sanlevdb

"Иж 49" Перші кроки, або з почином.

183 повідомлення у цій темі

В 24.12.2019 в 14:36, sanlevdb сказал:

Хотілось би ще оригінальний акумулятор роздобуди і використати його корпус як місце для того щоб заховати сучасні копмлектуючі від запалення, але ті хто мав допомогти з детальними фото і розмірами, щоб хоча б на 3д принтері напечатати, але віз і досі там. 

Могу образмерить, если надо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 27.12.2019 в 22:31, sanlevdb сказал:

@Красноармеец Бачив я там цю тему. Це впринципі єдиний варіант який дає гарантований результат, якщо можна так висловитись то 'правильний ремонт' якщо можна так сказати, хоча правильність ремонту кожен визначає сам. 

Именно так. Чужеродный карб как вариант для оригинального мото не рассматривается. Совсем. Т.к. его не возможно спрятать от чужих глаз. А тот карб уже не один год и не одну тыщу в работе. Все норм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Само собою, не оригінальні деталі (для тих хто в темі) сильно кидаються в очі, а для тих хто «сильно» в темі то оригінальні не відповідні року випуску то взагалі катастрофа. І не хай тільки болти з гайками будуть з іншого року випуску, засміють)

На оригінальність я не перендую і не претендував з самого початку, цей момент зразу пояснив. З к28б він працює як Калашніков, правда треба то налаштувати так, ще та морока (наскільки це правда не знаю, на відповідному форумі так писали).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, sanlevdb сказал:

@Красноармеец Само собою, не оригінальні деталі (для тих хто в темі) сильно кидаються в очі, а для тих хто «сильно» в темі то оригінальні не відповідні року випуску то взагалі катастрофа. І не хай тільки болти з гайками будуть з іншого року випуску, засміють)

А еще должен быть воздух в шинах и пыль с характерным запахом середины прошлого века)))

 

32 минуты назад, sanlevdb сказал:

З к28б він працює як Калашніков, правда треба то налаштувати так, ще та морока (наскільки це правда не знаю, на відповідному форумі так писали).

Если карб изношен - о правильной настройке не может быть и речи. Новый - настраивается элементарно.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец а ще АОЗ щоб стояв, то буде рай для реставратора)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжим розповідь про довгобуд, який всіма силами потискується до логічного кінця - фінальної зборки і показання язика всім хто казав - здай це на металолом і не заморочуйся. Перш за все хочу привітати всіх з новим роком! Побажати сил, натхнення і муз для досягнення цілей! 

Наступні пару дописів хотілося б назвати так:

Операція передня вилка, або як зробити так щоб масло не текло!xD

Думаю всім відома проблема передніх вилок на радянських мотоциклах. Проблеми зазвичай виникали через культуру виробництва і 'грамотних' ремонтників, хоча і рівень техніки був інший, не те що зараз. З усіма ущільненнями, манжетами і тому подібне. Хоча при належному догляді можна було миритись. Екологи в той час були спокійніші, і те що масло текло з усіх щілин мотоциклів не сильно їх хвилювало. Але часи змінюється і ремонтиники бувають різні. От і в мене зіткала проблема убитості і тотальної (вибачте за некультурне слово) 'тєчки' передньої вилки. Рідні направляйки в стані металолому. В 19-му році руки дійшли до неї, хоча розібрана вона була 3 роки тому назад. Пролежавши на полиці до літа 19-го, вона почала свої метаморфози. В яку сторону вони пішли, не скажу, так як сам не знаю. Практичних заїздів поки що немає. Залишаю цей момент на розсуд форумчан. Так от, першим на порядку стали направляючі або по народному пера вилки. Варіанти були різними, взяти готові труби від гідроциліндрів, з ТВЧ загартуванням поверхні і хромуванням (на мою думку самий оптимальний варіант), другий то купівля труби більшою в діаметрі і покриттям і фінальною шліфовкою, третім варіантом була перешліфовка рідних або донорських напрявляйок. Останній момент можливий при умові малого зносу рідних або не велекої різниці в діаметрах з донорськими. В моєму випадку був останній варіант, так вийшло що 3 роки назад (буквально через 2 чи 3 місяці після того яка розібрав свою вилку) вийшло розжитися  вилкою від ИЖ-а постарше, від якого їжака то була вилка сказати не можу, але діаметр напрявляйок був 33 міліметри проти 32-х в оригіналі. Лише з часом я зрозумів наскільки вигідно я обмінявся, правда обмін був чисто символічним, як то принято казати - за пивкоxD Прийнято рішення було перешліфувати їх (в інтернеті можна знайти варіанти проточки робочої частини вилки, але такий варінт мене не задовольняє) . Почалася частина яка мені не подобається, це пошук того хто може зробити таку роботу. Кругла шліфовка не проблема, але не з такими габаритами деталі. Ох наматюкався поки знайшов того хто зможе то зробити, тому в станок не лізе, той може через рік, тому щось мішає між штурвалами. Нарешті знайшов я людину яка допомогла мені з цим. Я вже згадуав його в темі, то - maks96fm (Максим Довгалюк). Найкращим варіантом в даному випадку буде шліфовка на без центровій шліфовкі, але вже як зроблено.

Як проходив процес, виготовились заглушки які вставились в перо, одна була з різьбою інша просто циліндрична посадка. І на центрах шліфувалось перо з люнетом, для того щоб не було бочкопобності. Процес був довгий, жорсткість деталі не велика і при великих подачі її відгинало. Весь процес заняв місяць часу, враховуючи те що я почекав трохи і Максим міг цим занятись коли був вільний час. Вони готові! Розміри після шліфовки були наступними – 31,8 і 31,6 мм, впринципі не сильна різниця з оригінальними. Бочкоподіність вийшла – 1,5 сотих, радіальне биття 2 мікрони (що не сильно важливий параметр в цьому вузлі) :D. Посадки під втулки були відповідно занищені на тій же шліфовці (канавки під кільца до шліфовки на токарному). Відповідаю на запитання чому не взяв трубу від гідроциліндра – я не знайшов відповідного зовнішнього і внутрішнього діаметру труби, а змінювати всю вилку нехотілось, потягне за собою переробки передньої підвіски і не буде схоже на оригінал. Результат роботи на фото, шліфовка рулить і гарний мастер рулять, рекомендую!

0_02_04_ffefeffdeb033e086d8405c3_800.jpgi.gif

250738133_30880_800.jpgi.gif

photo_2019_06_17_18_00_37_800.jpgi.gif

photo_2019_06_17_18_00_40_800.jpgi.gif

0_02_04_a743cdf29c3339f1a4a284ca_800.jpgi.gif

0_02_04_c21bbdcb033b140c37497195_800.jpgi.gif

0_02_04_c4755dbcd50c61552a3e0268_800.jpgi.gif

0_02_04_fbbf44184750a02925bd1741_800.jpgi.gif

0_02_04_45aba60675a366601c29f236_800.jpgi.gif

IMG_20190726_195902_800.jpgi.gif

IMG_20190726_200004_800.jpgi.gif

IMG_20190726_200013_800.jpgi.gif

photo_2019_10_04_21_21_32_800.jpgi.gif

photo_2019_10_04_21_21_36_800.jpgi.gif

Далі будеB|

Змінено користувачем sanlevdb
Доповнив.
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 часа назад, sanlevdb сказал:

Розміри після шліфовки були наступними – 31,8 і 31,6 мм,

А сальники такие существуют в природе?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Цей момент буде висвітлений в подальших дописах про вилку. Це розміри по пам'яті, з часом уточню. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так їх ще бажано похромувати нікель-мідь-хром і розмір вийде на 32 мм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, IMP сказал:

Так їх ще бажано похромувати нікель-мідь-хром і розмір вийде на 32 мм.

Есть информация где это сделают?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP Такий варіант теж розглядався. Я створюваав тему на форумі в якій шукав таке, оголошення знайти можна але перевірені місця набагато краще. Коли телефонуєш в контору, і вони не можуть пояснити яке в них цинкування, то за хром навіть питати не хотілось. Дали контакти людини, яка робила різні покриття, але то 'декоративний' хром був, який в такий умовах зліз би. З радістю би покрив пера хромом. 

Вже впринципі пізно їх покривати. Все підігнано під ці розміри, і переробляти заново не хочеться. 

Змінено користувачем sanlevdb
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KOLIAN75 написав:

Есть информация где это сделают?

Так вже обговорювали десь подібне.  Знайти можливо забивши в гугл, а  sanlevdb буде сам вирішувати де покривати, якщо вирішить таке зробити. Стосовно схеми покриття хромом, то вона мабуть практично всюди однакова — на підслой матового нікелю наноситься антикорозійний слой міді та слой блискучого хрому.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось була тема, правда про цинкування. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP Схема то одинакова, а довготривалість роботи різна. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Красноармеец написав:

А сальники такие существуют в природе?

На сучасних спальниках маслоз'ємна кромка ззовні обтягнута пружинкою. Знімаємо її, розкручуємо (вона має конічний замок), відкушуємо трішки з боку "мами", зкручуємо, ставимо на місце, і вуаля - сальник має більший натяг.

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Володимир Фещук сказал:

На сучасних спальниках маслозатримувальний кромка ззовні обтягнута пружинкою. Знімаємо її, розкручуємо (вона має конічний замок), віжкушуємо трішки з боку "мами", і вуаля, сальник має більший натяг.

А я еще заметил,что на большинстве сальников,и так натяг значительный получается-относительно заявленного внутреннего диаметра.Так что вначале попробовать-примерять,а потом принимать решение.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KOLIAN75 Вот поэтому сальники которые имеют заявленный диаметр 32 мм идеально подошли:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, IMP сказал:

Так їх ще бажано похромувати нікель-мідь-хром і розмір вийде на 32 мм.

Это технология нанесения декоративного хрома, который в данном узле не долго протянет. Тут нужен твердый технический хром, как на штоках гидроцилиндров.

5 часов назад, Володимир Фещук сказал:

На сучасних спальниках маслоз'ємна кромка ззовні обтягнута пружинкою. Знімаємо її, розкручуємо (вона має конічний замок), відкушуємо трішки з боку "мами", зкручуємо, ставимо на місце, і вуаля - сальник має більший натяг.

Да я не вчерашний. Это в станочном деле стаж маленький только.

 

23 часа назад, sanlevdb сказал:

діаметр напрявляйок був 33 міліметри проти 32-х в оригіналі.

Я как то изначально прощелкал этот момент, но от куда такие данные???

На всех ИЖах (за ПС не знаю) диаметр несущих труб вилки 33 мм. 32 даже траверса не зажмет, наверное.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Красноармеец сказал:

Это технология нанесения декоративного хрома, который в данном узле не долго протянет. Тут нужен твердый технический хром, как на штоках гидроцилиндров.

Да я не вчерашний. Это в станочном деле стаж маленький только.

 

Я как то изначально прощелкал этот момент, но от куда такие данные???

На всех ИЖах (за ПС не знаю) диаметр несущих труб вилки 33 мм. 32 даже траверса не зажмет, наверное.

ПС-35мм,хромированые перья м дюралевые стаканы,без каких либо втулок.Болезнь-сжирает хром из за грязи в пыльниках...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, KOLIAN75 сказал:

Есть информация где это сделают?

Даже на оэликс есть предложения. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, KOLIAN75 сказал:

ПС-35мм,хромированые перья м дюралевые стаканы,без каких либо втулок.Болезнь-сжирает хром из за грязи в пыльниках...

Тогда нужно обращаться в конторы, которые гидроцилиндры делают.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Красноармеец сказал:

Тогда нужно обращаться в конторы, которые гидроцилиндры делают.

Та то я так-для информации.За штока знаю-я покупаю периодически для ремонта амортизаторов,и для изготовления втулок.

 

13 минуты назад, Красноармеец сказал:

Даже на оэликс есть предложения. 

Я видел,и взял на заметку,только для декоративных целей-кое что по мото похромировать надо будет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Красноармеец написав:

Да я не вчерашний.

Хіба я сказав щось принизливе вам?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Володимир Фещук сказал:

Хіба я сказав щось принизливе вам?

Вовсе нет. Если дал повод так подумать - прошу пардона. 

1. Когда вал вращается вокруг сальника и когда линейно перемещается относительно его - условия работы не одинаковы.

2. Если автор восстановил родную гидравлику - в этот сальник ещё будит лупить масло под некоторым давлением.

3. Восстановить несущие трубы  - это даже не пол дела. Скользящие так же имеют выработку. Бочка в внутри. И если так и оставить - то это все мартышкин труд. Как бы не были чётко подогнаны втулки, в месте наибольшей выработки скользящей трубы вилка будит люфтить. При таком раскладе даже четкий сальник не справится.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Красноармеец Коли буду дома, то заміряю ті направляйки які були в вилкі, там буде 32 мм. А ті що мені підігнали були 33 мм. Можливо вони не Іжовські, але конус і довжина така сама) 

Притом манжети які продаються на іжаки для вилки мають якраз 32 мм.

Сьогодні вечерком розкажу про стакани для вилки. Там уже більш ясно стане що і до чого. Слідкуйте за темою. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку