Fusion

Налаштування поворотної осі в MACH3

13 повідомлень у цій темі

Усім доброго дня.

Допоможіть правильно налаштувати четверту вісь в MACH3.

Саму вісь підключив, все працює нормально, але є "АЛЕ". При виконанні переміщень після команди G93 (коли вказується час на виконання переміщення, а не швидкість), вісь інколи "клинить". Я так гадаю, що мач пробує використати прискорення/швидкість більшу, ніж може виконати сама вісь (у мене максимальна швидкість четвертої вісі 1500 гр/хв).

Як це побороти?

Заздалегідь дякую!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Попробуй скорость снизить раза в два.

Какая редукция оси?Сколько шагов на оборот?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ускорение уменьшить попробуйте.

Остальные оси нормально ездят?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Fusion написав:

Усім доброго дня.

Допоможіть правильно налаштувати четверту вісь в MACH3.

Саму вісь підключив, все працює нормально, але є "АЛЕ". При виконанні переміщень після команди G93 (коли вказується час на виконання переміщення, а не швидкість), вісь інколи "клинить". Я так гадаю, що мач пробує використати прискорення/швидкість більшу, ніж може виконати сама вісь (у мене максимальна швидкість четвертої вісі 1500 гр/хв).

Як це побороти?

Заздалегідь дякую!

Швидше за все перевищена частота видачі сигналів і порт вилітає. Попробуйте перерахувати частоту імпульсів на макс. швидкості. Треба вкласти її в 40 кілогерц. Дискретість збільшиться, але стабільність виросте. Або якщо потрібна іменно така дискретність, то зменшуйте макс. швидкість. Прискорення на цей глюк не впливає. При перевищенні прискорення будуть пропуски кроку.

Змінено користувачем andrysir1
Доповнення.
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.01.2019 в 08:47, UR3UB сказал:

Попробуй скорость снизить раза в два.

Какая редукция оси?Сколько шагов на оборот?

Редукція 1:144 (1:72 - сам столик, 1:2 на ремні привід столика). На драйвері мікрокрок 1:8

В 29.01.2019 в 09:25, Blitzen сказал:

Ускорение уменьшить попробуйте.

Остальные оси нормально ездят?

Решта осей їздить чудово, проблеми тільки із даною віссю і ТІЛЬКИ при використанні команди G93.

В 29.01.2019 в 10:01, andrysir1 сказал:

Швидше за все перевищена частота видачі сигналів і порт вилітає. Попробуйте перерахувати частоту імпульсів на макс. швидкості. Треба вкласти її в 40 кілогерц. Дискретість збільшиться, але стабільність виросте. Або якщо потрібна іменно така дискретність, то зменшуйте макс. швидкість. Прискорення на цей глюк не впливає. При перевищенні прискорення будуть пропуски кроку.

Kernel Speed: 25000Hz

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Может быть еще проблема в пиратской версии матча, попробуйте другую сборку

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перевірте режим роботи LPT в сетапі BIOSа, там не все так однозначно.
Перевірте "полярність" імпульсів які видає LPT(рівні логічних одиниці та нуля) та необхідне для драйверу, інколи треба змінити на протилежну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Fusion дайте приклад програми на якій глючить. Цікавлять значення подачі при ж93 і відстань яку долає вісь в кадрику. 

Думаю команда ж93 має перевагу над звичайною подачею і імпульси інтерполятор розраховує виходячи з часу виконання кадру, а не швидкості, тому звичайне прискорення, швидкість, та частота ролі не грають бо інтерполятор іх розраховує по новому. А там може появитись частота виходу імпульсів, прискорення та подача така, яку Ваша механіка чи сам мач відпрацювати не може. 

Змінено користувачем andrysir1
Доповнення
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, Dzhus сказал:

Может быть еще проблема в пиратской версии матча, попробуйте другую сборку

У мене офіційна версія МАЧ3

17 часов назад, andrysir1 сказал:

@Fusion дайте приклад програми на якій глючить. Цікавлять значення подачі при ж93 і відстань яку долає вісь в кадрику. 

Думаю команда ж93 має перевагу над звичайною подачею і імпульси інтерполятор розраховує виходячи з часу виконання кадру, а не швидкості, тому звичайне прискорення, швидкість, та частота ролі не грають бо інтерполятор іх розраховує по новому. А там може появитись частота виходу імпульсів, прискорення та подача така, яку Ваша механіка чи сам мач відпрацювати не може. 

Ось сама програма

Bust_1#1_Геометр. операция.tap

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, hopscotch сказал:

Перевірте режим роботи LPT в сетапі BIOSа, там не все так однозначно.
Перевірте "полярність" імпульсів які видає LPT(рівні логічних одиниці та нуля) та необхідне для драйверу, інколи треба змінити на протилежну.

Не думаю, що із цим проблема. Все ж інше працює нормально.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

глянув Вашу програму. Виходячи з неї перше переміщення поворотної осі на  26 градусів пройде за 0,45 секунди приблизно. Проте краще пояснити на наступних рухах поворотної осі.  Там йде поворот на 360 за 1/13,1 хвилини, то те саме що і 13,1 об/хв. Виходячи з редукції наданої Вами оберти двигуна будуть в районі 2000.  Які Ви мотори викорисовуєте? Шаговик нормально крутитись на таких обертах не буде, якщо взгалі буде крутитись. Частота виходу імпульсів теж буде високою.

Якщо вісь нормально крутиться при 1500 град/хв це приблизно 4,15-4,2 об/хв. Попробуйте зменшити всі подачі в програмі втриччі, є великий шанс, що програма виконається без глюків. Відпишіть про результати. Правда при цьому зміниться швидкість різання. Швидкість різання розраховує КАМсистема сама чи Ви її задаєте при моделюванні обробки?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.02.2019 в 18:46, andrysir1 сказал:

глянув Вашу програму. Виходячи з неї перше переміщення поворотної осі на  26 градусів пройде за 0,45 секунди приблизно. Проте краще пояснити на наступних рухах поворотної осі.  Там йде поворот на 360 за 1/13,1 хвилини, то те саме що і 13,1 об/хв. Виходячи з редукції наданої Вами оберти двигуна будуть в районі 2000.  Які Ви мотори викорисовуєте? Шаговик нормально крутитись на таких обертах не буде, якщо взгалі буде крутитись. Частота виходу імпульсів теж буде високою.

Якщо вісь нормально крутиться при 1500 град/хв це приблизно 4,15-4,2 об/хв. Попробуйте зменшити всі подачі в програмі втриччі, є великий шанс, що програма виконається без глюків. Відпишіть про результати. Правда при цьому зміниться швидкість різання. Швидкість різання розраховує КАМсистема сама чи Ви її задаєте при моделюванні обробки?

 

Двигун з моментом 18кг/см. Швидкість можна задати у КАМ програмі. Спробую зменшити її, але тоді ця програма буде дійсно дуже повільно виконуватись... Я програму робив у DeskProto, можливо порадите якусь іншу КАМ систему для подібних задач? Це фрезерування СТЛ на поворотній осі (3д барельєф).

Для інших задач я використовую Fusion 360, але там немає такої функції :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У Вас проблема в дуже великому передаточному числу редуктора, через що , якщо я правильно зрозумів макс. швидкість поворотної осі 1500гр/хв, то це чуть більше 4 об/хв. То є дуже мало для 3д фрезеровки. Поворотна вісь тормозить роботу всієї програми, навіть коли буде працювати на межі. Попробуйте, якщо є можливість переставити шківи місцями, щоб зменшити редукцію. Але тоді можливо моменту мотора не вистачить. При редукції 1:144 нормально і з високою швидкістю буде працювати лише серва. Навіть потужний шаговик з такою редукцією встане через падіння моменту при високих обертах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку