knife_life

Пользователи
 • Продаж/оценка Барахолки

  0/0 (полученные отзывы)
 • Публикации

  94
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

12 Нулевая

О knife_life

 • Звание
  Завсегдатай
 • День рождения

Персональная информация

 • Страна
  Украина
 • Город
  Київ
 • Имя Пользователя
  Віталій
 1. Гм, у мене спосіб Гамлета з Ганзи все-таки працював, і навіть один твердосплавний пруток я ще не сточив - ніби так виходить значно дешевше, ніж купувати сверла. Ось на відео тест такого саморобного "сверла": А тут - спосіб виготовлення:
 2. Доброго дня. А можете мікрометром заміряти товщину зведених губок? Чи там точно 10мм (я бачу, що на штангелі написано 10, але всяке буває)? Під установку розміточної приспособи, маю на увазі.
 3. Скажіть, будь ласка, яка товщина хвостовика?
 4. Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, а який абразив у них? І яка товщина?
 5. Версія 2.0: більший розмір, піддув феном Аеліта-2 (у нього немає обмеженна по часу роботи, і вміє дути просто холодним повітрям, без роботи спіралі). Заодно підняв горн на нормальну висоту, бо раніше був на землі. Зі старої каструлі на 40л + шматок тіпа бочки зробив основу під імпровізоване ковадло - шарами закладав всередину биту цеглу, засипав проміжки землею, простукував, трамбував - і так доверху. Саме ковадло - шків кілограм на 30, просто стоїть на цегляно-земляній засипці, нічим не закріплене. Не просідає, бо має дуже велику площу. Тепер висота "лиця" така, що опущена рука із стиснутим кулаком - лежить кісточками пальців на ньому. Ніби, так рекомендують, і мені зручно. Що радує - цегла з землею непогано приглушують звук від ударів. По результатам - скував нові кліщі (з товщої арматури), поплющив підшипники. відплющив чергову поковку ножа. Спалив напилок, гг (тобто, гріє досить сильно). Пробував варитись - ну, половина напилка хоч паршивенько, але зварилась, половину зміг розірвати зубилом. Цікава процедура, спробую ще :-) . Кую на деревному вугіллі, випалюю сам у ямі, потім просіюю. Загалом - кайф, за абсолютно мізерні гроші. Якщо не рахувати скотч, то забавка обійшлась в 90 грн - це фен + метр пластикової труби на 32. Регулювання піддуву - шиберна задвижка, в корпусі з алюмінієвої дихлофосної банки (банку перебив у профільну квадратну трубу). Фурма і ковадло - з запасів металобрухту, як і підставка під ковадло. Бита цегла, земля, глина - безкоштовно . Величезна подяка майстрам з Центру традиційного ковальського ремесла - по їх відео будував горн, дуже наглядно. На фото видно, що зверху вугілля присипане дрібною фракцією, відсівом - то я від жадібності, більше не сиплю, там залишки землі і піску, спікається, забиває фурму.
 6. Из альбома ковальське

 7. Из альбома ковальське

 8. Доброго всім дня. Внєзапно! побачив на форумі посилання на http://meest-shop.com , і був приємно вражений цінами. Справа в тому, що я давно хочу купити собі китайську копію бормашинки Foredom, але у нас націнка на них досить значна. Там же ціни більш-менш цікаві. Тому питання - чи є в кого досвід покупки через цей сайт, і, можливо, є перевірені продавці там? Все таки китайські копії бувають дуже різні за якістю, хе-хе. Питання не термінове, але досить цікаво. Якщо хтось хоче порадити альтернативу як магазину, так і самому девайсу - велком, прислухаюсь уважно до порад.
 9. Нажаль, на Остметалі багато відгуків, що він не працює в горні, бо розрахований на роботу у відкритому повітрі, тобто допалювання газу відбувається за рахунок того кисню, що оточує полум'я, а не лище за рахунок інжекції.
 10. Доброго всім дня. Потрібен інжекційний газовий пальник для малопотужного газового горна - хотілося б кіловата 4-5, камера горна об'ємом ~2.5 літра. Оскільки сам я готового в продажу не знайшов, то цікавить вартість виготовлення. Є креслення моделі, що добре себе зарекомендувала (наскільки я зрозумів, автор креслень - Амато). А на кольоровому малюнку - виріб у зборі, для наглядності. Матеріал виконавця, будь-яка зручна для обробки і бюджетна сталь. Сопло (крайня права деталь) - нержавіюча маловуглецева сталь (загалом, марка довільна - просто нержавійка набагато довше не згорає). Форсунка (крайня ліва деталь в нижньому ряду) бажано латунь. На кресленні не вказані 4 отвори для з'єднання сопла пальника з основною його частиною, вони потрібні. Без різьби, просто отвір 4 мм. Для кріплення хвостової частини різьба в отворах також не потрібна, просто 4 отвори діаметром 4 мм. Щодо точності - головна вимога в тому, щоб всі деталі нормально збирались в єдину конструкцію. Зазори в десятку-дві спокійно замажуться герметиком. Важливим розміром є тільки посадка сопла (котре з нержавійки), оскільки воно буде грітись, і герметик буде вигорати. Зовнішні розміри взагалі довільні - тобто, можна навіть не проточувати ззовні центральну частину пальника, лише біля фланців вибрати достатньо матеріалу, щоб вистачило місця закрутити болт. Ну, якщо це спростить виготовлення і зменшить ціну :-). Отвори для підсосу повітря (ніби потрібно фрезерувати?) можна не робити, я маю дрельку, надфілі та трохи вільного часу :-) . Або озвучте, скільки коштуватиме саме ця частина робіт. Оскільки мені потрібен не стільки виріб саме такої конструкції, а будь-який працючий відносно економічний інжекційний газовий пальник - то я з радістю вислухаю пропозиції шановних майстрів щодо змін в конструкції, в тому числі і кардинальних. Або, можливо, хтось порадить готовий пальник?
 11. Варив у бляшанці з під чогось консервованого , за годину з нею нічого не трапилось, ціла. Так як чистої кислоти не мав, то використовував перетворювач іржі (відтитрував його содою, для визначення концентрації ортофосфорної кислоти, вийшло 25%). Тобто початкова концентрація кислоти не важлива, вона ж всеодно розчиниться у воді. Важливо тільки правильно перерахувати концентрації, щоб вийшло так, як у рецепті - 2-10 грам\літр. А, і ще важливо - краще кипіння, ніж 90 градусів. На руснайфі описано, що при 90 і нижче - покриття виходить значно гіршим. Ну, і знежирення - я кілька разів промив з милом і Фейрі :-)
 12. Селітру продавали з етикеткою "Кальцієва", співвідношення написав фактичні, ваги для вимірювання точні. Рецепт брав тут: https://rusknife.com/topic/19510-пассивирование-стали/?page=4, верхнє повідомлення на сторінці. Оригінал рецепту із книги "И.И.Хаин "Теория и практика фосфатирования металлов", Л., изд. "Химия", 1973, 312 стр.". Smoky з руснайфа провів ряд дослідів, вони описані в треді, результати приблизно такі ж, як і в мене - досить стійке сіро-чорне покриття. З чого роблю висновок, що механізму утворення окисно-фосфатного покриття не заважає випадіння нерозчинного трикальційфосфату (а нерозчинний осад випадає під час процесу, ви абсолютно праві). Тобто, в розчині залишається достатньо діючих речовин, для утворення сіро-чорної плівки. Так як залишки розчину я не вилив, то можу спробувати на тижні проварити якусь залізяку в б\у хімікатах , подивитись, як спрацює.
 13. Ортофосфорна. У мене не було чистої кислоти, тому взяв перетворювач іржі "Блєск", титрував його содою, для визначення концентрації - вийшло ~25% ортофосфорної в ньому. Молоток - друга спроба. Починав з ножа, брав трошки менше кислоти (~3 г\літр), і покриття було чорнішим. Цього разу взяв ~6 г\літр, колір вийшов сіріший.
 14. А, ну і важливий момент - варив на кухні, нічого підозрілого з розчину ніби не летить. Сам розчин не особливо їдкий - концентрація фосфорної кислоти низька, кальцієва селітра теж не особливо агресивна. Але окулярами краще користуватись :-).
 15. Не зовсім в тему, бо не оксидування, а фосфатування. Кальцієва селітра 60-100 грам\літр, фосфорна кислота 2-10 грам\літр. Варити при температурі кипіння 40-60 хвилин. Промазування оліфою\мінеральним маслом, наскільки розумію, потрібне (фото чистого покриття, потім протру оліфою). Покривав більше для забавки, "Во первых, это красиво", порівняння стійкості і захисних властивостей покриття не проводив: