Володимир_Фещук

Шпилька М12*1,5, клас міцності 10.9. *дефіцит*

16 повідомлень у цій темі

Вітаю всіх, хто долучився до обговорення.

 

Вступ.

УСП12 - мабуть самий розповсюджений типорозмір кріплень. З гайками ситуація - ще куди не йшло. Шайб - дуже мало. Пазових гайок (сухарів, шпонок різьбових) - просто немає. Пазових болтів - не приємлю. Тиждень тому прибирав "замини" в пазах столу фрезера (навіть пазовий сухарь не проходив), які могли утворитися лише внаслідок необережного користування пазовими болтами. Та і сама їх конструкції передбачає малу площу контакту, що може призвести до їх зміщення, а також надмірного тиску на одиницю площі.

Тому я прийшов до наступних висновків. Гайки - купувати, шайби - купити що вдасться, сухарі - робити самому (можливо віддати на гартування), шпильки - придбати, і різати по довжині за потребами.

 

Нарешті переходжу до суті.

ШпилькиМ12*1,5 знайти майже неможливо. Але, в одному місці знайти таки вдалося. Продавець сказав: М12*1,5, клас 10.9, довжина один метр, "буржуйська", потрібно замовляти пачку з 10-и штук,  в такому разі ціна однієї складе приблизно 305₴ (за 1 метр).

Другий варіант - перейти на М12*1,75. В такому разі ціна шпильки класу 10.9 складатиме ~90-120₴. І, простіше шукати гайки. При умові, що сухарі все-одно доведеться робити самому. Мінус, на мою думку, лише один - неможливо поєднувати з різьбовими елементами УСП. Іншими словами, доведеться обзавестися гайками та пазовими сухарями М12*1,75. Але в тому і справа, що я веду мову про використання шпильок для затиснення прижимів.

 

Запитання.

* Ваші думки з приводу використання шпильок М12*1,75?

* Чи можна використовувати шпильки М12*1,5 класу міцності 8,8? (Має бути суттєво нижча ціна)

* Чи вигідно купувати шпильки М12*1,5 за такою ціною?

* Чи є бажаючі скооперуватися? (Я візьму максимум 2 метри).

Змінено користувачем Володимир Фещук
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Пазових болтів - не приємлю. Тиждень тому прибирав "замини" в пазах столу фрезера (навіть пазовий сухарь не проходив), які могли утворитися лише внаслідок необережного користування пазовими болтами. Та і сама їх конструкції передбачає малу площу контакту, що може призвести до їх зміщення, а також надмірного тиску на одиницю площі.

А болты использовали какие?УСП?Я,как приобрел фрезер,тоже обратил внимание на сильные повреждения пазов стола,именно по вине использования неподходящего крепежа.А стол к суппорту был закреплен так же УСП12 болтами,что явно не подходили к пазам шириной 14мм.,т.к. имели небольшую прямоугольную шляпку,да еще и смещенную относительно стержня.Поэтому основной крепеж(крепление стола и тисков)я сделал сам,стараясь,что бы А)-Ширина шляпки была незначительно меньше ширины паза,Б)-Длина болта была достаточной для закрепления ,плюс шайба 4-5мм,плюс гайка,В)-Диаметр шляпки изначально не менее 35-36мм,что в итоге дает достаточные плоскости прилегания,и как следствие-отсутствие перекоса и повреждения пазов,Г)-Материал-ст45,40Х,пока без термообработки,поскольку нет возможности,и эти болты будут нечасто откручиваться,ну и резьбу катал резьбонакатной плашкой.Да,резьбы сделал М12х1.75.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KOLIAN75 написав:

А болты использовали какие?УСП?

Не можу знати, адже ніяк не контактував з тими, хто на ньому працював. Але після виявлення "заминів" я взяв пазовий болт УСП12, вставив його в паз, і місця деформації співпали з шириною прямокутної "шляпки".

Болти кріплення лещат мабуть теж зроблю сам. От тільки різьбу доведеться різати різцем.

Гайки М12*1,75 теж робили самі?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шпильки 12*1.5 на автошротах брав досить популярна різьба в буржуйських авто

І гайки зєднані з шайбами теж там є

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yrec написав:

Шпильки 12*1.5 на автошротах брав досить популярна різьба в буржуйських авто

Я говорю про шпильки довжино 1 метр.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
24 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

 

Гайки М12*1,75 теж робили самі?

Частично сам делал,частично пока стоят обычные гайки.Там  в моей теме я вроде отписывался с фото.Пазовые сухари на поворотный столик,с резьбой М10 я делал сам.

 

29 минут назад, Володимир Фещук сказал:

 

Болти кріплення лещат мабуть теж зроблю сам. От тільки різьбу доведеться різати різцем.

 

Я так уже прикидывал-попробовать делать те же болты и шпильки на продажу.Где то я тут видел на барахолке комплект шпилек,с непонятной твердостью,и стремной резьбой,за 200 с чем то гривен,и прикинув,я потом понял что за такое количество шпилек в том наборе за такие деньги я вовек не возьмусь делать.Поэтому только для себя,и пока сырое.Но поскольку станок небольшой,и нагрузки не слишком большие,то и сырой крепеж будет справляться.А там видно будет.Вечером фото сделаю своих новых болтов,и тех-что были со станком.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, KOLIAN75 написав:

Частично сам делал,частично пока стоят обычные гайки.Там  в моей теме я вроде отписывался с фото.Пазовые сухари на поворотный столик,с резьбой М10 я делал сам.

 

Я так уже прикидывал-попробовать делать те же болты и шпильки на продажу.Где то я тут видел на барахолке комплект шпилек,с непонятной твердостью,и стремной резьбой,за 200 с чем то гривен,и прикинув,я потом понял что за такое количество шпилек в том наборе за такие деньги я вовек не возьмусь делать.

Приблизно 240₴. І поштучно в тієї ж людини приблизно по 4₴ за штуку.

 

Чому така ціна? Вони абсолютно сирі. І різьба накатана з дефектами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Чому така ціна? Вони абсолютно сирі. І різьба накатана з дефектами.

це питання жадібності

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, aegis написав:

це питання жадібності

Не зрозумів вас.

Щоб зекономити час - уточнюю. Фразу "чому така ціна?" читати як "чим обумовлено те, що ціна така низька".

, aegis написав:

це питання жадібності

Не зрозумів вас.

Щоб зекономити час - уточнюю. Фразу "чому така ціна?" читати як "чим обумовлено те, що ціна така низька".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я покупал набор шпилек М12х1,5 в нашей барахолке у @Анатолий0402, за 600 грн. Довольно приличные и цена адекватная. Сухарики потихоньку делаю. Есть китайский набор крепежа, прихваты, лесенки, сухарики и шпильки. Резьба на нем М12х1,75. Тоже пользую. Для тисков сделал М14.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Володимир Фещук написав:

Фразу "чому така ціна?" читати як "чим обумовлено те, що ціна така низька".

Якщо вони абсолютно сирі і різьба накатана з дефектами, то їх ціна - ціна металолому!

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Grif написав:

Я покупал набор шпилек М12х1,5 в нашей барахолке у @Анатолий0402, за 600 грн. Довольно приличные и цена адекватная. Сухарики потихоньку делаю. Есть китайский набор крепежа, прихваты, лесенки, сухарики и шпильки. Резьба на нем М12х1,75. Тоже пользую. Для тисков сделал М14.

Дякую за ідею, теж зроблю м14.

 

Ятеж взяв той китайський набір.

 

Набір зараз подивлюся.

 

По факту, в мене зараз є китайський набір з М12*1,75. Окрім нього є 36 пазових болтів, яких я позбудуся, і дві шпильки і дві гайки М12*1,5. Прямо напрошується висновок - а чи потрібно мені тоді взагалі М12*1,5?

 

Одне запитання турбує, в продажу бачив високі гайки М12*1,75, а чи продаються високі гайки з буртиком класу 10.9?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня есть ещё китайский набор крепежа на М10. Очень хорошо подходит для поворотного стола. Достоинство китайских наборов - их полнота. Есть все. И высокие и низкие гайки и шпильки и прихваты с лесенками. Вот только лесенки неудобны при ограниченных размерах поворотных столов. Сделал пару домкратиков, ещё парочку купил. Пока хватает.

 

У шпилек все хорошо, но есть один недостаток: У подходящей по высоте шпильки часто не хватает одного-двух витков резьбы для закрепления (закон подлости или Мёрфи). В этом случае удобны сегментные шайбы. Отвернул немного гайку и вставил шайбу.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а навіщо гнатися за 10.9? вам 8.8 не вистачає?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Итак,фото болтов.1-Вроде бы заводские пазовые болты М12х1.75.20191127_192600-825x619.jpg20191127_192616-825x619.jpg2-УСП болты,которыми был прикручен стол к суппорту 20191127_192409-825x619.jpg20191127_192440-825x619.jpg3-Мои самодельные болты20191127_192201-825x619.jpg20191127_192249-825x619.jpg20191127_192238-825x619.jpgДумаю,разница видна невооруженным взглядом,и понятно,почему УСП болты не годятся для пазов стола фрезера....20191127_192515-825x619.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@KOLIAN75 тоже такие сделал для крепления тисков, только высоту головки  взял пониже. В пазах остаётся стружка и с высокой головкой болт трудно передвинуть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Grif сказал:

@KOLIAN75 тоже такие сделал для крепления тисков, только высоту головки  взял пониже. В пазах остаётся стружка и с высокой головкой болт трудно передвинуть.

Та я сразу как то не подумал.Но торцонуть и фаску снять недолго.Диаметр шляпки сделал 35мм-бо пазы в столе довольно сильно поуродованы неподходящим крепежом....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, aegis написав:

а навіщо гнатися за 10.9? вам 8.8 не вистачає?

Це було одним з запитань в першому пості.

8 годин назад, Володимир Фещук написав:

Запитання.

 

* Чи можна використовувати шпильки М12*1,5 класу міцності 8,8? (Має бути суттєво нижча ціна)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку