5 осьовий станок для зубних техніків та ювелірів.

olkogr
Автор: olkogr в Верстати та системи ЧПК,
Зявився у мене недавно замовник один, хотів станок 5 осей для обробки бурштину. Ну трохи помізкувавши я накинув проект, але замовник зник і шось з тим бурштином не пішло (напевно тут всі розуміють проблему бурштину))). Ну валявся в мене ескізний проект і було шкода проробленої роботи. Тут я згадав собі що подібні станочки використовують тепер і зубні техніки. Один з них привозив мені це чудо техніки кілька разів на ремонт. Коли я в нього вліз зрозумів що станок простий зовсім не жорсткий на маленьких крокових двигунцях. Постійно все збоїть. А вартість цього чуда в Німеччині сягає 80 тис євро. Жах подумав я, треба зробити краще)) Ну і пішла робота, поїхав до тих хлопців що мають такого станка, кажу так і так, давайте під вас зробимо щось нормальне, нове і дешевше, давайте тех завдання. Ну техзавдання вийшло таким. 1. Поля по 110 мм по кожній лінійній осі, А 90 , В 360. 2. Швидкостя переміщення до 5м/хв 3. Автозміна інструменту на 20 позицій. 4. Захист всіх направляючих, аспірація із зони обробки. 5. Шпиндель 60тис обертів (для гравіровки) 6. Можливість обробки титанових імплантів. 7. Змінний стіл.   Кінематику задумав робити по типу станочка який робив попередньому замовнику, тому що таку схему легко захистити від пилюки та стружки. Також дозволяє гарний доступ в зону різу. Ну от зараз приступив до проектування, кілька разів вже перемальовував, але ніби почало щось світитись в кінці тунелю). Наразі 2 осі промалював.  
  • 389 відповідей