Дядя_Уеф

Твердотельное рэле переменного тока из советских оптосимисторов.

86 повідомлень у цій темі

8 часов назад, 032triton сказал:

має бути від 7 до 50 Ом в обидва боки

А між різьбою, та управляючим теж Мегоми у обидва боки?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 07.01.2019 в 13:19, Дядя Уєф сказал:

Якщо середній струм одного буде 40А, та іншого теж 40А. То у цілому у ключа середній буде 80А.

Нет общий ток ключа будет 40А.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 10.01.2019 в 12:29, Дядя Уєф сказал:

А нагрузка чіпляеться до виводу Т2 , я вірно зрозумів? І з нього через резистор живиться МОС3061? 

Тоді питання Т2 це там де різьбовий штир, чт там де вушко?

Повторюю запитання. Може хто знае достеменно?

І ще одне запитання. Так яку мені МОС30хх примінити, щоб управлятиТС122-25, та ТС132-40 на єтапі переходу через "0"?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Усе ж буду саморобні релє виготовляти. Замовив МОС3083 з Китаю,  1 доллар за десяток , з доставкою. Проплатив доллара, і поки чекаю на прибуття, треба друковані платки десь узяти. Ніхто не знае де готові може продають, з перевіреною схемою? Як не знайду, то буду розробляти свою, та замовляти у Харкові виготовлення. За цей час виявилося, що в мене ще симістори різні е. Буду зразу штук 40 плат замовляти. Щоб потім уже наробити тих релє. Треба буде схемку обкашляти, що б усе по умному було.Давайте розглянемо варіянти.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо Ви робите твердотіле реле , то Вам перехід через ноль не потрібно , а от якщо хочете регулювати , то тоді потрібно .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.02.2019 в 11:50, 032triton сказал:

Вам перехід через ноль не потрібно

Чому так ? Я вважаю, що він потрібен завжди, щоб на управляючому не з"являлися 10-коратні імпульси току, коли вимикаеться, та вмикаеться живлення на систему. Та і при інших ситуаціях. А так вже відомо, що у управління ток піде тільки коли на семісторі від 0 до 20 вольт напруги , а не тоді коли він зачинений при 310 вольт стоїть. Може я щось не так розумію? Підправте будь ласка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я це написав із власного досвіду , використовую правда готові оптотиристорні модулі МТОТО80-12 И, які просто відкриваю подачою постійного струму 120мА на світлодіоди .

Де є місце та можливість , то ставив на комутацію ТСО152-80-8 , де один світлодіод , і у якому просто неможливо зробити керування "через ноль", а працює нічим не гірше за МТОТО.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.02.2019 в 09:37, Дядя Уєф сказал:

Давайте розглянемо варіянти

 А какие там варианты? Открываешь ДШ  там все варианты нарисованы. B|

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 21.02.2019 в 02:03, Captain_Nemo сказал:

А какие там варианты?

Ну там какие элементы использовать для т.н. "скраббера", в каких конкретно случаях. Что из наследия СССР для этого применимо?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Дядя Уєф сказал:

Ну там какие элементы использовать для т.н. "скраббера", в каких конкретно случаях. Что из наследия СССР для этого применимо?

Вітаю! А навіщо так складно? Датчик протоку води і контактор, все через УЗО. Подібна річ працює більше 10 років, один раз спрацювало УЗО. Волога трохи попала.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, 33vic сказал:

А навіщо так складно?

Треба, щоб тихо було. При чому тут датчик протоку? В мене просто бачок з підігрівом. треба блокіровку, щоб тен сухим не залишався. В мене усе зазаемлене.

А семісторне реле завжди у господарстві знадобиться.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, Дядя Уєф сказал:

Треба, щоб тихо було. При чому тут датчик протоку? В мене просто бачок з підігрівом. треба блокіровку, щоб тен сухим не залишався. В мене усе зазаемлене.

А семісторне реле завжди у господарстві знадобиться.

Я мав на увазі аналог проточного нагрівача. Відкрив, ввімкнувя, тече підігріта вода. Закрив - вимкнувся. Підігрів води, зі схемою на симісторах (в різних віріаціях),  в ємності в вигляді бака в мене працює з 1975 року і по цей час. Мені не подобається. Складно , не надійно, не практично, не економно і завжди виходить з ладу в самий не підходячий момент. Зараз збираю третій проточний , на 9 кВт. Аяк у Вас буде наповнюватись бак, вручну? автоматично? може я щось десь пропустив.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, 33vic сказал:

Аяк у Вас буде наповнюватись бак, вручну?

Наповнюеться поки що у ручну, але мрію про автоматичний режим. Крани з єлектроприводом придбав вже. Бак накопичувальний взагалі, але мае можливість підігріву. 17 років прослужив, а тепер на модернізації . Ох і грязі у ньому було , при тому, що через фільтр вода подавалася, і ніяких анодів у ньому не було. Оздоблюю китайським датчиком рівня, щоб тен сухим не залишався. 

До речі ця штучка з магніевими анодами мабуть черновий підсадок споживача на розхідники, та обслуговування.

До речі.

Тут іще питання виникло. Якої полярності імпульси потрібно подавати на управління семістором і відносно якого з основних єлектродів?

У мене вони у корпусах, де один вивід з різьбою, а інший з вушком.

Може ви знаете відповідь?

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Наповнюеться поки що у ручну, але мрію про автоматичний режим...

 Прошу прощения, может чего не так понял, но обвязка таких подогревателей сама предусматривает защиту от опорожнения и автозаполнение.

Для этого кран ставится на входе в бак, а слив делается сверху бака. 

В советские времена были даже спецсмесители для такой схемы.

Змінено користувачем Aluma
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Aluma сказал:

Прошу прощения, может чего не так понял

Я використовую інше ршення. Бак наповнюеться з стояка та випорожняеться у систему по одній тій самій трубі. Коли він підключений до сисеми. то вода йде самотьоком. усе це забезпечуеться відповідною коммутаціею кранами. Система не дуже приемна у єусплуатації, але якось за 17 років використання ,вже звикли. Бак розташований на стелі, то е ще й резервним на усяк випадок, ну і функція підігріву теж присутня.Бак плескатий, тому тиску у ньому немае. Тепла вода йде по тім самим трубам, що й холодна, завдяки коммутації. Гріеться ТЄНом ,  до 40 градусів, через капілярне реле . Єкономія через те, що самотьоком багато води не виливаеться, при користуванні. Створена система такою через те, що у ті часи  мені було простіше  усе робити самому з дармових , або мойже дармових матеріалів. А так самі недоліки у ній. Хоча досить надійна, та ремонтопригодна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня электрокотлом управляет вот эта плата за 50грн

Screenshot_2.png

А коммутирует вот это реле за 100грн, два года полёт нормальный.

Screenshot_3.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Алексей2013 сказал:

У меня электрокотлом управляет вот эта плата за 50грн

Хорошая платка. Но у меня чистая электромеханика. Капилярное рэле на 16а коммутации. Оно в моем режиме еше 170 лет будет исправно работать.

Реле тоже хорошее, но куда ж мне тогда семисторы девать. А если его прямо из Китая заказать, то вообще гривень 40 стоить будет.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин назад, Дядя Уєф написав:

Я використовую інше ршення.

 Вон у Вас как сделано! Понял, спасибо.

Да, для неск. точек разбора классическая разводка неудобна.

 Датчик заполнения стиралок-автоматов весьма простая и надежная штуковина, но врезка в бак нужна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 час назад, Дядя Уєф сказал:

У мене вони у корпусах, де один вивід з різьбою, а інший з вушком.

Тиристор відкривається позитивним струмом відносно катода. У симетричного тиристора (симистора) все трохи складніше. У нього є умовний катод ( куди показаний управляючиий електрод) і умовний анод.  Трьохквадрантні (не буду вдаватись в деталі, там все доволі складно) ТС 122 відкриваються струмом з умовного аноду (це різьба). Резистор між різьбою та управляючим електродом і емність між управляючим електродом і вушком (фазоздвигаючий ланцюг). Типову схему вмикання цих симисторів можна легко знайти і вибрати собі найбільш зручну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, 33vic сказал:

Типову схему вмикання цих симисторів можна легко знайти

Дякую. Буду легко шукати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Дядя Уєф сказал:

Дякую. Буду легко шукати.

Ті що замовили МОС3083 відмінно Вам підійдуть. Або з офіційного , там також є типова:

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/5044/MOTOROLA/MOC3083.html

moc3041-standart-schematic.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так а де на цій схемі різьба, а де вушко?

4 минуты назад, 33vic сказал:

Або з офіційного , там також є типова:

І яка повинна бути потужність резисторів на типовій схемі?

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І яка потужність отих резисторів на типовій схемі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 20.01.2019 в 10:38, Дядя Уєф сказал:

ТС122-25

Дрібне доповнення - ТС122 взагалі не дуже вдала серія. Щось для ширпотребу. Багато виходів з ладу. Але якщо у Вас їх з 1000 штук , то можна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, 33vic сказал:

не дуже вдала серія.

Штук 20 валяеться, ще й інщі якись е . Треба використовувати, та дивитись як піде. Ну не сдавати ж на лом, а купувати FORTE.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку