Маленькій фрезер на стіл під CNC

executer
Автор: executer в Саморобні верстати,
Доброго дня, шановні. Хочу спитати поради, щоб визначитися із конструкцією станочку саморобного (для квартири, виключно для хобійного використання, але жорсткого та точного). Колись прикупив саморобний XY стіл на круглих направляйках (хід 90х120мм, направляйкі 20мм, на фото), замоделив у solidworx щоб підібрати гвинти та посадки. Гвинти ШВП стануть без проблем, треба лише на стороні замовити обробити місця посадок. Але передивившись блог igorkawa про саморобний ЧПУ - наче ті круглі направляйки - не дуже добра ідея. Тож питання ось у чому, може краще продати ту залізяку, і одразу замовити деталі із 20мм листа під щось більш жорстке та з мінімумом поверхонь під обробку та під рейкові направляйки (https://grabcad.com/library/mini-mill-gx-2) бо все одно усі роботи замовляти на стороні? Чи я погано уявляю собі бюджет такого замовлення (перечитав тему про DroneCNC)? Скажемо я розраховую на маленький станочок вагою до 100 кг, тож окремі деталі невеличкі, металу на 2-3 тис грн. Скільки за довідником Стеля може коштувати обробка пластин під рейкові направляйки та посадки для зєднання частин? Та який шанс що отримані деталі можна вдома зібрати не маючи свого станочного парку для доробки? Якщо рейкові направляйки =дорівнює= точності посадок у декілька соток =дорівнює= повірочна плита, кутники, шабровка, то краще мені за це не братися і зупинитись на тому що є на циліндричних направляйках.
  • 26 відповідей