ОЛЕКСА

Сіль "МАЖЕФ" - Хочу купити 1 кг

7 повідомлень у цій темі

Вітаю.

   Камради, підкажіть будь-ласка, де можна купити кілограм цієї солі для фосфатування?  Продають від 5-ти кг., а нахіба мені стільки, то шукаю кг.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Може просто зробити якийсь важкий цинкфосфат типу КФ-7. Там треба трохи азотної, фосфорної кислот, окис цинку і трохи сульфату нікелю.

Тільки він не чорний - від світло, до темно-сірого. Але зате працює при нижчих температурах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це для клинків, хочеться чорний колір отримати, хоча і сірий, також досить цікавий колір

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, ОЛЕКСА сказал:

Це для клинків, хочеться чорний колір отримати, хоча і сірий, також досить цікавий колір

Садового ножика складного  якось приносили робити - ручка видно низьковуглецева - сіренького кольору вийшла, а лезо і пружина темно-сірого, але не чорного. Ну але то вже не хімокс, і не селенідні чорнилки - там шар серйозніший, десь до 10г/м2. Точну рецептурку гляну у вівторок, дома немає того екселівського файлика, а перераховувати ліньки.

 

По готовим фосфатам можете подзвонити у https://www.kiesow.com.ua/ - там їх валом усіляких, але то хімія німецько-австрійська, трохи дорогувата, хоч і класна. Дрібними партіями, наскільки знаю, працювали.

 

Мажеф навряд захочуть розливати, але передзвоніть у луцький Самсон-Тех, вони часом за дрібні замовлення беруться.

 

За дзвінок ніхто з вас не візьме грошей (крім оператора) - запитати завжди можна.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую, спробую.  Подивіться будь-ласка склад рідини.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Глянув.

ZnO - 10 г/л

H3PO4 - 19 г/л

HNO3 - 8 г/л

Ni(NO3)2·6H2O - 0,3 г/л (нітрата не було - використав сульфат NiSO4·7H2O теж 0,3/г/л)

FeCl3·6H2O - 0,3 г/л (якщо немає - можна і без нього, але тоді треба проробити ванну на якомусь металобрухті).

Кислоти, звісно, в перерахунку на 100%.

Температура 70С, рН близько 2, витримка 10-15 хвилин, щільність покриття - 6-10 г/м2.

Розчиняти при нагріві, окис цинку розчиняється трохи повільно, ну але як трохи недорозчиниться - та і фіг зним, злиєте з осаду і працюєте.

Це у готовому розчині.

Підгототвка - ретельне знежирення (вапно, або зубний порошок щіткою у теплій воді просто кашицю робите і трете, руки у рукавичках, мені подобаються сині або чорні нітрильні з аптеки). Травити небажано - буде крупнокристалічний фосфат, а в нього захисні властивості так собі.

Після фосфатування добре промити і промаслити (якщо маслом - то перед тим висушити, але можна і змазувально-охолоджувальною емульсією по мокрому - в ній вже є і масло, і інгібітори корозіі, вода випарується, масло залишиться)

 

P.S. Потім гратися з розчиненням кожний раз набридло, зробив концентрат - все збільшив у 20 разів, розчинив все у літрі і лив того концентрату 50 мл//л.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дуже вдячний. Буду експерементувати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку