knife_life

Вибір сталі для пуансона, холодна деформація кольорових металів, руками

5 повідомлень у цій темі

Доброго всім дня.

 

Для хобійних задач періодично доводиться відстукувати з кольорових металів різні невеликі речі, на оправках-пуансонах - щось типу оковок, тильників для ножів.

Матеріали - мідь, латунь, мельхіор, бронза - листи до 2 мм, або трубка зі стінкою до 3 мм.

Звичайно, з проміжними відпалами, для кожного металу своїми.

 

В якості матеріалу пуансонів досі використористовував всякий мотлох підходящого розміру, невідомого хімскладу.

Але стало шкода власної праці, захотілось зробити нормальні інструменти, які хоча б загартувати можна, щоб прожили хоч пару сотень деталей.

Є можливість ручної ковки, є термопічка.

Це хобі, тому хочу недорого. Ну, і штампові сталі дуже важко ковати руками, без молота.

Оскільки мова йде про кольорові метали, холодну деформацію і про розрахунок на десятки - сотні деталей, думаю, справляться і простіші сталі.

І вибір сталей обмежений асортиментом контори, яку мені порекомендували.

Під мої задачі потрібен круг 20-22 мм максимум.

 

Тому питання - при описаних умовах, що варто вибрати - 9ХФ, У8А, 60С2А ? Ціна у них плюс-мінус однакова. В потрібному розмірі є тільки ці, і з недорогих - також тільки ці.

Я схиляюсь до 9ХФ, чисто тому, що із залишків можна буде ще й ножиків накувати :-). Ну, і чисто формально, з неї роблять штампи, наскільки я читав.

 

У якості матеріалу для пуансона - я не можу побачити особливих переваг ні в одної з них, хоча 9ХФ, імовірно, буде простіше термічити, ніж У8А, і результуюча твердість виробу може бути більшою, ніж у 60С2А, при однаковій міцності.

Але, можливо, 60С2А значно краще куватиметься руками, а стійкості навіть у неї вистачить на багато сотень деталей?

 

Порадьте, що вибрати? Або, можливо, є інші варіанти, недорогі та підходящі для моєї задачі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если еще и ножи ковать то У8А не надо. Стали этой группы обладают так называемой "пятнистой твердостью". То есть для тонкого лезвия не очень. На рынке и у нас в барахолке попадаются не дорого и Х12М и ХВГ. Эти однозначно получше будут.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, ножі - то так, утилізація залишків.

А штампові сталі реально руками кувати неприємно, важко, довго. Тому я їх не розглядаю для даної задачі (ціна, в цілому, не така вже й критична, хоча вони і втричі дорожчі за вказані мною).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если не очень спешно, то могу кусочек выслать ШХ15Г на пробу. Где-то такого диаметра, как надо. Еще не все остатки перевел на поделки. Она реально даст 60 единиц твердости. Обрабатывается на токарном хорошо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пропозицію.

ШХ, звичайно, штука хороша - але, як на мене, надмірно хороша для даного випадку :-). Кується вже важкувато.

Хоча, мабуть, і 9ХФ куватись буде важко (ніколи її не пробував).

Може, і правда не видєлуватись - а взяти 60С2А? Кується добре, а це дуже важливо для мене - профіль пуансона сильно конічний, овальний в перерізі - тому або сточувати на гріндері купу металу, або відплющити ковкою, токарного немає. Результуючу твердість можна отримати 45-47 HRC, при  пристойній механіці.  Якщо зараз худо-бідно сирі залізяки справляються, то цього мало б вистачити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку