55 повідомлень у цій темі

3 часа назад, Bogdan сказал:

Нормальних з протяжкою заточок не має

Я ще свої п"ять добавлю вже відомих речей.. Щоб лезо різало й тупилося довго, треба щоб воно мало як найменші риски на  поверхні, які повинні мати напрямок поперек леза. Механізм затуплення такий. На кінці леза після заточки залишаються загострені шипи. Лезо тупиться через те що ті шипи зламуються. Якщо вони мілкі, то площа зламаної п"ятки шипа мала, а якщо шипи великі, то й площа п"ятки вєлика. Таким чином чім мільчиший абразив при доводці, тим краще стоїть лезо. При цому, чим крупніши шипи, тім більше зусилля треба, щоб різати матеріал, який набагато м"кіший за лезо. Тому лезо полірують, щоб різало легенько. Мабуть зрозуміло пояснив.

Тепер чому точити треба поперек леза а не тягти вздовж нього. При заточці вздовж леза , біля ріжучої кромки буде велика кількість параллельних їй глибоких канав, які будуть концентраторами напруги , та при різанні будуть зламуватися не окремі шипи, а цілі полоси кромки. При цому стійкість кромки буде набагато нижчою, ніж при заточці поперек леза. 

Притому на різання впливае наскільки плавна поверхня леза, а при протяжці через твердосплавні пластини, про яку гладкість може йти мова? Ну якось так як міг прояснив, чому я ніколи не буду користуватися тим, що ви Богдане пропонуете. Тільки полірована у дзеркало тоненька кромочка леза під фіксованим кутом. Оце воно.

Змінено користувачем Дядя Уєф
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Дядя Уєф сказал:

Тільки полірована у дзеркало тоненька кромочка леза під фіксованим кутом. Оце воно

Іще хочу доповнити що спуски на кухоних ножах повинні бути зведені майже в нуль. Ті що продаються в нас в хозмагах переважно китайці такіх спусків не мають тому скільки їх не точі різати вони не будуть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
58 минут назад, saks72 сказал:

Ті що продаються в нас в хозмагах переважно китайці такіх спусків не мають тому скільки їх не точі різати вони не будуть

Вот знаете примерно 4е месяца назад жена купила набор Китайских ножей, и о чудо до сих пор режут и не просят заточки. Спуски вогнутая линза. Чесно и сам поражён.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Stebium1 сказал:

Спуски вогнутая линза

У нас в селі таких нема тому ножі роблю собі сам :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ладно. Візьму з собою піввідра каменів, прокатаю їх тисячу км... Переконали.

Чому хотів зось попростіше.

Там купити нормальну точилку просто нереально.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Sanya8270 сказал:

Тут не в зв'язці діло(хоча теж впливає, але більш для каменів), а в абразиві - алмаз як є гостяком, який гризе борозди як плуг так ним і залишається в процессі заточки, а карбід кремнію, оксид алюмінію, особливо натуральні камені мають властивість кришитись, закруглятись, відновлювати зерно, утворювати суспензію, що більш ніжно веде себе з РК, виглажує кромку, не крошить "твердючі породи" сталі + можна добитися мікронаклепу. На практиці все це багато разів провірено. Це все індивідуально і це повинно бути цікавим, повинна тяга до цього бути, в принципі як і в любій справі. 

Звязка грає немалу роль на алмазних брусках.Це перевірено було не один раз.Але є одно но,при камнях з КК,ОЛ одними камнями не обійтись,навіть якщо взяти Борайд то одна серія Т2 не допоможе у всіх випадках,особливо на твердих сталях,для фініша ідеально Naniwa бруски ідуть,але і ціна)) 

,,+ можна добитися мікронаклепу,,-про який мікронаклеп іде мова?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Stebium1 сказал:

жена купила набор Китайских ножей

А ссылочку на Али не могли бы показать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
50 минут назад, Дядя Уєф сказал:

А ссылочку на Али не могли бы показать?

Легко, ловите https://27.ua/ua/shop/nabor-kukhonnykh-aksessuarov-up-underprice-14-predmetov-ld-kh076m-5.html:D

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Stebium1 сказал:

а на кухонниках именно такая не очень твёрдая и таки вязкая, поскольку кухонник не должен крошиться

Це просто зараз валом китайських із 420 нержи в кращому випадку, просто дешеві... А візьміть професійні, особливо японські сталі (а в них це не тільки ринок, а і культура), так японці (і не тільки) кухонні ножі найбільше полюбляють із високовуглецевої (Ao Gami, Ki Gami, Shiro Gami) і гартують десь до 60-63HRС. Не мало чув відгуків, що саме вуглеродка на кухні - зе бест... Дає одну з найкращих заточок (мильного різу), стійка кромка, тому і в опасках в основному вуглеродка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мужики, купите на кухню набор циркониевых ножей и будет вам счастье! :)

Мне их жена даже в руки взять не разрешает...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Sanya8270 сказал:

Це просто зараз валом китайських із 420 нержи в кращому випадку

Не только китай, но и СССР этим грешил и именно об этой категории я и говорил.

Это ножи для аматоров, а это

5 минут назад, Sanya8270 сказал:

особливо японські сталі (а в них це не тільки ринок, а і культура), так японці (і не тільки) кухонні ножі найбільше полюбляють із високовуглецевої (Ao Gami, Ki Gami, Shiro Gami) і гартують десь до 60-63HRС

как Вы и сказали для профи. А знаете сколько стоят профессиональные камни для заточки таких Японских ножей?

Скажу по секрету, ни сколько, их вывоз с территории Японии запрещён.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Дядя Уєф сказал:

Тому лезо полірують

Не завжди зеркало на кромці знак супер заточки, наприклад деякі натуральні камені для фініша і супер фініша дають злегка матову поверхню, но результат буває покраще любого дзеркала... Так ми ще з лекціями своїми і  до карбідів доберемся, які в легованих сталях виступають як їжаки на РК утворюючи мікропилу)))):D
 

 

6 часов назад, saks72 сказал:

китайці такіх спусків не мають тому скільки їх не точі різати вони не будуть

Ніякі спуски їм не допоможуть - там не сталь , а гвозділін)))

 

5 часов назад, Stebium1 сказал:

и о чудо до сих пор режут и не просят заточки

Якщо влаштовує, то добре і не заморочуйтесь... У мене із знайомих лише я "чьокнувся" по заточці, так в них роками не гостряться ножі і вони ними ріжуть, їх влаштовує. 

 

2 часа назад, Rixxed сказал:

особливо на твердих сталях,для фініша ідеально Naniwa бруски ідуть

А точніше для твердих сталей ідеально сет Наніва серії Супер Стоун, дуже подобаються, також прекрасний фініш по твердим і крихким (як помилково кажуть "сухим" сталям) дає натурал Язик Дракона

 

4 часа назад, Bogdan сказал:

Візьму з собою піввідра каменів

)) Навіщо піввідра, один/два маленьких (походний варіант) з головою хватає

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Stebium1 сказал:

А знаете сколько стоят профессиональные камни для заточки таких Японских ножей?

Скажу по секрету, ни сколько, их вывоз с территории Японии запрещён.

Знаю ціну звісно - є наніва чосера 400/1000/3000, наніва супер стоун 5000/10000 із крупної серії.... Господи який, ще секрет наніва - найкраща синтетика і продається вільно, так само як і натуральні професійні япнати. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, Sanya8270 сказал:

Знаю ціну звісно

Нет Вы не понимаете, настоящие камни для заточки весят сотни килограмм, они природны и объявлены достоянием страны. Поинтересуйтесь.

Мне один раз в жизни довелось видеть такой камень в Москве, на Японской выставке "Дизайн традиции и современность"

Там же видел инструмент заточеный на этом камне. И работу этого инструмента. Именно работу, а не инструмент в работе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Sanya8270 сказал:

Не мало чув відгуків, що саме вуглеродка на кухні - зе бест..

Я був заготовив пластини для такого, ножі дуже класні, але постійно полірувати потрібно. Всі, що я собі робив з них - десь "діваються", завжди хтось "стирить".  Точив максимум два рази на рік.

От уявіть, як мені там було - ножі погані, китайського немає нічого, заточні камені - тільки бруски для коси, на дисках - фуфло, були на два камені-диски (конусом) - те саме фуфло. Наточити не реально було, так-сяк, але капєц... 

От і буду везти ножі, камені... )))) 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 28.01.2019 в 22:35, Stebium1 сказал:

настоящие камни для заточки весят сотни килограмм, они природны

А накаяма  і багато інших японських натуралів хіба не справжні???  Продаються камені, там ногу зломиш в них)), звісно є недорогі так собі, але й продають і дуже гарні, якісні камені і вільно і звісно розпиляні до нормальних для ручної роботи розмірів і назвати їх не справжніми вибачте не погоджуюсь, ними бритви заточують і гарно, зернистість доходе до 1мкм +/-... Небезпечна бритва - це дуже "тонкий" інструмент, який не пробачає помилок і "не справжніх каменів", навідмінно від ножа. Я відкрию Вам теж таємницю - нічого магічного в тих каменях не має і сверхзаточних здібностей теж... Якщо камінь може дати гарний фініш, особливо на бритві, то прекрасний камінь і справжній,уж повірте знаю про що кажу.   Ще одну "таємницю" можу розповісти, що арканзаси теж закінчуються і  їх можливо теж колись зроблять достоінством Америки (правда сумніваюсь). Легендарні Ешери давно вже не добувають, ну не всі такі як японці... Каменюці все рівно куда їй їздити можна, просто натуральні породи закінчуються. Всі натурали різні, навіть якщо взяти два камінця , які відпиляли від однієї породи в 1 см друг від друга, можуть дати трішки різний результат.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Sanya8270 сказал:

"таємницю" можу розповісти, що арканзаси теж закінчуються

Вот ключевая фраза, нет камня большого размера!

7 минут назад, Sanya8270 сказал:

Всі натурали різні, навіть якщо взяти два камінця , які відпиляли від однієї породи в 1 см друг від друга

А вот это вторая. Нормальный камень способный к заточке весь вышел, а что не вышел, на данном этапе проще сделать эрзац, чем его добыть.

А Японцы не мы и тем более не американский сброд ( это не оскорбление, а характеристика формирования населения) они чтут традиции и умеют беречь старину.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Stebium1 сказал:

А Японцы не мы и тем более не американский сброд ( это не оскорбление, а характеристика формирования населения) они чтут традиции и умеют беречь старину.

ну це ж не значить, що лише ті каменюки здатні на чудо, а решта то цегла,  можливо і Ешер і бельгийські котікули здатні переплюнути їх.... Японці ще до всього і високотехнологічна країна і вони вперше зробили спробу синтетично імітувати роботу натуральних каменів - наніва, серія супер стоун. І чомусь майстри по заточці бритв не надають переваги японським натуральним каменям

 

4 часа назад, Stebium1 сказал:

Нормальный камень способный к заточке весь вышел

А ось і ні, зараз ріжуть  сілквейн і зулу , непогані доводочні камені. Зулу в мене є , дає добрий фініш на бритві, а для ножа це вже аж занадто гостро.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Sanya8270 сказал:

І чомусь майстри по заточці бритв не надають переваги японським натуральним каменям

Покажите мне бритву способную рассеч шёлковый платок и я соглашусь с Вами.

Ктана таки рассекает, падающий на неё платок, и её не доводят ни на чём другом. На данный момент она остаётся самым острым холодным оружием. Так может вопрос в мастерах?

Вопрос на засыпку, Вы выводите нож до остроты бритья без помощи приспособ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, Stebium1 сказал:

Ктана таки рассекает, падающий на неё платок, и её не доводят ни на чём другом

Чув і таке, і багато ще чого... І рошен продав один... А ви покажіть таку катану... Ви подумайте, ще  а чого ж філейні ножі роблять з углом заточки в 20град??? Вони повинні різати тонко, а в катани який угол заточки??? 40-45град - бо вона повинна рубати м`ясо з кістками... В бритві взагалі близько 15град... тіж японці робили свої каміссорі із сталі більш твердіші чим катани... В мене є знайомий, так той свято вірить, що СССР-овське найкраще - сверла, інструмент, станки, а все інше відстій.... В катана прекрасний меч, але всі вони різні, ще в неї хороший піар... А ви зможете зігнути катану допустим на градусів хочаб 45, а потім вигнути і рубати так же?? Ні ! Вона зламається

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 часов назад, Stebium1 сказал:

А Японцы не мы и тем более не американский сброд

Ага Степа, ловко вы нас на второе место после японцев поставили, а сброд ниже нас записали. Теперь есть причина для гордости, или нетк? Ну да я не об этом. 

Хотелось бы узнать кто какие углы заточки практикует для разного типа ножиков?И еще тоже самое в зависимости от твердости лезвия? Чисто свои личные практические подходы. А то я тут заточил самодельный клинок из 12ХМ, не помню что мне за твердость термист сказал, наверное 58 HRC. В общем сделал угол 10 градусов. Волос оно брило, но не так как бритва должна брить, похуже. Но кромка крошится на бумажно- картонной продукции. В общем проба пера плохая получилась, но полностью все разные местные люди делали. Ковали, отжигали, фрезеровали, калили, шлифовали, деревяшку приделывали и затачивал уже сам. Из 10 ти заготовок запущенных в партию, на выходе остался только один клинок.Короче понял я, что это артель-напрасный труд.

Не режу им, бо ручку никак не приделаю.Хотел для овощей применять, но теперь не знаю какой угол заточки сделать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Sanya8270 сказал:

А ви покажіть таку катану...

Показать не покажу, видеть довелось всё на той же выставке.

Я Вам скажу, что впечатление незабываемое. Там много чего было, запомнилисьтри вещи это катана, бумажные ширмы XII века ( не столько они, сколько как они были доставлены), плакат посвящённый Херосиме  с изображением горящих в воздухе бабочек (до сих пор мурашки по телу) На счёт всех остальных вопросов по катане я не смогу ответить, поскольку ни разу её в руках не держал. Но на счёт сломается это без сомнений, вопрос при каком угле, там же многослойка

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Дядя Уєф сказал:

ловко вы нас на второе место после японцев

Я нас поставлю на второе место после всех Дальневосточных народов, имею ввиду отношение людей  к своим традициям.

А к америкосам у меня отношение сугубое.

Как я к примеру должен относится к пока попытке постройки непонятно чем занимающейся микробиологической лаборатории под Одессой?

Змінено користувачем Stebium1
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Дядя Уєф сказал:

 В общем сделал угол 10 градусов.

такие градусы редкий японец будет держать без последствий, а на вашей железяке если бы градусов  30, как на нормальных неяпонских кухонниках, то , может быть, и порадует стойкостью РК. У меня почти всегда так на непонятно каких железках с непонятно какой термичкой, на подножном материале вобщем — заточил потоньше, если крошится, переточил на больший угол.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

пока собрал так - вроде точит 

нож можно перевернуть (не вынимая - ослабив зажим с права на ножке)

зажим - как говорят проба но держит отлично (хоть и критики не избежать)

 

IMG_0634.JPG

IMG_0637.JPG

IMG_0635.JPG

IMG_0636.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку