AStorm

Центра (епопея)

15 повідомлень у цій темі

 І так панове, назріло питання набору людських центрів, до токарного. Питання давно назрівало, а кінцево відсутність грибка і подовженого центру вкурвило саме сьогодні :)

Попередньо були куплені дві нові "тушки" центрів з маркуванням А-1-3-НIMG_20200808_165740.jpg

 Куплені по нормальній ціні, роботи не бачили, але підшипники майже не рухаються, думаю пофіг всеодно їх розбирати... НО! не тут то было!! Щоб його розібрати прийшлось полотно попотіти, в результаті в хвостовику нарізані різьба під зворотній молоток

IMG_20200808_170300.jpg

А вот до самого носика центра прийшлось приварити арматуру... Повірте я пробував перед тим по всякому...

 Замість бойка для молотка в свобідному падінні використовував 20 кілограмову залізяку, то писець якийсь, притому повний...5af26f660f49835ed9be880075df56de.jpg

Поборов падлу

IMG_20200808_170249.jpg

 Вся якість посадок під підшипники на фото... Плюс до того запресовано з просто конячим натягом.

 Далі вже пішло просто: точив за одну установку, спочатку все на грубо потім виводив. Конус пробував по різному начисто зробити. Накінець прийшов до 2х тисяч оборотів, ВОК пластини і мех подачі малої продольної шуруповертом. Макс діаметр грибка десь 72, там трохи різець підгорав, а на кінчику просив ще більше обертів, більше вже не було, то трохи шліфанув шкуркою, загальна чистота - дзеркало. Запресував нові (бо старі пішли спати в процесі випресовки) підшипники з натягами 2- 3 сотки, вставив в задню бабку - максимальне биття на всій площі 1.5 сотки - мені як то кажуть заглаза такої точності від грибка, тепер сиджу радію, як від покупки нової машини :)

IMG_20200808_165755.jpg

Далі буде...

 

Всім доброго здоров'я!

 

21

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хорошая робота

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добре зроблено! А грибка з якого матеріалу виготовили?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Яка сталь без поняття, точилась доволі туго, але вок пластинами згриз те все за годину десь

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 І так, не пройшло і місяця, в мене другий вихідний, а історія довгенька, такщо почну з того де закінчив: 

 Отож переміряв я биття свого нового грибка, сиджу такий довольний і приходить думка переміряти биття своїх "бойових" тобто повсякденних центрів...

 Всі три штуки мають биття, притому конкретне: мінімум 5 соток а на одному аж 1.5 десятки.., і якось вся попередня радість скисла..

 І на другий день я вже ходжу по барахолці шукаю людські центра, всього купа і все гімно, правда попадались і цікаві експонатиIMG_20200820_134415.jpg

 Наприклад центр км3 який зроблений по принципу дорослих центрів з мааанюсіньким підшипником з зовнішнім діаметром 12мм.

 В результаті купив бу центр заводу калібр з буквою "п"IMG_20200821_182126.jpg

Переміряв биття - соточка, носик правда закоцаний але на повсякденне використання буде норм

 Дальше сів думати що я хочу від подовженого центру який запланував раніше, посидів в інтернеті полистав картинки, вирішив зупинитися на такій моделі

IMG_20200821_183547.jpg

 Достатньо жорстка і майже всюди нею залізеш.

 Друге питання було про носик, все що в мене було на той момент вигядало, як пожованеIMG_20200821_154854.jpgIMG_20200821_154909.jpg

 IMG_20200821_154933.jpg

Останнє фото того носика, що працював 3-4 рази, а вже має 3-4 полоски... З тим щось треба було рішати..d79b188b4bd0bfc3ca12d69ec8798b6f3f36b46e.png

Вирішено! Хочу твердосплавний носик!

Дальше все просто

1. Розбираємо нову тушку, тепер пішло скорше. Просвердлив наскрізний отвір діаметром 8 через хвостовик, попутно нарізав в хвостовику різьбу для заглушкиIMG_20200821_155003.jpg

 Через той отвір, штоком на пресі пішло як по маслу, плюс рідний носик залишився цілим 

 2. Заготовив упорний центр км3 з вк8 на кінці IMG_20200821_154837.jpg

Далі токарка: IMG_20200821_160733.jpgIMG_20200821_163552.jpg

Перша робота грибка в якості центра :)

Конус прийшлось точити в люнеті

IMG_20200821_164855.jpg

IMG_20200821_164906.jpg

Виліт конуса трохи зробив довшим ніж на фото, думаю так буде більш універсально.IMG_20200821_172542.jpg

Чистові проходи посадок

IMG_20200821_173935.jpg

Відрізав, перевернув і в розрізній втулці просвердлив та нарізав різьбу м6 в хвостовику.

 Зауважмо, що сам твердосплавний носик не точився взагалі, будем шліфувати

 

 

 

Змінено користувачем AStorm
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

3. Ні плоско, ні кругло шліфа в мене ще нема тому токарнув оправку під посадку диску 32 з хвостовиком 16

IMG_20200821_175726.jpg

Різьбу щоб було все точно перевіряєм по калібруIMG_20200821_175757.jpg

 І за відсутності в мене бажання точити щей гайку, тим калібром і закрутив алмазну чашку.

Далі процес шліфовки на фрезерному:

IMG_20200821_174839.jpgIMG_20200821_174856.jpg

Взагальному все просто: центр мертво зажатий в удг, яка виставлена на 30 градусів, а дрелькою крутив шпильку м6 яка вкручується в носик центру. Оберти шпінделя станка 2000 а дрелькою хтозна але думаю десь так само. Ялозив супортом вперед-назад на ускореній подачі і почуть добавляв стіл вверх.

4. Самий складний етап - то закрутити пробку і в бійIMG_20200821_175255.jpg

Результат по биттю носика: стрілка ледь дригається в межах сотки, я знов довольне слоненя :)

8

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Всім доброго вечора, панове стружкороби!

 Моє бажання мати пару людських центрів починає переростати в манію. І так погуляв я знову по базару.. Знайшов польський центр, бізон км3.

 Все добре обдумавши і зваживши забрав цього звіра до нової оселі. Почитавши на сайті його характеристики я аж присів: гарантія биття від виробника не більше ніж 0.002, себто 2 мікрони.

 Пацієнт прибув, щоправда, скалічений життям. Носиком таке враження що користувались замість керна, прийдеться його шліфувати, все решта майже в ідеалі.

 Вирішив для початку його розібрати, для загального розуміння де ж там ховаються ті 2 мікрониIMG_20200821_121708.jpgIMG_20200821_121700.jpgIMG_20200821_121651.jpg

 То вам панове не пластилінове гівно на 204 з 201 підшипниках незрозумілого класу, то бляха симфонія а не центр.

 Корпус калений "насиньо", в кришці людський сальник а не набивка, всі посадки шліфовані, верхній підшипник роликовий радіально упорний, потім просто упорний, а низ обертальної частини і отвір в глибині конуса самі виступають корпусом для роликового підшипника. Я думаю для такої точності всі вони точно вище 4 класу..

 Коротше треба з тими думками переспати і думати як його ставити на ноги

 Всім добра і файних центрів в задню бабку!

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Центр с носиком ВК8 дорого обошёлся вам?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Значить по цінах: 

Тушки центрів 100 - 150 

Підшипники skf (комплект на центр) 180

Заготовка на грибок 80

Упорні центра з вк8 (бу і ржаві місцями) по 30, нові по 50

 По Часу: в середньому якщо рахувати походи на барахолку і магазин, підготовку оснастки і тд, то один центр десь повний робочий день. Голої токарки-слесарки мабуть по 2-3 години

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чуток, с позволения ТС, добавлю от себя про вращающиеся центра. Самый хороший что у меня, оказался самым б/у и самым страшным, на вид "мёртвый". Из показателей качества это значёк завода Калибр(если не путаю, буква "К" в микрометре) и надпись "МАСЛО" около маслёнки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, AStorm сказал:

 Значить по цінах: 

Тушки центрів 100 - 150 

Підшипники skf (комплект на центр) 180

Заготовка на грибок 80

Упорні центра з вк8 (бу і ржаві місцями) по 30, нові по 50

 По Часу: в середньому якщо рахувати походи на барахолку і магазин, підготовку оснастки і тд, то один центр десь повний робочий день. Голої токарки-слесарки мабуть по 2-3 години

Думал дороже. Спасибо за ответ

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 І так панове не пройшло і два роки, хотів би потихеньку продовжити нашу епопею.

Скільки вже пройшло часу можна побачити по першому грибку:

IMG_20220829_140211.jpg

Роботи він бачив багато, доречі сталюка попалась файна: пальцем ці всі кільця майже не відчуваються. Максимальний діаметр першого гриба 70 мм і з часом цього стало малувато. Особливо після виготовлення нового, збільшеного люнету: IMG_20220829_141351.jpg

 

Рідний люнет тільки до 70 мм, якраз під нього робився перший грибок.

Отже прийшов час гриба на максималках:

IMG_20220829_142020.jpg

Спочатку все так, як першого разу: розборка  заводської тушки, а потім все трохи по інакшому. Заготовка на сам грибок це було якесь литво дивної форми:IMG_20220829_142013.jpg

  з доволі твердої сталюки. Рідний носик від центру був проточений у форму циліндра IMG_20220829_143023.jpg

І вварений в цю заготовку. Після запресовки підшипників проточка велась прямо в задній бабці, оберти передавались через повідок від патронаIMG_20220829_143839.jpg

Результатом вийшов грибковий центр з Макс діаметром 125 мм. Кут він має трохи нестандартний, замість 60 вийшло близько 96 градусів, що було зумовлено формою заготовки під гриб. В роботі був раз 5-10 за пів року, незручності в роботі через нестандартний кут не відчув можливо це тому, що основною роботою в мене для нього є попередня проточка труб під люнет, 

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжимо:

Почнемо знову з вже зробленого центру, того що з твердосплавним носиком, а точніше його головного недоліка: при нарізанні різьби мех різцем, різьбу меншу ніж м14 не наріжеш , так як тупо впираєшся різцем в тіло центруIMG_20220830_124203.jpg

А отже дозріло питання "ювелірного" центру. Весь тех процес я вже описував вище, опишу тільки компоненти: тушка обертового центру км2, глухий центр км2 з ВК 8 і перехідна втулка км3-2IMG_20220830_124259.jpg

Цей малюк вийшов дуже ніжним, всього 10 мм в діаметрі і враховуючи перехідну втулку не дуже жорстким, але для пиптиків діаметром менше ніж 14 мм якраз те що лікар прописав, а головне тепер різцем можна підлізти до м4 включно

IMG_20220830_130659.jpg

 

Далі буде...

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Перед остання частина вийде, панове, трохи змішаною.

 Попала до мене робота по виготовленню кульоподібних головок для гідроциліндрів. Для прикладу одна, вже  зношена, пішла на ручку до дверей:IMG_20220902_102050.jpg

В ідеалі така робота робиться в удг + розточна головка, але було прийняте рішення робити монолітом з штоком циліндра (оригінал був зіставним зі зварним швом). І звичайно запхати  шток  діаметром 60 і довжиною 600 в ділильну головку дуже геморно, простіше на токарному. Отже список необхідної  оснастки: люнет, кулеточка, зворотній центр і шаблон в задню бабку для обдерки на грубо. Люнет був, а все решта треба було зробити.

 Кулеточка колись буде в своїй профільній темі, тут буде тільки оснастка до задньої бабки. 

 Шаблон підгледів у садівника-любителя Бербраєра:IMG_20220902_102403.jpg

 Штука у виготовленні десятихвилинна, проста і дешева: конус зі свердла, пів кільця і круглячок потрібного діаметру. 

 

 Зворотній центр теж простий у виготовленні, але зважаючи на потрібний мені діаметр доволі матеріалоємкий: 80 кругляк сталь 20, щоб був м'ягшим ніж штоки і не залишав слідів на кулі після поліровкиIMG_20220902_102022.jpg

 Точився цільним за одну установку з 80 кругляка. Вважаючи рідкість його використання підшипників не міняв, поставив ті що купив з "тушкою", що знизило загальну ціну центру до 250 грн.

 

 В цій главі епопеї, ще хотів би зачепити тему оснастки в задню бабку.

 

 Після установки DRO на поперечку токарного, крутити штурвал задньої бабки, при зміні центрів на центрувальні свердла, стало ще довше на 20 мм. Навіть на штучних виробах втомлювався крутити той штурвал на 80 мм вперед-назад, а на серії деталей - просто плакати хотілось. Дві прості оправки під найбільш ходові центровки пришвидшили роботу в декілька разів:IMG_20220902_112121.jpg

IMG_20220902_112136.jpg

 І якщо вже мова зайшла про серію, можна ще згадати два паровозика:IMG_20220902_101853.jpg

IMG_20220902_101849.jpg

Зроблений з тушки швидкоз'ємного патрону, зі змінними кільцями до м20 включно.

 І на кінець брат близнюк під метчики

IMG_20220902_101938.jpg

Наразі без захисту від перенавантаження, але і так норм, якщо з розумом. Розкриття патрону до м20

IMG_20220902_102147.jpg Наступного разу вже буде остання серія цієї епопеї.

Миру всім!

 

Змінено користувачем AStorm
4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Всім мирного неба, панове. Розкажу вам останню главу своєї епопеї про токарні центра.

 

 Колись давно, в часи станків по 100 баксів, попав до мене 80 польський патрон. Довго лежав перекидався з полички на поличку, навіть були плани його продати, але вирішив дати йому шанс.... і я втулив його на оправку ісо 40...

І тепер він  разом із оправкою дальше лежав і перекладався з полички на поличку :) Роботи для такого девайсу я не знайшов, отож вирішив розібрати і посадити на км 3 для використання на токарному.

  Були муки вибору: глухий варіант чи рухомий. Кожен мав свої переваги і можливості, більше переваг я знаходив в рухомому варіанті. А в процесі моїх вагань ютуб захопили відео зі зваркою тертям. Всім тим блогерам нехватало одного девайсу, а саме: глухого патрона в задню бабку, з можливістю його розблокування у відповідний момент.

 

 За основу, як завжди, було взято тушку центра км3. IMG_20220908_185356.jpg

Планшайбу для патрону проточував прямо в задній бабці через поводок. З заду на ній фрезернув шліци і фрезернув відповідні шліци на запірній шайбі.

IMG_20220908_185140.jpg

Шліцева шайба ходить взад- вперед по тілі тушки і фіксується від провороту шпонкою. В закритому стані, вона фіксує патрон від провороту. Розвільнення патрону здійснюється ручкою, 

IMG_20220908_185159.jpg

Один кінець фіксується на кінці шпонки, другий через кулісу закріплений до шліцевої шайби.IMG_20220908_185239.jpg

Від провороту в пінолі в хвості центру додав лапку. Ще прийшлось зробити підпружинений шарик між тілом центру і шліцевою шайбою, для фіксації відкритого і закритого положення.

 

 Результатом двох річної епопеї вийшли з десяток центрів і приспособ в задню бабку. Всім файних центрів панове!

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку