Bogdan

Користувачі
  • Продажи

    15/5
  • Покупки

    132/5
  • Публікації

    3 617
  • Зареєстрований

  • Відвідування

  • Діб у лідерах

    24
`

Bogdan останній раз здобув день на листопада 28

Bogdan має найбільш улюблений контент!

Репутація

753 Відмінна

Про Bogdan

  • Звання
    Реєстрація
  • День народження

Персональна інформація

  • Стать
  • Країна

Відвідувачі профілю

13 876 переглядів профілю
  1. газогенератор дуже малоефективна штука. Вона потріхи відроджувалась в критичні моменти, та зараз електрика переб'є цю архаїку. Я в 90-х планував зробити газогенератор - палива зовсім не було думав про заміну, добре, що не почав... Був попав в руки готовий заводський апарат і хотів купити його заради цікавості, та вже й тоді мало від нього толку було, навіть, як в колекцію раритетів
  2. по-любому на неї вийдуть. Раніше постійно нею палили. Зараз у нас занедбані колгоспи (ферми) викуповують для "майстерень" - то там же і топити соломою - дешевше не придумаєш - поле через дорогу. Кожен рік скирти старі весною зпалювали, а селянину і мішок набрати не давали. Ціна на газ навчить думати "ширєє" ...
  3. Зі зберігання потрібно починати. Я зробив першу дробарку для себе - постійно є що дробити. Надробив кілька кубів. Потім ситуація так змінилась, що дробив багато. Набралось куча біг-бегів, яких не було куди дівати, частину і не привозив додому, частину роздав. Багато підпортилось, але літом все просушив і вже сховав в сухе місце. Потрібно надійне накриття і щоб не сире. Якщо літом щепа дуже добре просохне - то горіти буде краще за сирувату. Я прикинув на будинок потрібно 40-50 кубів запасати. Якщо дуб кришити - то і 25-30 вистачить, але щепа майже завжди з хламу дробиться, тому витрати більші. Я вивчав все що бачив. Висновок простий і очевидний ще до аналізу - ціна, потім як її палити. Дешевше щепи нічого не бачу. Палити в шахтному котлі - без проблем. Заморочуватись з пресуванням пілет і т.п. - взагалі не бачу смислу, якщо у вас під порогом не висипають тирсу кучами за "спасибі". Багатьох відмовив від таких експериментів, декому допомагав робити такі апарати - результат один - дорого і складно потрібно щось простіше.
  4. це все від ціни на газ залежить. У нас навіть "сміттям" яке за свої ж гроші вам дадуть, щоб лише забрали - то не вигідно топити. Колись тирсу нашарік можна було вагонами набирати - в ліс вивозили і висипали - тоді я почав пілети вивчати, так були відео і т.п. лише з Європи, де один француз листя в лісі збирав і пресував. Поки все на рівні - для хати - то газ. Але якщо і майстерню чималу - то вже зараз потрібні альтернативи. Тому я вже зайнявся щепою. Зараз звуть передробити - що на пару років мені вистачить. І зараз її випалюю (вже два роки лежить) - то виходить на день 15 грн, плюс "жменя" дров і вугілля, як буде котел під щепу, то лише щепа буде спалюватись. Тому я вже як "курнувший" цю штуку і рекомендую. Але потрібно самому дробити, якщо купувати - то вже "не то"
  5. це точно. Розумні з них пілети роблять (це дуже багато проблем вирішує і крім доставки) або спалюють "на місці".
  6. кілька років тому саме в зимові свята жахнув сильний мороз і щось спочатку вирубило газ (не надовго) потім електрику на кілька днів. І багато хто із знайомих поїхали святкувати на кілька днів - так по моїй вулиці в 5-6 будинках полопали труби, радіатори і т.д. Нічого не дасть гарантію. Але якщо є кілька варіантів - то це завжди в плюс буде більше. В мене газ, і достатньо економно (можна з насосом і без) і дуже надійно, вмикнув - і поїхав. Та ціна щепи - ламає все. Вже сьогодні хтось там з нафтогазу заявив, що на весну будуть ламати ціни на газ, далі - як згорки покотиться. З щепою багато мороки. Але є вагон варіантів. Є повністю автономні - завантажив 40 кубів - і тільки попел вигрібаєш з бункера раз на тиждень-два... Але то задорого. Я мав діло з котлами для пілет - на них ставили майже комп'ютери на управління, ці дуже класно працюють і попелу майже немає - його видуває багато. Та ціна пілет - обнуляє всю цю економію, якщо є газ. Ці котли я робив в Польщі де газ далеко не в усих, але й зими там тепліші. У знайомого стояв котел газовий, і він попросив його увімкнути, але як сказав ціну котла - я відповів, що до нього не підійду... (підійшов та й ледве з тим компом розібрався) і до цього не думав, що так дорого може коштувати газовий котел - а суть в тій же економії... Тому я і стартанув з самої дешевої сировини. Якщо цим займатись пару тижнів в рік - то щепа буде або дешева, або беззатратна, або вам ще й заплатять, щоб ви гілки забрали - що в мене і було, коли я зробив першу дробарку.
  7. Стіни не дадуть конвекції. Частина тепла піде в саму стіну. І т.п. Для інформації. Я був цікавився різними способами опалення, щоб було дешево. Щоб опалювати не лише будинок, а і майстерні і теплицю і т.п. Вийшов на щепу. Проект не слабий в підготовці, потрібен правильний котел в правильній котельні. Та на вихлопі - супер результат. Зараз топити газом дуже вигідно. Але ця бульки скоро лопне і будемо платити від 30 до 50 грн за куб... В мене набралось куча щепи минулорічної яку потрібно спалити, поки не струхла. То на день виходить на 15-20 грн за щепу. Плюс пару гривень на дрова для розпалу і електрику на вентилятори. Для стабільного горіння можна ще пару совків вугілля добавити. Більш вигідного ще на роки не буде. Зараз я спалю 3-4 мішки щепи на день. Щепу дроблю сам.
  8. тепер роз'ясніть - до якого там точність отворів 0,1? Ви самі все ускладнили. Одне діло фрезернути боки і посвердлити отвори, а геть інше танцювати щоб все було в 0,1 - це в рази і рази дорожче. І все заради фарбованой підставки. Взяти плиту 40 - фрезерувати її до 35,.., потім шліфувати в розмір. Все те ж і з боками... Далі свердлити в чорнову, потім по координатах розточувати. Далі обробляти фосфором для адгезії, а потім фарбувати..... Це треба бути мільйонером, щоб такі підставки замовляти.
  9. Прикольно. Але так "по-стровинному" Я поставив для такого теплообмінник розміром в пів-хлібини і потужністю 20+ кВт, який передає тепло моментально.
  10. Вгадайте що... Знову штраф. За зірвану угоду, яка була ф\г зна коли і де в лоті було обумовлене тимчасове бронювання для уточнення розмірів. Тобто декому вже лінь провірити свої ж правила. Хоча є і кримінальний кодекс, який все це тлумачить як шахрайство. Слоник був конченим \д\отом, але правила були більш логічні. А тут - ні логіки, ні правил. Хоч критикувати ще тріхи можна... Але до лампочки ця критика.
  11. запропоную калібри кучкою. Стан нормальний, поганенький і поганий. "На вагу", через стан. Взавтра сфоткаю
  12. Я в себе робив подібне для спуску повітря. Але все простіше і по-іншому, бо там ще аккумулятор тепла. І в цій трубі зверху стоїть кран і взрив-клапан. Так практичніше - повітря не йде в трубки, а одразу спускається. Попервах був слабенький насос і закипало часто. Зараз замінив насос - все супер.
  13. Висока точність - висока ціна. Свердло поведе стопудово. Кожен отвір розточувати і т.п. Два дні вбити на плиту з такими вимогами - яка має бути ціна??? І де знайти лист під чистову 35 - скільки дерти потрібно потім шліфувати. От ви і розігнали з 3000 до 10000 товщиною і точністю.
  14. якщо так як я станки роблю - то ще не розчохлився ))))