Саша

Питання по тірісторному регулятору ЭТЗИ 2-4

78 повідомлень у цій темі

В мене ще мало досвіду і вражень щоби напевно щось висловлювати про достатність моменту.

Але точно скажу, що механічного обмежувача - тріскачкі в моєму верстаті немає. 

Можливо надлишок моменту обмежується проворотом привідної електромуфти чи електрично через надлишок струму в електроприводі. Ще не було в мене такого випадку, щоби щось написати.

В мене від двигуна автоподач до привідного валу стоїть з заводу ремінна передача. В неї співвідношення 1 до 3 .

Але ці верстати також комплектувалися шестеренчастим приводом. В тих приводах співвідношення 1 до 8. З таким співвідношенням асінхронний двигун з частотником впорається з малими подачами.

Я і сам подивляюся тепер на такій шестеренчастий механізм, бо співвідношення 1 до 8 мені підходить краще.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня шестеренчатый. Тоже мучился с подачами (привода небыло, движок был без тахо ). Плюнул, поставил асик и мицубиси ЧП. Сперва пожадничал, поставил 2КВт х 3000об. Многовато  вышло на мин. подаче, заменил на 900 об. Доволен. Ну то такое, у кого, что есть: нормальный ЧП дорогой.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

У меня шестеренчатый. Тоже мучился с подачами (привода небыло, движок был без тахо ). Плюнул, поставил асик и мицубиси ЧП. Сперва пожадничал, поставил 2КВт х 3000об. Многовато  вышло на мин. подаче, заменил на 900 об. Доволен. Ну то такое, у кого, что есть: нормальный ЧП дорогой.

 

Чи могли би ви зробити світлини того як той вузол з мотором подач виглядає на вашому верстаті?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот такой привод.Над ним частотник. Всё стало на штатное место старого ДПТ. На двигателе проточил вал  и шпонпаз под штатный диаметр.

мотор на штатном фланце.jpg

Частотник.jpg

Шилдик мотора.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

Може і мені колись пощастить знайти шестеренчастий механізм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ВЭМ130УХЛ4. зараз постараюсь скинути фотки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

оце такий шкаф і двигун. Була думка відремонтувати але зрозумів що це мартна трата часу і грошей. треба щось сучасне

20191028_161725.jpg

20191024_153930.jpg

20191028_115524.jpg

завтра планую включити в ручному режимі. Хотів би спитати там як він включається Як я розумію спочатку має заробити масляний насос а поті все інше Як включити цей насос

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Саша написав:

В мене ще мало досвіду і вражень щоби напевно щось висловлювати про достатність моменту.

Але точно скажу, що механічного обмежувача - тріскачкі в моєму верстаті немає. 

Можливо надлишок моменту обмежується проворотом привідної електромуфти чи електрично через надлишок струму в електроприводі. Ще не було в мене такого випадку, щоби щось написати.

В мене від двигуна автоподач до привідного валу стоїть з заводу ремінна передача. В неї співвідношення 1 до 3 .

Але ці верстати також комплектувалися шестеренчастим приводом. В тих приводах співвідношення 1 до 8. З таким співвідношенням асінхронний двигун з частотником впорається з малими подачами.

Я і сам подивляюся тепер на такій шестеренчастий механізм, бо співвідношення 1 до 8 мені підходить краще.

 

я думаю що у вас у великому шківу стоїть обгонна муфта яка при перевантаженні буде спрацьовувати. Подивіться на великий шків з торця там куча болтиків стоїть

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маслостанція трифазна, отже запускається одним з пускачів, а пускач запускається кнопкою. Треба шукати кнопочку із зображенням оливниці. 

Двигун ВЕМ-130 в гуглі я не знайшов. 

Судячи з табличкі він на 63 Вольта, і споживає 20,5 Ампера.  1300 Ватт...   

Я би спочатку пошукам схему штатного електроприводу, може там нічого складного і немає для відновлення. Бачу конденсатори електролітичні. Вони з часом висихають втрачаючи ємність.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я дивлюсь у нас геть різні шафи керування, хоч і однакові станки. У вас  якого року станок у мене наче як 1993

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

 

я думаю що у вас у великому шківу стоїть обгонна муфта яка при перевантаженні буде спрацьовувати. Подивіться на великий шків з торця там куча болтиків стоїть

 

Так, якісь болтикі в тому місці я пригадую. Навіть не подумав, що це муфта. 

, prdesna написав:

я дивлюсь у нас геть різні шафи керування, хоч і однакові станки. У вас  якого року станок у мене наче як 1993

 

У мене 88-89 рокі. Верстат датований 88 роком, а шафа 89 роком. Зимній верстатик.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

Маслостанція трифазна, отже запускається одним з пускачів, а пускач запускається кнопкою. Треба шукати кнопочку із зображенням оливниці. 

Двигун ВЕМ-130 в гуглі я не знайшов. 

Судячи з табличкі він на 63 Вольта, і споживає 20,5 Ампера.  1300 Ватт...   

Я би спочатку пошукам схему штатного електроприводу, може там нічого складного і немає для відновлення. Бачу конденсатори електролітичні. Вони з часом висихають втрачаючи ємність.

 

 

я знайшов цей ешим 1 схему подивився подумав і вирішив що буде дорожче відновлювати . Правільно буде поставити сучасну електроніку там елементна база стара їй вже 26 років

оце і мені не зрозуміло в паспорті написано 7.5 ампери а на моторі 20,5. Як це зрозумітинезнаю А чому ви викинули трансформатор я так розумію він живить двигун постійного струму

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

 

 А чому ви викинули трансформатор я так розумію він живить двигун постійного струму

 

Трансформатор живив тірісторний регулятор, а тірісторний регулятор керував двигуном.

Новий блок  живиться від однієї фази і так само керує двигуном.

В яке місце підключити той трансформатор?

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

 

Трансформатор живив тірісторний регулятор, а тірісторний регулятор керував двигуном. Новий блок  живиться від однієї фази і так само керує двигуном. Де мені підключити той трансформатор?

логічно.  яке враження від станка

 

а по роботі цей блок задовільняє всім вимогам . Ускорена подача також є чи відсутня

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

по потужності  в мене двигун 0,55 квт має бути а великий тому що  тагогенератор стоїть. До речі у вас тахогенератор підключений до цього блоку

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

логічно.  яке враження від станка

 

а по роботі цей блок задовільняє всім вимогам . Ускорена подача також є чи відсутня

 

Мені був портібен інструментальний фрезер. 675-676 я не розглядав. 

На тепер верстат задовільняє мої потреби. Жорсткій і точний. З часом можна багато чого додати чи змінити залежно від потреб.

Щодо прикореної подачі я трохі поміняв логіку. Я зробив інакше - регулювання в різні бокі не одним резистором а двома. Тобто зворотній хід можна зробити прискореним і це і буде прискорена подача.

Тобто фрезерую повільно, а вертаюся у вихідне положення прискорено, наскількі накручу резистором.

, prdesna написав:

 До речі у вас тахогенератор підключений до цього блоку

 

Так, тахогенератор підключений і він відчутно стабілізує швидкість подач.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

 

Мені був портібен інструментальний фрезер. 675-676 я не розглядав. 

На тепер верстат задовільняє мої потреби. Жорсткій і точний. З часом можна багато чого додати чи змінити залежно від потреб.

Щодо прикореної подачі я трохі поміняв логіку. Я зробив інакше - регулювання в різні бокі не одним резистором а двома. Тобто зворотній хід можна зробити прискореним і це і буде прискорена подача.

Тобто фрезерую повільно, а вертаюся у вихідне положення прискорено, наскількі накручу резистором.

 

 

чудова думка. А де купували такий блок. Ви двигун постійного струму не перебирали не мастили, я так підозрюю що там смазка геть відсутня від років

ви резистори ставили паралельно для регулювання в різні боки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

 

 

чудова думка. А де купували такий блок. Ви двигун постійного струму не перебирали не мастили, я так підозрюю що там смазка геть відсутня від років

 

Блок є в барахолці. Двигун постійного струму перебирав, перемив, перечистив, передивився, підшипникі замінив і пофарбував. Потім перевірив чи легко обертається ротор.

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

 

Блок є в барахолці. Двигун постійного струму перебирав, перемив, перечистив, передивився, підшипникі замінив і пофарбував. Потім перевірив чи легко обертається ротор.

в мене зараз як обертаю за шків щось там наче як тормозить і клацає

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

в мене зараз як обертаю за шків щось там наче як тормозить і клацає

 

Розборка все покаже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Саша сказал:

Двигун ВЕМ-130 в гуглі я не знайшов

 

Паспорт : https://www.chipmaker.ru/files/file/5591/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, StatusQuo написав:

дуже дякую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я сьогодні звернув увагу на регулятор на подачу стола там два резистори які перемикаються через тумблер а саме цікаве шкала від 10 до 1800  я так і незрозумів що на цій шкалі зазначено що вона обозначає. Жаль що не сфоткав. На фото щось трішки видно

 

11.jpg

Змінено користувачем prdesna
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У вас 6720В. Паспорт і схеми є в інтернеті. Десь на ОЛєІКСІ я вже бачив дуже схожий верстатик...  Зелені гофри дуже мені запам'яталися.

Лімби у вас хороші, з малою дискретністю. 

У мене не такі, грубі з дискретністю 0,1. Бо ПЦІ на верстаті стояла із заводу і на лімби оператор не дивився і лімби ставили грубі. 

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

У вас 6720В. Паспорт і схеми є в інтернеті. Десь на ОЛєІКСІ я вже бачив дуже схожий верстатик...  Зелені гофри дуже мені запам'яталися.

Лімби у вас хороші, з малою дискретністю. 

У мене не такі, грубі з дискретністю 0,1. Бо ПЦІ на верстаті стояла із заводу і на лімби оператор не дивився і лімби ставили грубі. 

 я знайшов паспорт правда в поганому стані. В паспорті нічого про це не написано. У вас яка градація  стоїть яка шкала

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку