Саша

Реновація 6720 ВФ2, 1988 року.

652 повідомлення у цій темі

весь вечір читаю про тахогенератор задача його це зворотній звязок, це все чудово але навіщо він тут я розумію ЧПУ де важливо пропуск кроків і таке інше а тут навіщо ну крутив мотор 200 обертів напруга присіла чи нагрузка пішла більша став крутити протягом секунди180 обертів, а потім знов вийшов на 200  що змінило на що це вплинуло та рівним рахунком нінащо, крім на час проходу. Я руками площину фрезерував і там де перехват робив то видно було риски , при цьомц рух реально зупинявся там де рух не зупинявся то все нормально.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

у мене знайомив зробив собі чпу на шаговиках колись, тоді шаговики були без зворотнього звязку. Шаговики пропускали кроки але він працював у три зміни і замовлень було валом  , він потім ще і китайський фрезер ЧПУ зробив і почав фрезера робити по дереву. Ну дерево то таке а от по металу китаєць також був на шоговиках і ті пропускали кроки . Але на виході якість  була заочі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хочу спитати, Ви я так розумію що з цим стикалися -  де в двигуна вихід для живлення.  Я хочу підключитися так  як писав, це чудовий має бути варіант., тим паче що і схему непотрібно перероблювати для початку тільки оті блоки викинути ЕШИМ чи як його там. Ще хотів спитати у вас якорь в моторі легко крутився чи ні бо в мене наче як туговато і десь щось чиргикає, підозрюю на підшипник

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

до речі люди мені написали що потрібно для регулювання обертів використовувати ШИМ

хочу спитати у всіх, хтось так робив із підключенням двигуна

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, prdesna написав:

хочу спитати, Ви я так розумію що з цим стикалися -  де в двигуна вихід для живлення.  Я хочу підключитися так  як писав, це чудовий має бути варіант., тим паче що і схему непотрібно перероблювати для початку тільки оті блоки викинути ЕШИМ чи як його там. Ще хотів спитати у вас якорь в моторі легко крутився чи ні бо в мене наче як туговато і десь щось чиргикає, підозрюю на підшипник

 

Яка марка двигуна? На шильдику як він промаркований?

 

п.с. Я вже знайшов. Вем 130 . Але не можу знайти його схему. Без схеми не можу нічого порадити.

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

Прихований текст

 

Дякую.  Буду пробувати підключити. Ви я так розумію не поділяєте мою ідею

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, prdesna сказал:

Дякую.  Буду пробувати підключити. Ви я так розумію не поділяєте мою ідею

А вот мені цікаво:/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Frezchik написав:

А вот мені цікаво:/

у вас також є в цьому проблема

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, prdesna сказал:

у вас також є в цьому проблема

Я ще свій не підключав до блока управління! але я так зрозумів з слов @Саша що ці американські блоки  довго не протягнуть, хотя вони наче для цих ДПТ розрахованіB| тому цікавить запас знань іншого варіанту:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Frezchik написав:

 

Ви недавно купили я так розумію фрезер. Я довго думав читав спілкувався і дійшов висновку що ці блоки управління штатовські чудові але робити з нашими моторами небудуть по причині різного протоколу обміну що видає тахогенератор

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мені вчора дійшло що самий апростий варіант і самий дешевий це включення напряму без блоку управління. Для двигуна щоб він працював потрібно напруга от і все. А щоб він крутився в різні сторони треба міняти + на - чи перекидати фазу у асінхронних двигунів. Всі оті ЕШИМ це для управління швидкістю, а можно просто кажучи регулювати швидкість у двигунів постійного струму простим резистором перемінний за 5 грн. Це так по простому. Візьміть маторчик з дитячих іграшок і підключіть його через перемінний резистор і вуаля ви будете регулювати оберти . В чому різниця між дитячим моторчиком і цим - а нівчому.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

при цьому я все більше схиляюсь до перенесення шафи управління на сам станок . Бо займає дуже богато місця да іще і ці шлейфи від шкафа

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

 Я довго думав читав спілкувався і дійшов висновку що ці блоки управління штатовські чудові але робити з нашими моторами небудуть по причині різного протоколу обміну що видає тахогенератор

Ви невірно розумієте.

Штатівській блок kbmg 212 підтримує сигнал з тахогенератора. І це є необхідністю, бо при наявному сигналі з тахогенератора наступає стабілізація швидкості подач.

Змінено користувачем Саша
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

Візьміть маторчик з дитячих іграшок і підключіть його через перемінний резистор і вуаля ви будете регулювати оберти . В чому різниця між дитячим моторчиком і цим - а нівчому.

 

Різниця суттева в струмі що споживають двигуни. Моторчік в дитячій іграшці споживає невеликій струм ( 0.5 Ампера приблизно). А промисловий мотор споживає більше на холостому режимі ( без навантаження на валові). А якщо на валу з'являється навантаження то струм збільшується в 2-4 рази. І простий резистор за 5 гривень просто згорає за таких умов і ланцюг розривається: мотор залишається без живлення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Саша я розумію що блок за мілісекунди вирівнює швидкість, питання в тому наскільки вона впаде при такому крутному моменті на двигуні 10,5 НМ десь умовно кахучи 105 кг на см  Це досить немала сила. Повторюсь я руками подачі кручу геть легко йде, легко настільки що є страх зламати фрезу великою подачею, ( 8 мм шпоночну)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
38 минут назад, prdesna сказал:

мені вчора дійшло що самий апростий варіант і самий дешевий це включення напряму без блоку управління. Для двигуна щоб він працював потрібно напруга от і все. А щоб він крутився в різні сторони треба міняти + на - чи перекидати фазу у асінхронних двигунів.

Так згоден ДПТ можна підключити змінюват реверс і без блока управління, але прицьому треба мати наприклад 2-латри зпідключеними діодними мостами щоб подати на обмотку 110в і можливість подавати регулювати напругу до якоря від 0..110в ДПТ звичайнопрацюватибуде але думаю що як вище сказав @Саша небуде стабільності в подачах особливо на мінімальних оборотах мотора а в деяких випадках і зупинка подач зовсім! напевно  не все так просто як здається з цими ДПТ і тахогенератори  там не просто:/

38 минут назад, prdesna сказал:

по простому. Візьміть маторчик з дитячих іграшок і підключіть його через перемінний резистор і вуаля ви будете регулювати оберти

В чому різниця між дитячим моторчиком і цим - а нівчому

Різниця є)) в іграшках манюські моторчики і там на обмотку  приходить два проводи +- а в нашому випадку треба регулювати ДПТ на мінімальних обертах з не маленькою вагою на столі якого давить УДГ наприклад і.т.д

(Оо..поки друкував то Саша і описав щомав наувізі)

Змінено користувачем Frezchik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

 

Різниця суттева в струмі що споживають двигуни. Моторчік в дитячій іграшці споживає невеликій струм ( 0.5 Ампера приблизно). А промисловий мотор споживає більше на холостому режимі ( без навантаження на валові). А якщо на валу з'являється навантаження то струм збільшується в 2-4 рази. І простий резистор за 5 гривень просто згорає за таких умов і ланцюг розривається: мотор залишається без живлення.

це так але принцип керування то той самий. Ось Шим регулятор

Новый регулятор оборотов

Технические характеристики:
Входное напряжение: DC10V-55V;
Выходной ток: 0A-60A(max);
Максимальный ток при продолжительной нагрузке: 40A;
Диапазон регулировки скорости: 0% - 100%;
Тип регулировки: регулировка тока;
Внутренняя частота ШИМ: 15KHz;
Размеры: 110x78х38мм;

https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/1js0dx4hkrq73-UA/image;s=644x461

в мене на моторі 20,5 А написано, а ле повторюсь ці проводи що до нього йдуть це максимум 5 ампер і то напевне на короткий час

20191028_161725.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

Саша я розумію що блок за мілісекунди вирівнює швидкість, питання в тому наскільки вона впаде при такому крутному моменті на двигуні 10,5 НМ десь умовно кахучи 105 кг на см  Це досить немала сила. Повторюсь я руками подачі кручу геть легко йде, легко настільки що є страх зламати фрезу великою подачею, ( 8 мм шпоночну)

 

Я згоден, але ви забули про один момент в цій ситуації.

Дивіться, коли ви крутите подачі руками і воно йде легко ви маєте рацію, бо мова іде про подачі по вісі Х і вісі У. Напрями цих подач в горизонтальній площині. Ви розумієте на що я натякаю?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

провід 2,5 мм 2 десь на 16 А максимум йде а на 20,5 МА треба товщий провід а в шкафу там максимум 0,7 мм2 провід йде

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, prdesna написав:

провід 2,5 мм 2 десь на 16 А максимум йде а на 20,5 МА треба товщий провід а в шкафу там максимум 0,7 мм2 провід йде

 

Правильно, бо напруга і струм що подається на двигун не є аналоговою. І тому тонкій дріт ії витримує.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Frezchik написав:

Так згоден ДПТ можна підключити змінюват реверс і без блока управління, але прицьому треба мати наприклад 2-латри зпідключеними діодними мостами щоб подати на обмотку 110в і можливість подавати регулювати напругу до якоря від 0..110в ДПТ звичайнопрацюватибуде але думаю що як вище сказав @Саша небуде стабільності в подачах особливо на мінімальних оборотах мотора а в деяких випадках і зупинка подач зовсім! напевно  не все так просто як здається з цими ДПТ і тахогенератори  там не просто:/

Різниця є)) в іграшках манюські моторчики і там на обмотку  приходить два проводи +- а в нашому випадку треба регулювати ДПТ на мінімальних обертах з не маленькою вагою на столі якого давить УДГ наприклад і.т.д

 

 

Люди ставлять асинхронний двигун з частотником без всякої зворотнього звязку і працюють на ура. Тим паче що крутний момент у асинхронника високий на високих обертах а на низьких він ніякий у постояр ика навпаки так же як і у шаговика. До речі в мене на моторі написано 63 вольти живллення. Та один діодний міст треба мати подивіться на схему  напрям обертання міняється за діодним мостом а не перед. У вашому двигуні на нього приходить теж 2 проводи + і - по іншому просто не буває.  Просто пофрезируйте вручну і ви побачите що і як. А в совку ставили не те що треба а те що було

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А хто і як підтримує оберти коли ставить частотник. Та ніяк, при цому куча народу говорить про установку частотника і нормальну його роботу. То хто скаже як вони підтримують стабільні оберти. Та ніяк

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

 

Правильно, бо напруга і струм що подається на двигун не є аналоговою. І тому тонкій дріт ії витримує.

Ви хочете скказа що на двигун іде цифра , я вас умоляю , по перше в ті роки такого слова не знали а по друге там цифри неможе бути апріорі. Там проста напруга поістійна як і в батарейці.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все ж такі ви недостатньо чітко уявляєте "механіку процесса". 

Добре, для початку попробуйте покрутити маховик по вісі Z.

Він не буде таким легким як вісі Х та У.

Бо є вага супорта і стола. А ще є дозволене паспортне навантаження на горизонтальний стіл в 350 кг. 

Попробуйте від руки попіднімати стіл фрезера з деталькою в 350 кг., на ньому.

А знаєте за рахунок чого штатний мотор однаково стабільно керує вісями Х,У та Z  незалежно від навантаженнях на них?

Весь фокус в сигналі з тахогенератора, бо залежно від нього блок керування міняє висоту і широту імпульса що видається на двигун.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чим більша сила струму тим товщі потрібно кабель,  До речі по схемі двигун подач оберти вперед і реверс керуються двома пускачами. От і все просто як в асинхронного двигуна

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку