Maple

Накатка з труборіза для дрібного токарного верстата

4 повідомлення у цій темі

Вітаю, шановне панство!

Власники дрібних та малопотужних токарників знають, що зробити накатку звичайною оправкою з роликом буває важкувато та й нема бажання навантажувати тиском «дохлі» підшипники шпинделя.

Звичайно, є готові рішення з накаткою з притисканням.

Наприклад, такі.

1.jpg2.jpg

 

Я, цілком випадково, пішов іншим шляхом. Попався мені в одному мультилоті в США, невеличкий труборіз, брудний та занедбаний. В тому лоті, звичайно, він мене мало цікавив, увага була на іншому. А він, ну, є і хай собі буде.

Ось він вже у відмитому стані. Конструкція розбірна та тримається на двох гвинтах.

DSCF0952.jpgDSCF0953.jpgDSCF0954.jpgDSCF0955.jpgDSCF0956.jpg

 

 Колись давно мені попалися американські накатні ролики, надлишок яких, навіть, продавав у Барахольці. Зовсім маленькі півдюймові лишив собі, щоб з часом зробити накатний девайс.

А тут така нагода. Діаметр роликів і діаметр отвору співпадають з роликами цього труборіза, залишилось тільки виготовити шайби-проставки, щоб компенсувати різність товщини.

 

DSCF0957.jpgDSCF0958.jpg

 

Процес виготовлення шайб фотографувати не став, бо цю просту роботу більшість тих, хто читає цей текст зроблять швидше і краще за мене. Тому показую тільки готовий результат.

 

DSCF0960.jpgDSCF0962.jpgDSCF0963.jpg

 

Мінус: конструкція каретки дюралева, має немаленькі люфти, не передбачає сильного затискання, тому супер якість, особливо на важких в обробці матеріалах, під сумнівом. На фото латунь та дюраль.

 

DSCF0964.jpg

 

 Плюси: 1. За пару хвилин можна повернути назад до стану труборізу, за допомогою однієї викрутки.

 

DSCF0965.jpg

 

2. Можна робити накатку, не маючи верстата, користуючись пристоєм, як радянською закаточною машинкою для банок/кришок, затиснувши пруток у лещатах.

Звичайно, це все – просто, як варіант ідеї, для разових робіт, тому що такий дюралевий пристрій, ще й з люфтами, активного регулярного використання, напевно, не витримає.   

 

Ну, і на останок фото іншого труборіза, з цього ж мультилоту, зовсім дрібного, який дозволяє різати невеликі трубки у важкодоступних місцях, але це вже зовсім інша тема.

 

DSCF0966.jpgDSCF0967.jpg

 

 

Змінено користувачем Maple
14

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Довольно интересная загогулина получилась))) но как по мне я б посчитал за недостаток то что сюда уже аж три ролика нужно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, це необхідна та достатня кількість для центрування. 

Тут може бути ще гірше. Зараз нема, але, як що куплю косі ролики, то ставити прийдеться або два правих і лівий, або два лівих і правий, а купувати все одно мінімум дві пари.

Або купити три пари і прогнати трьома правими, потім поміняти ролики і прогнати трьома лівими. :D

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пан маэ натхнення))) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку