Цікавий варіант, а саме гази, загазованість металу. Але що їх може давати? Бури додаю дуже мало. Можна сказати посипаю зверху. В самому кінці також посипаю трошки вугіллям. Питання, що дає гази? Якби вакуум не працював, то не пролилися тоненьким деталі. На мою думку вакуум працює та всмоктує гази. Крім того я зробив дві випорини. Вони заливаються металом, то б то є куди виходити газам. Розплав не розмішував. Ззовні газ не міг потрапити. Різке охолодження опоки, може в цьому причина? Я більше дотримуюся цієї думки. Але хочеться почути думки спеціалістів.