Phelix

Допоможіть вирішити чи вартий уваги станок

30 повідомлень у цій темі

Доброго дня.

Відразу скажу, що я не професіонал, токарного станка ніколи не мав, але давно цікавлюсь цією штукою. У господарстві маю кілька вантажівок, іде будівництво власного будинку.. також є невелике виробництво... тай так люблю я зробити щось у хазяйстві з металу і "всяке" завжди потрібно зробити/обточити, тому вирішив прикупити собі агрегат.

Знайомому у дарственне від діда - прадіда дістався токарний станок з тракторної бригади... станок марки 1Е61М... казали люди - на станку працювали дуже мало, але після розвалу цієї всієї структури - станок просто стояв під накриттям.. на нього попадала вода..трошки сніг... ну і як результат на станинах появилися раковини..

По станку - вчора його оглядав - люфтів немає на на поздовжній, ні на поперечній.. все крутиться дуже туго - але я так підозрюю - що це через тих мінус 9 на дворі... і все масло і грязь попримерзала..

Думаю все відмити/перебрати/перемазати - і малоб ходити..

Основне запитання - яке мене цікавить - так це по станинах. Викладаю фото щоб проконсольтуватися - чи вартий цей станок взагалі уваги зважаючи на те, що знайомий мені віддасть за символічну сумму.. скажімо так - по ціні металолому...

20190125_213007.jpg

20190125_213015.jpg

20190125_213004.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Брудний,засипаний снігом-це не страшно,відмивається, відчищається. Невелика іржа на направяючих не дуже страшно. А решту треба дивитись на місці,мацати, крутити,якщо є можливість включити проточити. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С такими раковинами не наступит ли окончательный пц всему перемещающемуся при использовании по назначению

И люфта на морозе при таком скоплении г и  не должно быть)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я б не задумуючись купив).Раковини то таке...більше мастила буде затримуватись).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Phelix сказал:

знайомий мені віддасть за символічну сумму.. скажімо так - по ціні металолому...

Если так, лучше брать. Ничего не потеряете.

 

И да, его вес в комплектном виде -1650кг

Змінено користувачем DimoR
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо зігнила тільки станина, то однозначно брати. Після ревізії, якщо виявиться, що він труп, то по запчастинах розпродасьте ви його дорожче, ніж купили, бо станки поширені.

 

П. С. Стосовно роботи на ньому, я не настільки оптимістичний, як попередні коментатори, раковини глибокі, зшабрити точно доведеться, бо виробітка в тих місцях дуже швидко з'явиться, краще прошабрити зараз все, поки загальна геометрія збережена, ніж коли нерівномірно позношує станину і неясно по чому базуватись.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю - особиста думка, не експерт, а там рішайте самі... Судя по фото поїло дай боже станину, на скільки глубокі раковини по фото не скажиш, але думаю парою соток, навіть десятками тут не обійдешся. Якщо є бажання шліфонути станину, потратити купу часу і коштів на відновлення, то можете ризикнути... Якщо станина в такому стані, то і інші вузли постраждали, не тільки в станині щястя.. закисщі гайки, гвинтики, підшипники і т.п. можуть не мало клопот надати... Заглядали в передню бабку, коробку подач/передач? 

52 минуты назад, Phelix сказал:

люфтів немає на на поздовжній, ні на поперечній

Не там люфти дивитись треба... Шпиндель в якому стані? Піноль в задній бабці чи не поржавіла? Двигун робочий?
Дивіться, якщо станину не шліфувати, то в раковини буде забиватись стружка, абразив, пил і ще бог знає що... все це "семи мильными шагами" буде зїдати направляючи...

 

1 час назад, Phelix сказал:

У господарстві маю кілька вантажівок, іде будівництво власного будинку.. також є невелике виробництво...

Думаю станок в доброму стані Вам посилу придбати, а за той час, що потратете на відновлення, краще потратьте на заробіток грошей і можливо це буде вигідніше..., но наголошую - рахувати Вам самим прийдеться... Возитись з ним не день ні два, можливо і місяць прийдеться, "вскритие покажет"... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Phelix сказал:

дістався токарний станок з тракторної бригади...

На тракторных бригадах станки не стояли, пусть ни кто не расказывает сказки, что не работал. Он там мантулили свет за очи, аки проклятый. Мантулили без смазки и в пыли. И точил на них всяк кому не лень, а для себя ни кому не лень. И попадали они туда после долгой трудовой жизни в центральных мастерских.Так что вангую , что убит в хлам.

Но при цене +- 5гр кг не прогадаете. Опыта точно наберётесь.

НО... чую темка с подвохом ;)

 

Змінено користувачем Stebium1
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо по ціні лому то я би на Вашому місці взяв! Принаймі досвіду набудете! А от із направляйками біда?

Незнаю чи то я так фото бачу чи що але там шабруванням не плможеж!

Нарахунок тракторної бригади і того що станок мало працював я не вірю!

1 станки на тракторні бригади приходили не нові а вже бу... тобто після арханівських змін на заводах

2 на самих тракторних бригадах їх гвалтували всі і разом...

І на остаток не забувайте що сама "консервація " станка за всі ці роки пішла йому не на користь! 

Так що вибір за Вами!!☺

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, Stebium1 сказал:

На тракторных бригадах станки не стояли, пусть ни кто не расказывает сказки, что не работал. Он там мантулили свет за очи, аки проклятый. Мантулили без смазки и в пыли. И точил на них всяк кому не лень, а для себя ни кому не лень.

Так воно і було, все точно сказав... А зараз те що залишилось в бригадах горе с пополам допрацьовує, про замін підшипників і мови не йде, натягують в три погибелі,  масло якщо є і то скоріше отработка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Phelix сказал:

чи вартий цей станок взагалі уваги зважаючи на те, що знайомий мені віддасть за символічну сумму.. скажімо так - по ціні металолому...

Вартий.   Дешевше  не  буває.  Лише  б  натхнення  у  Вас  вистачило.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за відповіді. Ок - тоді вирішено - беру. Буду думати як його присунути до себе...

Хотів ще запитати на рахунок виставлення станків - як краще його ставити - на резинові підошви/на бруски деревяні, чи просто на бетонну підлогу?

У мене в гаражі залита підлога з бетону, можливо поки не привіз - потрібно щось підготувати?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Phelix сказал:

Дякую всім за відповіді. Ок - тоді вирішено - беру. Буду думати як його присунути до себе...

Хотів ще запитати на рахунок виставлення станків - як краще його ставити - на резинові підошви/на бруски деревяні, чи просто на бетонну підлогу?

У мене в гаражі залита підлога з бетону, можливо поки не привіз - потрібно щось підготувати?

читайте паспорт . цей станок потрібно виставляти по рівню станочному. а потім анкерити. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Віброопори замість брусків краще буде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, kosmos сказал:

Який рівень,там до рівня ше далеко,на труби,зробити чисткк,діагностику,куда його,чи в лом ,чи мати наснагу на лікування.

На направляйках є брови ,видно на фото,і ржа в пів міліметра,після чистки всьо буде розхлябано однозначно.Пару місяців "відпочинку" гарантовані.

станочний рівень) а якщо серйозно . питання була як правильно . а що робити хай хазяїн вирішує.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Stebium1 сказал:

На тракторных бригадах станки не стояли, пусть ни кто не расказывает сказки, что не работал. Он там мантулили свет за очи, аки проклятый. Мантулили без смазки и в пыли. И точил на них всяк кому не лень, а для себя ни кому не лень. И попадали они туда после долгой трудовой жизни в центральных мастерских.Так что вангую , что убит в хлам.

Но при цене +- 5гр кг не прогадаете. Опыта точно наберётесь.

НО... чую темка с подвохом ;)

 

+1 как у меня с языка снял)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы не брал. Труп. Потеряете время и деньги. Со временем захочется нормальный станок, что бы и глаз радовал.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Sanya8270 написав:

Так воно і було, все точно сказав... А зараз те що залишилось в бригадах горе с пополам допрацьовує, про замін підшипників і мови не йде, натягують в три погибелі,  масло якщо є і то скоріше отработка

То ще добре якщо ще хоть щось лишилося! ☺

В нас уже навіть фундамент розтягнули - всьо поросло корчами?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитавши різні гілки форума.. подивившись трохи ютуб як люди відновлюють станки - вирішив ще кілька днів подумати над покупкою...

Можливо дійсно - краще взяти щось дорожче - але щоб працювало..

З понеділка поїду до станка - спробую краще все роздивитись і по мірі можливостей перевірити.

Можливо знаєте - хто щось продає, чи підкажете де ще можна подивитися? Географічно знаходжуся у м. Луцьк, але не проблема переїхати у Львівську/Рівненську/Тернопільську обл.. якщо щось дійсно варте уваги - то можна і дальше їхати.. просто не хочеться часу марнувати на безкінченні пошуки. Так чи інакше - ідеальних мабуть вже не існує - а якщо і існують - то вартують "космос"...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Станина - труп, шабровка до задницы, в раковины будет набиватся стружка какие б ни были скребки, я бы на Вашем месте добавил немного и взял бы что то поменьше для начала но в подьемном состоянии, а так это выброшеные деньги, время, нервы. Станина это дефекты выевленые с первого взгяда, коснетесь дальше Вы поймете. Это чисто мое мнение.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Можу дати телефон відповідальних слюсарів ремонтників в Луцьку, хай глянуть і буде резюме. Але я теж мабуть не взяв би, якщо у Вас немає досвіду-то довгостроковий і затратний проект. Ліпше взяти дорожче робочий верстат , ТО і в роботу...

Змінено користувачем влад55
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купите нормальный станок. Я купил свой 1к62 за 50 тыс + вложил еще 50 сверху на протяжении 1 года. И он больше года стоял неподвижно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Phelix написав:

Почитавши різні гілки форума.. подивившись трохи ютуб як люди відновлюють станки - вирішив ще кілька днів подумати над покупкою...

Можливо дійсно - краще взяти щось дорожче - але щоб працювало..

З понеділка поїду до станка - спробую краще все роздивитись і по мірі можливостей перевірити.

Можливо знаєте - хто щось продає, чи підкажете де ще можна подивитися? Географічно знаходжуся у м. Луцьк, але не проблема переїхати у Львівську/Рівненську/Тернопільську обл.. якщо щось дійсно варте уваги - то можна і дальше їхати.. просто не хочеться часу марнувати на безкінченні пошуки. Так чи інакше - ідеальних мабуть вже не існує - а якщо і існують - то вартують "космос"...

Основне це терпіння !Якщо вам негорить то ви обовязково знайдети потрібний вам верстат. Я на пошуки одного тільки токарного верстата потратив більше півроку ,а взагалі на покупку двох фрезерів плюс оснастка було потрачено 4 роки часу. І  я як і більша половина всіх українців багато грошей немав, а деколи їх взагалі небуло хоть бери і привязуй гроші до кошилька. Але всі версати були куплені за розумні гроші приблизно 10-12 гривнів за кг. і більш менш в нормальному стані. На одному фрезері ще на направляючих ведніється заводська шабровка, ходь верстат з 62 року. Правда був троги розкомплектований. Перш за все купуйте місцеві журнали з оголошенями в бумажному вигляті і свіжі , в першей день їх друку. Тому як ще не всі освоїли інтернет і бажаю вам успіху.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо узагальнити до непристойності, то шабровкою можна і з цільнякового куска чавуну вигризти верстат, питання лише в часі і трудозатратах, тобто "шабровка" буває різною, від "навести мороз", до чорнового зйому матеріалу, як альтернатива фрезеруванню, чи строганню, тому подібні висловлювання

, StarostenkoS написав:

шабровка до задницы

є абсурдними по своїй суті.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Curandero сказал:

є абсурдними по своїй суті.

никто ж не вкладывает в шабровку черновую заготовительную операцию, поэтому и ваш комент абсурдный

в случае автора нужно смотреть первые видео ткача с болгаркой

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку