Павел С

Барабанний переключатель БП1-161

11 повідомлень у цій темі

Прошу допомогти порадою, чим можна замінити переключатель бп1-161.

Маю станок ЛТ-11, на ньому стоїть цей перемикач, але він вигорівший. Обшукав ввесь інет нічого не знайшов.

Може в кого, хто займається електрикою, знайдеться, або хто знає до кого звернутися прошу допомоги. Буду вдячний!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я не эксперт, и не знаю ваших намерений найти именно такой переключатель, но могу Вам предложить некую альтернативу.

Данный переключатель можно заменить достаточно простым и дешевым галетником (он оставит ощущения "переключения" и достаточно массивный). К нему, необходимо сделать наборы электронных ключей симисторах, например на BTA16-600BWRG ( около 15грн). Разместить это всё на не большом радиаторе и перекоммутировать соответствии с Вашей схемой переключателя.

Если грамотно подойти к схеме, зашунтировать входы супрессорами, или даже использовать оптопары, данное решение будет не хуже чем оригинальный переключатель, и гораздо дешевле, если это реализовывать на механических или твердотельных реле.

Естественно это можно реализовать на МОSFET или IGBT транзисторах (насчет этих не уверен, так как может появиться ступенька при переходах близких к 0), но их самих понадобится в 2 раза больше по количеству, да и они немного дороже IRFP460A (400v 20а - 40грн) хотя учитывая попарную работу можно смело ставить на 7-12А) IRF740 (400v 10a - 22грн)

Вот как пример схемы реализации.

 

Симистор:

http://velikodniy.github.io/assets/2017-01-06-power-control/triac-snubber.png

Полевики

shema2.jpg

Змінено користувачем observer
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вечір добрий. Чи можна трішки окладніше про нього. Скільки положень і на який струм хоча б розрахований. 

Вдома маю щось подібне але зараз у відпустці 

По пам'яті 3 положення. Перемикання за допомогою замкового механізму і щонайменше 6 пар контактів 

Точніше можу сказати після 15 числа

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можно заменить переключателем типа УП 53... там только програму набрать под себя нужно, и на ток 16А расчитаны. Не раз менял барабанные переключатели на на ключи УП на старых сварочных.Вот как он выглядит

723295706_w640_h640_pereklyuchatel-up5314-b53.jpg

Змінено користувачем Proffkrivbass
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

40213847_w640_h640_pereklyuchateli-paket

 

Можно подобрать похожий по коммутации современный, но придётся колхозить лицевую панельку и рукоятку, чтобы он встал на станок как родной.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, DrDima77 сказал:

Вечір добрий. Чи можна трішки окладніше про нього. Скільки положень і на який струм хоча б розрахований. 

Вдома маю щось подібне але зараз у відпустці 

По пам'яті 3 положення. Перемикання за допомогою замкового механізму і щонайменше 6 пар контактів 

Точніше можу сказати після 15 числа

 

 

Насколько я понял, на станке этот переключатель напрямую управляет главным двигателем,

поэтому контакты должны выдерживать пусковой ток 2,2 КВт мотора.

3 положения 6пар контактов, в среднем положении все контакты разомкнуты,

крайние положения замыкают по 3 пары своих контактов.

Рукоятка включения соединяется через валик вдоль станины с переключателем через шарнирную тягу.

Фиксация жёсткая, чтобы избежать случайного включения.

 

У всех подобных переключателей квадратный валик, на котором сидят кулачки, управляющие контактной группой,

механизм фиксации и рукоятка. Хорошо, если у нового будет такой же размер квадрата.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пост ТС от 11 января, прошло полгода с момента публикации.9_9

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ні. В мене невеличкий синій як на останньому фото. Точно 2.2 кВт не зкомутує

А ваш на всіх парад контактів вигорів ? бо можливо простіше буде зняти напругу з якихось двох контактів в крайніх лівому та правому положенні і тією напругою заживити бобіни електромагнітних контакторів. images.jpeg

 

А якщо мова йдеться про зміну напрямку обертання то варто ставити спарені контактори з захистом 

download.jpeg

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім здоров*я! Дякую за участь! Вийшов з положення. Коли купував станок, в нагрузку дісталась передня бабка від ИТ-1М.

На ній була прикручена електро-шафа. От я на основі неїї і монтую електросхему. Тому, що який перемикач не постав напряму на двигун, він буде вигорать. 

 Складність заміни БП1-161 заключається в тому, що там на станку стоїть зубчата рейка (це для тих хто не вкурсі), яка і переключає той БП, тобто механіку потрібно було зберегти. Розібрав переключатель, викинув усю контактну групу, залишив всю механіку. На основі неї змонтував перемикач на концевиках (типу як на фрезерних включається стіл), через них іде ток управління на пускачі.

 Ну десь приблизно так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Georgy написав:

 

 

 

 

Змінено користувачем Павел С
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У мене не квадрат на перемикачі, а скоріше трикутник, вірніше дві лиски під кутом приблизно 60грд, от на той трикутник насажена шестерня яку прокручує рейка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку