. Зробив модельки спрощені, не хотів ніхто братись. Тільки один міг то зробити, це – Максим Довгалюк. Про нього я вже згадував, але через певні причини не став того робити. Точніше не вистачало ще одної осі на його ЧПУ. Яка думаю скоро буде вже виготовлена. Паралельно пошукам ЧПУ-шника, я моніторив (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников), і все ж таки знайшов! Не думаючи в той же вечір купив їх, через два дні приїхали. Ну все, можна пердолити!

Схема ремонту проста. Трубу виставляєм по внутрішньому діаметру, щоб різьба була соосна з внутрішньою поверхнею, через те що на різьбі будуть ‘сидіти’ корпуси манжет. Зміщення останніх в одну з сторін, вплине на те як манжета буде терти по направляйкі. Далі проточивши І нарізавши прослаблену різьбу М42х1, під яку потім підганяємо корпуси, відрізаєм трубу і торцуєм в розмір, не забувши зробити фаску для приварки. Від куплених стаканів на токарному відрізаємо нижню частину і вуха, які доречі теж були в доброму стані. І майстер з полуавтоматом вже одружує між собою. Вийшла оказія, майстер який приварював вуха, помилився і приварив їх не з тої сторони. Я це замітив через місяць після того як це зробили. :D Віддав назад, переробили. Важливо замітити що сварка проводилась імпульсно, тобто точка зварки – дали вистигнути – точка зварки – вистигає. Це робилось для того щоб зменшити короблення стінки, так як про хонінгувати такий діаметр на таку глину проблематично. (В ідеалі так зробити після всіх зварок, буде вилка для космосуxD). Тепер трохи фото процесу, майстерню і майстра.

0_02_0a_af1385b3ff15709b8981619a3893d722i.gif

0_02_0a_769c725dda67cc0dd2b189ab91ab38efi.gif

IMG_524bbe33695b76f5400054374acc110a_V_8i.gif

0_02_0a_2ac5f1b51736a5ca3c5849895c314d61i.gif

0_02_04_1e94af792f5c9a2d462dbdefce135746i.gif

0_02_05_655f23fe4728bd9f1332e599e474b942i.gif

IMG_20190810_150038_800.jpgi.gif

IMG_20190810_150052_800.jpgi.gif

IMG_20190911_203320_800.jpgi.gif

IMG_20190911_195230_800.jpgi.gif

0_02_0a_6cc6bec6a8227e1e1d0ae7c463501f1bi.gif

photo_2019_09_22_10_20_11_800.jpgi.gif

IMG_0200_800.jpgi.gif

IMG_0202_800.jpgi.gif

IMG_0204_800.jpgi.gif

IMG_0205_800.jpgi.gif

Далі будеB|

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Провжуємо перетворення передньої вилки в вузол який буде працювати як треба. Направляйки і стакани готові, половина готова. Настав час зайнятися втулками які труться в стаканах і влавне в який труться самі штоки.  Надумав робити їх з бронзи, купив її років 2 назад ще, і глянув я в сторону полімерів і тут мого досвіду маловато стало. З ними практично не стикався і як ходять ті вузли з власного досвіду теж не знаю. Зробив темку на форумі, силку прикріплю. В якій спитав поради у ‘бувалих’. В ході доказів і спорів встановилась істина. Форумчанин - @KOLIAN75  показав результат роботи вилки з втулками з графітонаповненого капролона. За що йому велике дякую! Його порада стала вирішальною, і поділившись зі мною контактами, я прикупив добрячий круглячок такого капролону. :D З нього на втулки пішло міліметрів 100 може 120 капролону, все інше залишись). Підганялись вони під кожен стакан і направляйкі, тому все пронумероване. Зазор між втулкою і направляючими становив від 1,5 до 3 сотих (бочка невелика присутня). Ходить плавно, а з маслом плаває на них) Ніхт люфтірен! В стаканах вдалось підігнати втулки з точність в зазор 6 сотих. В стакані втулки сидять з невеликим натягом, від руки можна встановити. Як воно буде ходити з моєю системою ущільнення (про яку буде з часом описано) покаже час. Не думаю що гірше ніж заводська). Чому власне вибір впав на них, як показала практика в бронзових втулках є один мінус зношується як втулка так і пара тертя, в випадку з полімерами більше зношується сама втулка. Що дозволить збільшити строк служби самих деталей вилки, а втулки будуть розхідним матеріалом. Вважаю що доцільніше, ніж ремонтувати повність все.

Як буде насправді покаже час, обов’язково про це розкажу як буду на тому їздити.

Тема про втулки - 

 

IMG_20191017_182414_800.jpgi.gif

IMG_20191017_182643_800.jpgi.gif

photo_2019_11_13_20_38_53_800.jpgi.gif

IMG_20191112_184632_234_800.jpgi.gif

IMG_20191115_184950_800.jpgi.gif

IMG_20191115_184958_800.jpgi.gif

Далі будеB|

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

‘Перед-останній ривок’

Мазком який би підводив до завершення процес реставрації (більше підходить виготовлення нової) вилки буде ремонт ‘гідравлічної частини’. Впринципі не дивина що тут теж було все убите, навіть враховуючи те що працює в маслі. Приступив до дефектовки того металолому.

Одною з головних складових цієї частини є направляюча, в цьому випадку то пруток діаметром  8 з різьбами на кінці. Оригінальний пруток мав виробітку в 3 десятки, про нормальну роботу вузла і говорити не потрібно. І як завжди найцікавіша частина, це пошуки. Почав я з пошуку каліброваного прутка такого діаметру, перепитав по металобазах. І зайшов на наш форум в барахолку. І натрапив на оголошення форумчанина під ніком – Полтавчанин. В нього в продажі був шліфований нержавійочний пруток! Але була проблемка в довжині прутка, поговоривши з Денисом вияснили що можливо вдасться такий знайти, точніше таких два прутка. Все-таки вийшло! Прикупив ці прутки, то взагалі космос. Респект Полтавчанину, дуже класний матеріал для такий і не тільки робіт.  Чистота звісно не така як на направляйках після шліфовки, але теж дуже добра. І циліндричність прутка дуже класна, що дуже важливо для такого вузла. Власне на них і нарізали різьби і підігнали по габариту. Потім зайнялися циліндрами в яких ходить поршень який сидить на цьому прутку. Кришку циліндра завтлулили і зазор між втулкою і прутком становив 4 сотки в найбільшому місці. Що гадаю гарний результат. Також виготовлений новий поршень, він трохи відрізняється від оригінального, і зроблений з БрАЖ 9-4 (оригінальний стальний, на чугуній не схоже). Вдалось підігнати поршні в зазор 5 соток з корпусом циліндра. Звісно він мав виробітку в вигляді 'бочки', зазор вказаний максимальний. Хотів їх теж освіжити, але на таку довжину нічим не залізеш, а робити спец. розгортку не мав бажання, залишив так. Трохи змінена конструкція фікасіції, в оригіналі був штифт і різьба М7, нарізали М6 і відповідно в поршні діаметр 6. Дистанійну втулку теж виготовили нову. Замість корончатої гайки яка фіксувалась шплінтом, поставив гайку з пластиковим кільцем. Важливо зберегти соосність між внутрішньою поверхньою циліндра і отвором в кришці циліндра. Досягається шляхом виставлення циліндра, потім розточкою кришки разом з циліндром, запресокою втулки і фінальною розточокою. Після зборки спробували заткнути пальцем нижній отвір і потягнути за шток, палець добре ‘присосувало’, створювався вакуум.

На перших фото оригінальний шток, на інших вже нержавійка і вже готовий поршень.  

IMG_20191012_161857_800.jpgi.gif

IMG_20191012_161903_800.jpgi.gif

IMG_20191113_181726_164_800.jpgi.gif

IMG_20191113_181728_464_800.jpgi.gif

IMG_20191119_213842_800.jpgi.gif

IMG_20191119_213849_800.jpgi.gif

IMG_20191119_213856_800.jpgi.gif

IMG_20191119_213930_800.jpgi.gif

IMG_20191119_213941_800.jpgi.gif

IMG_20191119_213954_800.jpgi.gif

Далі будеB|

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, sanlevdb сказал:

Кришку циліндра завтлулили і зазор між втулкою і прутком становив 4 сотки в найбільшому місці. Що гадаю гарний результат.

Первый выезд покажет. Увеличить диаметр отверстия проще, чем уменьшить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Думаю несоосність яка є і зазори тому мішати не будуть. І компенсують одне одного. Правильно що перший виїзд покаже як то працювати буде. Хотілось би просто зробити все плотненько. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, sanlevdb сказал:

Хотілось би просто зробити все плотненько.

А каким образом масло, попавшее в надпоршневую полость цилиндра, будет эту полость покидать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец А там есть отверстия внизу на цилиндре, таким же образом и попадать туда собственно) 

Эта часть предназначена для гашения колебаний самой пружины во время работы последней, так как при отсутствии такого, подвеска просто играла и мы б ехали качаясь, как на конеxD

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, sanlevdb сказал:

@Красноармеец А там есть отверстия внизу на цилиндре, таким же образом и попадать туда собственно) 

Эта часть предназначена для гашения колебаний самой пружины во время работы последней, так как при отсутствии такого, подвеска просто играла и мы б ехали качаясь, как на конеxD

Речь идет о том,что возможно при работе пера,демпферирование будет сильнее,чем надо....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все ясно. Вы, молодой человек, совершенно не представляете как должен работать данный узел. С таким раскладом есть шанс ехать как на велике "Украина".

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KOLIAN75 А вот о чём разговор, посмотрим что будет. Как писалось выше, выезд покажет. 

@Красноармеец Поясните тогда, желательно на ссылки на источники. Гидравлическая часть, насколько я знаю гасит колебания и смягчает удары. у нас же не классический гидравилический амортизатор. Может чего-то не знаю, мало ли. 

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не могу сейчас писать много букв.

Вот .

Смотреть с 12 минуты.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Відео я подивився, сподобались стакани) Але нічого нового я не зробив, просто відновив те що вийшло з ладу. І показав як це зробив з описом і фото, тому думаю ми не так один одного зрозуміли. А так якщо будуть питання то звернусь) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гидравлика работает ( должна работать) так:

При наезде на препятствие цилиндр вместе со скользящей трубой и колесом движится в верх при этом масло, находящееся в подпоршневой полости, через сегменты поршня открывает клапан и перетекает в надпоршневую полость. Как только пружины начали вытаскивать колесо обратно - масло, находящееся в надпоршневой полости, закрывает клапан и в подпоршневую полость не перетекает, а выдавливается через "жиклер" - кольцевой зазор образованный крышкой цилиндра и штоком. Параллельно происходит всас в подпоршневую полость. 

Так вот к чему я веду. Если масло не будит успевать выходить через зазор в 4 сотки ( я почти уверен что именно так и будит) то будит эффект сухаря. При чем вилка заклинит в сложенном состоянии. Как вариант попробовать масло с высокой текучестью. Если не поможет - доработать напильником крышку цилиндра.)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Дякую за пояснення. Напилінг то діло незамінне коли маєш справу з такою технікою. Тому як казали вище, результати виїздів покажуть. Хоча раз така справа то на стадії зборки перевірю. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вечір добрий тим хто блукає на теренах всесвітньої павутини) 

Невідкладні справи забирали вільний час в ‘холодні’ зимові вечори, тому тема не поповнялась. Але настало тепло, і можна продовжуватиxD

В продовження і власне завершення циклу дописів про вилку поговоримо про стакани (корпуси манжет) вилки, чи як правильно їх назвати. Власне кажучи оригінальна конструкція мене не влаштовувала тим що там була тільки одна манжета і поясок волока. В який з часом набивається пісок з дороги і він виконує роль ‘наждачки’. І витирає направляйки ще швидше ніж то зробили б втулки. Покрутив в руках старі корпуси, і надумав трохи їх змінити. Вживити в них ще одину манжету, які є у вільному продажі для Іж-ів, а для того щоб знімати бруд з направляйкі встановити брудозйомну манжету від гідроциліндра. По своїй суті, те що я зробив то колхоз, і зроблено це для того щоб продовжити життя направляйок.

Конструкція така, є стакан який накручується на нижні стакани вилки, в який встановлюються дві манжети, між ними встає дистанційне кільце. В кришці на стакани є посадка під брудозйомну манжету, вона туди запресовується. Зроблено так що кришка затискає манжети від лінійного переміщення і манжети не дають собою випасти брудозйомній коли вилка працює (точніше в момент поглинання нерівності дороги). Розміри манжет підібрані мак сильно близькі до діаметрів пера. Вийшло що на 2 і 3 десятки вони менші ніж потрібно, в результаті вони добре так знімають все що є на направляйках. Вони поліуретану, свіжих фото немає, прикріплю одне фото з сверлами. Дві манжети теж добре обжимають пера, якщо буде вільно то можна ‘підкрутити’ пружинки. Гарна думка приходить після того як вже все зроблено, кришку можна було впринципі зробити щоб вона закручувалась в середину (так як в оригіналі) на ній же зробити шліци для затягування. Але вже як зробив. Головне щоб працювало, і не сифонило ніде)

Корпуси вже готові, але поки що знаходяться в виконавця. Там ще є деталі в процесі виготовлення, тому поки що так. Як буде працювати покаже перший виїзд) (якщо комусь потрібні креслення того звертайтесь, скину без проблем)

0_02_0a_1dba8e275e9a7fbaa5b4b555_800.jpgi.gif

0_02_0a_13502b3598dcbac703b0b537_800.jpgi.gif

0_02_0a_bb5b44a6de1c03d08d57ce25_800.jpgi.gif

0_02_0a_eac49433669fa009743f2c6b_800.jpgi.gif

IMG_20191012_104915_453_800.jpgi.gif

yvyavyvayva_800.jpgi.gif

Далі будеB|

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да будет вспышка бензина и воздуха!

Сьогодні мова піде про поршень, з яким у мене тісні і любовні відносини. Які дійшли до логічного закінчення, ну майже дійшли до кінця. Залишилось не так багато щоб закінчити з циліндро поршневою групою, але про все по порядку.

З самого початку відновлення залізного коня, стало питання ремонту циліндро-поршнеовї групи. Циліндр під розточку і покупка нового поршня з пальцем і ремонтом втулки шатуна. Задавши з самого початку курс на якісний ремонт, щоб потім отримувати задоволення, а не нерви собі портити. Перечитавши купу форумів, зупинив свій вибір на Польських поршнях компанії Альмот. Знайшовши де їх можна купити, купив на ремонт більше. Після цього через деякий час завіс то все на розточку, при мені проміряли циліндр. Вияснилося що він має виробітку таку що потрібно поршень 2-го ремонту, мій пролітає як фанера над Парижом. Продаю я той поршень, навіть весь комплект кільця і палець які були куплені для нього і під цей ремонт. Кільця теж були родом звідти куди їздять на заробітки. Власне зателефонував в магазин і замовив комплект 2-го ремонту. По приходу я розчарувався. Тому що якість була небо і земля, починаючи від литва закінчуючи якістю обробки, фасками, та навіть тим що штифти були вставлені криво. Стало зрозуміло що підсунули мені не поляка, а його китайського друга. Мене це обурило і повернув то все в магазин. Потім вичитав в інтернеті що поляки робили до 1-го ремонту включно, а другого вони ніколи не робили.

Проводивши черговий вечір за переглядом відео на мотоциклетну тематику наткнувся на одного ремонтника з Калініграду який розповідав про поршні які виготовлені з універсальних Чешських відливок. Мене це зацікавило, зв’язався з ним по пошті, він надав посилання на сайт де можна було купити таку універсальну відливку.  Суть полягає в тому що по всіх поверхнях є добрячий запас і можна виготовити те що потрібно тобі. Цей варіант залишив на крайній випадок (тепер розумію що потрібно було тоді так зробити). Продовжив пошук поршня відлити не з ложок. На форумі по 49-му зв’язався з одним продавцем, який продавав поршні. По відгуках їздять і відшкрібати від стінок його не потрібно. Ну взяв я той поршень, про який власне далі і  піде історія. З надією що проблем уже не буде. Віддаю знов на розточку, все зробили як має бути. Хонінговочка, плавненько ходить, те що потрібно. Був момент з пальцем, так як потрібно підібрати під ремонт поршня. Так не знайшовши потрібного накупив за пару грн пару б/у-шних для перешліфовки. Але не став з тим шпішити, пріоритетом було виготовлення пальця під цей поршень. Так як під нього вже був розточений циліндр. Пошуки почалися, увага, з осені 2018 року. Зв’язався з місцевими формумчанами, які могли зробити цементацію. Притом що я не шукав комплексну роботу, знаючи що таке важко буде знайти. Був готовий щоб робилося в окремих місцях різними людьми. Був один який казав що зробить, але потрібно почекати місяць. Я чекав, телефоную. Цікавлюся коли будем робити, у відповідь – я не буду робити. Хай тобі грець. Потім зв’язуюсь з іншим, той сказав щоб зв’язатись в кінці січня місяця 2019 року. Я чекаю два місяці, пишу. У відповідь нічого, пишу ще раз, знов нічого. Просто прочитане повідомлення і все. Та курва, що ж це з людьми. Навіщо казати щоб почекали, а потім навіть не відповідати. Плюнув на це все, зайнявся іншим.

Прийшла середина літа, мені шліфували направляючі на вилку. І взялися за шліфовку пальця під поршень. Але після вимірів вияснилося що, увага, посадкові місця під палець мають конусність 3 сотки, при заводських 4 мікрона! Курва! Кажу підправляй назад, буду вирішувати. Приїжає мені це добро назад. На початку осені, один майстер починає мені  робити всі роботи по передній вилці які висвітлені раніше, задню зірку, розточку кришки під сальник, ремонт ручки газу. А поршень відставив на останнє, так як складна робота. Настає початок грудня, і залишається поршень, майстер каже я нажаль не зможу тобі зробити, і на наступний день мав віддати. Я мав справи і приїхати за ним декілька днів не міг. І стається така штука, приміщення в якому він працював опечатали і він туди попасти не може, як на зло пістон залишився там. Курва! Не буду казати як, на початку січня вдалося його звідти дістати, і він попадає назад до мене. Після того як він озвучив в перших числах грудня, я звернувся до форумчанина під ніком – NIK, з своєю проблемою. З ним до цього працював, він робив втулки для шестерень коробки, ремонт яких є на минулій сторінці теми. Він погодився, але довелося почекати місяць поки вийшло дістати винуваться цієї катавасії. План робіт був наступний – зняти конусність в посадкових отворах поршня, під отриманий розмір зробити палець з цементацією і шліфовкою. Процес пішов, після встановлення на розточний випливає ще одна проблема. Не соосність отворів, для її усунення зняли (увага!) – 0,5 на діаметр! Тобто несоосність була пів міліметра! Курва! Думаю що ж так не везе то, як так криво можна робити деталі. В заводський допуск в 4 мікрони попадаємо, вже добре. Задумався про якість того поршня, якщо так криво зроблений. Тому на початку теми написав, що таке потрібно робити з нуля. Далі палець, сталь – 20Х3ВМФ і цементація, фінальна шліфовка в відповідну посадку. Один палець вийшов бонусом. Втулка шатуна, її потрібно виготовляти нову. Палець то більший став, і вже туди він з таким збільшенням не залізе. Горіла хата, гори і сарай. Втулку робимо з – БрБ2 з термічкою до 34 одиниць твердості. Далі вона буде вживлена в шатун, поки що це в роботі, тому буде пізніше в темі. Всласне кажучи отримавши сьогодні посилку я видихнув, за майже 1,5 роки зробив. Вдруге працюючи з Миколаєм, під ніком – NIK, я задоволений підходом, якістю виконання роботи, людина слова. В оговорені сроки конкретна робота. Дуже відповідальна і педантична людина, рекомендую!

Фото результату, само собою це задоволення не з дешевих. Але того варте. Можливо хтось скаже що поршні можна було підібрати від іншої техніки, не можна було. На яву можна, на дніпри можна. А на Іж – ні! В цьому і проблема, яку вирішити і бути на 100% впевненим в надійності то тільки повністю виготовлення з нуля. За що тепер я готовий заплатити, часу на це все я потратив дуже багато і постарався це донести. Виїзди покажуть що і до чого, надіюсь хоча б тисяч 10 -15 від’їзде. А там уже новий зробити, і навіки впринципі. Пальць і втулка вийшли досить ресурними, вони переживуть напевно 5 таких поршнів, а то і більше. Якось так.      

IMG_0322_800.jpgi.gif

20200120_070244_jpg_23d136e3726709ee5dc9i.gif

20200128_205317_jpg_9d1387bb6fac2df4ef19i.gif

IMG_0319_800.jpgi.gif

IMG_0320_800.jpgi.gif

IMG_0321_800.jpgi.gif

IMG_0323_800.jpgi.gif

IMG_0324_800.jpgi.gif

Далі будеB|

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

надіюсь хоча б тисяч 10 -15 від’їзде

При качественной подготовке всасываемого воздуха - это минимум. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Само собо, оригінальну систему фільтрації буду модернізовувати, встановлювати туди фільтруючі елементи від компресора Дніпро-М. Оригінальна інерційна система не дасть ресурсу, ну ніяк. 
Я більше переживаю за якість самого поршня, враховуючи як він криво зроблений, сам сплав залишається під питанням.

Виїзди покажуть)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поки за вікном лютує зима яка неочікувано прийшла на теплий берег Одеси, відновлення 49-го потихенько йде далі. Мова сьогодні піде про багато-страждальний вузол, відновлення якого зайняло багато часу.  Це механізм вижиму зчеплення. Власне проблема була в тому що від рідної товщини витків в кришці з 5-ти мм, вони були 1,5 мм. Про адекватну роботу механізму і мови немає. Складністю було ще те що кришку незручно закріпити, додаєм до цього 3-х західну трапециідальну різьбу з широким профілем і малим діаметром. І отримуємо вузол за який ніхто не хтів братись, а колхозити щось інше не хотів. Доречі про колхоз і відновлення. Створював темку на форумі, в якій радився з бувалими як це можна зробити. Зразу набігли проффффффффффесіонали які могли зробити це з сигареткою в зубах за 20 хв. Казали і за нарізку на 5-ти координтному ЧПУ, чого тільки не було. 70 рокі назад могли зробити, а зараз без ЧПУ нічого і нікуди. Деградуємо панове. Були і толкові пропозиції та ідеї. Підкинули ідею купити новий черв’як і під нього виготовити втулку, яка мені приглянулась і показалась непоганою. Пошукав в продажі такий черв’як, на фотографіях було відверто кажучи коричнева маса якій не було довіри. Знайшов на перший погляд нормальний черв’як, замовив його. Прийшов той черв’як, подивився я на нього. Пересвідчився в черговий раз, що якщо хочеш зробити добре зроби нове. Паралельно з тим в повідомлення написав форумчанин який продавав пару гвинт і гайку з 4-х західною різьбою, але нажаль вона мені не підійшло по габаритам і ходу різьби. Потім зв’язався з іншим форумчанином, з яким вже працював. Він погодився, але спочатку попробував нарізати з таким профілем, і щоб я після того відправляв. Спробував, не вийшло. Ну думаю, пора писати професіоналам. Зв’язався  з іншим форумчанином, каже без проблем зробимо – відправляй. Це було перед новим роком, телефоную я числа 8-го. Думаю поцікавлюсь, як і що. У відповідь що дивлюся на кришку і вже маю робити, підбирати гітару так як крок 36 ‘не стандартний’ і потрібно порахувати. Думаю добре, почекаю. Через два тижні цікавлюсь як і що. Віз був нині там, питаю як так чому не робим, притому що 8-го числа сказано що вже от от буду робити, закінчу те що в роботі і почну. І що я сроки не казав і мені не горить. Нехай так, але і не було сказано коли хоч начнеться робота і скільки чекати потрібно.  Почекав я тиждень, телефоную знов. Віз був до сих пір там, розмови про гітару і т.д. Короче, сказав щоб відправляв то все назад. Приїжає кришка до мене, я звертаюся до іного формумчанина, обговорили. Він спробував то зробити, вийшло і я відправив кришку. Результат – 3 дні і все готово! Роботою я задоволений і підходом теж – kalasikg. Рекомендую! Є правда нюанс, а саме що хід різьби зберегли, а кількість заходів збільшили, для полегшення нарізки, навіть для зменшення навантаження на різець і його збереження (про що я казав кожному при обговоренні роботи, що головне зберегти хід). На такому діаметрі різати не так просто.  Потім розточена кришка, і запресована втулка з збереженням початкового положення важеля вижиму зчеплення. Фіксація виконана гвинтами.

Все видно по фото, першими підуть фото до ремонту, потім після. Результатом більш ніж задовлений)

Посилання на тему обговорення я прикріплю, і власне і ній дам посилання на цю тему.

zobrazhennia_viber_2020_01_22_12_45_48_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_01_22_12_45_49_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_01_22_12_45_50_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_01_22_12_45_51_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_01_26_13_16_12_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_02_05_09_17_27_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_02_06_10_47_34_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_02_06_10_47_54_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_02_06_10_48_12_8i.gif

zobrazhennia_viber_2020_02_06_10_48_21_8i.gif

Далі будеB|

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бортовий журнал об’єкта під кодовою назвою 49-й. Повідомлення від 11.02.2019.

На дворі бушує сувора зима 2019-20 року, під ногами рипить сніг,а на дворі тріщить мороз. Роботи по відновленню йдуть, але не так як би хотілось. В справу вмішались життєві негаразди, куди ж без них. Через це темп робіт спав, але не  зупинився не дивлячись на морози. Хоча мотоцикл у нас не холоднокровний, а з гарячим серцем яке покаже Кузькину мать!

На сьогоднішній день деякі позиції знаходяться в роботі, деякі в стадії виготовлення або очікування своєї черги. Одна лиш чекає знаходження виконавця, це втулка верхньої головки шатуна, але думаю це теж найближчим часом вирішиться.

Хотілось би частково розповісти про такий вузол як – привід спідометра. А чому частково? Та тому, що інша його половина знаходиться в черзі на роботу, але про неї пізніше. Незважаючи на простоту конструкції, і значні запаси по міцності, шестерні привода і сам корпус доволі сильно постраждали. Причиною того могла стати пилюка яка туди без проблем могла попадати, так як ущільнення там тільки фетр. Який терся по фланцю шестерні, і свою функцію якщо і виконував то не довго, після того туди могли попадати камінці. На всіх колесах які зустрічались, або які бачив в продажі ця проблема яскраво виражена, хоча вже роки йому, нічого вічного не буває. В моєму випадку шестерня і черв’як мали значну виробітку, і в корпусі просто не зачіплювались між собою. Висота зуба не дозволяла це зробити фізично + виробітка в втулках самого корпусу в формі ‘яйця’ впливали на це. Оригінальний привід спідометра на 49-му рідка штука, а ще маючи робочий спідометр який я перевіряв за допомогою одного інструмента з ‘святої трійці’ а саме дрельки, яка повернула стрілку спідометра до небаченої висоти в 140+ км за год. Робили ж тоді спідометри з такими швидкостями, але техніка не їхала стільки. :D Значить почав я шукати хто ж зможе нарізати шестерні з таким параметрами і модулем. Основною проблемою були габарити і модуль 1. Супорт не давав нарізати церв’як такого малого діаметру. Все таки знайшов я людину яка погодилась то зробити. Заготовка в патрон, шестерню в пічку! В оригіналі шестерні були з сталі 20 з цементацією, я ж зробив їх повністю гартованими з твердістю в 50 одиниць. Кріплення фланця до колеса в оригіналі виконується за допомогою закльопок. Які з часом послаблюються і як вийшо в мене фланець міг просто від руки знятись з ступиці. Такий варіант мені не підходив, кріплення фланця  виконується через шпильки які вварені в нього, з іншої сторони будуть гайки. Да, не оригінал, зроблено для зручності в ремонті та заміні. Фланець був приварений після термічки точковим методом, для того щоб не перегрівати шестерню, і проточений. Навіть не так, спочатку приварений, потім розмічено приварено шпильки і чистова проточка в фіналі. І лежить це готове від початку травня місця. На даний момент черв’як чекає круглої шліфовки, як і шестерні коробки передач. Виконані припуски на поверхнях для шліфовки та фінальної підгонки. Міжосьова відстань збережена, все виготовлене по оригінальних деталях та даним по передачі. Поки корпус привода зроблений не буде доти це все лежати буде. До корпусу руки дійшли тільки під кінець листопада, від тоді він стоїть в черзі. Фото стану шестерень приводу спідометра, на сьогоднішній вечір.

4_6_800.jpgi.gif

4_7_800.jpgi.gif

4_8_800.jpgi.gif

photo_2019_05_12_20_17_18_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_08_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_09_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_11_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_12_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_33_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_26_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_25_800.jpgi.gif

photo_2019_06_03_21_18_22_800.jpgi.gif

IMG_bac5f2cc78c192d83e8c3996ec17ae86_V_8i.gif

IMG_20191106_071501_407_800.jpgi.gif

IMG_20191110_183520_800.jpgi.gif

IMG_20191110_183542_800.jpgi.gif

IMG_20191110_183556_800.jpgi.gif

Далі будеB|

 

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

   Вечір добрий! Ліричний відступ від теми, але недалеко від неї відійдем. Вечірнім етюдом буде не відновлення, а те що відбувається навколо мотоцикла.

49-й мігрант або поїздка до дому.

   Почалась та історія тоді коли в шалаші, на той момент, з’явився представник ‘тої’ епохи. Епохи коли елегантність ліній була вище зручності, естетичне задоволення від ‘окуглих форм’ було більше виражене ну власне листя було зеленіше). Пройшло 5,5 років, вже скоро діти які народились тоді підуть в школу. Власне хотів я тоді це чудо, і в думках не було чіткого розуміння як воно має бути/де ремонтувати/як зберігати. А був (і є) запал до тої справи, бажання зробити його ‘як треба’ і бути тим власником техніки з іншого світу – молодості на колесах. Фанатом техніки ‘тих’ часів не являюсь, пару мотоциклів припало до душі, інше то прохідні двох-колісні.

    Першим, що весною 2015 року було зроблено, то розібраний до болта і розкладений по запчастинах в шафу, який був тоді в шалаші. Так він там простояв до весни 2016, якою переїхав в майстерню яку до того часу організував для мотоцикла в себе дома. Паралельно велись роботи, але масштаб був їх маленький. Все-таки така техніка потребує вкладень, станом на 2020 рік стукнуло 65 років як не як. Чим далі заходила справа тим більше я розумів що так бути не може. Тоді я думав, що обійдусь тим що літом і зимою буду приїздити, і робити то все. Відремонтувати всі вузли, потім підігнати все/поварити і т.д. Але час йшов і ставив все на свої місця. Інколи обставини не давали тим займатись взагалі, була майже перерва в рік часу, протягом якого мало що було зроблено. Тоді не зовсім до нього було. Чорна полоса для коня, змінилася білою) Від 2017 року я почав відновлювати вузли, враховуючи те що потрібно то відправляти/забирати посилки. Їздити до дому було не зручно і накладно, від Одеси мені їхати 210 км як не як. Всі знають що студент без передачі з банками обмотаними газетою не студент? Правильно! Замість банок були – залізяки!xD Так, я часто возив запчастини для обміну/ремонту. Особливо ці перевезення припали на кінець 2018 і на весь 2019 рік. Відремонтовані запчастини я відвозив до дому. Ближче до кінця 2019 умови позитивно почались складатись в сенсі листків з дерева інжир, тому багато чого залишилось під ліжком. Та сама вихлопна система, яку я описував на попередній сторінці була вся в коробкі під столом. Різина стояла в ванній кімнаті, під ліжком передня вилка/камери/деталі коробки/кругляки сталі (45, 20Х13, сталь марки - не знаю яка)/набір ключів з першої роботи слюсарем/та інші старі та нові деталі. Осінню 2019 підселили до мене 1-шо курсника, який дивився на те все квадратними очима. Розумію його, от сусід або як прийнято казати ‘сокамерник’ попався.:)

   Час йшов, думки про гараж почали пролітати. І тут мій сокамерник, який з’їхав на 3-му курсі, при проведенні вільного часу в суботній вечорок під ‘мостом на мельницях’ (одесити знають). Каже – я надумав гараж знімати, тебе це цікавить? Звісно цікавить! Розмова перемістилась в іншу локацію, в якій не так шумно. Гараж потрібен нам для різних цілей, але вони не мішають нам обом. Пошуки дали певні результати, знайшовся гаражик як задовільнив нас обох. Як по площі, так по розташуванні/умовах/оплаті. Було 23 грудня 2019, я поїхав на ‘оглядини’ того гаражу, замість того щоб готувати промову на захист диплома магістра, дивився на гараж. Захист якого була назначена на 25-те. Що не вплинуло ні на що) Першим на що звернув увагу при оглядинах, це чи був він сухим. На дворі стояла ‘сувора’ зима, з сирістю, болотом і ‘мрякою’ що ідеально показало б чи вологий він чи ні. Стіни сухі, все сухе, конденсату немає. Те що треба! Електрика підведена, потрібно тільки зробити розводку, що не є проблемою. Щодо опалення гаражу, з підвалу йшла труба яка чудово підходить для відводу диму і відведення тепла також. Далі очі впали на підлогу в якому є драбина в підвал, який був забитий плівкою для виготовлення одноразових контейнерів для їжі, які тут виготовляли. Всі відходи зкидували туди куди я спустився. Крім того різне будівельне сміття пластикові деталі від якогось спортивного мотоцикла БМВ, і барахло яке пішло в альфа тор. Прадва підлога в підвалі була чисто з грунту, і ніякої підкладки або щебеню там не було. Вприципі не критично, і зробити можна. Домовились за умови і суму оплати за це приміщення, пожали руки.

   Першим ділом почали прибирання сміття. Скільки ж цеї плівки було в підвалі, на фото кінцевий результат прибирання підвалу, в який можна було спуститись. До того там все було забито нею і ішим хламом. Не знаю скільки забили альфаторів, але вивезли його багато. Трамбували мішки, виносили рулонами якщо такі були. Докопавши до землі, зрозуміли що потрібно робити підлогу. Ходити по грунту не комільфо, на нього не поставиш столи/стільниці. Це питання почали вирішувати в кінці лютого місяця. Зробили подушку для заливки підлоги, втрамбували все. Спочатку крупне каміння, потім мілке. Зараз все чекає фінальної заливки)

Виникає питання, ми про гараж зібралися говорити чи за мотоцикл? Тема то про мотоцикл!

Так от, поїхав я на новий рік до дому, відпочити. На роботі якраз дали доволі вихідних, майже два тижні. І думаю потрібно буде зайти до чоловіка в якого купував мотоцикл, і прикупити пару запчастин. Після нового року, 3-го числа заїхав до нього на роботу. Побалакали, погодився 4-го підїхати до нього і глянути що там є. А тоді коли були оглядини 49-го я примітив багато запчастин і раму ще одного 49-го. Думаю, гляну що там є, можливо щось буде живе.  І тут зранку 4-го числа мене будять, до мене приїхали. Я такий, хто ж в таку рань приїхав то. Виявилося, що в чоловіка змінились плани і є можливість зараз глянути, а вечором забрати. Швидко збираюсь, і їду з ним. Виліз я на горище, і що я побачив! А побачив я запчастини на півтори 49-х! Раму до нього в зборі! Подивився я на це все, почухав потилицю. Задавив зелену істоту яка робить – ква ква.  Треба забирати все! Зторгувались за ціну всього добра, домовились на вечір. Значить взявши батькову 7-ку бандитського кольору гнилої вишні і з братом поїхали до нього. Виліз я на то горище, почав розбирати все, передавати йому в низ. Через хвилин 20 я зрозумів, що треба було брати буса. В нього все б з одного разу влізло. За дві ходки заберу, нічого страшного. Першим завантажили об’ємні запчастини які нічого не важать, і брат повіз їх до дому. Вертається, вантажим далі. Забили весь багажник крамом, залишилась рама в зібраному стані. Знов я переоцінив можливості жигуля, не було часу її розбирати, надворі стемніло і вантажили з фонариками. Опустив пасажирське крісло, закинув її цілою. Завантажились усі, брат в обнімку з рамою, я за рульом і чоловік на задньому пасажирському. Поїхали ми по бруківці затираючи арки коли розігнався більше ніж потрібно. Таким чином я став власником ще одного 49-го з документами!:D Доповзли до дому і прийнялися то все розвантажувати. Вивалив все на кучу, далі возив тачкою, потім під світлом на дворі сортував де металолом де живі запчастини. На наступний день було не до того, він просто вилетів. 6-го з самого ранку прийнявся то все перевозити і пакувати свій по коробкам для переїзду в гараж. Мені пощастило, і я виловив деякі рідкісні запчастини. Це перемикач світла, але з зламаною кнопкою сигналу і перемикачем. Частина хомута для акб, і кронштейн розпридільчої коробки з самою коробкою. Хотілось би ще масло шприц ще) Ех) І насоси є, але я досі не розібрався де оригінальний насос, вони навіть живі до цього часу виявились.   Упакований мотоцикл чекав свого часу приїзду, а точніше підготовки гаражу про яку сказано вище. І під кінець лютого він приїхав! Через вантажне відділення нової пошти, на палеті він емігрував під виглядом коробок в місто на березі чорного моря. Забирати його приїхала кіа, в яку влізло все і палета в тому числі) Але перед чим, частина краму до цього емігранта вже була тут, і привезена в гараж. Нарешті! За стільки часу я наблизився до того логічного закінчення якого так чекаю. Є можливість ним зайнятись в повній мірі. Нажаль заїхав я в голий гараж, і нічого там не було. Добре що коли крутив гайки, розжився інструментом і іншим крамом для ремонту. Практично нічого крім вд-шки/проводки/сварки і болгарки/та інших мілких покупок купувати не потрібно. Все було куплено раніше) Навіть паста для миття рук від мазути, і там чекала свого часу. Вже пройшов тиждень від того моменту як він емігрував. Коробки розкладені, робоче місце формується. І що саме головне роботи почали везтись, так як я хочу. Що пришвидшить фінал цієї історії, якою ділюсь з Вами. По мірі просування ремонту мотоциклу я і далі буду розказувати тут, а про обживання в гаражі не бачу сенсу. Це вже зовсім інша тема, для іншого розділу. Та і показувати там особливо нічого, до рівня багатьох чіпмейкерів далеко буде.

Фото буде багато)

IMG_0214_800.jpgi.gif

IMG_0215_800.jpgi.gif

IMG_0216_800.jpgi.gif

IMG_0217_800.jpgi.gif

IMG_0218_800.jpgi.gif

IMG_0219_800.jpgi.gif

IMG_0221_800.jpgi.gif

IMG_0124_800.jpgi.gif

IMG_0127_800.jpgi.gif

IMG_0128_800.jpgi.gif

IMG_0132_800.jpgi.gif

IMG_0133_800.jpgi.gif

IMG_0136_800.jpgi.gif

IMG_0138_800.jpgi.gif

IMG_0145_800.jpgi.gif

IMG_0146_800.jpgi.gif

IMG_0147_800.jpgi.gif

IMG_0148_800.jpgi.gif

IMG_0154_800.jpgi.gif

IMG_0158_800.jpgi.gif

IMG_0151_800.jpgi.gif

IMG_0150_800.jpgi.gif

IMG_0185_800.jpgi.gif

IMG_0189_800.jpgi.gif

IMG_0190_800.jpgi.gif

IMG_0494_800.jpgi.gif

IMG_0496_800.jpgi.gif

IMG_0497_800.jpgi.gif

IMG_0504_800.jpgi.gif

IMG_0507_800.jpgi.gif

IMG_0522_800.jpgi.gif

IMG_0508_800.jpgi.gif

IMG_0510_800.jpgi.gif

IMG_0511_800.jpgi.gif

IMG_0513_800.jpgi.gif

IMG_0512_800.jpgi.gif

Зібравши всі коробки до купи виявилося що він займає багато місця, ніби маленький мотоцикл не багато важить, а місця забрав непогано. На даний момент в гаражі багато перестановок, на фото момент його перевезення. Він уже встиг зайняти свої місця в ящиках, робоча зона стала приймати вигляд такої зони. Обростати полицями, столами і всім необхідним. На вихідним є чим зайнятись)

Якщо кому цікаво, інколи можу кидати фото з робочими процесами в гаражі. Далі буде цікавішеB|

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Технічна перерва або з новими силами.

    Від перевезення мотоцикла в його новий гараж пройшло багато часу. То карантин, то життєві проблеми то елементарні проблеми не давали змоги займатися ним далі. Але як то часто буває, настають сприятливі умови для заняття тим що по душі. За час відсутності на форумі, трохи роботи по мотоциклу було зроблено, але з усім по порядку. Правда хотілося щоб він уже їздив, але як уже є. Головне напрямок  руху і рух по ньому все інше буде.

   Власне кажучи те що було зроблено за цей час, і що буде далі робитись буде висвітлюватись і описуватись. Тема оживе, і не буде мертвим вантажем на форумі. Хронологічна послідовність буде трохи збита, але то ні на що не впливає. Для тих хто слідкує за темою, то не проблема,а  ті хто тут вперше раджу ознайомитись з самого початку)

Набравшись сил продовжуємо відновлення дідуся 49-го.

   Сьогодні поговоримо за всякий дріб’язок, але з акцентом на те як не потрібно робити свою роботу.

Історія почалася минулого року в жовтні місяці, коли стало питання виготовлення нових шпильок, які зтягують підрамники з рамою, стаканів в вилку, та осей коліс. Там ще було про привід спідометра, але то буде окремий допис в якому висвітлю весь процес і модернізацію цього вузла. Зв’язався я з одним виконавцем який погодився взяти ті всі роботи. Заготовки на виготовлення ,креслення і опис все поїхало. З самого початку було оговорено те що потрібно буде почекати пару тижнів, поки дійде моя черга. Інкоил приходили фото процесу виготовлення. Але йшло все дуже довго, і після нового року утворився вакуум. Дзвінки і розмови, що буде все зроблено, завтра почну і т.д. Прочекав я так до початку червня місяця цього року. Виконавець не виконавши частину роботи відправив іншому, який доробив все до кінця. Власне роботою іншого я задоволений. Фещук тобі вітання! Про роботу цього форумчанина буде окремий допис. І тепер я хочу показати в якому стані до мене приїхали деякі деталі. Ні передня вісь, ні задня до кінця не зроблені. Вони перероблялись, тому що залишили малі припуски і під час чистових проходів е вистачило тіла. Навіть переробивши, їх не доробили до кінця. Все буде видно на фото. Після розпаковки посилки я задав собі питання – чи буду я більше звертатись до того хто мені робив частину цих деталей? Відповідь ви знаєте самі, після перегляду фото і 8 місяців очікування мною деталей. Прийдеться тепер доробляти те що не дороблено, чистити від ржавщини. Спочатку фото які скидав мені виконавець, на мої дзвінки. 

0_02_0a_0eaccba6c2ef2bc79c6411fd55d7a487i.gif

0_02_0a_2d7782c374b1c91f55ddc2c3477f7794i.gif

0_02_0a_2e23c7e4be6508b88e83867b39b14a7fi.gif

382870_02_0a_216373745e5f0eb12553764f9d7i.gif

725770_02_0a_eac49433669fa009743f2c6b598i.gif

292190_02_0a_f6c527b08140f7326bd5a8cd025i.gif

Тепер фотографії які я робив сам, після отримання цих деталей.

photo_2020_07_21_15_38_33_800.jpgi.gif

photo_2020_07_21_15_38_44_800.jpgi.gif

86830photo_2020_07_21_15_38_52_2__800.jpi.gif

photo_2020_07_21_15_38_49_800.jpgi.gif

77050photo_2020_07_21_15_38_48_800.jpgi.gif

photo_2020_07_21_15_38_51_800.jpgi.gif

photo_2020_07_21_15_38_34_800.jpgi.gif

photo_2020_07_21_15_38_33_800.jpgi.gif

Далі будеB|

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вперед і тільки вперед.

    За вікном весна і корона, а у нас рух вперед і впевненість в собі.

    Головний герой бере блокнот в руки і здуває з нього пилюку. Взявши ручку і зручно усівшись в кріслі, під тріскотіння дров в каміні продовжує свої записи в бортовому журналі під назвою – ИЖ 49, перші кроки або з почином.

Багато часу пройшло з часу останнього допису в темі. Але роботи не зупинялись. Крок за кроком відновлення продовжувалось. Хронологічність постів які будуть викладатись буде порушена, хоча це і не так важливо, тому що деякі роботи виконувались в проміжку в часі. Інші чекали виконавців, а паралельно робилося щось інше. Будуть пости присвячені гальваніці деталей, там робилось все наскоками. Підготовка і сама гальваніка проводилась  коли був час, і погода.

   Першим дописом в цьому році буде про обода на 49-й. Рано чи пізно кожен стикається з проблемою 8-ки обода мотоцикла/мопеда чи велосипеда. Мене ця біда теж не обійшла боком. Хоча це і не така велика проблема, до певного моменту її можна виправити. Ті хто рівняв 8-ку обода на велосипеді, знає як то робиться. В моєму ж випадку уже шпицями не витягнеш. Удари були характеру – їхав 80 кілометрів в годину і не побачив яму. Маючи два мотоцикла і гору запчастин в тому числі ободів з ступицями, з яких роблю один робочий, було тільки 2 ободи рівних. Але в одному всередині було дуже багато ржавщини, яку було чути коли крутиш ним. В іншому картина була така сама, але трохи краща. Інші обода були в стані металолома, нажаль. Нічого їм не поможе, ні прокатка нічого. На (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников) справи були не краще. Живі колеса були, і не мало. Але наскільки вони живі я не знаю, і купувати кота в мішку не хотів. Та і час не жаліє нічого, де б вони не стояли всерівно то вже давно не нове. А вони ще люблять лопати в місці зварки, а хіба можна побачити всі тріщини? Отожбо. Роблять і нові повністю хромовані обода. Правда почитав я про них не мало, одне що мене спиняло від їх покупки це те що товщина ободів була не велика порівняно з оригіналом. Воно б їздило, враховуючи як я буду їздити на ньому, проте я хочу бути впевненим в ньому. Та і заднє колесо в мене від ‘колясочника’. Годив, думу гадав і натрапив на хлопців одних. Які роблять, як то прийнято зараз казати – кастомні обода. Називаються – Коваль Кастом. Знайти в інтернеті не важко, є канал на ютубі. Подивившись на фотографії їх робіт, коментарі. Вирішив замовити собі)

   Обмолюсь зразу – це не оригінал, і вони лиш здалека схожі. Чому власне вони? А тому що хочу і все) Я не претендую на 100% оригінальність, та і такої цілі не ставив з самого початку. Зробив я замовлення, дав всі необхідні дані для виготовлення і став чекати. Вже не скажу скільки це зайняло по часу, так як паралельно багато чого робилося, та і інші справи займали мене. Пройшло трохи часу, в вайбер прийшло повідомлення з номером накладної, перевірив в додатку і дійсно, їде посилка. І тут вона приходить. Зразу отримавши їх, я по приходу розпакував. Сказати що я довольний, нічого не сказати. Якість була просто на висоті. Ніде немає заусні, ніяких запилів або що. На всіх отворах зняті фасочки. Під рукою був штангель, я взявся міряти їх. Різнотовщинність обода була в межах 5 сотих. А різниця по ширині між ободами максимальна яку я наміряв була 0,1 мм. Як на мене, такі результати більш ніж достатньо для таких деталей. Товщину листа з якого вони зроблені видно на фото, зварний шов, точніше його пляму теж. Зачищений і заполірований в рівень з ободом. Ради цікавості я приклав до скла, щоб хоч якось перевірити площинність диска, не маючи нічого завідома рівного на той момент. Навіть натяку не було, що воно криве. Не знаю яка там технологія їх виготовлення, але ціна = якість. Дуже задовлений результатом, вже не можу дочекатись коли зберу їх з фліперами, новими шпицями. Перевіз їх вже в інший гараж, про який буде пост, вирішив перевірити як надягається покришка. На цьому акцентувалась увага в багатьох коментарях, і самим Коваль Кастомом. Через те що внутрішня частина обода прокатана чуть глибше (тобто внутрішній діаметр менший ніж в оригіналі) покришка сідає значно глибше що дозволяє надягнути її руками. Що є великим плюсом при зборці колеса. Результатом я задоволений на 100%, і думаю на мотоциклі буде виглядати дуже класно, хоч і не оригінал. І традиційно пару фотографій:

14723IMG_6629_800.jpgi.gif

IMG_6630_800.jpgi.gif

IMG_6631_800.jpgi.gif

IMG_6632_800.jpgi.gif

IMG_6633_800.jpgi.gif

IMG_6634_800.jpgi.gif

IMG_6635_800.jpgi.gif

IMG_6636_800.jpgi.gif

IMG_6637_800.jpgi.gif

IMG_6638_800.jpgi.gif

73723IMG_7476_800.jpgi.gif

24891IMG_7477_800.jpgi.gif

IMG_7478_800.jpgi.gif

Далі буде B|

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Еміграт 49 та інші пригоди ‘дєдушки’.

     Прийшов той знаменний час, коли я надумав перевезти другий 49-й до першого. Причиною того стало те що, завжди потрібні були ще запчастини для вибору кращого, або виготовлення нового по старому, і реставрації та відновленні тих запчастин які можливо про запас. За роки відновлення, я навозився запчастин в сумках. Як в одну сторону, так і в іншу, це було до того як взагалі почав знімати гараж. Під ліжком уже не вистачало місця, або вивозиш до дому або з часом в гараж. Та і час рихтовки і підгонки був все ближче. Вибравши вихідні і час, взявши друга на 412-му рушили до мене до дому, після нового року. Автомобілів було мало, як туди так і назад, свята давали про себе знати. В основному фури з якими інколи тягались, хто кого) Хоча по дорозі туди, не тільки з ними тягались. 

     Приїхавши до мене, посидівши вечері залягли спати. На наступний день проснувшись пішли завантажувати в апельсинову блискавку. Спочатку витягнувши все на вулицю, перевезли до машини і потім пакували все всередину. Погода була дуже добра світило сонце, пуста дорога і виючий міст з коробкою переривали цю ідилію, проте колонка з музикою виправляла ситуацію. Іжакочок не так бодрячком біг назад, повний багажник  давав про себе знати, правда стрілка на спідометрі була іншої думки) Враховуючи те що він на газу, це не було проблемою для перетягування канатів з фурами. Був один забавний момент, коли на одній з заправок, на яку заїхали для попопвнення запасів газу. Для цього потрібно було відкривати багажник, в якому лежало придане. І завправщик спитав - по скільки зараз метал?xD Приїхавши під вечір на місце дислокації, вивантажили все. Місця стало менше, до гадалки не ходи, але про все по порядку. Фотографії вийшли доволі класні, і не скажеш що надворі середина зими.

IMG_4783_800.jpgi.gif

IMG_4788_800.jpgi.gif

IMG_4789_800.jpgi.gif

IMG_0290_800.jpgi.gif

IMG_4800_800.jpgi.gif

IMG_4807_800.jpgi.gif

IMG_4809_800.jpgi.gif

33497IMG_4813_800.jpgi.gif

IMG_4819_800.jpgi.gif

IMG_4823_800.jpgi.gif

IMG_0291_800.jpgi.gif

IMG_0292_800.jpgi.gif

IMG_0293_800.jpgi.gif

IMG_0297_800.jpgi.gif

IMG_4826_800.jpgi.gif

IMG_4849_800.jpgi.gif

Далі будеB|

Змінено користувачем sanlevdb
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Квартирне питання, або як їжак міняв нору.

    Їжаки як і все в світі має властивість рости, навіть камінці і ті ростуть. І їм в своїй конурі стає мало місця, та і вже до того часу прийшов до того що треба бути самому. Час переїзду прийшов, далі немає куди. Місця мало, робити щось вже проблематично, так як інколи машина яка стоїть в гаражі заважає тому всьому, ні повернутись, ні чаю попити. В попередньому пості було детально описано процес його пошуку, тут тільки те що стосується переїзду.

    Настав той день, коли 49-тка покинула першу свою точку, і переїхала.

    Який автомобіль краще підійде для перевозки? Правильно! Вже відомий 412-й, його брат по заводу виробнику. Кількість їжаків в одному гаражі просто зашкалювала. Я думав що відкриється чорна діра, в яку затягне нас всіх, але обійшлося. Все придане влізло в прицеп і неспішно направились в сторону нового пристанища. 412-й присів, так як не для нього такі вантажі, та і сам він не високий. Перед цим забрав все що було під ліжком в кімнаті. Прицеп був розрахований під вантажі набагато більші, ніж ми загрузили, тому його кидали постійно на кожній ямі або лежачому поліцейському. Не обійшлось без казусів, по дорозі вилетіла пуста баклашка, яка прилетіла під колеса заді їдучому автомобілю. Нам тоді пояснили в чому були не праві, але все нормально закінчилось) По приїзду все розвантажили, і тимчасово скинули на кучу. Переїзд був два місяці назад, на початку лютого місця. Фотографії переїзду і щасливого квартиранта:

IMG_6565_800.jpgi.gif

65613IMG_6566_800.jpgi.gif

IMG_6567_800.jpgi.gif

IMG_6569_800.jpgi.gif

IMG_6572_800.jpgi.gif

IMG_6575_800.jpgi.gif

IMG_6574_800.jpgi.gif

Далі будеB|

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку