knife_life

Пользователи
 • Продажи

  0/0
 • Покупки

  152/4.97
 • Content count

  541
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

88 Хорошая

About knife_life

 • Rank
  Прописка
 • Birthday

Персональная информация

 • Пол
 • Страна
  Украина
 • Город
  Київ
 • Имя Пользователя
  Віталій
 1. Підкажіть, будь ласка, чи можна використовувати не масляну, а акрилову "берлінську лазур" ? Бентежить трохи, що акрилові фарби на водній основі. З іншого боку, я пробував штемпельну фарбу (синю) - а вона точно на водній основі, і нічого. Не поржавіло, плями непогано видно. Але на фоні того, шо показують в різних нормальних ютубних відео - штемпельна фарба якось не дуже мені сподобалась, і хотів спробувати класику. Паста з коментаря вище - коштує 170 грн + доставка, а лазур можна з Розетки забрати під боком, без плати за доставку, і з ціною гривень 60. Для моїх мікроскопічних задач - обійдусь фарбою, думаю. Але чи олійна тільки підходить, чи й акрилову можна?
 2. О, в ідеальному світі той програміст, який продуктивно працює - відпрацював свої 8-9 годин, і пішов відпочивати. А якщо ситуація регулярно складається так, що потрібно працювати більше - то просто іде в іншу контору. І навіть у нашому неідеальному світі такі випадки є, і я їх знаю. Але велика маса рядових програмістів (гребці на на галєрах) працюють стільки, щоб укластись у ті терміни, які озвучило високе керівництво. І при зміні роботи - ця ситуація в масі не змінюється (але зміна роботи дозволяє підвищити ЗП). Ми ж тут говоримо про рядових, значить, нам по барабану, що 2-3% спеціалістів можуть їсти не тільки хліб з маслом, а ще й на чорну ікру часом вистачає. В першу чергу наявність ікри поверх масла залежить від роботи голови. Буде то голова токаря, чи програміста - не важливо. Хоча шар ікри у програміста, в середньому, буде товще, звичайно. Деякі і мільйонерами стають в 35-40 років. Тому у рядового гребця, нормальну і високу ЗП якого ми тут обговорюємо, без всякої залежності від його бажання, буде малонормований робочий день. Просто обставина оточуючого світу. Вода мокра, вогонь гарячий, гребці гребуть 9-12 годин, 5.5 - 6.5 днів на тиждень. Звичайно, будь-кому, у кого є досвід роботи хоча б у некрупному проекті (50-70 учасників, невеликий) - чітко ясно, що все завжди іде гірше, ніж планувалось, люди косячать і невірно оцінюють терміни, оцінки часу менеджментом завжди оптимістичні, реальні системи складніші, ніж описано в книжках - і тому запуститись вчасно, працюючи по 8 годин - це практично абсолютна фантастика, на межі з порно-фентезі. Звідси всім зрозуміло, що часто доведеться працювати більше. У конторах з посереднім менеджментом - постійно доведеться працювати більше норми. При цьому, повторюсь, є контори (чи хоча б певні проекти в конторах) де ситуація краща. Але якщо людині немає різниці, який шлях обирати - токаря чи програміста - то краще йти в програмісти, як на мене. Найголовніша перевага - глобальний ринок. Якби дядя Вася з гаража міг телепортувати свої вироби в США безкоштовно - то він би, навіть при невисокій кваліфікації, мав би 2-3 середніх українських ЗП. Токар так не може - програміст, тестувальник, верстальщик - можуть. Професійні хвороби програмістів не такі тяжкі, як у токарів - не тягаєш важкого, не дихаєш випарами сож, не порізаний\попечений стружкою, не залетить якась залізяка в око, не прилетить в лоб деталь. Не намотає на станок, зрештою. Канєшно, у програмістів геморой - а у токарів варикоз. Ну, якщо схильність є - зіпсуєш очі моніторами, але там не прямий зв'язок. Попухлі пальці у програміста, з убитими суглобами - це да, ризик. Запалення зв'язок на руках - теж. Але решта основна - це проблеми голови. Безсоння, неврози, депресії, суїциди (обумовлені роботою, маю на увазі). Це просто ризик, який ми приймаємо, як приймає токар те, що станок може його убити в будь-який день.
 3. О, упаковка - це тема, яка сповнена несподіванок. Я, як людина неуважна, пару разів попадав. Із забавного - приїхав шпоночний матеріал, 4мм, метровий кусок, одна штука - упакований в стандартну метрову коробку НП. Десь 96 грн, здається, обійшлось. При тому, що, якби я попросив - думаю, продавець би його розрізав на кілька частин, щоб влізло в коробку до решти товару. Але що зробиш - раз провтикав, то й отримав сюрприз.
 4. Підозрюю, що в даному відео станок для специфічних задач (вирівнювати слеби, з яких потім зроблять стільниці). Там матеріал має дуже багато недоліків, з точки зору традиційної столярки - ну, покручений, із сучками, тріщинами, і т.д. Мабуть, на звичайних рейсмусах таке стругатись буде погано - вириватиме шматочки деревини, ножі псуватимуться об сучки. А на такому, може, і кращий результат буде. Теоретично говорю, практики не маю.
 5. Ну так там масово видалили або забанили українських користувачів саме за факт реєстрації на цьому форумі. Звичайно, за інші нюанси теж видаляли, але тут саме масова акція була. Дядька Максима точно видалили (пости залишили). Юзеру Іванович повісили плашку "украинец", лол. Такоє, в общєм.
 6. На Ютубі є відео, як люди упорюються з додаванням самопальних енкодерів до таких двигунів. Я в цьому не розбираюсь, просто передивлявся відео, як хотів з такого движка зробити привод для міні-полірувалки з поздовжньо-поступальним рухом (тіпа як у коваля shurap у відосах, під поліровку пастами на притирі). Людина роздрукувала диск на 3д-принтері (+ світлодіод і фотоелемент), і ніби все завелось. Але роздільну здатність, чи як воно там, я не пам'ятаю. Йому для робота було потрібно, там, напевно, нижчі вимоги до точності. Перепрошую ТС, якщо це сильний офтоп вийшов.
 7. Результат сподобався, дякую за інформацію!
 8. От да. 0.35 якось виглядає малувато. Сам-то я так і не закінчив свій горн, але коли обирав конструкцію, то бачив, що досить масово ставлять форсунки від газових плит, а там отвір більшого діаметру значно.
 9. @Seeker157 Доброго вечора. Підкажіть, будь ласка, чи вдалось опробувати накатку? Якщо вдалось, то як вам процес і результат? Нестримно цікавлюсь нюансами роботи зі станками такого габариту, в контексті виготовлення невеликих деталей. А накатка на дрібних деталях і виглядає гарно, і часто потрібна функціонально (в контексті ножів - усякі там шпеньки для відкривання одною рукою, і т.д.).
 10. Лол. Жаль, так і залишилось загадкою, що там робили за кадром :-) . Теж, доречі, цікавий варіант. Але, напевно, значно складніший. Треба, все-таки, знайти нормальні мануали по методикам шабріння, щось типу підручника для ПТУ, років 50-60 видання. Але це вже наступний крок :-) .
 11. Та я просто турбувався, що, якщо там умовно жолоб, і я просто переміщу лінійку паралельно цьому жолобу, то плями з'являться в його заглибленні (сподіваюсь, зрозуміло написав). Ну, або ще якісь неочевидні геометричні нюанси випливуть. Але з жолобом це вже якесь зовсім дивне співпадіння було б, і, крім того, ніхто не заважає покататись там індикатором спершу, щоб зрозуміти профіль приблизно. Виходить, то я просто заганявся, і все не так заморочено.
 12. А, все так просто? Дуже дякую :-) .
 13. Доброго всім дня. Знову напівтеоретичне питання, відповіді на яке я не знайшов самостійно. Уявімо, що є вузька площина, направляюча умовного станка. Припустимо, ширина 60 мм. Є лінійка типу ШМ, яка по довжині повністю перекриває направляючу, але ширину має 50 мм. Питання - чи можна при таких умовах відшабрити по такій лінійці таку направляючу? Потенційний "гвинт" направляючої поки що ігноруємо, там я теоретично розумію, як його побачити за допомогою рівня. Питання може видатись досить тупим, але я реально не розумію методику, як отримати площину при таких умовах, нічого не зіпсувавши. Хотів відштовхнутись від того, як по менших плитах шабрять більші (що є ніби тривіальною задачею), але, покопавшись в закладках Ютубу, не знайшов подібного відео. Можливо, при таких умовах потрібна ще невелика плита? Лінійкою працюємо вздовж, плитою - поперек (і тоді те ж питання, як працювати короткою плитою по по довгій направляючій :-) ). Якщо в когось є лінк на статтю\відео, де пояснюються такі нюанси - поділіться, будь ласка. Сама задача виглядає абсолютно рядовою, значить, десь є готове пояснення, як її вирішувати, просто я неправильно шукав, так думаю.